Musia sa aj vedci vedieť primerane obliecť?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
janiiiv
781 příspěvků 15.6.12 00:04

Omlouvám se, nechce se mi to dočítat, možná tu už něco takového padlo, ale včera jsem se tak zadumala a napadlo mě, jak by podle vás měla jít oblečena žena na předávání Nobelovy ceny? V kostýmku jakože pracovním (řekněme, že je vědkyně), nebo v róbě jakože slavnostním? Případně na české poměry, co třeba udílení profesury? Já nakonec dospěla k preferenci kostýmku.

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.6.12 00:07

@janiiiv Jdi v kostýmku:-)

Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.12 00:15

@janiiiv udílení profesur jsem se zúčastnila dvakrát (jako doprovod :-D). Ženy na sobě měly kostýmky a muži tmavé obleky.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 15.6.12 20:43

@janiiv: inspirujte se:-) The Nobel Prize Award Ceremony 2011

GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.13 01:28

@ciernykocur Znám několik kapacit, které odpovídají tomu, co popisujete. Základní dotaz Vašeho vlákna mi zní asi tak, jako bych se Vás ptal, zda máte právo se k čemukoliv vyjadřovat, když jste patrně ještě neudělala zásadní objev v endokrinologii. Prostě každý máme něco naděleno a něco ne.Oni možná zachrání lidstvo
v ponožkách a v sandálech, otázka je co Vy :)a kde je ta skutečná hodnota.
Asi neznáte starý časopis Sedmička, že? Tam řešili módu mladých a jak jsou hrozné jeansové bundy. Byl to rok 1989.Všichni strašně chytří a erudovaní…Nakonec se jich zeptal jeden starší pán: „Víte kdo šel do plamenů hasit Černobyl? Kluci jako oni, tak ať si jejich mládež nosí, co chce“.Tím tenkrát skončila debata, protože se ještě rozumbradové uměli stydět před hrdiny :)

Čierny Jantár
25 příspěvků 8.5.13 11:40

Myslím, že to všetko vychádza z osobnosti tej danej osoby. My sme v laboratóriu dve, v pracovnej dobe vyzeráme obe rovnako… tričko, nohavice, zviazané vlasy, nenalíčené… Ale po pracovnej dobe sa Miriam premení na nalíčenú, zladenú krásnu ženu. Môj výzor sa nemení, môj civil vyzerá takmer rovnako ako oblečenie do laboratória.
S konferencií mám viac menej pozitívne zážitky, v podstate skoro všetky ženy majú kostým, niektoré mladšie alebo odvážnejšie, šaty a sukne (aj keď prevládali tmavé alebo neutrálne farby). Možno je to nuda, ale všetky mi prišli oblečené primerane. Plus moja šéfka razí teóriu, že na konferenciu sa treba nalíčiť, preotže kedy inokedy (ak teda nechcem riskovať kontamináciu vzoriek v práci).
Ja si myslím, že si každý (vedec alebo nevedec) dokáže vytvoriť nejaký systém. A mne môj systém hneď oznámi či je daná situácia a dôležitá a treba nejako vyzerať alebo nie.

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.13 09:26

@ciernykocur Ne, nerdi jsou u mě hájení a děsné oblečení je na nich do jisté míry roztomilé. (pokud nejsou špinaví a nesmrdí, laškovné dírky a rafinovaně umístěné potrhané švy, stejně jako sjeté suché zipy jen dodávají na pikantnosti). Ostatně vystajlovaný nerd s IQ 145 je trochu děsivá kombinace, ne? (Pak co těm chlapům na geniálních kráskách vadí).

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek