Na čem šetříte?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6
tincsi
23 příspěvků 2.11.12 14:50

@Pirek A proc, stejne na nem budete zavisla (minimalne financne) kdyz budete na matersky. Teda pokud jste to nemyslela jako vtip :)

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.12 14:54

@Já První Přesně tak. A zcela obecně, už jsme zase u toho.
Já si pořád i ve svém pokročilém věku naivně myslím, že když už dva lidi spolu žijí, tak protože se mají rádi, a do vzájemného soužití vkládají každý podle svých schopností a možností, co kdo může ze své strany nabídnout. Začít se v tom vrtat a uměle přerozdělovat role, protože někdo někde říkal, že takhle je to špatně, bývá počátek konce. Model, který se osvědčil jednomu, může být naprosto nevyhovující pro někoho jiného. A na fakt, že jistý model opravdu nevyhovuje MNĚ, musím stejně přijít sama.

Pirek
7062 příspěvků 2.11.12 14:54

@tincsi
Nemyslela :D A předpokládám, že bude otec oněch hypotetických dětí oceňovat moji snahu o jejich výchovu, čiže o žádných závislostech nebude řeči.

Grossularia
3204 příspěvků 2.11.12 14:56
@Curlygirl píše:
@Grossularia těžko říci, jak přesně to je.Já se každopádně řídím radami lékařů, kterým důvěřuju. Otázka (ne)slunění a případné avitaminozy vit. D se tu, myslím, už řešila v nějakém tématu o opalování a myslím, že se tam došlo k tomu, že avitaminoza vit. D snad ani není v dnešních podmínkách možná, nežije-li člověk léta zavřený v kobce bez denního světla.. Sledovala jsem tu diskuzi ale jen z povzdálí, tak to snad píši správně.

Právě lékaři jsou tím sami překvapeni a začínají měnit přístup. Však je to teď docela horké téma všech lékařských kongresů (v poslední době jsem si nevšimla ani jednhoho alespoň bez jedné přednášky o vit. D :) ) a vychází na to téma jedna studie za druhou. Jestli je to skutečně hlavní příčina současné epidemie melanomu, to se zatím samozřejmě neví.

Zatím je víceméně pouze jisto, že hladiny vitamínu D v populaci jsou skutečně nízké (dříve se totiž považovalo za dostatečné pouze množství bránící rozvoji křivice, ale to je dost hluboko pod množstvím ovlivňujícím KV systém a genovou expresi, tato hladina není obecně dosahována ve většině Evropy). Proto některé státy uvažují o plošné suplementaci vitamínem D.

Curlygirl
1901 příspěvků 2.11.12 14:57

Nevím, co myslíte formulací „v pokročilém věku“.. :-) jen chci říci, že já i dost mých kamarádů to vnímáme stejně jako vy (a máme šťastné vztahy) a to nám je +- 30 let, takže jsme snad ještě relativně mladí.

@mujercita píše:
@Já První Přesně tak. A zcela obecně, už jsme zase u toho.
Já si pořád i ve svém pokročilém věku naivně myslím, že když už dva lidi spolu žijí, tak protože se mají rádi, a do vzájemného soužití vkládají každý podle svých schopností a možností, co kdo může ze své strany nabídnout. Začít se v tom vrtat a uměle přerozdělovat role, protože někdo někde říkal, že takhle je to špatně, bývá počátek konce. Model, který se osvědčil jednomu, může být naprosto nevyhovující pro někoho jiného. A na fakt, že jistý model opravdu nevyhovuje MNĚ, musím stejně přijít sama.
mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.12 14:59

@Curlygirl No, mně je trochu víc a sice bych měla i pár důvodů přijít o iluze, ale nějak jsem o ně nepřišla, takhle jsem to myslela :-)

Curlygirl
1901 příspěvků 2.11.12 15:00

@Grossularia Aha, tak to máte informace přímo od zdroje. Netuším o tom nic víc, než jsem před chvílí napsala, ani se v tomto oboru nepohybuji. Je dost dobře možné, že se zas něco nového v tomto směru objeví, jsou to všechno tak komplikované komplexní procesy s tolika faktory, že ještě nemůžeme být u jádra věci ani náhodou :-)

Grossularia
3204 příspěvků 2.11.12 15:04

@noemi S tím jedním pruhem máte pravdu - ale vlastně mi to došlo, až když jste to napsala, že se mi na SH líbí ta proměnlivost :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 2.11.12 15:05

@Grossularia
Sluneční světlo není zdrojem vitaminu D. Sluneční světlo je nezbytné k jeho vztřebávání a metabolismu. Takže pokud jsou ty zprávy pravdivé (čemuž nevěřím), tak suplementace nepomůže.
Spíš bych chápala, že může být nedostatek vitaminu D ve stravě, i když i tomu bych se divila.
Dosud jsem se domnívala, že souvislost mezi nadměrným sluněním a melanomem je bez debat. Ovšem vitamin D kůži chrání, to je pravda. Možná jde o smrtelnou kombinaci - nedostatek vitaminu D ve stravě spolu s nadměrným sluněním. Člověk, který má vitaminu D dostatek a sluní se nebude možná tolik ohrožen, jako ten, kdo ho má málo ve stravě. Pak žádné slunění nepomůže, když se nemá co vstřebávat..

Ale to jsou jen dohady. Protože jsem vystudovala přírodovědu, vím jak jsou tyto věci složité. Žádné jasné pravdy neexistují, to udělají až média. Z diktátu: Slunce nás zabije bude diktát: Pojďme se opět co nejvíc slunit, nebo nás to zabije.

Nejlepší je řídit se zdravým rozumem a nepřidělávat si sluněním zbytečné vrásky a pigmentové skvrny. Tedy opalovat se lehce, hlavně se nespálit:-)

Grossularia
3204 příspěvků 2.11.12 15:17
@MP Barbucha píše:
@Grossularia
Sluneční světlo není zdrojem vitaminu D. Sluneční světlo je nezbytné k jeho vztřebávání a metabolismu. Takže pokud jsou ty zprávy pravdivé (čemuž nevěřím), tak suplementace nepomůže.

Nevím, co jste tím myslela, určitě netvrdím, že sluneční světlo je zdrojem vitamínu D. Ale sluneční světlo není důležité pro jeho vstřebávání, nýbrž pro jeho tvorbu z cholesterolových prekursorů v kůži. Metabolizace probíhá především v játrech. Takže suplementace samozřejmě smysl má, při nedostatečné tvorbě v kůži kvůli nedostatku slunečního záření je možné ho do sebe dostat potravou.

Je legrační, jak se tu proplétají dvě zcela OT diskuse a původní téma se zcela rozplynulo :)

EDIT: Nesměšujete melanin s vitamínem D? Když mluvíte o tom, jak chrání kůži - to dělá především melanin, i když samozřejmě i vit. D má svůj vliv.

bestia
2300 příspěvků 2.11.12 15:44

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:34

Ymber
98 příspěvků 2.11.12 16:42
@mujercita píše:
Začít se v tom vrtat a uměle přerozdělovat role, protože někdo někde říkal, že takhle je to špatně, bývá počátek konce. Model, který se osvědčil jednomu, může být naprosto nevyhovující pro někoho jiného. A na fakt, že jistý model opravdu nevyhovuje MNĚ, musím stejně přijít sama.
@MP Barbucha píše:
Nejlepší je řídit se zdravým rozumem a nepřidělávat si sluněním zbytečné vrásky a pigmentové skvrny. Tedy opalovat se lehce, hlavně se nespálit:-)

Tyhle dva příspěvky k těm dvěma různým zde se proplétajícím tématům bych tesala do kamene :)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 2.11.12 19:05
@MPSkrolew píše:
Indulonu nesnáším! Já bych ji snad i zakázala. Jsem na ni tak vysazená, že jakmile ji na někom ucítím (i v davu), prchám.

prosím nezakazovat! mně taky dost smrdí (modrá, jiná se mi neosvědčila), ale lepší krém na ruce nebo suchou kůži kdekoliv na těle jsem ještě neobjevila. do 30 jsem ji používala i na obličej (večer, jinak nic), pak jsem usoudila, že už by to chtělo „něco lepšího“ a nejsem si jistá, jestli jsem udělala dobře, od té doby se mi dělají vrásky;-)))
i kosmetička mi řekla, že indulona je výborná, jen má neatraktivní balení a příliš nízkou cenu:-)
při ekzému pokud není alergie na lanolin rozhodně doporučuju vyzkoušet.

ps: provize za reklamu bohužel nedostávám;-)

chinin
2788 příspěvků 3.11.12 20:22

Ja to mam se setrenim stejne jako GreatSusan - viz cast jejiho prispevku nize. Na otazku z nazvu diskuze jsem si odpovedela, ze ja nesetrim na nicem. Behem cteni diskuze jsem ale zjistila, ze vlastne taky „setrim“, i kdyz primarne ne z ekonomickych duvodu. Prikladmo: setrim energiemi z ekologickych duvodu, nekupuji si stale nove a nove elektrospotrebice a technicke novinky, protoze me „neberou“, nekupuji si tzv. luxusni znackove kabelky (prestoze mam pro kabelky slabost), ale ne kvuli setreni v tom pravem smyslu - proste vzdycky, kdyz jsem se podle fotky zamilovala do nejake „luxusni“ kabelky, nakonec mi na zivo nezdala tak „perfektni“, abych ji musela mit… Nesetrim tedy tak, ze bych si odpirala veci, ktere jsou pro me dulezite.

Muzu se ale v teto souvislosti pochlubit, ze jsem dnes „usetrila“ cca 60 tisic!:-) Byla jsem si prohlednout/koupit svoji „vysnenou“ kabelku Fendi Peekaboo a zjistila jsem, ze opet neni „perfektni“, teda pro me. Dost me to mrzi, skutecne jsem se na tu kabelku tesila, tak se to snazim obratit v neco pozitivniho - cast jsem uz poslala na Help pes a Cloveka v tisni a cast jsem „usetrila“. :-)

No, a v cem bych mela zacit setrit? Mela bych trochu omezit „male zbytecnosti“, o kterych psala @MP Barbucha (coffee to go, freshe na ulici..), a pozornosti a drobne darky pro sve blizke - s temi to nekdy dost prehanim. Asi si to dam jako novorocni predsevzeti.:-)

@GreatSusan píše:
@Pirek
Docela jste me tim prispevkem potesila :-). Ja totiz taky nesetrim. A po procteni vsech tech prispevku si kvuli tomu pripadam skoro jako spatny clovek.
Abych nevyvolala spatny dojem - ja nijak nerozhazuju, ale taky nemam pocit, ze setrim. (…)

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.12 10:07
@viktorka_od splavu píše:
prosím nezakazovat! mně taky dost smrdí (modrá, jiná se mi neosvědčila), ale lepší krém na ruce nebo suchou kůži kdekoliv na těle jsem ještě neobjevila. do 30 jsem ji používala i na obličej (večer, jinak nic), pak jsem usoudila, že už by to chtělo „něco lepšího“ a nejsem si jistá, jestli jsem udělala dobře, od té doby se mi dělají vrásky;-)))
i kosmetička mi řekla, že indulona je výborná, jen má neatraktivní balení a příliš nízkou cenu:-)
při ekzému pokud není alergie na lanolin rozhodně doporučuju vyzkoušet.ps: provize za reklamu bohužel nedostávám;-)

Mně modrá indulona pomohla z příšerného ekzému.

majam
271 příspěvků 4.11.12 10:29

Taky se přidávám k zastánkyním indulony, nevoní ale funguje :-).
K tématu - nešetřím vědomě, ale snažím se kupovat kvalitní základní potraviny, maso jsem téměř vyřadila, jen kvůli mužským v domácnosti ho občas uvařit musím - max 2× do týdne. A protože chodím do knihovny - hodně často, nekupuju si knížky, jen ty které opravdu moc chci a musím je mít, většinou to jsou kuchařky.

petruska2013
1 příspěvek 19.2.16 22:03

Holky pojďme obnovit toto téma. Já začala šetřit na dojíždění do prace od jara do podzimu jezdím do prace na kole mam to 8 minut z kopce v zimě chodim pásky 25 minut.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek