Našli jste někdy nějaký šperk nebo cokoliv cenného?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 21:09

@viktorka_od splavu taky jsem to navrhla, ale nejde to- advokát říkal, že by nebylo taktické být mu něčím zavázaná, chová se jako zlatokop a tak to potřebujeme zachovat, je to složitá, kuriozní kauza ani notář se s něčím takovým nesetkal - čekáme na další rozhodnutí soudu, od kterých se odvine další..

MP Barbucha
3716 příspěvků 12.6.12 21:29

V tomhle chápu Renu Lange, neuměla bych asi zabojovat, zvlášť v citovém vypětí… nevím. To chce poslat na ni nějakého křiklouna právníka. Můj bývalý šéf měl jednoho takového známého. A když nám před restaurací zaparkoval kamión, ve kterém měli záchod a maskérnu filmaři a zcela blokoval vstup do restaurace, tento právník přišel, několik minut na ně řval paragrafy a odjeli a ještě dali 20 000,– odškodné za ušlý zisk. Z toho si právník půlku vzal (zaslouženě myslím).
Předtím tam stáli celí den, zábor neměli, ale nepomohlo nic, ano volat policii, prostě nic.
Ten právník na ně nic neměl, to je jasné. Ale byl to tak strašně arogantní a dominantní člověk, že mu to prostě uvěřili ještě mu děkovali, že je nebude žalovat. Báli se ho…

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 21:35

@mp Barbucha: urvany, arogantni pravnik nebo par jedincu slysicich na jmeno Serjoza, Igor a Vladimir se slintajicim rotvajlerem. (Delam si nevkusnou a zoufalou srandu a nemam nic proti rusky mluvicim lidem!) Ja vim, ze je to blba situace, ale tim, ze nic nezkusim (i kdyz treba bez vysledku, ale kdo to vi predem) se ta situace taky nezlepsi. Muze se to maximalne trochu zlepsit.

MP Barbucha
3716 příspěvků 12.6.12 21:42

@GreatSusan ale já to tak myslím, právě proto navrhuji, co se dá udělat jiného, než tam jít sama. Já bych na to neměla…

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 22:39

@RenaLange Tak to je mi líto, že to prožíváte, je to opravdu horor. Podvádění tety nebo teď tohle - to je vlastně pořád ve stejném duchu. Zkusit zabojovat je možná důležité i kvůli vám, abyste se k tomu ještě nemusela jednou trápit, že jste se neozvala. Když to nepůjde, nedá se nic dělat, ale zkusila jste to. Já vím, mně se to mluví.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 22:44

@lilip Věci mého zemřelého táty zůstaly u jeho druhé ženy, s kterou tedy stihl žít jen velmi krátce (celé už je to ale hodně dlouho), a mě dodnes nejvíc mrzí, že nemám jeho deník, který si psal jako kluk. Dodnes si pamatuji, jak tam měl napsáno: Je konec války!! (v roce 1945 mu bylo patnáct).

MP Barbucha
3716 příspěvků 12.6.12 22:53

@Šošana otvírá se mi kudla v kapse! Tyhle věci by měly mít děti a každá jen trochu rozumná partnerka by to respektovala…

motorová pila
126 příspěvků 12.6.12 23:49

Omlouvám se za pokračující offtopic, ale takovéhle věci mě vždycky spolehlivě vytočí!

nejlepší je vážně jít tam s někým klidnějším než je přímý pozůstalý. V případě
mého přítele jsem to byla já, navíc po zkoušce z práva a schůzce se známým - právníkem vyzbrojená paragarafy. Ale rozhodně bych to nenechávala tak. Už proto jak říká GreatSusan - později Vás to může mrzet. Nevím kolik stojí právník, ale pokud na něj máte peníze nebo máte známého, je ideální tam zajít s ním. Ale i rázný manžel nebo syn je velká opora. Paragrafy vždycky každého dojmou a zviklají. A tím tuplem, když je to nějaká nepříjemná ženská tak bych jí to chtěla „osladit“. Dokazování, že věci patří Vám a byly odcizeny by sice bylo komplikované, ale máte přece svědka, ona třeba ne??? Klidně bych to na ni i nahrála a strašila policií a soudem (který by se asi nevyplatil), myslím, že v 85 se moc o současné právo nezajímá a může dostat strach… a kdyby Vám ty věci stejně nedala, máte aspoň dobrý pocit, že jste udělala všechno, co bylo ve Vašich silách.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 10:46

Ono je to hodně ošemetné vrazit k někomu, obvinit, že cosi ukradl aniž bych měla důkazy a fakta. Je to jen dedukce. Umím si živě představit, jak taková zlá ženská se bude Reně smát do obličeje a užívat si její ponížení a bezmoc. Nemá proti zlodějce žádné důkazy a pokud je to vzdělaná - i když už stará baba - tohle musí vědět. Je těžko radit. Může tam jít s právníkem a když vyloženě uvídí misku na její kredenci, prostě jí zabavit. Jenže jak píše Barbucha, v tom citovém rozpoložení jít bojovat o porcelán - neumím si to představit a nedokázala bych to. Proto taky věcí máti jsou pořád v baráku. Beztak se mi ten mužik (je to zedník Ukrajinec) zapřel, když jsem za ním přijela osobně. Telefony nezvedal. To máte těžké - jak moc se ponižovat před takovým…Kdyby věděl, jak mi o to jde, najust by to třeba i vyhodil a to cenné použil.

JarkaJar
432 příspěvků 13.6.12 11:23

Jenže pokud ta baba měla klíče od domu jako jediná nepříbuzná, nemůže se jednat o křivé obvinění, nikdo jiný to být nemohl. Navíc jestli je to ta samá zlá ženská se zlomyslnou zprávou - a asi je - tak by na to bohužel asi měla i povahu. Rada od Barbuchy mi připadá výborná - poslat na ni nějakého hodně autoritativního právníka a pohrozit jí soudem.
Je mi Vás RenoLange líto.

motorová pila
126 příspěvků 13.6.12 11:30

Lilip mě přesvědčila, že má pravdu. Vlastně nejsou důkazy. A i ty klíče jí nikdo neprokáže. Domovní prohlídka třeba ano, ale do té se policie nebude pouštět kvůli porcelánu… V našem případě jsme fotky získali celkem lehce, ta paní si myslela, že chceme televizi. Kvůli ní dělala problémy, ale když slyšela paragrafy a to, že chceme fotky, stala se z ní docela fajn paní, smutná ze ztráty přítele. Otázkou je jak moc smutná, když šla hned po smrti vybílit byt a brala i fotky ze svatby s bývalou manželkou… A jestli se s ní nedá moc slušně domluvit, tak to bude těžké…

motorová pila
126 příspěvků 13.6.12 11:33

Neuvědomila jsem si, že vždycky všechno nevyjde podle vlastních představ, mi se zatím vždycky dařilo, ale to je spíše tím, že jsem ještě mnoho takových problémů neřešila.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 16:09

No to je pěkné: napřed mne tady napomínáte, když říkám, že cenné věci se mají odevzdat a potom tady samy si stěžujete, že vás někdo okradl?
Co vlastně chcete? Když se to týká vás osobně, tak je to horor, a když na takové jednání upozorním, vadí vám to?
Jen pro pořádek: cokoli cenného, co najdete, máte odevzdat, maximálně si můžete nárokovat nálezné. Nechápu, že tu někdo píše, jak si nechal něco, co našel a ještě k tomu přiznává, že je to cenné. Je na to paragraf, a to zatajení věci.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 16:15

@lilip
Co vy víte, třeba strýc RL taky té své milence dovolil si ty věci odnést, třeba to měli mezi sebou „vyřešené“ - parafrázuji vaše vlastní argumenty.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 16:21

@runningfox neptejte se mě, zeptejte se RL, ta vám odpoví. Komolíte fakta. Nezkoušejte na mne ty silácké řeči a pózy, mám to prokouknuté a raději na mne vůbec nereagujte.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 16:23

Kdybyste za mnou pořád netrousila, docela bych to i dokázala. Ale zřejmě tak vytrvale toužíte po mé pozornosti, že se jí vám nakonec dostalo.
No aspoň si narozdíl od vás nechodím nikam stěžovat.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 16:34

@runningfox : můj strýc zemřel před dvěma lety a tohle byly věci po rodičích jeho manželky, tedy lidech s kterými neměl nic společného, byl pouze manželem jejich dcery.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 16:46

@RenaLange
Nemůžu po vás chtít, abyste si přečetla celou diskusi, takže to shrnu:
Vedla jsem diskusi s autorkou vlákna, do níž se nezvána přimotala jistá zde přítomná přispěvatelka.
Podivovala jsem se nad tím, že někdo veřejně přiznává, že si přivlastnil něco, co mu de jure nepatří, jelikož to spadá pod dědické řízení. A jasně, že vím, že v naprosté většině rodin to takto probíhá, nešlo mi o tu konkrétní rodinu, nýbrž o podstatu této situace. Když váš příbuzný zemře v nemocnici, taky vám jeho cennosti nevydají, protože dědické řízení. Když zemře váš manžel a máte společný účet, taky vám jej zablokují, dokud neproběhne dědické řízení.
No a když něco najdete a necháte si to (jak tady přispěvatelky na sebe přiznávají) a má to cenu víc jak 5 KKč (což u šperku nastane snadno), hrozí vám trest odnětí svobody až 1 rok natvrdo.
Závěr: na vývoji diskuse vidíte, že to, co někdo pokládá za normu, nakonec může vyústit až do takových obludností, které provedl někdo vám nebo GS.
Váš případ jsem použila jako ilustraci.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 17:14

@runningfox vidíte, ten rok natvrdo jsem ani nevěděla, ale já jsem taky nikdy nic nenašla a na dědické řízení u notáře čekám.
Spíš jsem objevila jednu zamotanou věc, na strýce byl veden devizový účet. teta do něj měla přístup a v dědickém řízení po strýci ( byla jediná dědička) na něj asi zapomněla, asi proto že už nebyla schopná někam cestovat, tak si to vysvětluju. Moc na něm asi nebude, jen nevím jak to teď u notáře rozmotat.
A je mi smutno, já mám najednou strašně moc času.

Katka2305
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 17:17
@runningfox píše:
No to je pěkné: napřed mne tady napomínáte, když říkám, že cenné věci se mají odevzdat a potom tady samy si stěžujete, že vás někdo okradl?
Co vlastně chcete? Když se to týká vás osobně, tak je to horor, a když na takové jednání upozorním, vadí vám to?
Jen pro pořádek: cokoli cenného, co najdete, máte odevzdat, maximálně si můžete nárokovat nálezné. Nechápu, že tu někdo píše, jak si nechal něco, co našel a ještě k tomu přiznává, že je to cenné. Je na to paragraf, a to zatajení věci.

Pominu-li ustanovení zákona, tak z hlediska zdravého rozumu vidím rozdíl mezi „nalézt“ (pasivně) a „vykrást“ (aktivně). Ostatně většina zdejších přispěvatelek píše, že věci, jejichž majitele dokázaly najít, vrátily, dokonce k nalezení majitele vyvinuly nenulové úsilí. Nepovažovala bych to tady tedy za doupě zločinců.

K původní otázce: v dané problematice jsem téměř čistý sponzor - pár věcí jsem ztratila, našla jsem jen jednou tenký stříbrný prstýnek. Velmi často nechávám na různých místech deštníky, těch mám velkou spotřebu :-)

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 17:22

@RenaLange
Upřímnou soustrast. Já mám teď taky nějakou sérii, každej rok jeden pohřeb. nejhorší je, že už kácejí i v našem lese.
No.
Kdybych vám směla radit, vybodněte se na ty věci, jsou to jen věci. Stejně to té osobě štěstí nepřinese. Nikdo se nemůže radovat z toho, co ukradl. Hodila bych to za hlavu.
Nakonec stejně nejde o věci, ale o city.

Atlacoya
2790 příspěvků 14.6.12 17:24

Takže otázky kolem dědictví a pozůstalosti jsou v případě lilip a RenaLange životně důležité, ale když je zmíní runningfox, je to mrcha co myslí jen na majetek.
RenaLange: jestli je té paní 85 a je tak průbojná jak ji líčíte, těžko ji zastrašíte. Ještě se vám vysměje, že přece starou bábu nikdo nebude zavírat. Navíc může říct, že ty věci dostala darem (nejde o nemovitosti, nemůsí to být písemně). To byste pak musela ještě začít řízení o tom, že pán byl nesvéprávný a nemohl nakládat majetkem.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 20:09

Tady někdo pořád nechápe, „najít“ v pozůstalosti v bytě, kterou dávno zdědil sakumprásk něčí otec, který dceru vyzve, ať to nějak přebere a co najde, to si má nechat - je jako zločin? Když dědic vyzve příbuznou, ať přebere a vyklidí pozůstalost a má si „tam něco najít“?. najít v tomhle případě není nechat si něco, co patří cizí osobě a nepokus se to vrátit, ale najít znamená při likvidaci pozůstalosti objevit něco, co není na vyhození a se souhlasem dědice (otce zadavatelky) si to nechat.

Tak to mám zaděláno na trest smrti. Osm let po smrti babičky, jejíž jedinou dědičkou byla moje matka, jsem vyklízela v bytě, který už máti přepsala na mne, babiččin bordel, a máti to ráda nechala na mně. Spoustu veteše jsem vyházela, použitelné skleničky, talíře - které určitě měly hodnotu víc jak 5 Kč dál používala. Koho jsem to okradla, pod jaké dědické řízení to spadá, když bylo dávno uzavřeno a dědicem byla moje matka? Je to stejné jako v případě zadavatelky tématu - jediný dědic byl otec.

kdybyste si runnigfox přečetla diskusi dál, tohle vysvětlila zadavatelka, kterou jste označila zlodějku a že zakládá naivní témata. Taky nezvána. A nestavte se do pózy, že kdosi touží po vaší pozornosti, to je vážně úsměvné. Je to od vás už obehraná písničky z doby, kdy jste byla ještě Alenou Čechovou. Fakt nejste nijak důležitá, i když si to chcetě myslet.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 20:25

@Atlacoya prosím Vás napřed si přečtěte k čemu se vyjadřujete. Takhle to je jako když napíšu " zase " a na konci z toho vyleze něčí pošlé prase.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 20:33

@RenaLange uháááááááá- vy dvě s katango mě vždycky zboříte.
Už nepotřebuju kafe na vzpruhu, jedu totiž manžela vyzvednout ze společenské akce, aby se hodinu neštrachal MHD v tom odporném počasí. Loučím se.
A RL - doufám, že už bude u vás jen líp…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek