Móda v zimě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
La_Crime
601 příspěvků 30.6.14 23:20

S nakupováním prý není problém. Hlavně ohledně bot mi místní říkali, že v „mojí teplé Evropě“ nemá smysl si kupovat boty, protože by mi slezly nehty zaživa :D Utěšuje mě fakt, že ty těžké a velké věci si zpátky povezu na sobě.

A nemáte tip, kde sehnat nějaké pletené šatys dlouhým/tříčtvrtečním rukávem z dobrého materiálu (vlna, kašmír) a termolegíny (ale opravdu termo, ne ty z Panthaloonu) :D. Tady jsem ochotná zainvestovat, i když teď v létě asi obecně budu mít problém :/

alter ego
906 příspěvků 30.6.14 23:32

@La_Crime
Když to vezmu prakticky, tak bych si zabalila co nejteplejší „univerzální“ kabát k suknim a šatum, pripadne nějaký „univerzální“ kabát ke kalhotam, funkční sportovní bundu. Z bot teple kozacky, kotnikove boty a nepromokave sportovní boty, formální lodičky, Baleríny. Kabelku na „denní nošení“ a jednu formalnejsi. Vše ideálně v jedné nebo dvou vašich základních barvách. Dal bych se s oblečením asi inspirovala úvahami jako při budování dobře kombinovatelného šatníku. Plus bych se zamyslela, co mam v těch třech skříních nejdražšího/ nejhůře sehnatelného (pro mě jsou to například dioptricke brýle, sluneční dioptricke brýle, ehm padnouci podprsenky a pak asi plesové šaty). Dal třeba vlnene svetry, kasmirove sály, teple rukavice, spodní tilka z merina apod. Pak už je to hodně individuální a taky záleží na tom kam konkrétně jedete, jaké tam budou nakupovaci možnosti a jestli pro vas není finančně výhodnější si připlatit za druhy kufr nebo poslat balík (tam i zpět) než kupovat na místě něco co jste si v posledních letech koupila doma (a pak vám to bude líto tam nechat, takže na zpáteční cestě stejně budete mít další zavazadlo/ balík).

Messalinna
95 příspěvků 1.7.14 09:25

@La_Crime
Když někam jedu, vždy balím věci tak, aby se vše dalo se vším kombinovat. Vybírám spíš jednoduché kousky, ale vždy se sebou beru hodně doplňků, většinou šátky, šály, náhrdelníky, velké náušnice. neváží tolik, nezaberou moc místa a každý outfit díky nim vypadá jinak.

MP Vladenka
1307 příspěvků 1.7.14 09:41

Za sebe říkám: kabát s co největším podílem vlny, zakrytá bedra - ať už hippsy nebo dlouhá tílka či body. Vždy víc vrstev, které se dají postupně odhazovat. Džíny nenosit - zvlášť, pokud jsou z takové té těžké džínoviny - nasáknou vlhko a promrznete. Kalhoty taky spíš vlna či jiný podobně hřejivý materiál, klidně pod ně punčochy. Boty kožené, s vyšší podrážkou, ať jste „odizolovaná“ od země.

Josefka
602 příspěvků 24.7.14 23:50

@La_Crime no to se přiznám, že bych nechtěla řešit. Držím palce a přeji štěstí.

A jak se těšíte na zimu? Už už to vypadalo, že budu co do jarního a letního oblečení vybavena a začnu si to užívat a zvrkla jsem si ošklivě nohu. Takže na boty s podpatkem se chodím koukat do šatny, střídám dvoje plátěnky a pár starších kousků, co snesou sportovní obuv. Krásné šaty a sukénky odkládám (snad) na příští rok a letos poprvé v životě se na zimu opravdu netěším. Nestihla jsem využít letních teplot a už abych přemýšlela, co si pořídit na zimu. Naházejte mi sem někdo nějaké hezké inspirativní obrázky, ať se i přes ortézu na noze trochu potěším. Prosím! Nejraději bych celou zimu chodila na protest v bílé :-D

Josefka
602 příspěvků 25.7.14 21:23

Máme v bytě 28, nic moc na spaní. Pojďte se ochladit alespoň myšlenkami na zimu.
Včera jsem si stýskala, že jsem si letos léto neužila a nějak se mi nechce vrhnout se na podzim a zimu. Dnes jsem zabloudila do sekáče a objevila kožešinový štucel. Dřív jsem je nosila - trochu provokace, trochu praktická stránka (jako geodet jsem měla ráda jen slabé prstové rukavice a v pauzičkách u stroje strkala ruce do visícího rukávníku). Po čtyřicítce už asi nejsem tak odvážná, říkám si, zda budu za hodně velkého podivína. Mám rezavý, bílý a včera stříbrošedý. Začínám se na tu zimu přeci jen malinko těšit ;-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 25.7.14 22:33

@Josefka
kdybyste ho nechtěla, já ho beru hned :-)

darinka98
23 příspěvků 26.7.14 14:04

Já se na zimu a hlavně podzim co se týče oblékání těším hodně, tak nějak víc se umím vyřádit než v létě.

Josefka
602 příspěvků 26.7.14 23:07

Mívala jsem vel. 44/46 (teď o dvě méně) a v létě pro mě prostě nebylo co si obléct: krátké sukně ne, kraťasy ne, v umělých materiálech jsem se potila, bavlna mi přidávala…nakonec jsem celé léto vždy odchodila v bílých kalhotách a tričku či halence. Poslední dobou semi ale podařilo sehnat několik padnoucích a příjemných letních věcí a na stará kolena jsem si to začala užívat. Ale jak píše @darinka98 od podzima do jara jsem se vždy vyřádila víc. Miluju kozačky, punčochy, sukně, kabáty, šály, vrstvení…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek