Muži a Make-up

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Emo

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.12 09:07

Souhlasím s tou posilovnou. Přijde mi to desne takovy umělý. Když dělá nějakej sport, vypadaj ty svaly jinak, nez z posilovny.

Bowle
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.12 09:54

Nejsem proti krémům a pleťovým vodám, ale pokud bych viděla nějakého muže, jak si na sebe dává pudr, nebo cokoliv jiného, asi bych se dost viděsila. podle mě líčení jako takové patří ženám. je dobré když se o sebe muži starají ale nic se nesmí přehánět. a to vlastně platí i pro ženy ;)

666mahu
1490 příspěvků 02.07.12 10:02

Myslím, že pro běžného muže je dostačující, když je čistý, má upravené nehty, oholené nebo upravené vousy, obočí, chloupky v nose a uších, upravené čisté vlasy. Z chlupů na těle snad jen upravené podpaždí. Balzám na rty, tělové mléko, krém na obličej, voda po holení, kolínská a další podle potřeby jednotlivce. Nejsem nakloněná barvení vlasů mužů, myslím, že se musí mnohem opatrněji než u žen. Někomu to sluší (Pavel Nědved nosí pěkné melíry nebo co to je), takže úplně proti nejsem.
Nevadilo by mi, kdyby muž použil trošku pudru nebo nějaký korektor na zamaskování nevzhledného pupínku, hodně decentně. Jinak jako ostatní - pokud muž není nějaká hvězda, u které to patří k image, tak make up ne.

Kamaela
157 příspěvků 02.07.12 13:05

Já jsem prostě staromódní, ale tohle fakt ne. Mám ráda pěstěné muže, muže čisté a voňavé, ale nedávno jsem četla v nějakém blogu zpověď několika mužů co používají a tam byly věci jako krém na oční vrásky (přece jen už mu je přes dvacet, že) BB krém, depilační vosky a už to mi přišlo dost.

azavina
27 příspěvků 02.07.12 17:56

Mám ráda, když o sebe chlap pečuje, ale tím myslím umyté vlasy, hygienické návyky a čisté oblečení. Na holení vyhraněný názor nemám, ať si chodí každý jak chce, nicméně preferuji trochu přírody s jistou dávkou péče jako je třeba zastřihování. Když má chlap lesklejší a hladší nohy než já a je prostě jak chlapeček, moc mužně to na mě nepůsobí. Druhý extrém a la medvěd mě také zrovna neohromuje, spíš naopak. Co se týče chlapů a líčení, nevadí mi čistící pleťové gely a jiné přípravky pro péči o pleť, ale pokud chlap používá pravidelně a denně make-up, korektor a pudr (i s takovými úkazy jsem měla čest), tak to prostě nevydýchám. Mám pak dojem, že takový chlap by mi ani nezatloukl poličku, aby si náhodou nezlomil nehet.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.12 23:39

@Kamaela Váš nick mě okouzlil. Libozvučné jméno, Kamaela. Jinak souhlasím.

firefly
527 příspěvků 03.07.12 01:34

Myslím, že chlapi by se měli hlavně houfně naučit používát pečující a čistící kosmetiku na obličej. Určitě nemám nic proti úpravám, jako je lehká korekce tvaru obočí pinzetou (probůh, žádná tenká linka, jen vytrhat chloupky, které doopravdy vybočují z řady, jdou na kořen nosu atd.), používání balzámu na rty, chození na manikůru a pedikůru, používání korektoru. Na nějaké barevné líčení, nebo make-up na obličejí jsem si ale ještě nezvykla. Pravda, znám pár mužů, kteří třeba hrají v kapelách a tužkou si lehce stínují oči, ale tam to nějak beru jako součást subkultury. Rozhodně každému dle jeho gusta, ale asi bych měla problém vydýchat, kdyby po společné noci chlap nežádal o pastu na zuby, ale o řasenku.

Sibyla
2646 příspěvků 03.07.12 08:15

@firefly, tak. Udržování těla ano, včetně odchlupování, krémování, holení. Nános líčidel mimo jeviště/set nikoliv. Západní muži se přestali líčit kolem r. 1830 pod vlivem Beau Brummela, anglického šviháka, který určoval módu. On sám ještě nosil korzet a připouštěl lehký poprašek pudru, ale nesmlouvavě hlásal černou a bílou (Disraeli nosíval švestkově modrý kabát se žlutou vestou, což už bylo vnímáno jako orientální přepjatost. Následovníci Brummela už nastolili úzus páského stylu, který v podstatě trvá 180 let.

kolasice
138 příspěvků 03.07.12 09:36

Souhlasím s Olinkou, čeští muži mají před sebou ještě dlouhou cestu, někteří si dosud neosvojili základní hygienické návyky, takže nepředpokládám, že by v brzkém budoucnu vystartovali ven s mejkapem.
K výše uvedenému dodám: upravený zátylek, péče o zuby.

pro Dominika: Existují i nůžky na zastřihávání chloupků:
http://www.kapesni-noze.cz/…1665.09.html
Kůžička kolem nehtů se zatlačuje pomocí speciální tyčinky (nejdřív ovšem zvlhčit a změkčit, viz dispozice výše).

anniette
159 příspěvků 03.07.12 09:36

@dominic Z nosu radši chlupy netrhat, může to být nebezpečný, tátovi se udělal malý nádor v nose a je podezření, že to má z toho vytrhávání.. Na vytrhávání v podpaží a na tříslech taky bacha - jsou tam lymfatické uzliny, radši jen holit!

Kamaela
157 příspěvků 03.07.12 13:42
@Šošana píše:
@Kamaela Váš nick mě okouzlil. Libozvučné jméno, Kamaela. Jinak souhlasím.

Moc děkuji, to je milé :-)

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.12 19:10

@GreatSusan Já to nemůžu najít. V některém vlákně jste včera komusi doporučovala gel od Yves Rocher na čištění pleti. Nelenila jsem - měla jsem cestu kolem - teda pěšky:-) - a zakoupila. Je heřmánkový a je to zajímavé, vždycky jsem byla zvyklá čistit pleť vatou a pleťovým mlékem. Přibrala jsem tam i korektor (kruhy pod očima), a ten se mi tedy líbí moc - jak se do štětečku napouští ta náplň. (Nejspíš to všechny znáte, ale já na předmětu zušlechťování patrně často chyběla:-)
I to je kouzlo internetových diskusí - poradíte někomu, a netušíte, že se podle toho zařídil (ještě) někdo úplně jiný.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.12 19:25

@Šošana
kouzlo pokracuje :-) - to jsem nebyla ja, ale uu. Ale podobnou vec na odlicovani pouzivam taky, prijde mi to pohodlnejsi, nez tema vatovyma tamponama. Pak jeste docistit pletovou vodou a muzete kremovat…
Moje „kosmeticka poradkyne“ (proste zastupuje jednu firmu a je od nich vyskolena, ma ale nadhernou plet a protoze se zname dlouho, tak mi radi vseobecne a ne jen produkty jeji firmy - takze ji relativne duveruju) tvrdi, ze nejlepsi na odliceni je neco, co peni. Ta pena lip vycisti pory atd., protoze se vsude dostane. Cistici mleka naopak zanechaji na pleti mastny povlak, ktery pripadne pory zanasi. Hadat se o to ale neminim, ja te zenske proste verim a mam od te doby mnohem lepsi plet, takze proste delam (a obcas i kupuju) co ona rekne a drzim klapacku :-)

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.12 19:51

@GreatSusan Dvojité aha! Jednak na uu, jednak na pěnu. Že by bylo ozdravné občas vypěnit?
Tak jestli to udržím v hlavě, mohu s časovým odstupem poreferovat, jestli se mi pleť po pěnění zlepšila. I když ji mám vzhledem k věku myslím docela dobrou.
A co radí paní kosmetička - krémovat i uši? Já jsem je před nedávnem přibrala, protože mi přijde nefér je vynechávat.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.12 19:58
to uu: citace] @Šošana píše:
@GreatSusan Já to nemůžu najít. V některém vlákně jste včera komusi doporučovala gel od Yves Rocher na čištění pleti. Nelenila jsem - měla jsem cestu kolem - teda pěšky:-) - a zakoupila. Je heřmánkový a je to zajímavé, vždycky jsem byla zvyklá čistit pleť vatou a pleťovým mlékem. Přibrala jsem tam i korektor (kruhy pod očima), a ten se mi tedy líbí moc - jak se do štětečku napouští ta náplň. (Nejspíš to všechny znáte, ale já na předmětu zušlechťování patrně často chyběla:-)
I to je kouzlo internetových diskusí - poradíte někomu, a netušíte, že se podle toho zařídil (ještě) někdo úplně jiný.

@GreatSusan píše:
@Šošana
kouzlo pokracuje :-) - to jsem nebyla ja, ale uu.

Tak to jste byla vy, díky!! :-)

Příspěvek upraven 03.07.12 v 22:32

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.12 20:05

@Šošana
zajimava otazka, o usich jsem nikdy nepremyslela - myslite, ze vrasky se delaji i na usich? Jestli jo, tak je beru do programu…

666mahu
1490 příspěvků 03.07.12 21:10

@Šošana, mažu si uši spolu s obličejem dlouho, ale ne kvůli vráskám, to mne nenapadlo.:-) Mám na nich sušší kůži, tak je vždycky vezmu s obličejem. Krk a dekolt (i když jspou na to zvláštní krémy) také vezmu při jednom, ale spíš kvůli výživě pleti a hydrataci. Krémy jistě prospívají, ale vráskám nezabrání, za ty může ponejvíc genetická dispozice (u někoho se přidá nezřízený životní styl), a pak možná ještě přílišné slunění/solárko. Moje dermatoložka, které věřím, mi říká, že si mám vybírat krémy, které mi vyhovují a je dobré, aby měly aspoň jednu ze 3 složek, které se momentálně doporučjují jako nejúčinnější. A pak mám od ní 3 doporučené potraviny mající údajně největší vliv na pleť.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.12 21:13

@666mahu
ty potraviny by me zajimaly! Nechcete se podelit? Prosim… doufam, ze mezi nima neni kopr, to by me opravdu ranilo…

666mahu
1490 příspěvků 03.07.12 21:25

@GreatSusan, není to tajné, asi to zjistíte leckde. Vitamín C, likopen z rajčat (takže ponejvíc vařená, pečená; protlak či taková ta v konzervě, na pizze apod.) a soja (sojové výrobky, já moc nemusím takové ty sojanézy, tofu apod., ale chutnají mi sojové nápoje, ty v krabičkách s brčkem si nosím/vozím jako přesnídávku nebo na zahnání akutního hladu, když mám fofr). Všechny zdravé potraviny jistě prospívají pleti.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.12 22:33

@GreatSusan Rada by šla do kopru.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.12 22:37

@666mahu @GreatSusan Asi to z mého příspěvku tak působilo, ale nemyslela jsem mazat uši nějak cíleně kvůli vráskám, tedy ne prvoplánově. Prostě kvůli výživě.. což je vlastně asi totéž, no.
Obvykle to vyjde najevo při opalování, že si lidi zapomenou namazat uši, a tak si je spálí a chodí s červenýma.
Potraviny - sem s nimi. Ale možná zbrkle reaguji a dočtu se to níže.
Jinak se omlouvám za ty zmatky s kopírováním pro uu, když jsem zapomněla zmáčknout „zmínit“..

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.12 22:59

@666mahu @Šošana
v mem pripade do soji, soju opravdu nedam, ani sojovy mliko nebo jiny napoj (i kdyz naprosto verim tomu, ze je zdrava) :-)

ale za ty zbyle dve potraviny diky, zvysim jejich spotrebu, abych vyrovnala nezrizeny zivotni styl (a nedostatek soji). A taky si zacnu mazat usi, dosud jsem je zanedbavala (ale v lete schovavala pod cepici).

rekla bych, ze mimo jidla je dulezity i pohyb na cerstvem vzduchu. Co jsem se zase prinutila behat (venku, ne na pase), tak mam znatelne lepsi barvu v obliceji a manzel tvrdi, ze vypadam mladsi (on je sice stary lichotnik, ale tady ma mozna malicko pravdu).

666mahu
1490 příspěvků 03.07.12 23:20

@GreatSusan, zkoušela jste ty ochucené - vanilka, kakao (ty další jsou hodně chemické), já je zvládnu, ale uznávám, že jsou větší delikatesy.:-))
Manžela mám taky hodně galantního a málo kritického k mé osobě, i po letech je milý.
Pohyb a pobyt na čarstvém vzduchu je určitě lepší než jen klimatizovaná posilovna. Kyslík je kyslík.;-)

@Šošana, zrovna na uši jsem jsem ještě nezapomněla namazat proti sluci. Mívám problém s pěšinkou, protože nenosím čepici a klobouky mi už dva ulétly.:-)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.12 23:37

@666mahu
zkousela jsem sojovy napoj Zajic, ktery me odradil od dalsich pokusu. Ale treba moje mama na Zajice prisaha, takze je to jen subjektivni pocit. Taky jsem jednu dobu bydlela s varicim vegetarianem, se kterym jsme se postupne prozkouseli ruznyma upravama soji a nakonec usoudili, ze zustaneme u zeleniny a vyhonku. Soja proste nejak neni moje. Ale zkusim ty ochucene napoje, treba umela jahoda byva dost razantni, aby dlouhodobe prerazila chut cehokoliv jineho, takze mozna i te soji…

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.12 00:03

@Šošana: Tak to jsem ráda, že jsem poradila. Snad budeš s gelem spokojená. Pleť to odlíčí opravdu rychle a dobře, včetně očního makeupu.

Příspěvek upraven 03.11.12 v 14:06

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek