Nakupování přes aliexpress

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Moir
2219 příspěvků 03.12.14 12:01

@Lilyna dát se na modlení, prostě je to posílané poštou, ztratit se to může vždycky, ochrana nakupujících však funguje dosti spolehlivě

Lilyna
2 příspěvky 03.12.14 21:05
@StellettaEtoille píše:
Já si na alíkovi objednávala plesové šaty asi za 45 USD (empírový střih, jednoduché) a naprostá spokojenost. Za ty peníze jsem neočekával, že by kamínky byly od Swarowského a všichni mi je chválili. Kamarádka si objednávala šaty asi za 80 USD a ještě krásnější. Čím více zaplatíte, tím více tam bude látky. Záleží taky na střihu atd…určitě si projeďte feedbacky a hodnocení prodejce, mnoho to napoví. Jinak co se týče toho, že by vám to nedošlo. Objednávala jsem si taneční boty a česká pošta je doručila na špatné místo (shoda jmen a adresy :D ) a byly odeslány zpět do Číny. Peníze mi byly vráceny bez problému, jen se člověk musí ozvat. Jen bych si dala pozor na celnici. Prodejci většinou na balík píší, že to má nulovou hodnotu (pokud to není s USA..občas jsou tam prodejci, kteří to od tama odesílají…na to pozor, z Ameriky vám většinou chytnou vše), ale občas se stane, že vám balík tzv. chytnou a pokud má hodnotu větší než myslím 45 eur, tak musíte doplatit DPH, ale tohle se týká hlavně elektroniky…u šatů je to podle mého těžko poznat (mě chytli jen mobil :D ). Na Aliexpressu nakupuju často a ráda. Dají se tam vyštrachat parádní věci a za pár kaček. :) Snad je Váš dotaz ještě aktuální a snad jsem i pomohla :) Hodně štěstí ;)

Sice to nebyl můj dotaz, ale moc jste pomohl i mě. Děkuji

Enefa
63 příspěvků 29.01.15 09:51

Milé dámy,
vyhlídla jsem si na Aliexpressu batůžek
http://www.aliexpress.com/…7909809.html

více detailů je zde
http://www.aliexpress.com/…3661889.html

Ale váhám, zda to opravdu bude kůže a ne nějaký šmejd… nevíte jak je to ošéfované, aby nepodváděli?

Další věc jsem u komerčky, jak se povolují platby kartou do zahraničí… musím na pobočku? Díky moc

81petra
1 příspěvek 01.04.15 08:39
reklamace

Dobrý den, má někdo zkušenosti s reklamací bot z alliexpres? Objednala jsem si boty Melissy a přišla špatná velikost.

budox
619 příspěvků 01.04.15 12:12

Po dlouhé době jsem tady a nestačím se divit této diskuzi. Nechápu, jak se někdo může ptát na diskuzi, co má povolené na své kartě, popř. se rozčilovat, že platí za přeshraniční platbu.
Nu, pokud je s boty Melissa problém pouze ve velikosti, pak jste šťastná žena.
Enefa
to jako vážně čekáte, že na Alie je dozor, který hlídá originalitu a kvalitu?
http://uremcanababa.blogspot.cz/…archive.html

MonikaVale
1 příspěvek 20.04.15 16:38
@xxLukyxx píše:
Dobrý den, chtěl bych si z aliexpress objednat dětské oblečení v celkové hodnotě 30tis a zajímá mě, na kolik mě vyjdou veškeré poplatky než se to dostane ke mě domu. Budu rád za každou radu. Děkuji.

Cau, zalezi zda to bude na firmu ci na osobu. Pri takoveto cene bdues platit jak DPH tak Clo, viz. tabulka CLO z Ciny

noneac
1 příspěvek 01.05.15 07:49

V nákupech v zahraničí nejsem žádný nováček, proto si mohu dovolit ohodnotit ali a podělit se s poznatky jak nejlíp přijít o peníze.

zkušenost je taková. Pokud obchod proběhne je vše ok.
Pokud vás ale prodejce ošidí jste v prdeli slušně řečeno.
Ali slibuje hory doly ale ve skutečnosti nejsou víc než webová služba.

Přišel jsem o 315USD a z toho mi ochodník vrátil 50USD

Objednával jsem hračku, led žárovky, SSD disk 256GB, dva mobily.(celkem 418USD)
Došla mi hračka, led žárovky a SSD disk 128GB.(celkem 100USD)
myslíte že někoho zajímá že ty mobily tam nebyli nebo že SSD disk má poloviční kapacitu?

• otevřel jsem dispute: bez vysvětlení a podání důkazů ali - prostě uzavřeli dispute a uvolnili peníze
  • otevřel jsem stížnost - opět uzavřena, prý jsem nedoložil důkazy :D
  • desetkrát stížnost na online podpoře (ti umí slibovat hory doly ale řešení je nula)
  • negativní hodnocení obchodníka - obchodník má stejně 100 procent plus

1. Otevřel jsem dispute (spor).
Po neuvěřitelné době uzavřeno že JÁ jsem nedoložil evidenci :D
Přitom jsem doložil vše co jsem měl.
Ale povinnost doložit evidenci snad leží na prodejci že
Prodejce prostě poslal nějaký balíček a to zřejmě jako evidence stačí.
Takže i kdyby byl prázdný tak prostě já musí dokázat asi rentgenem že tam fakt nic nebylo.

2.Otevřel jsem stížnost
ta dopadla naprosto stejně jako dispute (spor)
já jsem opět nedoložil dostatečnou evidenci
a prý jsem neodpověděl na zaslaný mail. Tohle je nějaký trik protože žádný mail nikdy neposílají.
To že o mailech jen mluví a ve skutečnosti se nic neděje podporuje i postup na online podpoře.

3. stížnost na online podpoře
online podpora to je jen šaškárna která vás ujistí o tom že to vyřeší.
Je to psychologické povídání na standartní úrovni jako máme i u nás ve firmě.
Ptají se na kde co, ujistí vás že vás chápou… no prostě psychologické jednání podle manuálu.
Opět slíbí zaslaný mail a nic se nestane.
po desáté stížnosti už to člověka přestane bavit.
A přesně na tomto je to založené, protahují vše až vás to přestane bavit.

Logika ali:

• Obchodník tvrdí že poslal vše.

Přitom mi obchodník nabídl vrátit 50USD - to ale není pro ali nijak podezřelé

• zaslaná zásilka měla 0.3KG (oficiálně doložený dokument)

přitom objednané zboží je o poznání těžší - ali to prostě nezajímá

• obchodník tvrdí že část zboží dojde v jiném balíku

opět, ali to vůbec nezajímá protože mají jeden platný balík doručený

Co se týká hodnocení obchodníka:
Obchodníka jsem ohodnotil negativně nejhorším hodnocením.
Několik dalších kupujících si stěžovalo že nedodali zboží.
Je zajímavé že s tím ali nic nedělá a že obchodník má stoprocent plus.
A to měli i přímo po tom co jsem jim dal mínus.

Všechny podvody probíhají za asistence Ali.
Spory se nedají vyhrát v případě že je prodejce chytrý a ví o tom jak ali funguje.
Prodejci stačí poslat cokoliv, tím získá platné číslo balíku a je vyřešeno.

závěř:
na ali můžete nakupovat, ale nečekejte že když vás obchodník ošidí že vám nějak pomůžou.
Podle mě je to nejrychlejší cesta jak přijít o peníze.
Online popora je jen šaškárna plná keců.
hodnocení obchodníků je k smíchu.
A v podstatě není kde si stěžovat.
Srovnání s eBay (bazar i nové věci) vůbec nelze provést. Podpora na eBay je úplně někde jinde.

Celkově - Aliexpress absolutně nedoporučuji

An.Fial
183 příspěvků 01.05.15 09:30

Pokud jste to platil kartou a pokud je to čerstvá záležitost, můžete požádat svoji banku o reklamaci. Úspěch taky není zaručen, ale přinejmenším je to další možnost.

arpa
1250 příspěvků 01.05.15 10:27

Máme s Aliexpresem taky jednu ne příliš pozitivní zkušenost. Objednávali jsme tam v průběhu zimy několik věcí (oblečení, žárovky, tablet, nějaké hračky). Problém byl u oblečení; zbytek v pohodě.

Pokud jde o to oblečení, objednávali jsme asi 4 věci. Dvě mikiny, které dorazily v pořádku, ale kvalita nic moc (materiál se začal žmolokovat už při prvním nošení; s fotkou to sice jakž takž koresponduje, ale materiál na jejím základě porovnám těžko) a dvě bundy. Jedna dorazila v pořádku a více méně je v pohodě (má trochu kratší rukávy, ale viz dále). Problém byl s druhou. Když jsme ji objednávali, řídili jsme se pokyny, že máme objednat velikost o dvě větší než je ta, kterou obvykle nosíme; připojená „size chart“ tomuto doporučení korespondovala. Když bunda došla, museli jsme uznat, že je opravdu krásná, provedením bych jí v zásadě nevytkla nic… až na to, že byla o dost menší, než jsme potřebovali/očekávali. Tím mám na mysli to, že když jsme ji přeměřili, tak nekorespondovala s tou „size chart“, tudíž i doporučení objednat takovou a takovou velikost bylo v podstatě k ničemu. Komunikace s prodejcem byla dost tristní (nejen s ohledem na jeho angličtinu, pardon google translátor) a veškeré naše snahy o vrácení/výměnu zboží naprosto impotentní. Finální domluva byla ta, že bundu zašleme na naše náklady zpět do Číny a prodejce nám zašle jinou velikost. Bundu doteď nemáme a asi ani nikdy mít nebudeme, protože zásilka putující kamsi do provinci An-Chuej se ztratila kdesi v Pekingu a bunda už není v nabídce. Můžeme doufat, že nám Česká pošta (nebo Čínská pošta) aspoň refunduje ztracenou zásilku.

Adell.00
1 příspěvek 16.07.15 14:04
Dotaz

Ahoj, chci se zeptat, jestli je možné objednávat jednu objednávku od více prodejců. A co dělat když to bude třeba na celnici a jestli je nějaký omezeny počet veci které si mohu objednat a potom jestli se třeba něco neplatí. Děkuji za odpověď

Ready
292 příspěvků 23.10.15 22:28

Prosím radu - nákup na Ali proběhl, zboží mám doma. Nyní bych měla nějak napsat prodejci, že je vše ok? Aby by obchod uzavřený? A jak? To není open dispute, ne?
Nebo stačí jen recenze k té věci, co jsem koupila?
díky.

Cocci
9 příspěvků 09.11.15 20:00
Prázdný obchod

Dobry večer, stala se mi taková věc - 11.10. jsem si objednávala něco na Ali a dnes jsem si všimla, že prodejce již nemá v nabídce žádné produkty, obchod je zkrátka prázdný. Je možné, že mi má objednávka přijde nebo je to s jistotou podvod? Prodejce má ještě 39 dní na doručení, mám otevřít rovnou spor?

Pavka-5
1 příspěvek 07.04.17 11:04

Provedl jsem několik objednávek a najednou když zadám objednávku je vše v pořádku a platba je ověřena, po několika hodinách je objednávka zrušena z bezpečnostních důvodů. Co dělat?

titinkam
10 příspěvků 12.07.17 10:35

Na aliexpressu nakupuji asi již 3 roky, někdy se zadaří, někdy ne, ale to je riziko nakupování věcí z Číny.
Moje zkušenosti jsou takové, ze kdyz objednavate od jednoho prodejce veci nad 10$ automaticky dostanete k zasilce platné sledovací číslo, takze se můžete podívat kde vaše zásilka právě je. Pokud je to pod 10$ tak nezbývá nic jiného nez čekat az se to objeví u vás ve schránce:).
Poštovné bývá většinou zdarma(rozhodne by se jim to nevyplatilo chtit u veci co je např za 2$ poštovné 10$).
Dále je rozhodne lepsi nakoupit více veci od jednoho prodejce, protože nemusíte čekat az vam přijde 10 balíku, ale mate to vse v tom jednom.
S kvalitou je to také težké, někdy se zadaří někdy tu vec můžete rovnou vyhodit.
Ja osobně s velikostmi nemam problem protože mam 38 kg a 152 cm, takze beru vždy nejmenší, nikdy se mi nestalo ze by mi neco bylo malé, ale uz parkrat ze to bylo vetsi ????☺️.
Rozhodne na ali nedoporučuji objednávat trička, topy, bluzy, košile, protože tam je kvalita opravdu strašná:/.Dobre zkušenosti mam se svetry, mikinami, leginami, bundami;).
Doufám ze jsem nějakému začátečníkovy aspon trochu pomohla ;).
A jeste pokut s veci opravdu nejste spokojeni, otevřete spor, nafotte danou vec, staci popsat par slovy. Co vam vadi, a poté jen čekat, pokut to prodejce zamitne, počkejte on to aliexpress vyřeší sam;). A penízky mate do týdne na úctě.

lukinohk
62 příspěvků 12.07.17 14:46
@titinkam píše: …
S kvalitou je to také težké, někdy se zadaří někdy tu vec můžete rovnou vyhodit.
Ja osobně s velikostmi nemam problem protože mam 38 kg a 152 cm, takze beru vždy nejmenší, nikdy se mi nestalo ze by mi neco bylo malé, ale uz parkrat ze to bylo vetsi ????☺️. …

Máte 152cm a 38kg? To byste měla jít rovnou na psychiatrii léčit si anorexii… nebo velmi rychle špatně skončíte :-(

titinkam
10 příspěvků 12.07.17 18:48

@lukinohk
Prosim?! Vubec nic nevíte o mem zdravotním stavu, myslíte ze chci byt dobrovolně vyzabla tak ze mi jsou videt všechny zebra?! Bohužel mam příliš rychle spalování a s tim opravdu nic delat nejde ;). Takze si prosim příště odpusťte poučné komentáře děkuji moc ;).

lukinohk
62 příspěvků 14.07.17 15:03
@titinkam píše:
@lukinohk
Prosim?! Vubec nic nevíte o mem zdravotním stavu, myslíte ze chci byt dobrovolně vyzabla tak ze mi jsou videt všechny zebra?! Bohužel mam příliš rychle spalování a s tim opravdu nic delat nejde ;). Takze si prosim příště odpusťte poučné komentáře děkuji moc ;).

Tato extrémně nízká váha indikuje značnou podvýživu a příčina může být nejspíše:

1. Vážná metablická porucha - měla byste navštívit svého obvodního lékaře.
  2. Mentální anorexii - měla byste navštívit psychiatra.
BarcaAri
621 příspěvků 14.07.17 15:12

@lukinohk
Muze byt jedno i druhe nebo take ani jedno.
Jsem asi o 10 cm vyssi, takze kila byla jina, ale BMI bylo skoro stejne. Mela jsem to tak odjakziva az do nejakych rekneme 30 jen s malymi vykyvy. Pak se to pomalu zvedlo a ted v 32 mam BMI asi 17,8.
Jim naprosto normalne (a plno lidi tim pekne rozciluji), mam stejne stihle rodice a predstavte si ze zadneho doktora (a to jsem dokonce darovala kostni dren)to nijak nezajimalo, protoze proste dokazou poznat, ze se jedna o stihlost prirozenou.

titinkam
10 příspěvků 14.07.17 19:58

@lukinohk
Takze lidi s nemocnou stitnou zlazou, pošlete zase na odtucnovaci tábor?????
Vazne nechapu, takovéhle urážky;). Možná byste měl psychiatra vyhledat spíše vy ;)

Kousalka64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.17 11:19

Nakupuju tam jen levné věci jako třeba kryty na mobil, oblečení bych si tam asi netroufla

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek