Nákupy - UK, Oxford, Londýn

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Dahllie
2222 příspěvků 8.8.13 15:13

@carries Já věděla, že v tom West Endu něco je, ale nemohla si zaboha vzpomenout. Ano, Liberty. :-D

carries
1319 příspěvků 8.8.13 15:31

@Dahllie Oooo Liberty, môj obľúbený okukovací obchod. Chodím tam na výpredaje vlny :D

Peta2013
67 příspěvků 13.10.13 10:22

Ahoj,
chci se zeptat, zda se vyplatí jet do Londýna nebo raději letět do USA. I když je to dražší, tak to bihužel nejsem schopen dost dobře plánovat a tak bych tam jel autem a cesta ve dvou mě vyjde na 13 tis se všemi poplatky a ubytováním na 3 dny nákupů. Výhodou cesty autem je téměř neomezený zavazadlový prostor. Nekontroluje to někdo na hranicích? Jsou slevy po Vánocích? Vadí, když tam pojedu na konci října. Koupim na konci října vše od kabátu až po šortky, nebo na jarní a letní oblečení mám zapomenout? Zatím to vidím na Oxford street a https://www.bicestervillage.com. Případně si rád nechám poradit. Tři celé dny jsou dostačující. Kde nejlépe nakupovat Guess, Tommy Hilfiger a ze sportovních O neill Mystic ale i ty klasické jako Puma, Nike atd. Když tam pojedu, chci nás obléknout komplet Sobě kromě těch ležérních věcí i oblek a pár kvalitních košil, dětem spíš ty Nike apod. Přítelkyně Guess atd.
Díky za všechny rady.
PS: Mám čekat spíše nižší ceny, nebo kvalitnější a novější oblečení? Někdo mi říkal, že v outletech v ČR jsou věci i 4 roky staré a v Londýně či UK jsou věci z minulé sezony.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.13 11:34

@Peta2013 muzete mne rict, co Vas vede k tomu dat jeden dotaz do 4 ruznych temat? Akorat to vede k neprehlednosti diskuze.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.13 11:44

@bertulka Asi túžba dať čo najviac najavo, že ide nakupovať do Londýna samé značkové veci. Len by ma zaujímalo na koľko vyjde cesta autom do USA, či to tiež prepočítala. :-D

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.13 11:48

@Giulietta ja myslim, ze cesta autem se mysli jen do Londyna, a cetnost prispevku byla spis z neznalosti nebo si to neuvedomil. Nebyla bych hned tak podezrivava :-)

Peta2013
67 příspěvků 13.10.13 11:55

@bertulka
Děkuji za zastání. Omlouvám se všem zkušeným. Jsem zde nováček a snad je pochopitelní, že jako chlap toto neznám, přiznejte si, že moc chlapů tu není :) Co se týká značek a všeho, tak jsem to psal proto, že jsem stál i o názor, kolik tam musím utratit, aby se to vyplatilo a jestli je to i o kvalitě, nebo u nás koupím totéž a je to o cenách atd.

Jinak oceníám Vaše rady

Mylady2
12413 příspěvků 13.10.13 12:02

Ale no tak dámy…asi chtěl prostě odpověď…

Takže:
Londýn - na oxford st. je možno nakoupit téměr vše…stačí na to třeba Selfridges. (Dále třeba House of Fraser, debenhams, john Lewis) Přímo na ulici - New Look, river island, TOP SHOP, dorothy perkins, jane norman, La senza, french connection…prostě mraky obchodů!
Guess - ten je docela velký na Regent St.
Sportovní věci - Sport direct na oxford st., Lillywhites na Picadilly.
V případě že chceš potěšit manželku - new bond street…celá plejáda high značek + světoví klenotníci. Popřípadě Mayfair.
Dále pak Harrods či Harvey Nichols oba kousek od sebe v knightsbridge u hydepark.
Ty si mǔžeš formální oděvy nakoupit na slavné Sawille Row kde sídlí ti nejlepší z anglické pánské formální módy.

Londýn patří k městům s nejlepším výběrem na světě…máš tam mnoho možností!

Dahllie
2222 příspěvků 13.10.13 12:11

Já nevím, že tady se ten Guess bere jako bůvhíco. Každopádně nákupy v Bicester village (mimochodem, stejná outletová vesnice je i v Něměcku - Frankfurt, Mnichov) jsou ok. Jen moc nedoporučuji víkend, je tam pak hlava na hlavě a třeba do Prady jsou vyloženě fronty před vstupem.
Obecně větší výprodeje zimního zboží jsou cca na přelomu ledna a února. Konec října je na slevy mrtvý. A zboží stejně jen sezónní, takže letní šortky moc neočekávejte. Oxford Street je turistická atrakce. Vemte to i přes obchodní centrum ve Shepherds bush , většina značek tam je taky a nebývá tam taková mačkanice jako v centru. (Harrods a Selfridges jsou přes sezónu vyloženě neprůchozí).
A také projděte outletové obchody T.K.Maxx, je to trochu hrabárna, ale dají se tam najít pěkné kousky, zvlášť těch levnějších značek jako CK, Guess nebo TH.
Co se týče kontrol na hranicích, neporadím, po jedné zkušenosti s cestou autobusem s SA už zásadně jen létám.

Příspěvek upraven 13.10.13 v 16:05

Mylady2
12413 příspěvků 13.10.13 12:15

@Dahllie ach tak ten T.K.Maxx jsem chtěla navždy vytěsnit ze své paměti :-D vždyť je to normální sekáč :-o

Peta2013
67 příspěvků 13.10.13 12:16

@Mylady2 Díky moc,
ješte bych chtěl vědět jak to je s tím když tam pojedem na konci říjma vs velké slevy po Novém roce? Jaké rozdíly mám očekávat v outletech u nás a tam např ve značce Guess Visctoria Secret apod. Zkus dát cenu zde a tam? Jak velké rozdíly jsou v té kvalitě (myšleno spíše modelech)

Víš případně kde bydlet a kde se dá odstavit auto u metra? Když tam jedu, kolik toho musím koupit a utratit, aby se to vyplatilo? :)

Peta2013
67 příspěvků 13.10.13 12:19

@Mylady2
Díky moc, dáš mi na sebe případně mail, at se mohu ptát přímo?

Dahllie
2222 příspěvků 13.10.13 12:20

@Mylady2 My, co běžně nenakupujeme na New Bond St. a netoužíme po aktuálních kolekcích, to oceníme ;-) A zboží použité není.

Peta2013
67 příspěvků 13.10.13 12:23

@Dahllie
Díky
nemyslel jsem použité. Bylo to myšleno tak, že jsem slyšel, že v outletech v ČR jsou to věci staré (nepoužité) 4 roky a v UK je to minulá sezona. Je to tak, nebo je to víc o ceně?

Peta2013
67 příspěvků 13.10.13 12:25

@Dahllie Jinak si rád nechám doporučit značky, které Ty bereš jako TOP, když o Guess říkáš, že to není to buhvíco???

Mylady2
12413 příspěvků 13.10.13 12:28

@Peta2013 :-D tak to se budeš muset ptát jinde. Já tam litám nakupovat pro radost…nikdy jsem tam nejela autem. Bydlím vždy v centru. Nějaké parkoviště si najdi na netu. Bývají hlídané. Nebo nech auto u hotelu.

VS u nás není (teda kompletní) když to porovnám s US tak žádný velké rozdíl jsem nepozorovala.
Guess je nejlevnější v US. V Londýně mi to přijde jak u nás. Možná jen když mají sale tak jsou vyšší slevy.

Rozdíl v kvalitě nepozoruji. Jen opravdu větší výběr.
Bohužel nemůžu nabídnout info o outletech…protože tam nenakupuju.
Ani v US jsem nikdy nebyla v outletu…pouze v obyč obchodních centrech ale lidi co tam byli tak si pochvalovali ceny hader jako RL, TH, lacoste, A&F…ale to v US.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.13 12:29

@Peta2013 Tak sa ospravedlňujem. A top je Dior. :-D

Mylady2
12413 příspěvků 13.10.13 12:30

@Peta2013 ten tkmaxx nejsou úplně tak použité hadry…ikdyž většina z nich je (jsou to už neprodejné velcí z originál shopů, často ty co si někdo koupil a pak vrátil)
Pokud ti nevadí se prehrabovat tak se tam určitě podívej. Je to pro lovce značek…

Mylady2
12413 příspěvků 13.10.13 12:31

@Dahllie vždyť v pohodě…pár lidí co znám tam loví značkové věci. Mě se nelíbí takový styl nakupování…to si radši koupím něco v Zaře nebo dorothy perkins…

Dahllie
2222 příspěvků 13.10.13 12:34

@Peta2013 V zahraničí je Guess braný jako poměrně běžná značka, jen tady v Čechách se řadí div že ne po bok Hermese.
V UK jsou různé úrovně, třeba v tom T. K.Maxxu jsou věci starší. V outletových obchodech přímo od dané značky to bývají kolekce tak rok, či dva dozadu.
Ceny bývají obecně nižší než v Čechách. Koukněte třeba na web Selfridges (jeden z největších obchodů na Oxford Street) a porovnejte si tam to, co vás zajímá.

Dahllie
2222 příspěvků 13.10.13 12:40

@Mylady2 Já mám obecně problém s tím mrdníkem, co po Britech v obchodech zůstává v takovém množství, že to ani asistenti nestíhají uklízet.

Peta2013
67 příspěvků 13.10.13 12:41

@Mylady2 Zkusíš mi sem dát nějaké srovnání cen tady a v UK?

Mylady2
12413 příspěvků 13.10.13 12:46

@Dahllie tak to berou jen lidi co nakupují pouze v průměrných obchodech :-) opravdu.
Je to to značka jako jakákoliv jiná. Já třeba ráda nakupuju v Marcianu jak v Evropě tak v USA :-) líbí se mi to oblečení. A i v US stojí třeba šaty od 180 dolarů. Připadá Vám to drahé nebo levné? Asi jak komu.

Mylady2
12413 příspěvků 13.10.13 12:48

@Peta2013 ceny při sales jsou v UK nižší jak v Česku.
I u TOP brands

Peta2013
67 příspěvků 13.10.13 12:51

@Mylady2 Tu značku neznám, ale pokud patří k těm lepším a bere se jako třeba u nás Guess, tak jestli dobře počítám, je to 3.500 Kč a to je klika, když za tyto peníze koupíš hezké šaty? A co třeba oblek a košile oblekové, nebo ty pěkné ležírně elegantní od TH, Co třeba Jeans nebo čaty a hezké věci (spodní prádlo, plavky) od VS?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek