Nákupy v Polsku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
xromance
76 příspěvků 17.1.13 10:33
@radio píše:
Docela by mě zajímalo, jak je to s kvalitou bot v polských obchodech. Tady v diskusích má řada uživatelů velmi špatné zkušenosti s nákupem bot v řetězcích u nás (následné reklamace…). Má někdo z Vás zkušenosti s nákupem bot v Polsku? Spíš mě zajímají menší obchody než obchodní centra.

mám zkušenosti a dobré. Nevím kam se chceš do PL vydat, ale jednoduše zvol nějaké větší město a projdi si centrum a přilehlé uličky. Máš šanci, že narazíš na dobré odchody s výběrem lepším než u nás. Kvalitu si musíš ověřit sama, s reklamacemi ale zkušenosti nemám, neboť jsem boty koupené v Polsku nemusela reklamovat. Popravdě, v poslední době jsem nemusela reklamovat ani boty koupené u nás a kdekoliv jinde.
Dost ulítávám na kozačkách na nízkých podpatcích, vojenských a jezdeckých botech a na sandálech. U nás je velmi malý výběr, proto pro běžné i atraktivní kousky jezdím do PL

dobrou zkušenost mám tady - mají i eshopy
http://www.stylowebuty.pl/pages/Sklepy
http://deezee.pl/…nerskie.html

Deezee salon má kamenné obchody po celém polsku ve větších městech a jsou schopni ti na přání dodat model v případě, že zrovna není tvoje velikost- Polky si na kvalitní a hezké boty velmi potrpí a co vím, jsou náročnější než češky. Navíc se nebojí jít do toho, čemu by se u nás řeklo výstřednost :)

DRW
2040 příspěvků 17.1.13 10:43
@xromance píše:
Polky si na kvalitní a hezké boty velmi potrpí a co vím, jsou náročnější než češky. Navíc se nebojí jít do toho, čemu by se u nás řeklo výstřednost :)

ano, souhlasim, me polske kolegyne, nosi neskutecne botky z meho pohledu, hlavne kozene. Ale i chlapi, Polaci, od nas z prace nosi velmi elegantni botky, zadne outdoor boty ci tenisky a vubec je maji pekne udrzovane a ciste. Navic maji velky vyber bot i malych cislech od 35 bezne (mam 36), ale i v tech hodne velkych pro zenu 40 a vyse (ty dokonce nemaji vetsinou vyprodane).
Velky vyber obchodku s botami je napr. v Rybniku, coz je cca 45 km z Ostravy. S reklamaci ci vymenou neni problem. Jen ta vzdalenost, ja to osobne resim pres polske kolegy

xromance
76 příspěvků 17.1.13 11:48

@DRW souhlas. Na to mám jednu zkušenost z nedávné doby. před časem jsme si uvzala, že chci kožené semišové mušketýrky ve výrazné barvě, jednoduché, nezdobené, aby vynikl kvalitní příjemný materiál - vínová červená, modrá, zelená, tyrkysová - to mi bylo celkem jedno jaká barva, prostě barva! Náš trh mi nabídl ano, mušketýrky, ale černé, šedé, toť vše. Prohledala jsem kdejaký obchod a nic. U nás nuda a šeď doslova. Na to co jsem chtěla jsem narazila ve wroclavi, byla jsem v šoku, páč tam ty boty měli že jsem nevěděla pro které se rozhodnout. Dále třeba jsem si vymyslela červené lakované lodičky ne na moc vysokém podpatku, společenské, jednoduché, klasické, abych v nich vydržela party večer. U nás nemyslitelné, v polsku jsem je našla, dovoz USA, půjčujeme si je s dcerou :D… dále požadavek na stříbrné kozačky, potřebovala jsem je jednorázově na maškarní, protože jsem si vymyslela kostým a tyto botky měly být stěžejní. pochopitelně splněno u našich sousedů

Toruviel
16 příspěvků 17.1.13 21:30

@xromance Díky moc za názor, asi to risknu, právě na tržišti u vody, je to ten obchod s více místnostmi? Nejen, že se mi líbí cena, ale i střihy se mi zdají hodně slušivé…

xromance
76 příspěvků 18.1.13 09:21
@Toruviel píše:
@xromance Díky moc za názor, asi to risknu, právě na tržišti u vody, je to ten obchod s více místnostmi? Nejen, že se mi líbí cena, ale i střihy se mi zdají hodně slušivé…

ano, tim obchodem procházíš dozadu, mají tam víc místností. A majitel je takový podsaditý týpek. Hledala jsem tenkrát i křivák pro přítele a on mi je ochotně svezl během hodiny co jsme byli na obědě z jiného svého obchodu. A taky šijou kožené ledasco na zakázku. Líbila se mi tam tehdy i taková jedna červená kožená bundička, akorát mi byla trochu malá a nelíbily se mi vpředu kapsy. Navrhli mi, že „ušijeme vám na míru a bude to bez kapes, no problem“ :) Akorát že teda to je už dost dlouho co jsem tam byla, netuším jak to funguje dnes, musíš popátrat. Hodně štěstí

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 16:26

Mám prosbičku ke znalkyním nákupů v Těšíně - které dny jsou trhy? Slíbila jsem dcerám k narozeninám nákupní zájezd - kabelky, boty, kožené rukavice, kloboučky… budu vděčná za jakékoli informace. jinak předpokládám, že se v obchodech už zorientuji, jenom o těch trzích nemám páru. Díky předem.

zhave
34 příspěvků 7.3.13 17:08
Dny

Kočičííí, jsou to středy a soboty na tzv. velkem trhu, jinak denně (zřejmě mimo neděle) je otevřen jen ten malý trh.

misial
1396 příspěvků 8.4.13 14:21
Ad polské potraviny - stojí za přečtení

Stanovisko Velvyslanectví Polské republiky v Praze ke kritice kvality polských potravin prodávaných na českém trhu

„Zveličování výhrad k polským potravinám v ČR potvrzují i údaje z webových stránek „Potraviny na pranýři“ (www. potravinynapranyri. cz), zřízené Ministerstvem zemědělství ČR a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí v polovině roku 2012 za účelem poskytování občanům informací o nekvalitních, falšovaných a nebezpečných výrobcích, jež odhalily kontroly. Z aktuálních údajů zveřejněných na těchto stránkách (k 29.3.2013) jasně vyplývá, že polovina zpochybněných výrobků pochází z České republiky (49,7 %). “

noemi
1645 příspěvků 9.4.13 13:06

@misial, nečetla jsem to, ale jasně, konkurence je konkurence. Když zákazníky vyděsíme a nekoupí si polský výrobek, možná si pak koupí ten český. A nelze říct, že všechno polské je špatné, to ani náhodou.

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.4.13 16:25

Já jsem přesvědčená, že je to jako u nás - taky si vyrábíme pěkné šmejdy, ale pokud se nezjistí, že je to závadné, tak jsou o tom všichni potichu, to, že to právě není extra kvalitní, se nezdůrazňuje. Co si budem. Viz. naše oslepující kořaličky. Některá jídla z Polska se nedají jíst - čokolády, snídaňové cereálie, ale některé naše potravinové výrobky se taky nedají jíst, jak jsou doslova hnusné, třeba některé uzeniny. Spousta našich lidí jde jen po cenách, já chápu, že nemají prachy, ale pak se na nás zkouší, kolik vydržíme a jaké blafy ještě s odpuštěním jsme schopni a ochotni sežrat podle hesla „nedělejte to zbytečně dobré, ti sežerou všecko“. Tolik názor běžného spotřebitele. Myslím, že marketing, jak píše noemi, má zásadní roli v těchto kampaních.

666mahu
1490 příspěvků 9.4.13 17:33

Je mi celkem jedno, co kde pisi. Kdyz si muzu vybrat, davam odjakziva prednost ceskym potravinam pred polskymi /pokud tedy vyrobce jde zjistit/ - je to muj vlastni boj. :-) Vetsina jde po cene.
Ty polske cokolady, co se k mam vozi, jsou opravdu otresne. A vsimla jsem si, ze v Albertu je problem koupit jiny krajeny syr nez polsky, takze tam syry nekupuju…

Nokle
3 příspěvky 9.4.13 20:59

Nákupy v Polskou jsme milovali už jako malé děti. Spoustu různých bonbónů a dalších dobrot, na který jsme se vždycky těšili. V poslední době tam jezdíme pro oblečení, záclony nebo výborné uzené makrely. Dlouhé šaty do tanečních, celkem kvalitní trika nebo ponožky a pěkný výběr zvláštních svetrů.

JazzmineTea
468 příspěvků 9.4.13 21:13

V PL se oblečení nakupuje skvěle, za sebe doporučím už zmiňovaný Těšín, ANEBO Wladzislaw Slaski, je to sice trochu dál, ale skvělé obchody… Btw zrovna nedávno mně vykládal jeden Polák, že podle holek pozná, že přejel hranice, že Polky jsou mnohem upravenější než české holky…neříkám, že má stoprocentně pravdu, ale každopádně těch neupravených vlasů s černou koženkovou bundou a riflema tam člověk potkává tak nějak míň (určitě se netýká žádné z vás, která to tu čtete :-)

TinaV
309 příspěvků 10.4.13 12:54

@kočičííí - Nemyslíte, že by stačil fungující dozorující orgán - inspekce, která by dávala pořádné pokuty a odebírala živnostenské oprávnění? ČR div se, ale ve světe je to normální a samozřejmé. A za druhé proč ministr zemědělství nezakáže dovoz závadných potravin, Poláci reagovali na kořaličku ihned, není to tím, že jsme panu ministrovi úplně ukradení a ať si národ baští ty sajrajty. To je holt ta demokracie je po česku.

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.4.13 14:50

@TinaV Naprosto souhlasím. A proč to tak je? Protože od některých garáží s pančovanou kořalkou mají klíče také někteří naši politici. A tak si mocní přihřívají polívčičku a mnou ručičky, jak jdou kšefty.

odemka
1 příspěvek 1.5.13 17:49

Kde jsou v Kudowa Zdroj sekáče? Ví to někdo?

Skallka1
51 příspěvků 1.5.13 20:52

My v Polsku kupujeme 90 % všetkého, čo tu v dome máme. Od zariadenia domu - kuchyna, spotrebiče, koberce, svietidlá cez oblečenie až po potraviny. Poliaci sú oveľa promtnejší a nadčasovejší ako sme my. Naša obľúbená nákupná destinácia je BIELSKO BIALA, sú tam skvelé nákupné centrá na modu - SFERA, alebo do domu a záhrady - LEROY MERLIN, alebo na špor - DECATHLON, tam sme kupovali trampolínu. Jednoznačne nákupy v Poľsku odporúčam, no na trhu som bola naposledy cca pred 6timi rokmi.

Lucus737
2 příspěvky 5.6.13 19:33
Společenské šaty

A dají se v té Sféře koupit i nějaké pěkné společenské šaty?

ElenaOlivares
18 příspěvků 5.6.13 21:02
Sféra

Koukněte na internetové stránky Sfery, jsou tam rozepsané obchody a značky. Výběr daleko větší než u nás, je to fakt velký obchod.

ElenaOlivares
18 příspěvků 5.6.13 21:04
@Lucus737 píše:
A dají se v té Sféře koupit i nějaké pěkné společenské šaty?

Nevím jestli se to může, zkusím dát odkaz http://www.sfera.com.pl/

radio
23 příspěvků 5.6.13 22:38
@odemka píše:
Kde jsou v Kudowa Zdroj sekáče? Ví to někdo?

Stačí jít z Náchoda do Kudowy po hlavní silnici a pak do centra města do leva. Po pravé straně je jeden norský, pak dál po levé i pravé straně jsou dva jakoby se šlo do sklepa, ale je to pořád normální obchod. Potom podél nákupní zóny za lázněma je jeden po levé straně. Dají se najít poklady, ale jako všude - chce to trpělivost a hledat.

Lucus737
2 příspěvky 6.6.13 07:46
@Elena Oliveras

Děkuji moc :)

katkarinka
1255 příspěvků 6.6.13 19:34

Veľmi dobre si pamätám v 90-tych rokoch sme čakali hodiny na hraniciach aby sme mohli ísť na poľské trhy. V porovnaní so slovenskými obchodmi tam bol výber a super ceny. teraz sa to už tak neoplatí, vždy idem len po oštiepky :D A občas vybehnem do nákupných centrier v Krakowe a tam sa nakúpiť dá dobre.

kappa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.13 23:26

@katkarinka ale tak galeria v Nowom Saczi tiez nie je na zahodenie, vyber je rozhodne vacsi nez na celom spisi dokopy.

katkarinka
1255 příspěvků 7.6.13 00:11

@kappa o tom som ani nepočula a mám to podľa google maps rovnako ako do Krakowa, dakedy možno zájdem. Ja som skôr narážala na to, ako sme chodievali na tie poľské tržnice, kupovali sa najmä kožené bundy a kostýmy :D Vždy v stredu bol trh v Jablonke a vo štvrtok a v sobotu v Novom Targu. A vždy keď v stredu alebo vo štvrtok niekto chýbal v škole, tak bol určite v Poľsku, A na druhý deň prišiel v nových elasťákoch! :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek