Motoristické vlákno

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Mylady2
12413 příspěvků 14.4.16 09:44

@viktorka_od splavu však jo! Ale tady jsem si fakt myslela že ještě nepojede :-D měl otevřený dveře.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 14.4.16 09:45

@Mylady2 asi vetral;-)

Denyna
4105 příspěvků 15.4.16 07:34

.

Příspěvek upraven 11.09.17 v 20:05

Campanelle
1991 příspěvků 15.4.16 18:54

Vítkovický monstertrack. :)

Příspěvek upraven 19.04.16 v 09:42

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 15.4.16 18:56

@Campanelle no ten je:-) k cemu to slouzi?

Campanelle
1991 příspěvků 15.4.16 19:12

@viktorka_od splavu Přepravuje materiál z jednoho závodu do druhého. Nakládá se mezi ty kola. :)

Campanelle
1991 příspěvků 18.4.16 12:25

Ulice Místecká v Ostravě je normální čtyřproudá komunikace s povolenou rychlostí 80km/h. Každou neděli se v těsné blízkosti koná autoburza a její návštěvníci parkují svá vozidla v odstavném pruhu oné komunikace. Takže vy jedete 80, auto před vámi zpomalí na 30, pak zastaví a vzápětí začne couvat, aby zaparkovalo do štrůdlu stojících vozidel. K tomu ještě auta vyjíždějící a motající se chodci. Člověk musí mít oči na stopkách. Ještě, že tam je ten levý pruh. :)

VandaRybna
3713 příspěvků 19.4.16 07:51

Dovolím si trochu mentorovat ve vlákně k tomu určeném. Dnes jsem zaslechla v rádiu stesky, že Češi neumějí odbočovat doleva a protože už jsem na tohle téma vedla s pár lidmi debatu, tak to dávám sem.

Když odbočujete doleva, tak za 1. dáváte přednost protijedoucím (to je tak nějak jasné), ale prosím vás, za 2. i těm, kteří vás v tu chvíli předjíždějí zezadu a už ten úkon zahájili před tím, než vy jste dali směrovku doleva (souvisí to s oním předjížděním na křižovatce, kde už jsme se shodli, že na hlavní se předjíždět může). Prostě odbočuju doleva, kouknu dopředu, jestli mi někdo nejede proti a kouknu do svého levého zpětného zrcátka, jestli mě někdo nepředjíždí. Pokud ne, odbočuju, pokud jo, čekám. Omlouvám se, že to píšu tak polopatě, ale lidi to fakt nevědí. Už takhle bylo opravdu hodně bouraček a mrtvých (hlavně motorkářů motocyklistů).

Oldyn
6401 příspěvků 19.4.16 09:11

@VandaRybna
Já jsem dnes ráno odbočovala doprava z vedlejší na hlavní a protijedoucí na hlavní a též odbočující mi dávalo přednost. :D Řidiči kolikrát ani nečtou značky.

Lála_druhá
471 příspěvků 19.4.16 09:26

Dle mé zkušenosti řada řidičů neumí odbočovat doleva z jednosměrné ulice. Najedou si vpravo a ještě se často velmi diví, když si najedu vlevo. Obzvlášť na zabití je, když já odbočuju vpravo a ten vlevoodbočující mě zbytečně blokuje…

malucia
115 příspěvků 19.4.16 09:37

Tak tohle je moje černá můra!

Oldyn
6401 příspěvků 19.4.16 09:48

@malucia
Co? Ten sníh? Nebo nasazování řetězů? Ženo, doba pokročila.

malucia
115 příspěvků 19.4.16 09:51

Myslím, že v kufru mám variantu č.1 :-) naštěstí jsem ještě na břicho nemusela!

vashtie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.16 09:52

@malucia Vy žijete v horách?

malucia
115 příspěvků 19.4.16 09:54

@vashtie
občas se tam vydám.

Jetthro
1130 příspěvků 19.4.16 10:00

@VandaRybna Pockejte, ja jsem asi blba, ale nejak si tu situaci neumim predstavit. Kdyz odbocuju vlevo, tak to prece delam z leveho krajniho pruhu, ktery k tomu slouzi, pripadne kdyz ty pruhy jsou dva, tak prece ten uplne vlevo je vetsinou jen doleva, ten vedle je doleva a rovne, dejme tomu. Predjizdi se taktez zleva. To by ten prejizdejici (kdyz mam jeden pruh doleva) musel do protismeru pres plnou caru, navic, pokud to bude v krizovatce, tak do protismeru, ve kterem prece jedou auta, ktera poustim. Kdyby byly pruhy doleva dva a ja stala v tom ne uplne krajnim, tak me prece taky tezko nekdo predjede, protoze v levem pruhu vedle me stoji auta, ktera pousti protijedouci a cekaji stejne jako ja, az budou moci odbocit. Asi bych to potrebovala nakreslit :)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 19.4.16 10:03

@Jetthro myslim ze staci, kdyz mate jeden pruh, v protismeru nic nejede, takze ten za vami vas zacne predjizdet normalne zleva. vtom vy hodite blinkr a date se taky doleva, odbocovat. predjizdejici se vam mezitim dostal do mrtveho uhlu a… taky uz jsem takhle malem sejmula motorkare:-(

Jetthro
1130 příspěvků 19.4.16 10:09

@viktorka_od splavu Jakoze kdyz treba odbocuju doleva do nejake ulice a v kazdem smeru je jeden pruh? Jo, to si asi dokazu predstavit. Ale moc si teda nedokazu predstavit schumachera, kterej by takhle chtel predjizdet. Prece kdyz se chystam odbocovat nebo parkovat doleva, tak zacnu zpomalovat nebo blikat nejakou dobu pred tou odbockou. Tak me to aspon ucili v autoskole a k tomu snad ty blinkry jsou, upozornit ty vzadu, ze se neco chystam udelat jeste predtim, nez to udelam, i kdyz si uvedomuju, kolik blbcu na nejaky blinkry kasle. Ten za mnou by tim padem mel pochopit, ze se chystam neco udelat a zpomalit taky a vydrzet tech 10 vterin, nez se mu odklidim z cesty, ne me zacit predjizdet, pokud to neni nejakej chorej mozek…

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 19.4.16 10:17

@Jetthro obvykle je to potiz u tech motorek, s auty se mi to stane jen u tech schumacheru co desne spechaj;-)
za nedavani blinkru bych dotycnymu vzdycky nejrac jednu pleskla, uplne miluju kdyz nekdo znicehonic zastavi a zustane stat vprostred cesty. koukam co bude a za chvili zacne vystupovat spolujezdec nebo taky koukam a ridic si proste zastavil protoze neco hleda v tasce.. telefonuje… grr

VandaRybna
3713 příspěvků 19.4.16 10:24

@Jetthro jasně, že to platí pro místa, kde není odbočovací pruh. Pokud je někde odbočovací pruh doleva, tak vás nikdo nemusí předjíždět, protože má ten svůj pravý pruh, ve kterém pokračuje rovně.

Campanelle
1991 příspěvků 19.4.16 10:25

@Jetthro Ono třeba, když svítí ostré slunce, tak ten blinkr není moc vidět, stačí chvilka nepozornosti a je to.
U nás je taková křižovatka na Opavské před Globusem. Auta tam jezdí v zástupech v obou směrech. Je tam odbočka vlevo na Kr. Pole, a každý, kdo tam chce odbočit riskuje, že ten za ním se mu podívá do kufru, protože si nevšimne, že ten před ním odbočuje.

Oldyn
6401 příspěvků 19.4.16 10:29

@viktorka_od splavu
Blinkry a zpětná zrcátka a když vy zareagujete dostatečně rychle a zatroubíte na ně, tak zvednou akorát ukazováček. Před měsícem jsem troubila na dědu, který si to z vedlejší pěkně rozjetě z kopce vlítnul do křižovatky a rovnou pod moje kola. Všechno co nebylo v autě přivázáno letělo dopředu. A děda ještě hrozil, fuj bych ho nechtěla oživovat.

VandaRybna
3713 příspěvků 19.4.16 10:36

@Jetthro Jak jsem napsala, kdo zahájil úkon první, ten jede, takže pokud ten dotyčný na hlavní chce předjet třeba tři auta a zahájí to ve chvíli, kdy vy ještě tu směrovku doleva nedáte, tak mu prostě musíte tu přednost dát. (ono i kdyby začal předjíždět půl vteřiny po tom, co vy jste dala směrovku, tak bych doporučila mu tu přednost dát, pokud je vám život milý). Prostě pohled do levého zpětného zrcátka je u odbočování vlevo základ. A uvědomit si, že vás opravdu může někdo předjíždět, taky. Prevence je lepší.

Campanelle
1991 příspěvků 19.4.16 10:54

@Oldyn Jednou jsem takhle střetla rodinku s kočárkem, jak si to hezky plážovým tempem šinou prostředkem cesty a vůbec je nezajímalo, že za nimi jede auto. Normální chodník byl hned vedle. Tak jsem zpomalila na rychlost chůze a zastavila jsem jim těsně za zadkem. Já vím, nemá se to, ale jak mi ten chlap vynadal, co si to dovoluju!

Campanelle
1991 příspěvků 19.4.16 10:58

@VandaRybna A taky jestli nemáte někoho nalepeného za zadkem, než začnete brzdit a dát ten blinkr dostatečně včas, aby si to ten lepič za vámi stihl včas uvědomit.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek