Na čem šetříte?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
666mahu
1490 příspěvků 2.11.12 10:18

@Mylady2, Vichy není špatná, záleží, co jste si koupila. Kdyžtak někomu věnujte. ;-))
Je potřeba to vyzkoušet, já už nerada zkouším, tak se držím svých osvědčených opalovacích La Roche… a miminkovská Nivea. Mám sluneční alergii, potřebuju opalovací krémy s minerálním faktorem a pro děti/miminka (a výhradně 50). K manželovi, kterému je úplně jedno čím se namaže, putovala dětská Bioderma, Pizz Buin, Lancaster a plno dalších. Každý snášíme něco jiného. :-))

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.12 10:25

Na opalování se mi nejvíc osvědčuje Daylong. Začala jsem ho používat, když byly děti malé, protože Daylong Baby nepracuje na principu chemického filtru proti UV, ale fyzikálně (obsahuje mikroemulzi titanu, který funguje jako zrcadlo odrážející paprsky, zatímco chemické filtry UV pohlcují). Díky tomu je výrazně hypoalergenní a brání i vzniku slunečního ekzému (což je můj případ - i při použití silného opalovacího krému s chemickým filtrem sice nejsem spálená, ale vypadám jak ze sanatoria pro tropické kožní choroby).

Titan na to zabírá stoprocentně, ale nevýhoda je, že udělá na těle souvislou bílou vrstvu. Takže děti jsem tím natírala celé, a u sebe jsem přešla na obyčejný Daylong 50, ovšem ten mi taky funguje dobře.

Curlygirl
1901 příspěvků 2.11.12 10:28

@Lola já po tom Daylongu měla takovou tu sluneční vyrážku, ty pupínky… plus nešel roztírat, jak píšete…

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.12 10:29

@Lola Avene ma taky jednu opalovaci radu s nechemickym filtrem, ja ji tedy nekoupila, protoze lekarnice rekla, ze po tom je clovek opravdu trochu bile vypadajici a to ja zas nechci.
Jak tu nekdo psal o La Roche Anthelios - taky muzu potvrdit, ty opalovaci kremy jsou skvele.

MPSkrolew
1850 příspěvků 2.11.12 10:30

Indulonu nesnáším! Já bych ji snad i zakázala. Jsem na ni tak vysazená, že jakmile ji na někom ucítím (i v davu), prchám.

Uživatel je onlinezwedavka
1244 příspěvků 2.11.12 10:38

Indulona se teda nehodí jako opalovací krém a ani na topinky :-), ale na ruce je prima (všechny kromě modré) a modrá je pro změnu dobrá na paty (doporučeno na pedikůře a fakt mně to funguje, mívala jsem praskliny až do krve)

clandestin
19 příspěvků 2.11.12 11:08

Napadá mě ještě jedna věc, kterou tady nikdo nezmínil. Co se týče oblečení (jsme na Pekle…), tak šetřím na manželovi a na synovi. Domluvila jsem se s kamarádkou, která mi nechává všechno oblečení po svém synovi(kromě bot)a od té doby jsem ušetřila tisíce…Dříve jsem pravidelně neodolávala a kupovala v dětském HM košile, svetříky do véčka, roztomilá trička s cool nápisy apod,,, které můj syn prakticky nikdy neměl na sobě. Do školky málo vhodné, na ven nevhodné. Stejně tak manžel-je to typ, kterému na oblečení vůbec nesejde. Léta jsem se pokoušela ho zkultivovat (košile, svetry, pěkné kalhoty), ale jemu to opravdu nic neříká. Poté, co jsem začala pravidelně číst MP, jsem se na oba vybodla a ušetřené koruny investuju do sebe…nedokážu si představit, kde bychom brali, kdyby elegáni byli i oni dva…

Adivey
182 příspěvků 2.11.12 12:06

Bydlíme s přítelem ve svém (platíme symbolické nájemné mamce) půl roku. Ušetřili jsme např. na dovolené - jeli jsme jen ke kamarádce na chatu, ale on přítel k moři stejně nechce (bojí se sluníčka a žraloků :-) ). Hodně nás stála rekonstrukce a výbava bytu, i když jsme si vše kromě plynu dělali sami (hl. táta s bráchou).
Teď šetříme taky především na jídle. Vejce, kachny, králíky, brambory, rajčata a papriky, jablka, kořenovou zeleninu, okurky.. máme vlastní + sezónní věci jako maliny, jahody, ostružiny. Místo malých ochucených jogurtů si kupuji velký bílý. Dělám si svačiny, piju vodu z kohoutku a čaje. Potraviny, které kupujeme, kupujeme ale kvalitní. To hlídá přítel - samé „bez éčkové“, nekřehčené = nafouké vodou atd. Sama bych byla líná číst u všeho v obchodě složení.
Další na čem šetřím (a co by se asi MP nelíbilo, protože to vylučuje podpatky) je doprava. Dokud není zima, jezdím do Prahy na kole a MHD využívám až po Praze.
Parfémy si nechám dávat k Vánocům přítelem, oblečení kupuji už výhradně v sekáčích (přítel ne, ale zase si ho nekupuje tolik). Jen za kvalitní boty na častější chození si připlatím. U kadeřníka jsem byla 3 x v životě - pro účes na maturitní ples, který jsem očíhla a odpoledne podobně učesala mamku; a pak dvakrát se nechat ostříhat. To jsem taky očíhla a už se tak stříhám sama.
Dříve jsem bydlela s prarodiči a ti mě vycepovali v šetření energiemi k naprosté dokonalosti. Bylo to až přehnané - např. nedávat vařit ani o půl dcl víc vody než kolik bude na čaj potřeba (to už jsem opustila, klidně tam dám o 2 dcl víc), jinak jsem si to slízla. Vesměs se toho držím a třeba na vytírání beru vodu ze studny.
Takhle to vypadá, že jsme s přítelem škudlilové, ale hodně utratíme za knížky, dojíždění do školy nebo také za auto. Má sice menší spotřebu, ale kupovali jsme ho s ohledem na bezpečnost a i proto vybíráme nejlepší pneumatiky atd. A hlavně - přítel je modelář, takže máme byt zaplavený modely letadel, které jedno stojí tak 1000 Kč (ne, nechápu to, ale co nadělám :-) ), ale to by bylo na jinou diskusi a na jiných stránkách :-)

natale
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.12 12:08

Já používám modrou indulonu místo krému na boty:-).

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.12 12:12

@Adivey
pri vsi ucte, ale muset chodit do kadernictvi „ocihavat“ uces a zaroven doma klopytat pres modely letadel za 1000 korun/kus - tak to by me fakt mohlo…

Adivey
182 příspěvků 2.11.12 12:21

@GreatSusan Nejsme manželé. Já studuju a stálou brigádu nemám. Přítel pracuje a ještě mě vlastně živí. Přijde mi dost blbé, že platí energie a jídlo, natož abych mu ještě říkala, aby mi dal na kadeřníka.
Ty modely nakoupil když jsme spolu ještě nebyli. Hučím do něj, jestli těch krabic nemá trochu moc (což teda má a on to ví), takže už je rozprodává. Některé za tu dobu i narostly na ceně.
Až budu pracovat, tak si věci jako kadeřnici nebo kosmetiku občas dopřeju, doufám. Zatím jsem ale ráda, když si vydělám na cestovné do školy. Tím ale nechci říct, že jsem nespokojená.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.12 12:59

@Adivey
ja to chapu, ale stejne by me to trochu tocilo :-). Btw. - od pritele je mile, ze plati energie a jidlo, ale zase se tak nepodcenujte. Jak jsem to pochopila, bydlite v byte, ktery patri Vasi mamince (takze platite jen symbolicky najem) a rekonstrukci provedl Vas bratr a otec (kteri, predpokladam, pracovali zadarmo), takze pritel na druhou stranu take „neco“ ziskal, tak to neberte tak, jako ze Vy jste nicim (aspon zprostredkovane) neprispela.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.12 13:08

@Mylady2

Jeste jsem si vzpomela - v lete na dovolenou jsem koupila Clinique superdefense eye cream, ma ochranny faktor 20. Myslim, ze to je docela dobra vec, protoze kuze okolo oci je citliva a kremy na oci z nejakeho zahadneho duvodu vetsinou ochr. faktor nemaji, i kdyz by to bylo dost potreba. Ten krem je dost husty, naruzovely a jakoby trochu kryci, takze pres den si zaroven usetrite concealer na zakryti kruhu pod ocima. Nevyhoda te „hustoty“ je, ze se obcas trochu usazuje v zahybech na vickach, ale rekla bych, ze ta „zavada“ je jeste snesitelna. Jen jako maly tip na okraj :-)

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.12 13:21
@MPSkrolew píše:
Indulonu nesnáším! Já bych ji snad i zakázala. Jsem na ni tak vysazená, že jakmile ji na někom ucítím (i v davu), prchám.

Já přesně naopak. Natírala jsem modrou Indulonou synka po koupeli, když byl miminko, a od té doby to ve mně vzbuzuje nostalgii :)

Adivey
182 příspěvků 2.11.12 13:39

@GreatSusan Jo, to máte pravdu. Přesto si připadám příliš závislá. Už jsem pracovala a teď, když zas studuji, ta nezávislost mi chybí. Nechci nikoho vysávat. Je to snad ale jenom můj pocit. Přítel s tím problém nemá a co mi na očích vidí mi splní. Snad už letos dostuduji :-)

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.12 14:14

@Adivey
Být vámi, na tu závislost si zvyknu, ona je totiž normální. Přijde den, kdy váš drahý bude závislý na vás, i když to na první pohled patrné nebude: bez vás si totiž potomka nepořídí. Ženy investují do vztahu jinak, což neznamená, že je ta jejich investice méně hodnotná. Na ženách je koneckonců závislá celá společnost, tedy na jejich (ne)ochotě rodit děti a být při tom chvíli závislé.

tincsi
23 příspěvků 2.11.12 14:32

@Adivey Ano ja to mam uplne podobny. Jeste studuji, praci sice nejakou mam, ale pri studiu toho clovek moc nenapracuje. Navic bydlime v podnajmu takze hradime plne jak najem tak energie. Jsem rada ze si vydelam aspon na najem (to se taky nepovede vzdy). Takze jsem strasne vdecna ze pritel ty penize vydela jinak bych nedostudovala. Takze pri studiu a praci delam navic doma kompletni uklid a domaci prace. Teda krome vareni :) A taky se citim strasne zavisla. Navic pritel to taky obcas komentuje…coz me strasne stve protoze za to nemuzu. Ale pry jemu se to libi… tak nevim

Grossularia
3204 příspěvků 2.11.12 14:32
@Curlygirl píše:
Jsou to fandové indulony, kteří se pomalu ale jistě transformují do fandů melanomu :-(

Docela zajímavé je, že je to možná právě naopak. Jsme tak nějak obecně přesvědčeni, že za nárůst výskytu melanomu může nadměrná stimulace melanocytů UV zářením. Tak se mažeme jak vzteklí a extrémně se chráníme před sluncem. Jenže to vede k jinému efektu - obecně je v evropské populaci extrémně nízká hladina vitamínu D (nejmarkantnější je to v Británii, která jednak nemá moc slunce, jednak tam má hodně přistěhovalců s tmavou pletí, která propouští ve srovnání s evropskou kůží cca desetinu slunečního záření). A nedávné výzkumy ukazují, že vitamín D není důležitý jen pro mineralizaci kostí, ale že má zároveň v těle daleko víc funkcí, vpodstatě se chová jako hormon a též ovlivňuje genovou expresi. A jeho nedostatek jednak zvyšuje rizika kardiovaskulárních chorob, ale také zvyšuje riziko vzniku nádorů, a ne málo (už se objevují i různé pokusy o suplementaci vit. D).

A právě v Británii se objevují články o tom, že možná za nárůst výskytu melanomu není zodpovědné přílišné slunění, ale naopak nedostatek slunce. S tím koresponduje i (doteď záhadný) fakt, že melanomy se vyskytují ve značné míře na sluncem neozářených částech kůže, kde ke stimulaci melanocytů sluncem nedochází.

Uvidíme, zatím jsou to spíš vlaštovky, ale třeba nakonec bude ta Indulona ideální volbou ;)

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.12 14:35

@Adivey @tincsi
Ten vypjatý individualismus má teda docela ničivé následky…

Pirek
7062 příspěvků 2.11.12 14:37

No teda, na chlapovi, kterému se líbí, že jsem na něm závislá, bych uplatnila svou svobodnou vůli, jednu bych mu liskla a hrdě bych odkráčela :D

MP Barbucha
3716 příspěvků 2.11.12 14:38

@tincsi
A jak to tedy komentuje, když se mu to prý líbí? Jako: „To je fajn, že zase můžu zaplatit většinu nájmu sám?“
Nevím, kde je pravda, ale spíš to vypadá, jako by Vám to přítel dával trochu vyžrat. Přitom není nic špatného na tom, když Vás během studia podpoří, ne?
@Já První to řekla hezky:-)

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.12 14:42

@MP Barbucha
Já si prostě myslím, že bychom se měly konečně naučit být hrdé na ty naše nezastupitelné schopnosti a vybudovat si na tom nějaké to sebevědomí. Protože bez nás to tady prostě za chvilku vyhyne.

Curlygirl
1901 příspěvků 2.11.12 14:43

@Grossularia těžko říci, jak přesně to je.

Já se každopádně řídím radami lékařů, kterým důvěřuju. Otázka (ne)slunění a případné avitaminozy vit. D se tu, myslím, už řešila v nějakém tématu o opalování a myslím, že se tam došlo k tomu, že avitaminoza vit. D snad ani není v dnešních podmínkách možná, nežije-li člověk léta zavřený v kobce bez denního světla.. Sledovala jsem tu diskuzi ale jen z povzdálí, tak to snad píši správně.

Pirek
7062 příspěvků 2.11.12 14:46

@Curlygirl
Aha, takže u ajťáků to je vysoce pravděpodobné…

tincsi
23 příspěvků 2.11.12 14:46

@MP Barbucha :D Ne, nepredstavujte si to tak, ze mi to kazdou chvili nastvane vmete do obliceje, to ne. Rika neco ve smyslu ze by nechtel mit doma doma zenskou co jeste vydelava vic nez on (coz se mi asi nikdy nestane)a reditelku zemekoule. Mne spis pride ze on trpi zase tim, ze nic jineho nez vydelavat penize neumi }to trochu prehanim). Neumi poradne uklidit (poradne myslim opravdu poradne, jit nakoupit co je opravdu potreba (musim mu napsat seznam), nebo si koupit obleceni ktery by se libilo i jemu i zenam. No proste to chce veeeelkou davku tolerance a pochopeni. A hlavne si moc nebrat k srdci co kdo rekne.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Tipy na nejlepší dárky k Vánocům: Jak udělat radost jemu i jí?

Mnozí se začínají připravovat na blížící se vánoční svátky. Jaký... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek