Národního divadlo v Prahe - balet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
samo_r
5 příspěvků 24.07.18 01:18
Národní divadlo v Prahe - balet

Dobrý deň. Chystám sa do Národního divadla na balet Kylián - Mosty času, je to premiéra tohto baletu k 100.výročiu vzniku Československa. Chcel by som sa opýtať, čo by som si mal obliecť? Mám v pláne si obliecť čierny oblek s bielou košeľou a k tomu čierny motýlik a biela vreckovka do saka, kedže smoking nemám a som študentom a smoking je dosť drahý. Mohol by som teda zvoliť tu variantu s čiernym oblekom? Nikdy som totiž v divadle nebol na takomto druhu predstavenia a chcel by som po prvýkrát zažiť takúto udalosť. Ďakujem vám za odpovede. :)

Příspěvek upraven 24.07.18 v 12:08

Reakce:
Sépia
413 příspěvků 24.07.18 08:31

Na premiéry sa nosí white tie (frak) - ten má ale v dnešnej dobe málo mužov, alebo black tie ( smoking), vhodný je aj tmavý oblek, biela košeľa a decentná kravata ( nie čierna, to je len na pohreb!). Môžete kamuflovať smoking čiernym motýlikom.

samo_r
5 příspěvků 24.07.18 14:44

Ďakujem za odpoveď, tak zvolím teda ten čierny oblek a k nemu bielu košeľu a motýlika. Mám ešte čas, predstavenie je v októbri, možno si aj ten smoking zaobstaram dovtedy.

Linie
2020 příspěvků 24.07.18 15:02

@samo_r Není třeba pořizovat smoking, tmavý oblek stačí. Možná, že zahlídnete i pány v džínách!

samo_r
5 příspěvků 24.07.18 21:15

No v džínach určite nepôjdem do divadla, nie to ešte do národného divadla a na balet. :D Neviem, ale mne príde dosť zvláštne, že do divadla chodia ľudia v džínach, poprípade dokonca v kraťasoch čo som čítal. :D

MarryJu
312 příspěvků 24.07.18 23:23

@samo_r …dejte fotku, prosím..

samo_r
5 příspěvků 24.07.18 23:34

@MarryJu akú fotku?

MarryJu
312 příspěvků 24.07.18 23:44

@samo_r Vás v obleku:-)

samo_r
5 příspěvků 24.07.18 23:46

@MarryJu ten nie je u mňa teraz, je doma a ja som momentálne 400 km od domova.

Fuflík
244 příspěvků 26.07.18 20:08

Jsem byla v Národním před pár měsíci na opeře a musím říct, že dost bída. Pánové byli vesměs oblečení jak na lepší grilovačku u prachatějšího souseda a to v porovnání s dámami ještě vedli. Hezké šaty, nebo boty jsem nezahlédla ani jedny, zato kancelářských pouzdrovek a hnusobot s páskem přes nárt bylo požehnaně.

RenataRen
499 příspěvků 04.08.18 11:29
co na sebe

@Fuflík A v čem chodíte vy? Já vlastním jedny dlouhé šaty, ale nenosím je vždy; potom sahám ke kombinacím ozdobný top + společenská sukně. V dlouhých šatech bych si třeba v červnu na představení Lišky Bystroušky připadala směšně. Takový Don Giovanni v lednu - to je jiná.
Nicméně spousta staršich dam - evidentně častých návštěvnic - také volí kostýmek nebo blúzu a sukni. A ty by určitě nešláply vedle. Doba, kdy jediné správné oblečení na balet či operu byly dlouhé šaty pro ženu a smoking pro muže je prostě nenávratně pryč. Společenské normy se posunuly. Tak jako nikoho nešokuje dívka v kalhotech, zmizel úzus o večerní róbě.

RenataRen
499 příspěvků 05.08.18 16:53

Pokud by to někoho zajímalo, zde ukázky oblečení návštěvníků Metropolitní opery.
 https://www.instagram.com/…ghtatthemet/

Temperance
1095 příspěvků 05.08.18 18:07

@RenataRen Tak „to je pěkná směsice“, jak praví klasik :-D

RenataRen
499 příspěvků 07.08.18 23:08

@Temperance To vskutku je:-) Ale rozhodně to není nudné. A kdo ví, třeba je Fuflík strčí do kapsy!

AliasMaj
8 příspěvků 09.08.18 13:03

Určitě to není nudné ale musíš se do toho dostat

megusa
421 příspěvků 09.08.18 18:20

@AliasMaj A na co že odpovídáte?

Temperance
1095 příspěvků 09.08.18 18:22

@megusa Možná @AliasMaj odpovídá na ten odkaz od @RenataRen

Váš příspěvek

Barvou roku 2019 je korálová

Living Coral 161546. To je odstín, který bude podle firmy Pantone... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Maxi šála: Proč ji opravdu nosíme

Autor: Adéla

Naprosto chápu poslání huňaté šály. Ale opravdu ji potřebujeme mít... Celý článek