Našli jste někdy nějaký šperk nebo cokoliv cenného?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Atlacoya
2744 příspěvků 14.6.12 22:04

@RenaLange Já ji četla. Začalo to tak, že situace při vyklízení nebyla dost jasná pro neúčastníky a runningfox poukázala na to, že pokud tam není svolení, mohl by z toho být problém. (Psala SemiC, že měla dovolení nechat si co najde? Nepsala.) Může to být profesionální deformace, co já vím, po praxi u notáře jsem taky byla paranoik (a nabyla dojmu, že příbuzní, kteří se o pozůstalost nehádají jsou vzácnější než krokodýli, co umí hrát na fujaru), ale její příspěvek byl relevantní a zdvořilý a nezněl nijak útočně.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.12 10:44

@Atlacoya Semi jasně runnig. odepsala, že svolení měla. Už prostou dedukcí z jejího prvního příspěvku ale je jasné, že když jí otec vyzve, aby šla vyklidit byt po tetě, po které vše zdědil, tak předpokládám, že proto, aby vytřídila použitelné od čurbesu. Oni jsou dospělí a soudní, tudíž nemám právo je upozorňovat na triviality. Semi Psala o situaci před 15 lety!
Runnng. první příspěvek byl totálně irelevantní, protože dělal závěry a udílel rady na základě naprosto nedostatečných informací. To je zase moje deformace povoláním.. Nejdřív zvím všechna fakta a okolnosti, pak dělám závěry, pokud se mě na ně vůbec někdo ptá. Její druhý příspěvek, přestože jí Semi vysvětlila pozadí, byl přesto vyloženě drzý a urážlivý. Podívejte se na tu posloupnost.

JarkaJar
432 příspěvků 15.6.12 14:41

@lilip
můžem být rádi, že nemáme „runningfox“ ve svém okolí, třeba na pracovišti nebo v rodině. Děkuju Ti, Pane Bože. Nějak mi hlava nebere, že někoho baví otravovat lidi.

Karin
3948 příspěvků 2.7.12 14:11

Jednou jsem měla auto v servisu a když jsem si ho pak vyzvedla, našla jsem mezi zadními sedadly zapadlý stříbrný náramek, takový jemný, spíš dámský… No, strčila jsem ho do šuplíku a raději nepátrala, čí to byl náramek a co dotyčný/á dělal/a na zadním sedadle mého auta… :) (Nikdo se po něm nesháněl.)
A když jsem byla s dcerkou na pískovišti, tak jsme našly krásnou náušnici, i když jen bižu a bohužel jen jednu. A na Macoše jsem kousek od propasti našla malý stříbrný křížek, přívěsek. A takových drobných, v podstatě bezcenných nálezů je spousta. Našla jsem venku dětskou čepici (kterou stačilo jen vyprat a dcerka ji může nosit), našla jsem x rukavic (vždycky jen jednu, čili na nic), dcerka našla dvě ozdůbky na crocsy, lopatičku na písek, růžovou holčičí kšiltovku… No prostě takovéhle věci v hodnotě pár korun.
Co se týče šperků přitahuju jen stříbro a bižu :) Ale i peníze občas najdu, mým nejcennějším úlovkem byla tisícovka, taky jsem našla stovku, ale většinou to jsou jen drobné.

A pozůstalost jsme taky nedávno vyklízeli, v lednu umřela babička, dědicem byl táta, její jediný syn, a na něm bylo, aby vyklidil byt, a tak nás tam vzal, ať si to tam projdeme a vezmeme si cokoliv, co by se nám mohlo hodit, nebo něco na památku. Žádný poklad tam nebyl, ale mám pár užitečných věcí do domácnosti (třeba mlýnek na maso nebo perfektní utěrky ze lnu a bavlny), zajímavý baret, mosaznou vázičku, háčkovaný ubrus, nějakou tu retro bižuterii a spoustu drobností, které mi budou navždycky připomínat babičku a léta, která jsme u ní strávily se sestrou na prázdninách…

eless
1079 příspěvků 2.7.12 15:21

Nepodstatny prispevok

Příspěvek upraven 25.08.13 v 07:51

Chari
541 příspěvků 3.7.12 19:04

Musím se pochlubit, protože mám radost kamarádka našla u nich na zahradě moji ztracenou zlatou hvězdičku, poznala ji a už ji mám zpátky. :)

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.13 11:38

Bylo mi asi 12, když jsme se sestřenicí vylovily z rybníka dohromady asi tři stovky, bylo to v roce 1992 - tak tři stovky byly dost peněz. Asi šel někdo plavat s peněženkou. Připadaly jsme si tenkrát, že jsme strašně bohaté a můžem si koupit celý svět:-) Všechno jsme utratily za sladkosti.

Dál ještě zeleného stováka v příkopu u cesty a
dcerka našla na parkovišti stříbrný řetízek asi před rokem. Čeká v šupleti na vyčištění.

Naposledy mě takhle potěšilo 600 nalezených v kapse lyžařské bundy vysící 14 dní po příjezdu z dovolené bez povšimnutí ve skříni.

Pravidelně ale ztrácím naušnice:-(

Bugatti
4086 příspěvků 22.2.13 11:52

@Matka Vlčice Já miluju, když začnu chystat prádlo do pračky a z kapes pánských kalhot na mne začnou vypadávat desetikoruny, dvacetikoruny a padesátikoruny. Vzhledem k tomu, že majitel kalhot sám hodil kalhoty i s mincemi do koše na špinavé prádlo, beru to jako odměnu za tu námahu s praním. ;-)

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.13 11:53

@Bugatti Přesně! Tohle říkám taky:-)

Mylady2
12413 příspěvků 22.2.13 11:56

@Bugatti ano tohle mám dost často;-D akorát je ty prachy občas i vyperu;-)
A nebo přijdu do čistírny a paní v kapsách najde poklady;-D jó pak že domácí práce nejsou honorované;-)

Bugatti
4086 příspěvků 22.2.13 12:01

@Mylady2 Já jsem kdysi takto vyprala občanku… starší ročníky si jistě pamatují takovou tu knížku, kam se zapisovala změna bydliště a jiné věci. Prášek byl z Tuzexu a občanka byla dokonale vypraná, zbyla v ní jen ožužlaná fotka. V té době to byl dost velký průšvih. A úředník, s kterým jsme řešili vydání nového OP, tomu nechtěl věřit, že se to stalo skutečně v pračce.
Já kapsy pečlivě prohlížím, protože jeden zapomenutý papírový kapesníček v tmavém prádle dovede nadělat pěknou paseku.

Mylady2
12413 příspěvků 22.2.13 12:07

@Bugatti ;-D ano pamatuju si takovou občanu u mamky a taťky a taky růžový řidičák.
Já někdy nestíhám ty kapsy prolézt:-) a ty kapesníčky už jsme tu řešíly;-) jsou takové které po vyprání jsou v celku a neplechu neudělaji. Asi výrobci mysleli na roztržité hospodyně.

Sibyla
2646 příspěvků 22.2.13 12:14

Jednou jsem vyprala dvoustovku v kapse džín. A vůbec nic se jí nestalo - to byla úleva!

Mylady2
12413 příspěvků 22.2.13 12:20

@Sibyla peníze mají prací úpravu… :-D můj rekord je 2000. A v klidu…

666mahu
1490 příspěvků 22.2.13 12:38

Zrovna teď někdy mluvili o penězích v TV. Papírové bankovky se prý dělají z bavlny a měly by běžné praní přežít bez úhony.
Já tedy kapsy raději kontroluji, můj muž nosívá větší svazek bankovek přeložených napůl jen tak v kapse (bez obalu). Kdyby se mi povedlo je vyprat, měla bych plný sušák bankovek. A ty v tmavých, málo opraných, džínách by mohly zmodrat. :-)

Miluna Mia
194 příspěvků 22.2.13 13:39

Jo našla - manžela. Zrovna včera mi opět dokázal, že je poklad, když mě sprdnul, ať zůstanu na gauči u televize, abych mu nepošlapala čerstvě vytřenou podlahu. Raději mi podal čokoládu, abych tam ještě chvíli vydržela.
No řekněte samy, můžu najít ještě něco cennějšího?

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.13 00:23
@Miluna Mia píše:No řekněte samy, můžu najít ještě něco cennějšího?

Zcela určitě. Manžela, který nebude tak netaktní, aby vytíral v mé přítomnosti. Mě to ruší :-)

Dorenika
464 příspěvků 23.2.13 02:10

K nam do domu sa nastahovala pred pol rokom jedna francuzka (povodne z konga) no a moj priatel s no a este jednym spolubyvajucim travil vecery pri pofajcievani vy z si domyslite coho, ona tiez vela krat nasla vselico, najcastejsie peniaze alebo cele penazenky alebo aj kabelky, niekey len telefony alebo rozne veci, mne uz sa to zdalo divne no a potom som si zacala vsimat jednu zvlastnu vec a to ze som kupila pol kilove balenie kavy a pouzia len raz na tiramisu inak kavu nepijeme a ked som chcela robit tiramisu znova nic v nej nebolo, to iste s cukrom, solou, cajom, olejom, medom no vsetkym vlastne mizli jogurty, uhorky a vzdy ubudlo z vina…tak som dala na nasu skrinku zamok a ked som nechala polievku na sporaju tak bola neskor asi po hodine cela zjedena…tak sme to uz zacali riesit a nakoniec ju majtelka vyhodila (teda buduci piatok sa stahuje) a prisli sme aj na to odkial stale brala tie random veci (tricko-pouzite, topanky alebo solnicky, nadoby na olej, pribory a podobne..proste ich ukradla tak ako aj nase jedlo a tiez sme mimo ine zistili ze co to robi za zahadnu pracu ked stale len na maetingi chodi..je to prostitutka :D cize toto je moj pribeh o nachadzani respstrate veci, nasla som minule penazenku na chodniku ked som isla domov ale vratila som ju (aj s peniazmi) majtelovy a aj 2 kabelky to iste..ale keby najdem neoznaceny sperk tak ten si nechap som traka :D

noemi
1645 příspěvků 23.2.13 10:24

Pokud nepočítám nějaké nalezené mince a to třeba i padesátikorunu, tak jsem dvakrát na ulici našla i papírové peníze, jednou to bylo šest stovek a podruhé v přepočtu asi tak sto padesát korun. Bylo to vždy v létě, kdy si je asi dal někdo do kapsy jen tak bez peněženky a vypadly mu.

Hyacinta
79 příspěvků 23.2.13 12:15

Musím říct, že mám spíše štěstí nacházet poklady ve vetešnictvích a sekáčích, z toho se stala moje vášeň :-) Taková krásná kožená kabelka, zachovalá a s rámovým zavíráním - ach! Nebo hedvábný šátek, ručně malovaný - ne žádné tvořilkovské dílko, ale skutečně precizní podmořský svět, dokonce jsem pátrala po autorovi a pravděpodobně je to jedna slečna z etsy.com - a to vědomí, jaký má ten šátek asi za sebou osud, než se dostal ke mně, to je pro mě právě ten malý poklad :-) Ale abych nebyla off topic. Něco opravdu cenného jsem ještě nenašla, občas nějaké drobné předměty, ale „pouliční magnetka“ nejsem. S čistým svědomím mohu prohlásit, že kdybych našla cokoliv cenného, snažila bych se o navrácení majiteli vší silou, asi by moji dobrodružnou povahu bavilo i to pátrání :-) Jsem až „nechutně“ poctivá, vracím se do obchodů i kvůli pár korunám, které mi vrátí na víc, a zrovna si toho všimnu. Ty pohledy prodavaček jsou k nezaplacení, naposledy jsem se vrátila s pětikorunou :D Rozhodně si ale nemyslím, že je špatné si nalezenou věc nechat, když na vás vykoukne zčistajasna na chodníku, vždyť přeci „přišla sama“, a našla si ona vás - to už je pouze na povaze a svědomí každého člověka, jak si to odůvodní a zařídí se podle toho. Musí to být ale hezký pohled vrátit někomu něco milého, co postrádá, o peněženkách s doklady a jiných věcech, které mají „identitu“ ani nemluvím, to mi přijde jako samozřejmost vrátit.
Ze secondhandů mám hezké zážitky hlavně při prohlížení věcí, jednou jsem otevřela kabelku, abych si ji prohlédla uvnitř a něco v ní zachrastilo - byly to staré německé mince, kabelku jsem si koupila i s nimi. Podruhé jsem také otevřela malou bílou, hodně starou kabelku a v ní byl zase zastrčený růženec, tak jsem si ho prohlédla, usmála se a i s kabelkou jej tam nechala nějakému šťastnému nálezci. Také jsem už našla krásný vyšívaný kapesníček, malé flakónky od starých parfémů apod. kabelkové věci. U pánského saka na mě zase čekají vizitky, ty bych mohla sbírat, na maminku, jak už jsem tady jednou psala, vykouklo parte a kapesník. Vlastně to nejsou skutečné cennosti, ale mě to tak zvláštním způsobem vždycky potěší! :-)
Otec je „starý vetešník“, jak tu někdo psal o lidech, kteří sbírají věci, jsou jimi zaplavení a mezi hromadou marastu mají úžasné cenné kousky, tak to je přesně on. Jedna z nejlepších historek je ta se starými hodinkami, které měl po dědovi, a vzal si je na včelín, aby tam měl přehled o čase. Nejdříve je válel někde v krabici, potom pár let na včelíně mezi voskem, rámky, v létě v zimě, a upatalené od medu, až přestaly být funkční, tak je tam zašantročil - poté je při uklízení našel, bylo mu jich líto, tak je vzal ke kamarádovi zlatníkovi, aby je vyčistil a rozběhnul je. Kamarád prý zbledl, zezelenal a posléze zfialověl, protože prý mají neskutečnou cenu, a můj povznesený otec mu údajně zadělal na docela rozkošný infarkt bezelstným popisem toho, jak s nimi zacházel. A to byl navíc včelín několikrát vykraden, hodinky zapadlé u okna však zůstaly bez povšimnutí :-)
Moje babička má velké štěstí, ta pořád něco nachází, ostřížím pohledem pozoruje ulice a různých přívěšků na klíče a cetiček má na hrsti. Jednou v zimě šla po chodníku a všimla si, že se něco blýští ve sněhu, tak tam sáhla - a vytáhla náušnici. Donesla ji domů, považovala ji za nějaký levný štras, asi podle spousty kamínků, které blýštily na celou kuchyni, nutila nám ji všem. Moje oko vycvičené dlouholetým přehrabováním se vetešnictvími zbystřilo. Ze šmuku, který moje rázná babička chtěla švihnout v prvním momentu do křoví, se vylouplo bílé zlato s brilianty, stará precizní práce, s puncem jako blázen. Babičce jsem to radostně oznámila, co hezkého našla, měla z toho radost, můj a matčin návrh o pátrání po majitelce byl však jí samotnou zuřivě přehlasován, tak ji má schovanou v hrníčku pro „štěstí“ :)))

Lodní šroub
187 příspěvků 29.9.16 21:29

Před několika měsíci jsem se s kamarádkami procházela po parku a najednou si jedna, která tlačila kočárek, všimla v trávě platební karty. Kartu jsem sebrala, zapřemýšlela, jestli je pravá, neboť to jméno by jeden nevymyslel, vytočila číslo na ní uvedené, vysvětlila operátorovi situaci, do telefonu jsem jasně sdělila souhlas s předáním kontaktních údajů majiteli a že kartu v pondělí předám na pobočku, pokud se majitel neozve. Dalších pár hodin se nic neděje, kartu šoupnu doma do šuplíku a jdu za kamarády na návštěvu. Večer (asi 10 hodin po nálezu) volá neznámé číslo, majitel se kupodivu skutečně ozval. Pro kartu přišel druhý den a vypadlo z něj, že „seděli s kamarády na nějakých kamenech v parku, ale netuší kde“.
Dodnes nevím, jestli tak dlouho trvalo bance se ozvat, nebo jemu probrat po tahu a zareagovat (byl to mladý herec, působil trochu rozevlátě).

Před dvěma týdny mě shání kamarádka. Našla kartu v parku. :-D Než jsme se zkontaktovaly, vzpomněla si, že má po cestě pobočku banky a kartu odevzdala tam.

noemi
1645 příspěvků 1.10.16 10:16

@Lodní šroub to jméno by mě fakt zajímalo :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek