Musia sa aj vedci vedieť primerane obliecť?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
MP Barbucha
3716 příspěvků 11.6.12 13:29

@runningfox
Máte pravdu, konflikty ráda nemám. Ale za svým názorem si stát umím, jen se mi nechce rozčilovat. Na fóra o mém oboru (gastronomie) raději ani nechodím, tohle je pro mě spíš odpočinkový pokec. Ale ano, máte pravdu, je to asi zbytečné.
I já se sem chodím učit, ovšem učím se věci o sobě. Například rozumět psanému textu, oprostit se od svých projekcí, umět se chytnout za nos a přiznat, že jsem v debatě poražena. Je to pro mě velmi prospěšné, musím říct, že v rámci práce na sobě jsem se tu naučila dost věcí.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 13:37

@vkusovod. modnipeklo. cz/profil/vkusovod/
Pravej punk je tohle:
http://zlin. idnes. cz/opila-zena-narusila-modni-prehlidku-ve-zline-f3o-/zlin-zpravy. aspx?c=A120611_130158_zlin-zpravy_sot
Ach kéž bych něco podobného byla schopná za střízliva dokázat!

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 13:41
@uu píše:
přesvědčovat vědátora o tom, že má místo trekovek sledovat módní trendy a ladit kabelku s páskem mi přijde zhruba stejně efektivní, jako přesvědčovat nějakou omezenou našňořenou nanynu o tom, že jsou i zajímavější věci ke čtení než web cosmpopolitanu :)

Tohle vyznělo, jakože každej, kdo se zajímá o módu je nutně omezenej, hloupej a bez rozhledu, to snad ne?

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 13:46

@LadyPapajka: přesně naopak: ne každej, kdo se o módu nezajímá a je mu buřt, jestli jde do obchodu v pantoflích, je nutně primitiv a člověk bez sebeúcty. Stejně tak ne každej, kdo neví, co je Fourierova transformace, je nutně pitomá blondýna.

Zoe
316 příspěvků 11.6.12 14:27

Mám doma syna, který má vědecký přístup k životu, bohužel je mu však občas jedno, co si oblékne. Ale protože na mne dá, zapamatoval si (!), které kombinace oblečení jsou přijatelné a ty teď nosí. Na konferenci v Brně patřil prý v šedo-béžovém obleku mezi nejlépe oblečené. Možná, že to tak mají i jiní.
Tím chci říct, že lidé zaujatí svým oborem - a nemusí to být jen vědci, ale i lékaři, umělci, sportovci, řemeslníci apod.-, považují sice pěkné oblečení za nepodstatné, ale rádi dají na radu blízkých. Pokud nikdo takový na blízku není, pak může dotyčný vypadat třeba zanedbaně a zmačkaně.

ciernykocur
132 příspěvků 11.6.12 14:58

Neviem ako iné odbory, ale matfyzáci počúvajú na logické zdôvodnenie. Ale nie typu „lebo sa to patrí“, ale praktického charakteru. A potom sú schopní držať aj formu.
Dokonalým príkladom nech je výzor písomných materiálov, čo produkujú. Dovolím si povedať, že patria k najkrajším. Vedia, že síce to podstatné je obsah, ale keď to bude hala-bala nahádzané, bude sa v tom blbo vyznať a prinajhoršom to dopadne tak, že čitateľ pre technické problémy stratí pointu. A preto milujú TeX. Je to sádzací systém, ktorý „sám od seba“ produkuje esteticky veľmi dobre vyzerajúce texty. Vyžaduje trocha viac námahy, ako písanie holého textu, ale im to za to stojí. Pretože pre nedostatok formy nechcú prísť o obsah.
Okrem iného mi teda ide o to zistiť, v čom presne pre nich tkvie praktickosť primeraného oblečenia.
O ladení sa vážne nebavím, to mi pripadá ako osobná a subjektívna vec.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 15:03

@Levandule ne, nemám to ve zvyku, ale pod článkem jsem se v vkusovodem(promiňte, ale některé přezdívky se prostě nedají zapamatovat nebo je prostě nepíšu celé- říkám Kóčo, Barbu, RL) dostatečně povyprávěla a zkoumala jeho pohnutky. Je úplně mimo - takže mi to logicky leze krkem - kam vleze, tak to otočí na své sebestředné téma. I kdybych ho ignorovala já i ostatní, zanese to tu svými traktáty, které Aleno Čechová, moudré ani poučné nejsou. Jsou to jen vrstvená klišé tvářícíse jako děsná moudra.

Když se mu nelíbí, co se tu děje, ať se na tom nepodílí takovou obří grafomanskou měrou. Chochot nevím co znamená v ruštině. Vkusovod mi přijde jako Gazovod družba - toť moje asociace.

Levandule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 15:06
@ciernykocur píše:
A preto milujú TeX.

Myslím, že milujou TeX především proto, že jako snad jediný je schopný napsat matematické výrazy. Že to navíc krásně vypadá (což je bez debat), je podle mě druhotné :) a proč bych se ho chtěla naučit já, nematematik: udělá jenom to, co po něm chci, nemá „výborné nápady, jak to vylepšit“ a netváří se, že „přesně ví, co jsem chtěla udělat“ - jako MS Word :)

ciernykocur
132 příspěvků 11.6.12 15:17

@Levandule, samozrejme máš pravdu :). Ale na jednoduchú matiku je plne použiteľný aj Word, nebola by som k nemu zase taká nefér.
Ale oni v ňom robia naozaj všetko. Postery, „powerpointové“ prezentácie. Čokoľvek k čomu zoženú dobrú šablónu. Proste aby to vyzeralo OK ale oni sa o to nemuseli starať.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 17:12

@continuity Ten mě okamžitě napadl podle popisu, ale to je přece rodilý Američan, tak mi nesedělo to s tou špatnou Angličtinou. Ale dík za info :) to musel být určitě super zážitek.

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 18:06

@ciernykocur - dobrá pointa, začínáte se mi hodně líbit. A za zmínění TeXu bod :) (i když primární důvod, proč ho většina lidí používá, není podle mě ani sázení vzorců, ani krása textu. Spíš je v tom, že co jednou napíšu, to platí a nikdy se nerozhodí jako ve Wordu)

S tou praktičností máte asi pravdu. Vzal bych to ještě obecněji: jakou k tomu mají motivaci?

Nebo z druhé strany: co plyne z toho, že se někdo „nevhodně“ oblíká? Podle mě z toho neplyne nic moc víc, než že zatím nenašel motivaci se oblíkat líp. Vsadím se, že drtivá většina dam zde zase nenašla motivaci naučit se (La)TeX a životopisy smolí ve Wordu. Což zase přijde vrcholně neestetické mně, protože Word nevynucuje typografická pravidla a vy je dámy (omlouvám se těm, pro které to neplatí) neznáte a neumíte vnutit Wordu.

Takže pan X se neumí vkusně oblíct a paní Y zase neumí typograficky vkusně vysázet text.

A co jako? No je to tak no. A co z toho jako plyne? Nikdy by mě nenapado se nad vámi, dámy, nadřazovat nebo pohoršovat, že TeX neumíte a já jo. Dokonce by mě ani nenapadlo říct „no když ten TeX neumí ona, tak snad má doma chlapa, který ho umí, tak si má nechat poradit“.

P.S. pravý chlap šablony neshání, ale píše :)

motorová pila
126 příspěvků 11.6.12 18:12

myslím, že se v téhle diskuzi nikdo nenadřazoval nad nikoho kvůli toho, že se umí nebo neumí vhodně oblíkat nebo ovládá nebo neovládá TeX. Dokonce padlo, že mezi oblečením a inteligencí není rovnítko, takže kde je to povyšování?

Myslím si tak jako Vy, že z toho plyne jen to, že nenašli motivaci se oblékat lépe. Je jim to jedno. A to padlo hned asi ve 4 příspěvku. Takže jste se rozčilovat zcela zbytečně :)

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 18:24

@pila: ale noták. Vždyť na tom jsou přeci pekelné články založeny: podívejte se, jak je tahle důra oblečená, no to bysme MY přece nikdy neudělaly. A stejně laděná je i většina komentářů.

Myslíte si, že by chlap měl na web vyvěšovat fotky životopisů dam, které mu přijdou napsané ve Wordu, červeně zakroužkovávat všechny typografické lapsy s podtextem „koukejte na tu důru, jak to hnusně vysázela“?

Normálního chlapa tohle prostě nenapadne a je docela zajímavé, že Adu to nejenom napadlo, ale že nejmíň polovina zdejšího osazenstva na tom nevidí vůbec nic divného.

xyzxyt
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 18:40

Nenapadne? Sakra, proč zrovna já musím mít v okolí tolik TeXařů, co to dělá… Zajímavé je, že ti posměváčci, co znám, jsou bez výjimky chlapi. A že já, jako ženská, si TeXám tiše sama pro sebe. V Plainu, já taky nesháním šablony…

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 18:53

@xyzxyt můžu vidět ten web, kde někdo systematicky takovou věc dělá? Zkoušel jsem typografickepeklo.cz, ale nefunguje.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 19:01

Vystudovala jsem dvě vysoké školy exaktního zaměření (medicínského), pracovala jsem na VŠ jako pedagogicko-vědecký pracovník a pohybovala jsem se pracovně i mezi vědci ve výzkumu. Osobně mám spíš dojem, že procento střeleně oděných vědců je řádově nižší než procento střeleně oděných příslušníků jiných profesí. Jmenovitě tři nejúspěšnější pánové, kteří spoustu času tráví přednáškami na univerzitách USA, Německa a Švýcarska jsou ti největší elegánové a je radost na ně pohledět (a přivonět). Stejně tak při svém studiu v USA jsem mezi přednášejícími profesory nepotkala nikoho, kdo by nebyl jako ze žurnálu, ať už šlo o pána nebo dámu. Ty zkazky o rozcuchaných Einsteinech s nepřítomným pohledem a umaštěnými košilemi propálenými kyselinou jsou dost mimo (bez ohledu na to, že i takového vědce jednoho znám a je ve svém oboru velmi průměrný - z čehož nic nevyvozuji, neboť na zhodnocení korelace je to příliš malý vzorek).

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 19:03

@Lola - vyvracíte teorii, že mezi kvalitou oblečení a kvalitou vědecké práce je korelace. To tady ale nikdo netvrdil.

Levandule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 19:06
@ciernykocur

Nejsem nespravedlivá, Word se nehodí k ničemu :) od jisté doby mám na něho šílenou pifku :)
Mimochodem rozdělovník na místech, kde nemá co dělat, mě rozčiluje stejně jako některé místní vylézající podprsenka. A když na to někoho upozorním, tak vytřeští oči, jestli náhodou nepřeháním.
Vlastně to srovnání módy s typografií mi přijde dost trefné.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 19:08
@vkusovod píše:
@Lola - vyvracíte teorii, že mezi kvalitou oblečení a kvalitou vědecké práce je korelace. To tady ale nikdo netvrdil.

Máte naprostou pravdu, nikdo to netvrdil, proto také nic nevyvracím. Pouze konstatuji.
Předpokládám, že nyní budete vyvracet, že nic nevyvracím, protože jsem tvrdila, že něco nelze potvrdit, ovšem já už vám nic tvrdit ani vyvracet nebudu a popřeji vám příjemně strávený večer.

motorová pila
126 příspěvků 11.6.12 19:09

můžete typografické peklo založit! :) Pekelné články na tom z větší části založeny jsou a někdy je skutečně hnus sledovat jak se mezi sebou fotí spolužáci a používají Peklo k zesměšnění, možná i šikaně. Ale v tomto vlákně se nikdo nepovyšoval. A já se bavím o tomto vlákně - o tom jestli se musí i vědec umět slušně oblíknout.
Doufám, že tady nechcete povídat o tom, jak jsou ženské špatné, protože chodí na Peklo a vysmívají se špatně oblečeným, zatímco normální chlapi jsou skvělí a nikdy se nikomu nevysmějí.

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 19:17

@Lola chápu, nic jste netvrdila, nic nevyvracela. Jen jste napsala zcela mimoběžný příspěvek.

Nicméně nápad popřát všem pěkně strávený večer je podnětný. Myslím, že co jsem chtěl říct, jsem řekl. Komu to něco dalo, tomu to něco dalo a ostatním to snad neublížilo.

Takže dámy, mějte se tady hezky, zpětnou vazbu jste dostaly.

Situace kolem Španělska se vyhrocuje a podnik, jehož jsem akcionářem, má dneska důležité ohlášení, takže jestli někdo chodí v pantoflích a jestli si to někdo fotí a vydělává na tom, mi momentálně přijde ne úplně podstatné a dál vás otravovat nebudu. Trollobijkyně mohou oslavovat, budete mít zase klid :)

Gorilka
1362 příspěvků 11.6.12 19:50

Já bych tydlecty zapšklý linuxový ajťáky zakázala. Zvlášť když si vyberou avatara ženského pohlaví.

motorová pila
126 příspěvků 11.6.12 20:00

ať si tu pan vkusovod klidně chodí, s některými myšlenkami se dá souhlasit, ale nechápu proč spamuje do vlákna o oblečení vědců. Když si založí diskuzi na téma špatná typografie ráda si tam popovídám. Ale… proč mu svítí zelené světýlko u jména? Možná, že neřeší vyhroucenou situaci Španělska ale čte si o „těch důrách, které se špatně oblékly…“ :)

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.12 20:08

To je fakt: Evropa se potápí, taky se může stát, že za pár měsíců budeme řešit úplně jiné věci a nad našimi dnešními starostmi budeme nechápavě kroutit hlavou.

continuity
5853 příspěvků 11.6.12 20:43
@Ani píše:
@continuity Ten mě okamžitě napadl podle popisu, ale to je přece rodilý Američan, tak mi nesedělo to s tou špatnou Angličtinou. Ale dík za info :) to musel být určitě super zážitek.

spatna anglictina byla prece ta moje :) asi jsem to blbe napsala

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek