Nakupování přes aliexpress

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
rs1133
4 příspěvky 03.06.14 10:49

Ja som zo Slovenska
Skuste nájsť na webe podmienky pre vašu krajinu ohľadom colných poplatkov a DPH.
Hlavne dovoz z krajín ztakzvaného tretieho sveta. To by mali byť krajiny mimo EU.
V EU sa clo a DPH neplati.

lucindaSK
961 příspěvků 03.06.14 11:18

@Kay_Adams nechápem túto diskusiu, viac menej všetci to isté, žiadne poriadne rady a stále nové otázky.

rs1133
4 příspěvky 03.06.14 11:44
@lucindaSK píše:
@Kay_Adams nechápem túto diskusiu, viac menej všetci to isté, žiadne poriadne rady a stále nové otázky.

Skuste si to pozrieť tu
http://www.inchina.cz/clo-a-dph/
http://sinovia. cz/…anek279.html

Pre Slovensko je to : Clo do 150€ sa neplati
DPH do 22€ sa neplati
Ak presiahnete tieto sumy, tak sa platí Clo podľa typu tovaru a DPH ja 20%.

Zo svojích skúseností viem že zatial som neplatil ani Clo a ani DPH a mal som tovar niekedy do výšky cca 100€. Oni pozerajú aj na to či je to pre vlastnú spotrebu alebo s tým ďalej obchodujete. Ak Vám Colnica zadrží tovar tak Vás vyzve aby ste vydokladovali tovar. Cenu za akú ste ho kúpili aby vedeli vypočítať Clo DPH.
Bohužial neviem ako to presne je v Čechách, ale na Slovensku je to takto. Niekedy sa treba informovať aj o balíku, lebo sa môže stať že colnica vám nedá informáciu že zadržala balík.
PS: Všetky balíky aj pošta listy sú rentgenované a poprípade aj otvorené colníkom.

lucindaSK
961 příspěvků 03.06.14 11:47

@rs1133 ďakujem, ale mne je aliexpress ukradnutý :)

rs1133
4 příspěvky 03.06.14 11:52
@lucindaSK píše:

Prečítajte a možno Vám to pomôže
https://www.financnasprava.sk/…la-dph-a-spd
 http://new.colnasprava.sk/…adzobnikLink

Kay_Adams
1614 příspěvků 03.06.14 11:56
@rs1133 píše:
Prečítajte a možno Vám to pomôže
https://www.financnasprava.sk/…la-dph-a-spd
http://new.colnasprava.sk/…adzobnikLink

Pointa je inde - MP nie je stránka s free komplexnými radami k nakupovaniu online v Ázii.
Takýchto, tematických stránok, je bambilión. Iných.

Fasicnuje nás, s Lucindou, že napriek tomu príde užívateľ sem, zaregistruje sa a položí celkom vážne mienenú otázku.

To je ako keby sa pýtam na fóre o chovaní poštových holubov, či k nim urobiť ryžu ale kysnutú knedľu.
Stále je to o holuboch, ale zároveň diametrálne odlišné.

Chápete?

lucindaSK
961 příspěvků 03.06.14 11:57

@Kay_Adams ja to chápem, ale toto sú nováčikovia a ja sa ešte asi dočkám pár cenných rád a linkov ;)

roxyk
1 příspěvek 11.06.14 16:11

Zdravím :) zaplatila jsem na aliexpress svoji objednavku zadala jsem tam ruzne informace o karte.. atd.. pak mi na email poslali, ze odeslali pladbu na ucet.. a ja jsem nemusela posilat zadne penize mam ucet u 4eské sporitelny.. a docela jsem koukala ze nemusim nic nikomu posilat na ucet… Doe v clankach jsem cetla ze si aotomaticky platbu strhnout z uctu… tak jsem se chtela zeptat jestli jste take davaly inormace o karte moc dekuji za odpoved a preji prijemny den :)

Lightshadow
993 příspěvků 11.06.14 17:04

@roxyk Různé údaje z karty jako číslo karty, datum platnosti a CVV kód? Ano, to jsou údaje potřebné k tomu, aby se kartou dalo platit na internetu, pokud je to u účtu povolené (ne jen aliexpress, ale kdekoli, jde možné zaplatit kartou). Docela mě zaráží, že tohle nevíte. Aliexpress je naštěstí v tomhle spolehlivý, ale děsí mě, že evidentně by jste byla schopna zadat údaje o kartě do bůhví jakého eshopu. Pak nemá být tolik případů, kdy někdo pláče, že mu někdo vycucal celý účet…

StellettaEtoille
6 příspěvků 05.08.14 18:07
@knattali píše:
Ahoj, nemám žádné zkušenosti s nakupováním na zahraničních e-shopech(ebay, aliexpress). Chtěla jsem se zeptat, zda si některá neobjednávala z Aliexpress maturitní šaty? :) Líbí se mi tam jedny, ale stojí okolo 3000kč a mám strach aby za prvé vůbec přišly a za druhé, aby vypadaly jako na obrázku…Je ten balíček nějak „pojištěný“? Protože bych nerada přišla o takové peníze. Děkuji :)

Já si na alíkovi objednávala plesové šaty asi za 45 USD (empírový střih, jednoduché) a naprostá spokojenost. Za ty peníze jsem neočekával, že by kamínky byly od Swarowského a všichni mi je chválili. Kamarádka si objednávala šaty asi za 80 USD a ještě krásnější. Čím více zaplatíte, tím více tam bude látky. Záleží taky na střihu atd…určitě si projeďte feedbacky a hodnocení prodejce, mnoho to napoví. Jinak co se týče toho, že by vám to nedošlo. Objednávala jsem si taneční boty a česká pošta je doručila na špatné místo (shoda jmen a adresy :D ) a byly odeslány zpět do Číny. Peníze mi byly vráceny bez problému, jen se člověk musí ozvat. Jen bych si dala pozor na celnici. Prodejci většinou na balík píší, že to má nulovou hodnotu (pokud to není s USA..občas jsou tam prodejci, kteří to od tama odesílají…na to pozor, z Ameriky vám většinou chytnou vše), ale občas se stane, že vám balík tzv. chytnou a pokud má hodnotu větší než myslím 45 eur, tak musíte doplatit DPH, ale tohle se týká hlavně elektroniky…u šatů je to podle mého těžko poznat (mě chytli jen mobil :D ). Na Aliexpressu nakupuju často a ráda. Dají se tam vyštrachat parádní věci a za pár kaček. :) Snad je Váš dotaz ještě aktuální a snad jsem i pomohla :) Hodně štěstí ;)

zuzka8619
1 příspěvek 04.09.14 07:47

Ahoj chtela jsem se te zeptat ohlene te platby. Ja mam taky Ceskou a Visa karku, a abych neplatila poplatky za platbu do zahranici tak to mam udelat jak. Prevodem asi ne to by mi strhli nesmysl. Dekuji za odpoved jeste jsem tam nenakupovala a tak to chci zkusit… A jeste jedna otazka kdyz se mi zamlouva prodejce podle recenzi tak kde najdu co prodava jeste abych si jednu vec nekoupila u jednoho a drouhou u dalsiho.? Nebo jak se to dela. dekuji :-)

kikulienka19
182 příspěvků 05.09.14 12:13

Pre všetkých, ktorí majú nejasnosti ohľadom nakupovania na stránkach ebay a aliexpress, pozrite si facebookovskú stránku

https://www.facebook.com/…748503310074?…

nachádzajú sa tam odpovede na všetky vaše dotazy.

helena88
1 příspěvek 05.09.14 15:31

Ahoj všem, nakupuju na Aliexpressu celkem často a mám asi štěstí, ale všechno chodí bez problémů. Spíš jsem měla problémy s Ebay. Určitě je dobrý zajímat se o prodejci, jaký má reference a podobně. Nebo i číst zkušenosti ostantích s nákupy, třeba tady refundo

CandyKendall
1177 příspěvků 05.09.14 17:43

Nečekala jsem, že někdy něco takovýho řeknu, ale je to tady :D Tady je to beznadějný - co se týče alixpressu, běžte na zde trošku opovrhovaný votočvohoz, tam je o tom třeba tahle diskuze , kde je všechno hezky vysvětlené.

123anousek
1 příspěvek 06.09.14 07:21

Dobry den, prosim o radu zkusenych, kdo nakupuji na Aliexpres. vyzaduje se pri platbe kartou zadani 3d secure kodu, ktery Vam dojde na mobil? Diky

Jetthro
1130 příspěvků 07.09.14 18:54

Prosimvas, dotaz trochu mimo aliexpress, ale lepsi tema jsem tu proto nenasla - nevite nahodou nekdo, jak celni sprava zachazi s prevodem USD do EUR? Chci si objednat vec ktera by sla z Ciny a stoji 25 USD. Pri soucasnem kurzu je to mene nez 22 EUR, ale zajima me, jestli k tomu celnici prihlizeji. Nektere mezinarodni eshopy (treba steam) totiz delaji to, ze na nejaky kurzy nehledi a 1 dolar = 1 euro (takze ti v USA pak maji ty same veci levnejsi). Tak me napadlo, jestli to celni sprava nahodou nedela stejne. Diky :)

Moir
2180 příspěvků 07.09.14 19:46
@Jetthro píše:
Prosimvas, dotaz trochu mimo aliexpress, ale lepsi tema jsem tu proto nenasla - nevite nahodou nekdo, jak celni sprava zachazi s prevodem USD do EUR? Chci si objednat vec ktera by sla z Ciny a stoji 25 USD. Pri soucasnem kurzu je to mene nez 22 EUR, ale zajima me, jestli k tomu celnici prihlizeji. Nektere mezinarodni eshopy (treba steam) totiz delaji to, ze na nejaky kurzy nehledi a 1 dolar = 1 euro (takze ti v USA pak maji ty same veci levnejsi). Tak me napadlo, jestli to celni sprava nahodou nedela stejne. Diky :)

nedělá, přepočítá cenu podle aktuálně stanoveného kurzu pro celní účely, který byl platný ke dni, kdy balíček dorazil do republiky, 22 euro se pohybuje kolem 29 dolarů

Jetthro
1130 příspěvků 08.09.14 16:25

@Moir Diky moc :)

Mikeskov
1 příspěvek 01.10.14 17:19
Platba

Dá se přes Aliexpress platit i jinak než kartou? Třeba poslaním peněz na účet telefonicky?

Kay_Adams
1614 příspěvků 01.10.14 17:51

@Mikeskov
Nelze.
Pouze poštovní poukázkou typu C, a to pouze na pobočkách ČP v krajských městech, jelikož to posíláte do zahraničí (na maloměste to neumí zadat do systému).

sedlecka
3 příspěvky 20.11.14 20:21
Prvně Aliexpress

Ahoj všichni,

konečně jsem se rozhodla něco objednat z Aliexpressu, jenže nastal takový problém. Jsem z toho jelen. Když jsem to chtěla objednat zmáčkla jsem „Place order“, ještě jsem to nezaplatila. Přišel mi pak e-mail kde bylo napsáno tohle: You have a new message for Order No. 64704341×xxxx. Když jsem to rozklikla, tak tam znovu chtěli ke každému zvlášť zaplatit. Tak já teď nevím zda to mám vůbec poprvé zaplatit, když to pak po mne bude chtít platbu znovu. Nemám v úmyslu to platit 2×. A nebo když to hned na poprvé zaplatím tak pak už mi ten e-mail nepošlu? Tak poradí někdo? Předem díky.

Moir
2180 příspěvků 21.11.14 14:39
@sedlecka píše:
Ahoj všichni,konečně jsem se rozhodla něco objednat z Aliexpressu, jenže nastal takový problém. Jsem z toho jelen. Když jsem to chtěla objednat zmáčkla jsem „Place order“, ještě jsem to nezaplatila. Přišel mi pak e-mail kde bylo napsáno tohle: You have a new message for Order No. 64704341×xxxx. Když jsem to rozklikla, tak tam znovu chtěli ke každému zvlášť zaplatit. Tak já teď nevím zda to mám vůbec poprvé zaplatit, když to pak po mne bude chtít platbu znovu. Nemám v úmyslu to platit 2×. A nebo když to hned na poprvé zaplatím tak pak už mi ten e-mail nepošlu? Tak poradí někdo? Předem díky.

Proč myslíte, že to po vás bude chtít platbu znova? A vůbec píšete to nějak zmateně, nezaplatila jste to, nebo zaplatila, když píšete jednou nezaplatila, pak „znovu zaplatit“ a poprvé zaplatit a pak platba znova?

sedlecka
3 příspěvky 21.11.14 14:48

Já vím, že je to zmatené, to já jsem z toho taky zmatena. Nezaplatila jsem to, proto že po „place order“ se mi na stránce neobjevila stránka kde se to platí, ale vyskočila mi stránka, že mám nákupní košík prázdný. Pak mi přišel e-mail, u kterého po rozkliknutí mi nabízeli každou položku zaplatit zvlášť, tak já už nevím co dělat. Můžete mi napsat normální postup u nakupování? Když si vyberu zboží pak si otevřu košík, pak „place order“ a zaplatím? To je všechno a nebo pak mám ještě někde něco schvalovat/potvrdit?

Lilyna
2 příspěvky 02.12.14 18:56

PROSÍM PROSÍM.
objednávám si šaty přes Aliespress poprvé. a nemám s tím žádné zkušenosti. Dá se na nich opravdu spolehnout. Mají mi je posílat z Číny. Prosím poradte mi jak se mám co nejlépe chránit abych je opravdu dostala.

lucindaSK
961 příspěvků 02.12.14 22:57

@Lilyna To si ich choďte kúpiť do obchodu.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

V kinech běží dokument o Vivienne Westwood

Westwood: Punk. Idol Activist je název nového dokumentu, který... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Shopping v cizině: Jak se obléknout za západní valuty

Autor: Matouš

Vyrážíte na nákupy do Primarku nebo si z každé dovolené přivezete... Celý článek