Lidé nad Prahou

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.12 19:27

@modra_kocka Konečně jsem pochopila, proč jsem před týdnem na trhu zakoupila koš na piknik, když se to finančně moc nehodilo:-)

modra_kocka
903 příspěvků 23.6.12 19:32

@Šošana: takže jsi mi tuhle myšlenku poslala telepaticky, abys mohla využít koš? Dobře, ty! :D

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.12 19:41

@modra_kocka :-))
On je tedy dost těžký, takže je otázka, zda s ním jet meziměstskou… Ale přišlo mi to fakt úsměvné.
Předběžně se opatrně hlásím, já také přesně nevím, jak to se mnou 10. srpna bude.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.12 20:44

Já bych dala jedno velké zelené rameno organizátorce, protože už jen to, že dokázala sjednotit anonymní lidi z diskuse a dovést akci do faktického setkání, které se ještě navíc vydařilo, stojí za uznání. Obvykle takové pokusy končí u „tak si napíšeme, já nemůžu tehdy a tehdy, možná za týden, necháme to až bude hezky“.
Každá zapadne, protože všechny jsme si byly cizí. Jen jsme se dokázaly sejít. Prostě forma happeningu.
A stejně je jedna zásadní věc a to ta, že v diskusích jste prostě kdosi, nick, řádky textu a když se sejdete, vidítě cizího člověka a navazujete úplně nový kontakt, postavený na face tu face a ne na slovech…

10. srpna můžua budu se těšit na piknik.

modra_kocka
903 příspěvků 23.6.12 21:08

@lilip: děkuji, lilip :) Je příjemné být oceněná.
A taky děkuji tobě a všem „kloboučnicím“ za účast. A taky jsem ráda, že akce vyvolala takový zájem, že se další dámy chystají dorazit příště. Skoro si začínám malovat, že z toho vznikne nějaká tradice, jak psala @Šošana.

Skye.l
39 příspěvků 23.6.12 21:32

@modra_kocka: opravdu si to zorganizovala suprově ;-)
Bylo by hezké, kdyby se z toho staly pravidelné akce. :-)

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.12 21:53

Já popravdě nevím, jestli 10. můžu, protože takhle dlouho dopředu neplánuji. V Praze bych být měla, tak snad mi do toho nic nevleze ;) Ale vím, že tou dobou budu mít nový klobouk, tak už plánuji, co na sebe :)

Piknik by byl super. Zvlášť pokud by Barbucha přinesla sushi ;)

modra_kocka
903 příspěvků 23.6.12 21:58

@Skye.l : děkuji :) Taky by se mi to líbilo, kdyby to neskončilo o jednoho setkání.

Až teď mě napadlo, že v avataru máš svou svatební fotku. Moc ti to sluší. A vidím ty dlouhé vlasy, o kterých jsi mluvila :)

Příspěvek upraven 23.06.12 v 23:11

MP Barbucha
3716 příspěvků 23.6.12 21:58

@Ani
No jasně:-) Pokud tady tedy budu 10.8. Když tak příště.

Nyxx
512 příspěvků 23.6.12 22:03

Doufám, že mi to desátého srpna vyjde. Jinak musím říct, že se mi líbí, že se na Pekle setkávají diskutující různých věkových skupin.

modra_kocka
903 příspěvků 23.6.12 22:06

Tak jo, bude piknik :) Ale s tím budu potřebovat trochu pomoc.
Našla jsem, že restaurace Vozovna ve Stromovce připravuje na přání (a na počkání) piknikové koše. Což je fajn, není nutné všechno vozit s sebou. Ale je potřeba najít místo. Stromovku moc neznám, budu se tam muset vypravit na průzkum. Pokud by se přihlásil někdo, kdo Stromovku zná, nebo i nezná, ale šel by tam se mnou vyhlídnout místečko, budu moc ráda. Já to tam totiž vůbec neznám, ve Stromovce jsem byla všehovšudy asi 3× :(
Asi bych tam šla o prodlouženém víkendu, tzn. koncem přespříštího týdne, čt nebo pá přes den.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.12 22:18

@Nyxx myslím, že rozpětí bylo nejmíň 30 let určitě.

Pavlena
841 příspěvků 23.6.12 22:22

Milé dámy, brněnské setkání bude. Nevím, zda jsem nejvhodnější organizátor, jsem obecně spíše „disorganized“.
Zájemkyně/ci hlaste se, intenzivně přemýšlím nad vhodným místem (sem s tipy!) Časově asi některý páteční večer, pro mě ale vyjma příštího pátku.

Bugatti
4086 příspěvků 23.6.12 22:43

@Pavlena Tak já se tedy hlásím. Pokud jde o místo, navrhovala bych kavárnu Savoy http://www.savoycoffee.cz/ nebo Snack bar Adria http://www.snackbar-adria.cz/ Jsou to zrenovované prvorepublikové kavárny, do kterých bychom se s těmi klobouky hodily. Pokud by nevadilo místo poněkud mimo centrum Brna, za návštěvu stojí kavárna Era http://www.eracafe.cz/ Už kvůli architektuře a zajímavé minulosti. Je to 10 min od centra „šalinó“ nebo „šmirglem“. (Takhle tu říkáme tramvaji a trolejbusu.) Jenom návrhy, přizpůsobím se a nabízím pomoc s organizací. Určitě nemohu 4. a 7. července. V ostatních termínech si ráda udělám čas.

Olinka
2582 příspěvků 23.6.12 22:43

@Pavlena Tak se hlásím, ale jak na tom budu s časem teď nejsem schopna říct. Jinak chodím ráda do Mezzaninu (kousek od červeného kostela na Úddolní). Nekouří se tam a mají teď výbornou okurkovou limonádu:-D

pixie
232 příspěvků 24.6.12 09:55
@modra_kocka píše:
Tak jo, bude piknik :) Ale s tím budu potřebovat trochu pomoc.
Našla jsem, že restaurace Vozovna ve Stromovce připravuje na přání (a na počkání) piknikové koše. Což je fajn, není nutné všechno vozit s sebou. Ale je potřeba najít místo. Stromovku moc neznám, budu se tam muset vypravit na průzkum. Pokud by se přihlásil někdo, kdo Stromovku zná, nebo i nezná, ale šel by tam se mnou vyhlídnout místečko, budu moc ráda. Já to tam totiž vůbec neznám, ve Stromovce jsem byla všehovšudy asi 3× :(
Asi bych tam šla o prodlouženém víkendu, tzn. koncem přespříštího týdne, čt nebo pá přes den.

Kdybys to přesunula na další víkend, šla bych s tebou, ale ten prodloužený jsem na vodě. Tak kdyby se ti nikdo jiný nepřihlásil a odložila jsi to, tak dej klidně vědět.

katango
1356 příspěvků 24.6.12 10:13

Na piknik ráda přijdu. Co takhle že by každá z nás přinesla něco k jídlu pro všechny? Lze se konkrétně domluvit, která co. Nealko pití asi ne, ale to se jistě dá koupit poblíž.

modra_kocka
903 příspěvků 24.6.12 10:33

@pixie: díky, budu na to myslet. Zatím nevím, co budu dělat další víkend, tak třeba to opravdu posuneme :)

@katango: máš pravdu, bude určitě potřeba domluvit se dopředu, kdo co vezme. Piknik bude trochu náročnější na organizaci a přípravu (od všech), než restaurace. V základních rysech to už mám promyšlené, ale zdálo se mi, že je moc brzy o tom psat.
Já bych zařídila pro všechny příbory, tácky, kelímky, ubrousky, cukr, sůl a takové věci. Takhle „centrálně“ by bylo dobré zajistit i vody (vodu i na mytí rukou) a džusy (ať to nemusíme vozit), ale já nemám auto, tak snad mi s tím někdo pomůže. Možná i čerstvé ovoce a zeleninu. Taky na dekách/ubrusech se budeme muset domluvit dopředu.
No a každá by vzala nějaké jídlo, ne moc, stačí max 3 druhy, s tím, že ho musí být dost aspoň pro 10 lidí. Ne aby se dosyta najedli, ale aby ochutnali.
Víno/pivo by si bral každý sám podle své potřeby, teplé nápoje by se zajistili třeba v té Vozovně (je-li to tam možné), nebo bychom se domluvili společně podle toho, kdo má doma termosku.
N a pak bude ještě potřeba, aby někdo přišel dřív (se mnou), abychom zabrali vyhlídnuté místo na piknik. Doufám, že ve Stromovce se najde nějaké místo, kde je stůl a odpadkový koš poblíž. Ale kdyby ne, tak tráva je taky fajn.

pixie
232 příspěvků 24.6.12 11:01

@modra_kocka http://www.kudyznudy.cz/…romovce.aspx
Mělo by u toho být i nějaké místo, kde by se dalo udělat piknik, ale skutečně by bylo dobré se tam ještě podívat předem:)

Pavlena
841 příspěvků 24.6.12 13:31

@Bugatti @Olinka Moje názory na místa: Savoy je fajn, Adria se mi líbí méně, a to kvůli blízkosti Hl.nádraží (fuj lokalita). Mezzanino mi přijde studentské - nic proti, ale taky nic pro kloboukové nadlidi :-), Era neznám a stránky zatím moc nenapoví.
Mě napadly restaurace poblíž Městského divadla http://www.boulevardrestaurant.cz/, nebo http://www.nekonecnorestaurant.cz/. Oba podniky disponují příjemným posezením venku, ale ke kvalitě jídel či obsluhy se nemůžu vyjádřit, delší dobu už jsem tam nebyla.
A hlavně otázka na nadlidi z původní kloboukové diskuse (mě se ten výraz tak líbí!), nevadí, že se zatím srocujeme tady? Můžeme se oddělit, ale připadá mi fajn mít srazy v jednom vlákně, ať už se konají kdekoliv.

Karoleenah
2322 příspěvků 24.6.12 13:43

@Pavlena Era je fajn, chodím tam hodně často, obsluha tedy docela náladová (někdy super, někdy bych je pleskla), ale zahrádka je docela příjemná. Další místo s hezkou zahrádkou je podle mě Hansen, jenže od dob jejich sloučení se Zemanovou kavárnou jsem tam nebyla a nevím, jak na tom jsou, taky tam sem tam bývaly menší obtíže se zmatenou obsluhou.
No a prý snad někdy během léta by měl Göth konečně otevřít Pavillon (právě místo Zemanovy kavárny), tam by se určitě nadlidi vyjímali hezky. :D
V Boulevardu jsem byla jednou, zdá se mi to takové normální, ale prostředí je docela reprezentativní, to zas jo.

Bugatti
4086 příspěvků 24.6.12 14:19

Era má „genius loci“, o historii si lze přečíst zde: http://cs.wikipedia.org/…C3%A1rna_Era vaří dobře, obsluha je jak kdy, já osobně negativní zkušenost nemám.
Hansen je také velmi vhodné místo pro „dámy v klobouku“, cenově trošku výš, ale stále přijatelné. Ale už jsem tam nějakou chvíli nebyla.

Pavlena
841 příspěvků 24.6.12 14:48

Jsem pro Eru, alespoň poznám další místo! Teď už jen datum a účastnice. @Karoleenah objevíš se? Nebo se pletu, že jsi brněnská?

Bugatti
4086 příspěvků 24.6.12 14:50

@Pavlena Kromě 4. a 7. července, kdy určitě nejsem v Brně, se ráda zúčastním i případně pomohu s organizací.

Olinka
2582 příspěvků 24.6.12 15:45

Eru jedině na kafe (i když ani to presso s mlíkem, co přinesli kamarádce, nebylo ok), podle mě moc spolíhají právě na pověst prvorepublikového podniku a žádnou další invenci nevidím. Na jídlě jsem tam byla jednou a tak zklamaná jsem dlouho nebyla (třeba s Avií to vůbec nemůžu srovnat). Ale prostředí pěkné, to zas jo.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek