Můžu chodit bez bot?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Jiná Realita
13791 příspěvků 13.6.12 13:28

Prosím vás, že se vám to chce tak sáhodlouze řešit.

Slečna je buď troll (a třeba navíc chlap a chlupatej) nebo je totální prase (boso na wc ve škole je noční můra), navíc mám pocit, že nutně zhulené nebo postrádající minimální vychování. Ani v jednom případě nemá cenu s takovou osobou ztrácet čas odpovídáním na na hlavu padlé dotazy.

pixie
232 příspěvků 13.6.12 13:30

Já s tím nemám problém, je to skutečně tvoje věc a rozhodně se mi to zdá lepší než některé přezůvky. Já občas i v létě po městě ráda zuji boty a jdu jen tak naboso a nepřipadám si nevhodně. A ve škole bych to vůbec neřešila, pokud se tak cítíš pohodlně, není ti zima a nemáš ponožky s dírou na palci (nebo kdekoliv jinde), nevidím žádný problém.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 13:39
@Sharina píše:
Asi se nesetkám s kladným hodnocením, ale je pravda že když vidím co si někdy některé holky vezmou na sebe… Několik kluků a holek v naší škole nosí jako přezůvky plastové dřeváky, no a to je podle mně k sukni nebo šatům vzhledově ještě horší než být bosa. Když přijdu domů ze školy tak si většinou ponožky hned sundám s botami, nebo si je někdy nechám třeba když jsem v kuchyni kde máme lino, ale na koberec chodím bez ponožek.

tak ja myslim, ze jakekoliv plastove drevaky ty lacine vysisovane a nepadnouci dziny uz moc zkazit nemuzou. Rozhodne mi je milejsi koukat na plastove drevaky, nez na neci osuntele a spinave ponozky. Predstava, nazout si na tak hnusne spinave ponozky jakoukoliv obuv taky neni moc lakava, bylo by mi lito tech bot (kdyz uz nic jineho).

m.amar
124 příspěvků 13.6.12 14:47

@Sharina
Fuj, v takových ponožkách lezete až do kuchyně??? No… k tomu nemám co říct, je vůbec nechutný v nich lézt do bot, co teprv do kuchyně, lino nelino :(

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 15:22

Ptala ses, jak můžeš působit na ostatní.

na mě, když se tedy pokusím opětovně vcítit do středoškolského věku, bys působila jako taková jednoduchá, prostoduchá, nesebevědomá holka, která se na sebe snaží zoufale upozornit, ale nemůže nabídnout nic než bosé nohy a pšinavé ponožky.

any2
246 příspěvků 13.6.12 15:22

Jestli jde o to, že většina přezuvek je nehezká, tak bych měla nápad. Co baleríny? k silonkám budou vypadat hezky, k džínám se taky snesou. Ponožky bych nosila černé, aby to tak netlouklo do očí. Problém s ošklivými přezuvkami vyřešen ;)

Atlacoya
2790 příspěvků 13.6.12 16:02

@any2 Ale baleríny s bílou podrážkou, ve školách na to bývají přísní, aby neměli černé pruhy na podlaze.

any2
246 příspěvků 13.6.12 16:27

@Atlacoya
To by neměl být problém sehnat, měla jsem je, sice v takovém sportovnějším stylu, ale úžasně pohodlné.

motorová pila
126 příspěvků 13.6.12 18:18
@volfish píše:
My to na posledním školení řešili (kancelář) a technik zakázal jak chození naboso, tak vysoké jehlové podpatky :-D
Proto se ptám, jestli na studenty taky BOZP platí…

ve škole spíš záleží na školním řádu a na smlouvě s pojišťovnou. My jsme na SŠ měli dokonce nařízené certifikované bezpečnostní boty s páskem okolo nohy. Právě kvůli neuznané pojistce za nějakého uklouznutého studenta.
Takže se dost divím, že školník nezasáhl. Asi ještě neměli úraz.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 18:36

Je to tvoje věc a pokud školní řád nic neříká o přezůvkách a o tom, že nesmíte chodit bosa, tak co řešit.
Pokud mi nebudete svoje nohy cpát k nosu, jako že určitě ne, tak mě to nijak nepohoršuje. Spíš si říkám, jestli je to opravdu pohodlné? Nebojíš se nějakých střepů na zemi? A taky nějak nechápu ty fotky. To jsi chtěla ukázat, jak vypadáš v běžném provozu a na focení? To tě lidi zezadu běžně fotí, nebo to byla žádaná fotka? Ta třetí fotka byla speciálně určená na MP nebo taky si chtěla ukázat, jak vypadá tvůj pohled na vlastní nohy?

Ať už můj příspěvěk zní jakkoliv - narozdíl od ostatních tě nepovažuju vyloženě za nějaký prase a ta špína na zemi tě asi tolik neekluje, jako ostatním. Tomu rozumím taky si připadám jak podivím, co nešílí kvůli nějakej špíně někde neviditelnej.

Charlene
282 příspěvků 13.6.12 18:43

Po venku jsem běhávala bosky celkem často… ale po škole se mi to nelíbilo ani těch pár hodin co jsem si jeden den zapomněla přezůvky. I kantoři v ty chvíle (většinou) chápali, že jsem si nechala boty. Nevím, nakolik jsou ty fotky tvoje, ale narazila jsem na ně i na lidech. A to skutečně nechápu a nechápu, jak ti to může být příjemné… http://profil.lide.cz/…echny-fotky/

Přeslička
6 příspěvků 13.6.12 18:51

Haha, původně jsem si říkala, že do diskuze přispívat nebudu, ale tyhle fotky jsou vážně moc…sice rozumově nemám dojem, že by chození bosky na studené ploché podlaze mělo být nějak zdravé, ale možná bych se nad tím měla seriózně zamyslet, ty poslední ponožky jsou jasným důkazem toho, že máš klenbu naprosto v pořádku :-D Bože můj!

MP Barbucha
3716 příspěvků 13.6.12 18:53

Let´s not feed the troll!

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 18:57

Já nějak nechápu, proč si fotí vlastní špinavé děravé ponožky a dává si to do alba na lidé. cz? Mě by to opravdu zajímalo a nemyslím to nijak zle. Jenom co tě k tomu vede.

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 13.6.12 19:01

Chodit tak určitě můžete, ale pro většinu lidí budete divná. Já bych spolužačku bez bot považovala za chudší duchem a že neumí zaujmout ničím jiným než tím, že chodí bosa a je poněkud zaostalá v hygieně…

Karoleenah
2322 příspěvků 13.6.12 19:01

No, já jsem si čas od času zapomínala přezůvky a pár ponožkových dní jsem si na škole taky užila, ale když si vzpomenu, že jsem tak musela vstoupit i do prostor společného WC, není mi dobře ještě teď. Doma sice chodím výhradně bosá nebo v ponožkách a se psem se po podlaze válím běžně, takže v tomto ohledu moc cimprlína nejsem, ale takovéto rozsáhlé společné prostory s hromadou děcek jsou i na mě moc. :)
Jo a my ve školním řádu, na ZŠ i na gymplu, měli povinnou otevřenou obuv, takže ani balerínky nebo tenisky. Prý aby nám větraly nohy nebo co.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 19:06

@Charlene Foto číslo 4 a 5 - podle mě by se paní uklízečka měla rozdělit o nějaký peníz za usnadnění úklidu.
Fotky na mě působí tak, že Sharina nechodí běžně po škole bez přezůvek. Zkusila to jednou dvakrát, možná se vsadila. Jako důkaz pořídila fotky (též zničených ponožek). Napovídá tomu i komentář u foto: „Chodila jsem po škole v silonkách“ nebo tak nějak.
Ne že by to bylo důležité. Pokud tak statečně chodíte celý rok, vaše věc.

Lacrimosa
164 příspěvků 13.6.12 21:53

Třeba je to jakýsi fetišismus. Osobně je mi to jedno, pokud mě dotyčná/ý svým chováním nějak neomezuje. Lidé dělají různé věci. Takže tak. Pokud s tím nemáte problém a vyhovuje vám to, nepředpokládám, že to kvůli pár nesouhlasným komentářům budete měnit. Mě osobně by to tedy nenapadlo. Přeci jen těch záporů je mnohem více. Pro mě otázka pohodlí, hygieny, estetiky, bezpečnosti…nedovedu si to představit.

Eirean
244 příspěvků 13.6.12 22:08

Uááááhá, holky, vždyť je to jasný trololo…

firefly
527 příspěvků 13.6.12 23:27

Ahoj, připadá mi to nevhodně. Sice říkáš, že to, že budeš mít špinavé ponožky/silonky je tvoje věc, ale když to vezmeš kolem a kolem, je to podobné, jako bys říkala, že je tvoje věc, že budeš mít kalhoty od bahna, bundu taky špinavou a vlasy nemyté. Vypadá to neesteticky a myslím, že bys mohla na spolužáky a učitele působit jako šmudla, což určitě nechceš.
Navíc často bývá přezouvání přímo ve školním řádě, pozor na to. Samozřejmě nevím, jak přesně je to ve tvé škole. Není to jen rozmar, má to i opodstatnění - když uklouzneš ve škole a něco se ti stane, je to úraz na půde školy, z čehož plynnou různé následky. Ty jsi povinna dodržovat bezpečností podmínky a pravděpodobně je snažší uklouznot v ponožkách/silonkách, než ve hodné obuvi.

Sharina
6 příspěvků 13.6.12 23:38

Kdo jste se podívali na můj profil na Lidech, možná jste viděli že jsem členkou diskuze „Bosky a naboso“ kam občas píšu. Mně se to prostě líbí chodit takhle bez bot. Píšu si s několika lidmi se stejným zájmem, znám holku která chodí ve škole úplně bosa bez ponožek, to je možná ještě větší extrém. S jejím souhlasem sem dávám její fotku z focení třídy před školou, kdyby to třeba ještě někoho zajímalo.

Příspěvek upraven 13.06.12 v 23:51

drENT
593 příspěvků 13.6.12 23:44

Ježíšku na křížku, tak to už je fakt na moc! Původně jsem si říkala, nebudu sem nic psát, holčina je mladá a až si něco zarazí do nohy, tak na to sama přijde… ale tahle bosorka běhající i po venku naboso, tady už fakt jde o zdraví… Pokud by chtěl někdo mluvit o „návratu ke kořenům“, tak jen podoktnu, že pralidé sice chodili naboso, ale taky se po zemi neválelo sklo, hřebíky a jiné smetí!

MP Barbucha
3716 příspěvků 13.6.12 23:45

@drENT Jen dodám, že pokud se pračlověk dožil 30ti, byl starý a vážený.

velkabota
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 00:00

Pokud se jedná o nějakou libůstku, která nesouvisí s oblékáním jako takovým, tak bych tuto diskuze směřovala spíš na omlazení nebo zpovědnici…Nechápu, proč to vlastně čtu, celé téma je o ničem: Můžu chodit bez bot?
Odpověď - Ano, můžete…

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 00:03

Já jsem šla ve města bosa snad dvakrát. Jednou dost dávno, když jsem se měla fakt chuť bavit pohledama lidí a cítit se jako volný blázen :) podruhé večer z hospody, mírně opilá, když jsem měla nohy rozdrásaný do krve z blbých bot, už jsem to prostě vzdala.
A docela ráda chodím bosa v přírodě (na trávě, písku). Jeden larp jsem odběhala bosa, hodilo se to k postavě a bylo to v docela bezpečném a přírodním terénu.
Ale s ponožkama se mi to nelíbí ani trochu, ve škole už vůbec ne.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek