Musia sa aj vedci vedieť primerane obliecť?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Katka2305
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 10:03
@Andrássy píše:
Představte si, že vím, kdo je to pedel ;-) S tou legárckou s hisotorickým pozadím máte pravdu. Zatím jsem se ale nesetkala s tím, že by pedel byl opravdovým „školníkem“. Většinou jimi byli doktorandi, mladí kluci. Tuto funkci vykonávali během akademických slavností pro zábavu a z čirého exhibicionismu, ne jako zaměstnání. Nevím, třeba je to u Vás jinak, já na Vás kvůli Vašim (ne)znalostem útočit nehodlám. Mějte se hezky.

To je zvláštní, tam kde jsem studovala(UK Praha) je pedelem zaměstnanec školy, který vykonává jen tuto funkci, myslím že všechny ty akce, kde nosí univerzitní žezlo, mu snad vydají na celý úvazek :-) Je možné, že na menších školách na tuto činnost nemají speciálního zaměstnance a tudíž ji vykonává kdo má zrovna čas a chuť, nicméně ani tak nelze vyvozovat, že pedel je akademik (ono ani doktorand ještě není akademik, to lze říct nejdříve až o post-dokovi). To jen že mě to překvapilo, nic víc, tento web určitě není www.univerzitnipeklo.cz :-).

Nicméně, zpět k tématu, pracovala jsem jako vědec a i v nynější práci se hodně potkávám s vědci, a tedy vím, že vědci nejsou kategorie potrhlých cvoků typu Sheldona Coopera, jsou to v naprosté většině naprosto normální lidi; od jiných zaměstnání se to liší snad jen tím, že je ve vědě větší podíl těch, které jejich práce skutečně baví. Není mi tedy jasné, proč zrovna vědci by nebyli být schopni se obléct přiměřeně příležitosti. Jejich schopnost ohodnotit přiměřenost oděvu je naprosto stejná jako u kohokoliv jiného.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 10:15

@vkusovod sim vás nemůžete jít plevelit jinam? I se svou morální zodpovědnosti?

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 10:18

@lilip nemáte pocit, že morální zodpovědnost, za to, co dělám, je součástí dobrého vkusu? Doufám že vám opravdu nejde jenom o ty pitomý hadry a co je pod nima, na to sere pes…

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 10:28

@vkusovod Mně jde o spoustu ušlechtilých a smrtelně vážných věcí, kterými se denně zabývám tak, že mi jde hlava kolem, sem si chodím tu hlavu vyčistit , což se nejlépe děje u povídání o příjemných, povrchních věcech co jsou nahony vzdálené mým starostem. Jako klobouková párty. …Duševní hygiena - proto už mě nebaví, jak z toho děláte kovbojku a sarkasmus začne být rychle nudný až otravný a já se tu otravovat nechci. Takže opouštím dumání nad intelektuálama a jejich ohozem (vpodstatě si taky myslím, že je to klišé jako brno,proto mě neba, jak si z toho donekonečně utahujete, je to prostě klišé a strefovat se do něj s neutuchajícm vkusosarkasmem je ještě větší opruz) a jdu se zanořit do dílny a uspokojovat náročná přání zákaznic. Nazdárek.

continuity
5853 příspěvků 11.6.12 10:30
@lilip píše:
@vkusovod sim vás nemůžete jít plevelit jinam? I se svou morální zodpovědnosti?

na vasem miste bych byla v klidu
on to bohuzel casem zabali, protoze ho to prestane bavit. co treba mne bude docela lito, ja se bavim skvele. je to zatim neinteligentnejsi odpurce pranyrovani spatne oblecenych, ktery se tady objevil, a je to docela ozvezujici.

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 10:32

@lilip proti povídání nikdo nic nemá

velkabota
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 10:55
@Katka2305 píše:Nicméně, zpět k tématu, pracovala jsem jako vědec a i v nynější práci se hodně potkávám s vědci, a tedy vím, že vědci nejsou kategorie potrhlých cvoků typu Sheldona Coopera, jsou to v naprosté většině naprosto normální lidi; od jiných zaměstnání se to liší snad jen tím, že je ve vědě větší podíl těch, které jejich práce skutečně baví. Není mi tedy jasné, proč zrovna vědci by nebyli být schopni se obléct přiměřeně příležitosti. Jejich schopnost ohodnotit přiměřenost oděvu je naprosto stejná jako u kohokoliv jiného.
Také se mi zdá, že si hodně lidí vědce idealizují a stylizují do postavy Sheldona Coopera. Představují si jednostranně zaměřené jedince neschopné samostatně se převléct z pyžama do denního oblečení, ale takoví jsou spíše výjimkou. Reakce vkusovoda se mi zdá mírně demagogická. Zde se nikdo vědcům kvůli oblečení neposmívá, proč to tedy tvrdíte? A pokud ano, proč házet ostatní do jednoho pytle? Drtivá většina zde píše svůj názor bez posměšků a urážek. Nikdo tady neřeší špatnou barevnou kombinaci, ale pokud vím , tak diskuze se začala psát o špinavých, otrhaných, či k určité příležitosti nevhodně zvolených věcech. Já si např. vybavuji přednášky dle toho, nakolik byly pro mě zajímavé. Přednášející byli pravděpodobně slušně oblečeni (tj. čistě a adekvátně situaci, přednášející v tílku by mi asi v hlavě utkvěl) a pouze jednoho si pamatuji dle zjevu. Jeho přednáška mě nezaujala, přednášející byl cítit potem (malá učebna), měl nemyté vlasy a asi nějakou sportovní mikinu. Bohužel disponuji čichem i zrakem a tento fakt na mě působil rušivě. To ovšem neznamená, že se dotyčnému nějak posmívám.
@vkusovod píše:
Keď už bola moja maličkosť v príspevku spomenuta, drobná glosa do určite podnetné diskusie:

Raz nám jeden učiteľ hovoril: úroveň konferencie spoznáte podla toho, ako sú na ní prednášajúci oblečení - pokud im ide o to, čo hovorí, a ostatní naozaj chcú počuť, s čím zaujímavým prídu, pridú klidne rovno z pláže v shortkách. Pokud ale nemajú čo povedať a napriek tomu chcú vypadat ako velcí dôležití vedci, sú všichni prednášajúci v kvádrach a s kravatami ako v opere.
Môžem zo skúsenosti potvrdiť.

Příspěvek upraven 11.06.12 v 02:17

S tímto také nemohu souhlasit. Tvrdíte, že je nepřípustné posuzovat vědce dle oblečení a souhlasíte s názorem, že ten co je oblečen v obleku a kravatě nemá co říct a chce pouze působit jako velký vědec? Já tedy posuzuji úroveň konference podle něčeho jiného. Můj nejoblíbenější profesor přednášel vždy v košili a společenských kalhotách. Dokázal posluchače nadchnout, vždy uměl odpovědět a s každým jednal jako se sobě rovným. Kdyby měl na sobě plážové šortky, byla by to vědecká osobnost. Takhle se dá považovat pouze za napodobeninu vědce…Jak směšné.

ciernykocur
132 příspěvků 11.6.12 11:01
@vkusovod píše:
Raz nám jeden učiteľ hovoril: úroveň konferencie spoznáte podla toho, ako sú na ní prednášajúci oblečení - pokud im ide o to, čo hovorí, a ostatní naozaj chcú počuť, s čím zaujímavým prídu, pridú klidne rovno z pláže v shortkách. Pokud ale nemajú čo povedať a napriek tomu chcú vypadat ako velcí dôležití vedci, sú všichni prednášajúci v kvádrach a s kravatami ako v opere.Môžem zo skúsenosti potvrdiť.

Huráá, konečne to padlo, o tomto presne som hovorila, keď som hovorila, že u niektorých je to arogancia/póza.
Ten princíp samozrejme do určitej miery platí, že zlé diplomovky sú v tvrdých doskách a tým dobrým stačí trápna tepelná väzba a prehnane vyfiknutí ľudia sa snažia na skúške neprovokovať úplne všetkým. Istá miera underdressingu je medzi vedcami proste štandard.
Avšak z pozorovania vidím, že všetci, ktorých si vážim pre to, čo vedia, zvládli správne identifikovať, kedy ich bežný štandard vhodný nie je. Tí, ktorí to nezvládli, zrejme potiahli tú logiku ešte o jeden krok ďalej a povedali si, že ak prídu nevhodne oblečení, tak to vytvorí auru inteligencie. A to mi je, úprimne povedané, odporné.

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 11:11

@velkabota: posunula jste to, co jsem psal, do úplně jiné roviny:

1. nikde jsem netvrdil, že pán v saku je hloupý a pán v šortkách je chytrý. Jenom že moje zkušenost je taková, že dost často je tzv. „slušné“ oblečení použito k zakrytí nějakého nedostatku jinde. Mám za to (a to je můj osobní názor, Vaše zkušenost může být jiná), že lidí, kteří nosí oblek proto, aby někoho ohromili (psychologická habaďůra), je víc, než těch, kteří oblek nosí proto, že jim přijde jako adekvátní oblečení a cítí se v něm v dané situaci dobře. Viz prodejci pojistek, finanční „poradci“, dealeři RWE a jiní obchodníci s teplou vodou, kteří nic neumí, ale tzv. „slušné oblečení“ mají prostudované od a do z, protože je to základní výrobní nástroj jejich manipulace.

2. téma vědců jsem nenastolil já. Perelman a Bondy měli sloužit za příklad toho, že existují lidé, kteří prostě mají důležitější věci na starosti (a jsou jimi plně pohlceni), takže na ladění outfitu prostě nemají náladu/čas/chuť. A nemusí to být zdaleka jenom vědci, může to být klidně i mamina dvojčat, která neví, kde jí hlava stojí. Osobně bych byl raději, kdyby se víc věnovala dětem než sladěnému outfitu. Nevím, kde někdo bere ten pocit, že má právo si takové lidi fotit a veřejně (!) se jim posmívat. Zvlášť pokud je to nějaká pitomá osmnáctiletá nána, která tomu Perelmanovi nebo mamině od dvojčat nesahá ani po podrážku (takových tady naštěstí zjevně moc není, to je na Pekle fajn).

3. Uvědomte si prosím, že na tom posmívání a veřejném pranýřování teď už někdo (Webdio, s.r.o.) vydělává. Už to není jenom uštěpačný blogísek. Možná jsem blbej nebo to moc dramatizuju, ale tohle mi přijde daleko vážnější než sešmajdaný kecky nebo špinavý tenisky.

modra_kocka
903 příspěvků 11.6.12 11:15

@continuity: osvěžující byly možná první 2 příspěvky v diskuzi k článku, ale tohle už je sebestředné umíněné opakování jednoho vtipu, který už vlastně nikoho nebaví. Bohužel nemohu souhlasit ani s tím, že příspěvky jsou inteligentní. Opakování jednoho vtipu neustále dokolečka a „průhledné“ nažnačování, že všichni jsou tady mimo a blbí a trapní, nějak nemohu považovat za inteligentní.

modra_kocka
903 příspěvků 11.6.12 11:19

4all: byli jste ztrolování. smiřte se s tím. A zazpívejte spolu s trolíkem a panem Trololo trollí hymnu

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 11:45

kóča má pravdu. vkusochvoste - co píšete je čirá povrchní, klišovitá demagogie. '
„Někdo má na práci důležitější věci než než oblečení“ - jasně, je důležité malířství, film, udržování parků, čištění fasád? Oblečení patří do kultury a tu snad za podřadnost nepovažujeme. I ten obsah musí mít fasádu. A jedno druhé ovlivňuje, doplňuje, souvisí.
ad 1,2,3 - projektujete do toho patrně sám sebe.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 11:53

@vkusovod 3. „Uvědomte si prosím, že na tom posmívání a veřejném pranýřování teď už někdo (Webdio, s.r.o.) vydělává. Už to není jenom uštěpačný blogísek. Možná jsem blbej nebo to moc dramatizuju, ale tohle mi přijde daleko vážnější než sešmajdaný kecky nebo špinavý tenisky.“
Tak toto je zvláštny prístup. Ak sa niekomu posmievam a nabadám k tomu ostatných s radosti a bez odmeny,tak je to OK. Ak to urobím za peniaze je to zlé.
Takže masového vraha vraždiaceho pre radosť osloboďme,ale nájomného vraha zastreľme. V podstate som s Vami súhlasila,ale mám pocit že to robíte z nesprávnych dovodov.

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 12:02

@lilip tvrdit že něco „patří do [základní] kultury“, popřípadě že je něco „nutná společenská znalost“, to je nejsnadnější způsob, jak si připravit půdu pro to, abych někoho mohl šikanovat (Ty to nevíš? Ale to přeci musí znát každý kulturní člověk! Ty jsi ale primitiv!) Přečtěte si znovu pasáž, kterou správně jako klíčovou pochopila @Weia.

Jinak co se toho projektování týče, pokud vás to zahřeje na srdci, chodím do práce obvykle v plátěných kalhotách nebo černých manchestrákách. Pokud vím, že ten den nikoho nepotkám, tak v tričku, jinak obvykle v košili (moje nejoblíbenější je Boss s dlouhým rukávem, druhá nejoblíbenější Zara taky s dlouhým). Výjimku tvoří dny, kdy se rozhodnu být rebel a stylizovat se do role (kyber)punkáče a hackera. Takže myslím, že nad oblečením docela přemýšlím. Možná se budete divit, ale napsal jsem sem právě proto, že o oblečení přemýšlím v šírších (chete-li sociologických) souvislostech.

Tak co, učinili jsme inkvizici a pranýřování za dost? Byla obhajoba dostatečná a tribunál se smiluje? Nebo bych měl důkazní materiál doplnit o fotografie?

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 12:10

@gulietta správná poznámka, díky za ní (pokud výsledkem má expozice tady bude aspoň to, že se nad fungováním tohodle serveru začnete zamýšlet, bude to bezva úspěch).

Je to určitě věcí vkusu (!) :) a neberu Vám vůbec právo vidět to jinak, já to ale vidím takhle.

Příklad s vrahem je trochu extrémní, zkusím jiný: jednou z „celebrit“ českého internetu je i jistý Radovan Kaluža. Značně kontroverzní osoba. Až tak, že existují stránky, které si utahují cíleně z jeho osoby: http://www.okoun.cz/…a_fetisismus http://exotopedia.org/…_Kalu%C5%BEa

Já to vidím tak, že dokud to dělají jako koníčka a srandu, tak je to celkem ok a nic proti tomu, je to prostě punk, jak už jsem byl napsal i o Pekle, dokud to byl Adin blogísek. Pokud by ale někdo začal na tomhle utahování si z pana Kaluži vydělávat, přišlo by mi to hodně unapetitlich.

P.S. všimněte si prosím, jak je Radovan pěkně upravený! ;)

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 12:28

@vkusovod
Možná vám to uniklo, ale na šikaně je založená celá naše společnost: ve škole to začíná, pamatuju si to moc dobře.

  • Kdo něco neví, ať se zeptá!
  • Následuje dotaz.
  • Reakce: vyvalené oči a otázka hrozbou: Ty to nevíš??


Jinak místní hardcore svatouškovských fešand zavede vždy diskusi do uličních výborů a interrupčních komisí. Plus zasloužilé matky, které mají patent na vychovávání Poslušných Dětí (dále jen PD, chci se tomuto fenoménu ještě věnovat)
Já se sem chodím učit, je tu materiálu hafo.

fiesta
104 příspěvků 11.6.12 12:41

Ak niekto vstupuje do mediálneho „biznisu“ a distribuuje svoje fotky kade-tade a zarába na tom, je legitímne právo každého zarábať na jeho kritike. To však nie je prípad ľudí fotených na ulici - Vkusovod, už miešate hrušky s jablkami.

Úplne súhlasím s Ani - svet sa delí na vedcov, ktorí žijú v inom svete a teda sa ich neopovážme kritizovať, a na nás ostatných, chudákov s nízkym IQ? Kto nie je vedec, ničím neprospieva tejto spoločnosti, alebo ako mám tomuto rozumieť?

Ja teda vedec nie som, ale v oblasti kde pracujem , by takéto oblečenie bolo vyjadrením neúcty voči druhej strane. Inteligancia sa u mňa na základe odevu v práci neskúma - predpokladá sa, že som tam kde som, pretože mám na to potrebné vzdelanie, skúsenosti a poznatky, čiže druhá strana nepochybuje o mojej inteligencii,inak by som tam ani nemohla stáť (v kostýme, či bez). Svojím odevom potom vyjadrujeme vzájomnú úctu a rešpekt.

Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 12:42

.

Příspěvek upraven 11.06.12 v 12:43

MP Barbucha
3716 příspěvků 11.6.12 12:43

Já jsem na tohle dost změnila názor, fotky z ulic mi vadí čím dál víc.
Na téma šikany bych se zeptala Ady, jak to hodlá řešit.
Takže ač to někoho překvapí asi, v podstatě s vkusovodem souhlasím. Ale neměla jsem sílu číst všechny jeho příspěvky a zvolená forma mně osobně sympatická není.

modra_kocka
903 příspěvků 11.6.12 12:45

Ještě před pár hodinami jsem doufala, že si trola nebude nikdo moc všímat, a on zase zaleze pod most. Teď už je diskuze v troskách, a na nich vesele poskakuje tro(t)l. Aspoň si ho, prosím vás, nevšímejte. Jakákoli reakce na jeho příspěvky ho jenom povzbuzuje, stejně tak jakýkoli náznak toho, že jste jeho přispěvky četli. On je nepíše kvůli tomu, že chce diskutovat, ale jen pro to, aby ukojil svou potřebu být slyšen. Dělá mu to prostě dobře psát.

Škoda zničené diskuze, po dlouhé době se tu objevilo vcelku nosné téma.

Příspěvek upraven 11.06.12 v 12:47

volfish
945 příspěvků 11.6.12 12:46

Každý - vědec i tupec - by se měl umět přiměřeně obléci na události, které mají daný dresscode - maturita, promoce, divadlo, svatba, ples v opeře, pohřeb, atd.. A kdo neví jak, tak si může vygooglovat nějaký článek o etiketě a tam si to přečíst. Často i s obrázky co je správně a co špatně.
A tím odpovídám na téma diskuze, nikoliv zde rozvinutou trollovatou debatu o tom, jestli nedbalé oblečení je důkazem inteligence nebo snahou o to vypadat nejchytřeji, protože chytří lidi přece oblečení neřeší.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 12:53

@modra_kocka
Tak vkusovod jistě trpí nějakým druhem přetlaku komplikovaným navíc grafomanstvím. Jenže píše dobře!
A to je to, co mne sem původně přitáhlo: Ada píše taky dobře. Všechno ostatní je pro mne víceméně v mlhách.
Ještě píše pěkně kiwi, RenaLange je aspoň vtipná, katango mi sedí, od Sekhmeth se vždycky něco dozvím … a omlouvám se všem, na které jsem právě nevzpomněla.
Jo, na GS jsem vždycky zvědavá a chybí mi Scully.
P.S. Barbucho, vy bytostně nesnášíte konflikty, ale v životě to kolikrát jinak nejde. Nemusíte pořád uhlazovat hrany, je to do vás hezké, jen trochu zbytečné. Ale chápu vás.

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 12:54

@fiesta - přišlo by mi (mně, je to otázka vkusu!) neetické, kdyby někdo vydělával na utahování si z Radovana. Tím spíš mi přijde na hraně, pokud někdo vydělává na utahování si z obyčejných lidí, kteří se nikoho neprosili, aby je někdo fotil. Že mají rozmazané obličeje, aby je nikdo nepoznal, to je polehčující okolnost. Naopak přitěžující okolnost je, že se tady čímdál častěji objevují fotky buď nerozmazané (@ciernykocur a geekové) nebo z osobního okruhu daného člověka (@NikaNaomi a její „musela jsem se podělit o fotku holky z vedlejší třídy“). Pro mě osobně (!) už tohle zavání normální kyberšikanou a Ada za to nese zodpovědnost, protože posmívání nastavila jako normu.

K dalšímu: ne, svět se nedělí na vědce a ostatní. Svět se dělí (mimo jiné) na ty, kdo se o oblečení zajímají a mají pro něj cit a na ty, kdo nemají a je jim to jedno. Jak z toho ale plyne, že první mají právo pranýřovat druhé?

Znovu opakuju: přečtěte si znovu a důkladně pasáž, kterou tady vypíchla Weia.

Levandule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 12:59

K tématu: jestli se za vědce dají považovat akademici na mé alma mater:) tak si vůbec neuvědomuju, že bych kdy někoho z nich potkala ve špinavých, otrhaných, hnusných, nevhodných věcech. Když nad nima přemýšlím, tak většina nosila košili a neriflové kalhoty. Nad všemi pak čněl jeden profesor (učil mimo jiné rétoriku), to byl vrchol elegance, včetně dlouhého zimního kabátu a klobouku. Čest jeho památce.

OT: lilip, ten divný zvyk komolit těm, se kterými nesouhlasíte, jména/nicky máte i v běžném životě? Použila jste všechny rozumné argumenty a pořád ho nemůžete přesvědčit? Není vám sympatický? A proč ho teda neignorujete? Musím přiznat, že se mi to zvlášť nelíbí v kombinaci s vámi tolik propagovaným vykáním. Já vím, že chochot je rusky chechot, ale v přepisu mi to stejně připomíná jiné slovo. Jakou má motivaci vkusochvost, o tom se mi ani nechce přemýšlet. Ale vy jim přitom vykáte, takže jste na úrovni.

modra_kocka
903 příspěvků 11.6.12 12:59

@mp Barbucha: kdysi už se debata ohledně šikany rozběhla - pod článkem, kde Ada zveřejnila fotku něčí spolužačky, přičemž věděla (a napsala to), že to poslali spolužačky vyfocené, protože je rozčiluje tím, jak se obléká nebo něco podobného. (musím na poradu, pak dopíšu myšlenku)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek