Můžu si přebarvit vlasy barvené Hennou chemickou barvou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Midnight13
3 příspěvky 25.03.17 16:40
Můžu si přebarvit vlasy barvené Hennou chemickou barvou?

Zdravím, už asi třikrát jsem si na vlasy dávala Hennu. Bohužel se mi výsledek přestal líbit a já bych šla do jiné barvy (pravděpodobně modročerná). Zajímalo by mě, zda by mi to s vlasy neudělalo nějakou paseku, protože jsem slyšela, že se to dělat nemá. Vlasy mám už teď celkem dost zničené, a tak nechci, aby mi odpadly úplně :D Myslíte si, že bych se měla zajít přebarvit ke kadeřníkovi? Můžu to vůbec přebarvit?
Děkuji za každou odpověď. :)

Reklama

Reklama

Reakce:

Giuli
2931 příspěvků 25.03.17 18:09

@Midnight13 Myslím, že hej. Načo kaderník? Kúpte si farbu v drogerke a dajte to na hlavu. Možete všetko.

Veroniq
279 příspěvků 25.03.17 18:46

Sama nebarvím, ale:

"…pakliže už máte vlasy barvené hennou, chemická barva se na vlasy nedoporučuje dávat 1-2 měsíce.

Není to ani tak chyba henny samotné, jen se prostě s chemickými barvami příliš nemusejí. Každá působí úplně opačně – henna vlasy obaluje a tím je dělá silnějšími, chemická barva do struktury vlasu proniká a tím je dělá křehčími."

Více zde

joohana7
9 příspěvků 25.03.17 19:15

Mohu dotaz na tema henna? Snad se zakladatelka nebude zlobit… Rada bych zkusila hennu, ale jsem blondyna a barvu menit nechci. Existuje neco jako blond henna, nebo je to z povahy veci vzdy docervena? Dekuju.

Midnight13
3 příspěvky 25.03.17 19:25

@joohana7 Existují i Hennové zábaly. Myslím, že bys mohla vyzkoušet je.
Jinak je i blond Henna. S tou ale zkušenosti nemám, protože jsem černovláska…
Co jsem slyšela, tak Henna vždy chytne do svého typického zrzavého odstínu, takže bych to radši moc neriskovala…

vlm
3294 příspěvků 25.03.17 19:25

@joohana7 http://www.henna.eu/…-zlaty-blond
jen namátkou první odkaz z mnoha co mi,,gůgl.. vyhodil

joohana7
9 příspěvků 25.03.17 21:00

Dekuju, asi nemam odvahu jit do barvy. Mam navic uz trochu sediny, takze si nechavam delat melir, ale jen asi jednou za pul roku. Takze pujdu do meliru a po mesici zkusim bezbarvy zabal.

Agraynel
36 příspěvků 26.03.17 11:00
...

Já Hennu přebarvila asi po měsíci a dobrý :D

Midnight13
3 příspěvky 28.03.17 14:50

@Agraynel Jak často sis myla ten měsíc vlasy? :D Protože já to mám na hlavě asi dva týdny, přičemž si myju vlasy každý den, tak jestli bych to mohla nabarvit už teď a nebo počkat. :D

Hayele
45 příspěvků 28.03.17 15:33

Existuje i bezbarva henna, ale slysela jsem, ze i ta lehce ztmavuje.

Pokud kombinujete chemickou barvu a hennu, jsou zde nasledujici moznosti, jak to dopadne:

1. nechytne to nijak
  2. chytne to spravne
  3. vlasy zezelenaji

Nejlepsi je vyzkouset si barveni nanecisto na vlasech, ktere vypadly pri cesani.

Agraynel
36 příspěvků 28.03.17 19:03

@Midnight13 Já si myji vlasy 2× do týdne, takže pokud si je myješ denně, tak asi dobrý :D ale stejně bych ten měsíc počkala. Přecijen henna se vyvíjí a reaguje na vnější podněty než se ustálí… a raději 14 dní počkat než mít vlasy v odstínu čerstvě pozvraceného chodníku :D

Hayele
45 příspěvků 09.07.17 16:04

Ja jsem si obarvila na blond hennovane vlasy 7 mesicu po poslednim hennovani. Barva chytla, ale byla zlutejsi, nez mela byt.

catherinne
13204 příspěvků 09.07.17 18:16

@Hayele tak to nemusí být henou, zesvětlovat na blond je vždycky oříšek.

Morrighan
1333 příspěvků 10.07.17 18:52

Počkala bych pár měsíců a hlavně: Já mám zkušenost, že na hennu ta barva nechce chytit. Nechcete třeba zkusit takové ty směsy henny a indiga či čeho, které mají černý nebo hodně tmavý výsledek?

Morrighan
1333 příspěvků 10.07.17 18:53

@joohana7 Podívejte se na barvy z cassie. Já používala jen hennu, takže o cassii moc nevím, ale měla by mít snad skoro průhledný nebo zlatavý nádech. Určitě si o tom něco přečtěte na netu, abych nekecala.

Majka22
325 příspěvků 12.07.17 12:53

Vlastní zkušenost - jde to bez potíží, mám opakovanou zkušenost, jenom odbarvení na platinu nebo hodně světlou blond bych nezkoušela, to by zřejmě zezelenalo nebo dělalo jiné neplechy. Naprosto bezpečné je ztmavení, ale já jsem i hennu lehce prosvětlovala teplejší nebo neutrální barvou (jednou i po týdnu od henny, paradoxně tehdy jsem měla nejhezčí barvu za život) Sestřenice pravidelně střídá hennu a chem. barvy v odrostech, henna jí nepřekryje šediny, pauzu dělá minimální, vlasy má nádherné. Ale chce to pramínkový test, každé vlasy jsou jiné a zareagují jinak. Nejlíp se mi po henně osvědčily barvy polopřírodní jako Naturtint anebo profesionální. U obyčejných z drogerie bych měla obavu, co přesně si dávám na hlavu. Podotýkám, že barvím mnoho let, takže vím, co si na svých vlasech mohu dovolit. Asi po 10 letech barvení jen čistě hennou bych byla opatrná, ale tam asi ani žádná barva nepomůže, takové vlasy už půjde zřejmě pouze ztmavit.

Lakerol
37 příspěvků 12.07.17 17:05

Já jsem odbarvovala černou hennu na blond asi po 3 měsících od posledního hennování. Dopadlo to tak, že vlasy bez henny byly normálně blonďaté a ty s hennou se odbarvily taky, ale zůstal na nich jakoby šedý film. To mi nevadilo, protože jsem následně barvila na modro. Až jsem se té modré chtěla zbavit, tak jsem se nabarvila znovu hennou, zase černou. Výsledek na odbarvených vlasech byl zelený :-). Až se ta zelená ustálila, tak začala prosvítat modrá. To se opakovalo ještě cca 3×. Pak ty odbarvené vlasy odrostly a odstříhaly se. Kupodivu to celou dobu vypadalo dobře, hlavně asi kvůli kvalitnimu sestřihu a tomu, že henna ty dvě barvy sladila. Tolik k mojí zkušenosti s kombinací henny a chemických barev. Asi je třeba počítat s tím, že henna vlasy obaluje a peroxid neodbarví všechny složky, hlavně je problém s indigem.

Morrighan
1333 příspěvků 13.07.17 12:42

Než jsem barvila chemickou, tak jsem se zbavovala henny (používala jsem jí tak rok a půl) a musím říct, že doteď tam ta rudá je a nejde dolů. Drží se hlavně na přírodních vlasech, na odbarvených slezla rychle. Zkoušela jsem všechno možné a nejvíc pomohl odstraňovač barev a 3% peroxid s citronem. Ale do toho odstraňovače už bych nešla. Byl to Colour B4, který sice svou práci udělal, ale ten smrad byl opravdu strašný. Peroxid asi není úplně šetrný, ale věděla jsem, že mám docela odolné vlasy, takže to vydržely. Bohužel jsem používala čistou hennu a ta jen tak dolů nejde. Btw do zelena vám půjdou vlasy pokud to nebyla čistá henna ale nějaká směs s indigem.

Reklama

Váš příspěvek

Rihanně se opět podařilo vzbudit rozruch

Tímhle kostýmem z Crop Over Festivalu s tyrkysovými vlasy, obřími... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek

Reklama