Móda z 1.republiky - seriál

Fotoalbum tématu (15) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »
Go-lightly
3429 příspěvků 09.05.14 22:52

Ále, já jsem teď zase otrávená z BBC (!) Dancing On The Edge - příběh černé jazzové kapely z třicátých let. Kostýmy OK, ale jinak dobová atmosféra odfláknutá, postavy neprokreslené, a hlavně: neodpovídá hudba, čili to hlavní. To co tam hrají, není jazz 30 let, nota bene taneční jazz, to je nějaká novodobá experimentální jazzovina. Zas byl někdo zbytečně invenční, čili, i BBC se někdy utne.

porjk
2770 příspěvků 10.05.14 09:38

@stes Kdoví,jestli vůbec nějaká byla. Inspirace. Každopádně Vladimírovi odešly zákaznice a je třeba šetřit :-)

stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.14 09:48

@porjk :-) A bude hůř.

MaláČarodějnice
709 příspěvků 10.05.14 09:59

Tak u mě včera vyhrál hezký večer na terase s výhledem do stromů, už mě to nějak přestalo bavit. Teď už mě jen zajímá kdo je teda zabil a na to stačí jedna věta, víc s tímto „projektem“ nehodlám marnit čas.
Podle mě u seriálů bohatě stačí těch klasických 13 dílů a u filmů 90 minut, jak se to moc natahuje, nemám na to trpělivost.

Lienka77
206 příspěvků 10.05.14 11:42

"@

Příspěvek upraven 20.05.14 v 14:16

Betty J.
2031 příspěvků 10.05.14 17:24

@MaláČarodějnice: tipuji, že vrahem je ta malá duchařka, jejíž utajované jednovaječné dvojče pracovalo jako onen podezřelý kočí a nyní žije v Americe. Dáma byla zabita úderem do hlavy tupým předmětem připutovavším spolu s vražedkyní z páté dimenze pomocí časoprostorové brány nacházející se v tajemné komnatě ukryté na statku za chlévem pro dobytek. Včera jsem definitivně dospěla k závěru, že celou tu zhovadilost by už měl odnést Vichr z hor.

alter ego
906 příspěvků 10.05.14 18:32

V Prvni republice casove nesedí nejen kostýmy a mluva, ale ani nábytek. Ve včerejším dílu si například zahrál stolek z padesátých let. WTF?

Nemesis
504 příspěvků 11.05.14 10:37

Jak tak koukám tak máte detaily v malíku. A proto se ptám, co říkáte na Parade's End a jejich kostýmy. Série se mi líbila moc a hrozně mě zaujaly šaty Sylvie. Když to tu tak pročítám, tak mě napadá, nakolik sou historicky věrné :-)

MaláČarodějnice
709 příspěvků 11.05.14 10:58

No mě se líbí, střih přesně na mou postavu :-) O historické věrohodnosti bohužel nemám páru.
@Betty J. Vichr z hor, dobrý :-)
Já bych se na scénáristy za tu „malou duchařku“ až tak nezlobila, děti jsou mnohem citlivější a některé opravdu můžou vnímat jemnohmotné energie, které my nevnímáme. Jenomže když jim rodiče řeknou nevymýšlej si a nezlob popřípadě jim pohrozí zavřením do blázince tak to v sobě potlačí.
To, že něčemu nerozumíme, neznáme to a navíc tomu nevěříme neznamená, že to přestane existovat. Jsme prostě příliš materiálně zaměření.

Esmee
4418 příspěvků 11.05.14 11:15

@Nemesis Z jaké to má být doby? Na 20. léta bych to podle projmutých šatů netipovala. Možná 30. léta? Pánův žaket je naprosto v pořádku, nejsem si jistá, jestli v této době už existovaly košile s tímto typem límečku, myslím, že límečky byly plné, škrobené a ke košili se přidávaly separé. Moc se mi líbí oblečení dámy na druhé fotce, jen má na tu dobu příliš odhalený výstřih, na tehdejší dobu by do toho přišla nějaká halenka, třeba s vazačkou??, tím si nejsem jistá. Ale bod za to, že mají všichni, včetně dítěte, na ven nějakou pokrývku hlavy a že dáma nemá nepřístojně rozpuštěné vlasy :-)

Betty J.
2031 příspěvků 11.05.14 12:10

@Nemesis: seriál jsem neviděla, takže netuším, ke kterému roku se tyto dvě konkrétní fotografie přesně váží, ale období 1910-1014 kostýmy dámy odpovídají.

Betty J.
2031 příspěvků 11.05.14 12:58

@MaláČarodějnice: omlouvám se, ale těm, jež na jemné zrno moc neužije, připadá celá ta situace poněkud účelově vysátá z paty…

MaláČarodějnice
709 příspěvků 11.05.14 13:34

@Betty J. a to se omlouvat nemusíte, já nechávám všem volnost v jejich názorech :-)

jojik123
4 příspěvky 11.05.14 18:47
Nemesis

Mě to připadá u té spodní fotky, že ta paní je situovaná do 20 let a ten muž spíš přelom století. Protože ve 20. letech se už žakety nenosily, ale už byly jen saka.Ale zase u žen přelom století až 1914 je na tu dobu až moc velký výstřih. A hodně záleží, jak je chtěli pojmout. Protože je velký rozdíl jestli mělo jít o odpolední dress nebo mělo jít o večerní. Právě u toho muže to vypadá že se jedná o večerní. Protože přes den by měl mít šedé kalhoty s proužkem jak ten nahoře. Ten límeček od košile je vpořádku u žaketu, pokud to mělo být do 1910.
Tato doba je hodně komplikovaná co se týče módy, co rok to změna.

Sonetka
116 příspěvků 11.05.14 18:48

Parade´s End (ty dvě fotky výše) se odehrává cca 1907-1917 (před 1.sv.v., během a chvíli po), takže asi záleží i z kterého dílu šaty jsou.
Narazila jsem také na tuto výstavu kostýmů z Panství Downton, kterou by hl. kostymérka z První republiky měla povinně navštívit:
http://maly-velky-britofil.blogspot.cz/…n-abbey.html
https://www.facebook.com/…th/media_set?…

Nemesis
504 příspěvků 11.05.14 19:50

Šaty na druhé fotce jsou z pohřbu (a všechny tam pohoršila „úzkou sukní“ a tím že se předvádí, tak asi měly být odvážnější než se nosilo) a to ještě před první světovou. S těmi nahoře si teď vůbec nejsem jistá, ale myslím že sou taky ještě z dílu před vypuknutím války. Během války a po ní nosila Sylvie tohle :-)

Nemesis
504 příspěvků 11.05.14 19:54

Těsně před válkou na první, a na druhé fotce během války.

jojik123
4 příspěvky 11.05.14 20:03

Tak to odpovídá, po 1. sv. se zkracovaly vlasy i délka šatů a přichází art deco.
A vyjadřovat se k seriálu První republika je zcela zbytečné. Jen je mi to líto, že to tak odflákli, když možnosti a fundus na to mají.

jojik123
4 příspěvky 12.05.14 17:15

Chtěla jsem se zeptat.
Nevíte náhodou někdo o skupině lidí, kterým se líbí secese tak jako mně a manželovi, tady u nás na Ostravsku? Na netu se mi podařilo najít třeba Kloboukový klub, ale ti jsou z Brna, anebo Dámský historicko-společenský klub, ale ti jsou zase z Prahy.

Jiná Realita
13791 příspěvků 12.05.14 17:19

@jojik123
já znám jen okrašlovací spolek calma luhačovice :(

edit:
http://www.spolekcalma.cz/

007bohunka
658 příspěvků 20.05.14 18:51

@jojik123 Já mám doma šaty na tuto dobu 1900 až 1918 šila jsem si je sama jezdíme na akce 1.sv. války. Je to poměrně nákladný koníček neustále dokupuji s kamarádkou doplnˇky na toto období.

007bohunka
658 příspěvků 20.05.14 19:07

@alter ego Ono se po první válce donášely věci protože lidé neměly peníze tak to je i s nábytkem, který se dědil po staletí asponˇ nějaké kousky. Jinak tato doba byla na oblékání asi nejhezčí. I tedˇ se dají v obchodech sehnat halenky a blůzky na tuto dobu několik jích mám doma.

007bohunka
658 příspěvků 20.05.14 19:10

@jojik123 Jenže na ten dámský klub musíte mít i společenské šaty a dělají i období 1866,to to období taky děláme a mám zrouna taky šaty doma vlastní výroby.

alter ego
906 příspěvků 20.05.14 19:12

@007bohunka
Jasne, ale já jsem psala o nábytku z padesátých let 20. století v seriálu pojednávajícím o dvacátých letech téhož století.

007bohunka
658 příspěvků 20.05.14 20:24

@alter ego Jasně serial snese všechno ne?

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek