Narozeninový problém

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
MUDr.Lant
389 příspěvků 06.08.12 15:05

Minulý víkend jsem od svého muže dostala „překvapení“ k narozeninám. V zahraničí, kde pracuje, jsme si u výlohy zlatnictví naškálovali náš vkus a chtěl mi zde koupit prsten, bohužel neměli mou velikost a jinam to nestih. Když přijel do ČR, vzal mě do obchodu se šperky s tím, že jej moc mrzí, že mi žáden nekoupil osobně a že nebudu překvapena, ale ať si sama šperk vyberu. Vybrala jsem si krásné náušnice s perlou a bílými kamínky. Oba jsme spokojení.

azavina
27 příspěvků 06.08.12 15:07
co nějaký kompromis

Tak běž a vyber si nějaké tři pěkné šperky a nech přítele, ať ti z těch bez tvé přítomnosti vybere ten nejlepší podle svého uvážení. Tím si zajistíš, že dostaneš něco ve tvém stylu, co budeš nosit (přítel určitě bude rád, že to neschováš do šuplete) a navíc to bude takové „překvapení“, protože který šperk nakonec vybral se dozvíš, až otevřeš balíček.

DanielaS
4910 příspěvků 06.08.12 15:12

Funcni hodinky mate, a co treba nejake mene funkcni, k elegantnimu obleceni? Cili nebude vadit, ze se nesmi namocit atd.
At uz darek koupit sama nebo spolu, predem nebo cestou na oslavu, nechte si ho zabalit, pak rozbalte na oslave, naveste to na sebe a budte nadsena.

MUDr.Lant
389 příspěvků 06.08.12 15:17

@azavina A co takhle naopak? Nechat přítele vybrat tři finalisty a sama provést to poslední rozhodnutí? Takto jsem to měla kdysi s dárkem za promoci. Dostala jsem snímky třech šperků a měla jsem si vybrat, který chci.

spaci
67 příspěvků 06.08.12 15:35

Naprosto rozumím vaší nerozhodnosti, když je tolik možností a člověk si má vybrat „teď“. Je to naprosto absurdní pocit zoufalství :) Nicméně já bych to nechala chvíli - den, dva - ležet, nezaobírala se tím a pak s čistou hlavou se znovu zamyslela, třeba bez brouzdání na netu, ale zkusila bych vymyslet, co bych ráda třeba denně, třeba slavnostně, nosila.
A když člověk fakt neví, tak mi přijde dobrý způsob @teetee - tedy polopřekvapení.
Pro inspiraci (schválně dávám tipy různých stylů):
hodinky
http://www.hodinky-365.cz/…_20149_1.png šátek
http://www.arde.cz/…430000.3.jpg
náušky
http://files.kennethlane.eu/…nausnice.jpg
kabela
http://img.fler.cz/…117711a2.jpg

666mahu
1490 příspěvků 06.08.12 15:39

@LadyPapajka, pokud nechcete tahat přítele od klenotnictví ke klenotnictví/hodinářství(což by můj muž nevydržel, ale my už máme několik oblíbených), vyberte sama, a pak ho vezměte sebou.
Přidávám se k těm, co radí nenakupovat dárek sama. U nás se účty nepředkládají, ale když si něco koupím a pochlubím se manželovi, není vyjímka, že mi to pochválí, zeptá se, kolik to stálo, zaokrouhlí částku nahoru a dá mi obnos s tím, že mi to rád zaplatí. Podotýkám, že nechodím se vším, ani proto, aby mi to zaplatil. Můj muž je dost velkorysý. To mi připadá jako ještě přijatelná forma „proplácení“, ve vašem případě bych ho nevolila.
Když vám chce přítel koupit dárek, nesnižujte to na proplacení účtu, běžte spolu, sdílejte spolu tu radost, vybírejte aspoň jakoby spolu (zkuste si dvě, tři, čtyři věci tak, aby vyhrál váš předvybraný favorit), a nechte přítele vytáhnout peněženku a zaplatit. Vyberte si, co budete ráda nosit, aby to na vás často vídal. Všichni muži šperky nekupují, a když se ten váš odhodlal a chce vám udělat radost, neberte mu tu jeho z obdarování.;-)

DanielaS
4910 příspěvků 06.08.12 15:44

Jeste krizove reseni: dostala jsem k vyznamne prilezitosti retizek. Byl hodne drahy, vypadal velmi skromne az bizuterne, ja uz hodne podobny mela (muz sel na jistotu a koupil neco podobneho), no prekvapeni to bylo, ale byla jsem z toho takova rozpacita. Vratili jsme se do zlatnictvi a ja si vybrala prstynek obdobne ceny (kterou jsem neznala, ale prodavac mi ukazal veci v te cene). Sice to manzela rozhodilo, ze jsem se napoprve neradovala, ale ja jsem stary pragmatik a jsem moc rada, ze to dopadlo takhle.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.12 16:17

Chtít od mého přítele, aby mi sám od sebe vybral šperk, parfém, hodinky, oblečení, boty, nebo jiné estetické věci, to je nadlidský výkon. Fakt mi není schopnej říct, v čem se mu líbím víc. Radši by mi vyřešil těžké matematické úlohy, udělal něco z fyziky, opravil by počítač, skříň, obdělal by zahradu, pořídil zvířátko, než aby si měl vybrat něco líbivého. Nikdy předtím jsem se s tím nesetkala, aby s tím měl problém. Ale kdysi mi nabídl, že by mi rád koupil prstýnek. Né svatební, ale prostě jako šperk, že je prý škoda, že na rukou nic nenosím. Tak jsem si vybrala, pak jsem ho tam zatáhla, zaplatil a já to pak nosila 2,5 roku, dokud se nerozpad a já neměla vyrážku na prstu… a k mým letošním narozkám mi chtěl koupit boty, po kterých jsem toužila a jsem ráda, že mi je koupil, protože sama bych si je jen tak asi nekoupila. Bylo by mi líto peněz.

Nicméně taky miluju překvapení a tak trochu chápu, jak se cítíš. Poslední překvapení od svého přítele jsem měla před dvěma lety, kdy mi koupil k narozeninám taneční podložku k počítači :) a je to super doporučuju vyzkoušet :D

zelena
157 příspěvků 06.08.12 16:44

Poradiť na základe vlastnej skúsenosti nemôžem. Nikdy som od partnera do daru nedostala žiadny šperk, najhodnotnejší dar, čo som dostala bola bunda na motorku a najzábavnejšia bublinková pištoľ (nie, nemám 12). A keby za mnou prišiel v nejakom pomätení mysle, že mi chce kúpiť šperk, tak jednoznačne modré zafírové náušnice alebo čokoľvek so zafírom.
Mnohé dámy vám tu radia dobre, chodťe spolu a vyberte niečo spolu. Okrem dobrého pocitu z daru darovaného aj prijatého budete mať aj radosť so spoločne stráveného času.

Mylady2
12413 příspěvků 06.08.12 16:51

@LadyPapajka Och v žádném případě nemyslím nejake krystaly swarovski… Nikdy jsem neměla neznám a ani nechci.
Myslím Swarovski - celetná, palladium, pařížská, nový Smíchov :-)

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.12 17:00

@Mylady2 Aha, ja myslela že to je nějak to samý:) Tak zkusím;)

chinin
2788 příspěvků 06.08.12 17:15

Určitě to zkuste! Uvidíte, ten rozdíl! Což samozřejmě nutně neznamená, že se Vám to bude líbit.:-)
Myslím, že skutečné šperky Swarovski, o nichž psala Mylady2, „v očích veřejnosti“ dost poškozuje ten boom bižuterie/šperků s krystaly swarovski.

@LadyPapajka píše:
@Mylady2 Aha, ja myslela že to je nějak to samý:) Tak zkusím;)
Mylady2
12413 příspěvků 06.08.12 17:24

@chinin Jj pravda pravdoucí:-)

@LadyPapajka Jen se zkuste podivat za to nic nedáte :-) rozhodně nemusíte nic kupovat. Ale pozor, uz máte cervené rameno že to chcete zkusit… A já dvě že vám tak radím:-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.12 17:29

@Mylady2 @chinin čo sú šperky s krystaly Swarovski? Ja som šperky Swarovski kupovala vo firemnej predajni vo Wattense a v Innsbrucku a bola som nadšená a tu na MP sa v kuse zatracujú a ja nemám poňatia prečo.

Mylady2
12413 příspěvků 06.08.12 17:32

@gulietta Já ani pořádně nevím… Já nakupuji pouze u swarovski:-)
Tady je zatracováno toliko věcí:-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.12 17:34

@Mylady2 aha tak ono je to už z princípu. :-)
@LadyPapajka ospravedlňujem sa za OT.

DanielaS
4910 příspěvků 06.08.12 17:36

Jsem myslela, ze Swarovski je proste znacka bizuterie. Preciosa v bledemodrem. Dela jak soucastky (kaminky), tak navrhuje vlastni bizuterii. Sperky v Celetne jsou tedy osazeny sklicky zn. Swarovski (a jakymi jinymi taky, ze?).

Mylady2
12413 příspěvků 06.08.12 17:37

@gulietta Uvidíme třeba se Papajce budou líbit:-) neznám úplně její vkus:-)
Tady jsem našla ty předměty doličné - http://www.sperkymhm.cz/

Mylady2
12413 příspěvků 06.08.12 17:38

@DanielaS Ano :-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.12 17:41

@DanielaS tie sklička zn. Swarovski sú zasadené v tak nádherných šperkoch, že som málem oslintala vitrínu. Navyše vo Wattense je predajňa umiestnená v umelom kopci v tvare hlavy obra. Vchádzate mu do úst pod tečúcim vodopádom. Prehliadka toho čo vyrobil je zážitok na aspoň polku života ak nie celý. A množstvo šperkov a roznorodosť Vás skutočne očarí. A bola som napr. aj u Cartiera, takže to nie je o tom že nič iné som nevidela.
http://www.travel2austria.com/…lworlds1.jpg

Rahja
164 příspěvků 06.08.12 17:53

Dovolím se varovat před Swarovski. Jejich šperky jsou i přes vysokou cenu bižuterie, takže když se Vám rozbijí, nejdou jen tak spravit (narozdíl od zlata a stříbra). Rozpadla se mi náušnice, reklamaci neuznali. Ve třech klenotnictvích mi řekli, že to opravit nejde, protože by se to při svařování rozpadlo a že Swarovski je zamítáním reklamací proslulý. Také mi bylo zlatnicí řečeno, že tato vada v každém případě na reklamaci byla, protože bych to sama nikdy takhle nerozbila. Nakonec mi ji svařili v OC Smíchov, kde mají dole v opravně nějakou speciální pájku, ale vypadlo u toho několik sklíček, takže výsledek nic moc.

Vybírala jsem si dárek v podobné hodnotě za promoci. Po několika článcích na téma padělků hodinek v pražských neznačkových zlatnictvích jsem se bála v nich vybrat. Navíc všechny, kde jsem byla, prováděly zároveň výkup zlata a stříbra a při jedné návštěvě jsem narazila na policistu, který tam zrovna hledal nějaké kradené šperky. Nakonec jsem si vybrala šperky v Presence, které není tak drahé jako Klenoty Aurum, tak se zkuste podívat tam.

Mylady2
12413 příspěvků 06.08.12 17:56

@Rahja Jej to je mi líto… Já zatím nic takového neřešila… A to toho mśm od nich hodně.
Divím se že se k vám tak zachovali při reklamaci. Kamaradce vypadly kamínky z náušnic tak ji dali nové:-)

alter ego
906 příspěvků 06.08.12 18:00

Mám stejně pozitivní zkušenosti jako Mylady2.

@Mylady2 píše:
@Rahja Jej to je mi líto… Já zatím nic takového neřešila… A to toho mśm od nich hodně.
Divím se že se k vám tak zachovali při reklamaci. Kamaradce vypadly kamínky z náušnic tak ji dali nové:-)
Rahja
164 příspěvků 06.08.12 18:02

Třeba jsem měla jen smůlu. Mám tři sety náušnic a náhrdelníků a je pravda, že jsou krásné. Tohle se mi zatím stalo jen s jedním z nich. Ale odradilo mě to od dalšího nakupování.

Mylady2
12413 příspěvků 06.08.12 18:05

@Rahja Taky bych byla naštvaná… Ovšem do te doby než bych šla kolem a viděla nějakou novou kolekci:-D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek