Módní analfabet & peleríny

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Masquerada
1 příspěvek 5.11.16 00:10
Módní analfabet & peleríny

Dobrý večer, mám dotaz na místní módní znalkyně.
Věc se má tak - už dlouhou dobu sním o tom že si nechám na zakázku ušít několik pelerín. Nosím většinu roku trenchcoaty a ponča, ale ráda bych to rozšířila i o peleríny/pláště. Problém je v tom, že jsem tak trochu módní diletant a s tím vyvstávají dva zásadní problémy - jakou látku chtít a po kom chtít ušití?

Moje představa jsou dvě různé délky, čtyři různé barvy (bordó, černá, khaki, mechově zelená) s různými detaily - zvýšený límec (říká se tomu stojáček???), kapuce, kožešina, kožené přezky u krku, kožené detaily…
Má představa je 5000,– za kus (bez kůže a kožešiny), ovšem pokud půjde o kvalitní materiál a práci, velmi ráda připlatím.

O látce i střihu mám poměrně jasnou představu, jen ji nedokážu vzhledem k neznalosti dobře zformulovat. Co se týče materiálu - mám dva „vzory“. Prvním je trench od Burberry, dva roky starý, 100% bavlna, ovšem pevná, asi něčím impregnovaná (podobná jako na fotce), kabát tahám krom léta skoro pořád a zatím bez jediné vady. Druhým je kabát (paradoxně z HM, asi 7 let starý) a ten je z naprosto dokonalé látky - pevná, nepružná tkanina, hrubší, ale hladká, nechlupatí, už od pohledu je jasné že nesežmolkuje, nedá se snadno zatrhnout, celkově ta látka vypadá jak naškrobená - a to po X praních (že má ten kabát bohužel o dost horší střih, to je věc druhá) - můj pracovní název je „staré dobré plátno“. Ve štítku je taktéž psaná 100% bavlna, dle mého jde o totožnou látku. Ono to vypadá jak kdybych se ptala na úplně jasnou věc, prostě 100% bavlna, co víc řešit. Jenže já, jakožto člověk co pozná tak pár typů materiálu a nejlíp si musí všechno ošmatat (líbí/nelíbí - dle mého kvalitní/nekvalitní - beru/neberu) vůbec nevím po čem se vlastně pídit. Je šance někde sehnat podobně kvalitní látku jako je ta bavlněná ze které šije Burberry? Po čem se ptát? Po určitém druhu, gramáži?
Potřebuju něco co vydrží otěr, průchod ostružiním (jsem myslivec a dvě peleríny určitě plánují brát i do lesa), ale zároveň to bude vypadat dobře i přehozené přes šaty. Chci aby látka držela tvar. Ráda bych měla všechny z jednoho typu látky. Plus, nepotřebuji aby materiál nějak extra hřál.

Máte tušení po čem se vlastně pídit? A případně, kde látky nakoupit? Znáte někoho kdo by si na něco takového troufnul? Nějaké dobré zkušenosti s určitou švadleou nebo ateliérem? Zaujal mě Delor - dobrý či špatný nápad? Jak jsou na tom cenově?
Přiznám se že se mnou není lehké pořízení, chci to mít tip ťop, ale slušně zaplatím a nijak to nespěchá.

Fotky jen ilustrativní, střih co nejjednodušší, s vypasovanými rameny a stojáčkem, na skryté zapínání, jen s průstřihy na ruce.

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek