Návrat k šedinám

Fotoalbum tématu (45) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »

Reklama

koritsi
361 příspěvků 07.05.18 12:13

@benyka Tak v „jistém věku“ asi ano, ale po třicítce nebo lehce po čtyřícítce ještě myslím moc ne. :-) Paní na fotce má letos 42, když jsem ji viděla v televizi v jedné diskusi, můj odhad byl 55+. Ale jak říkám, každého věc.

Mája62
24 příspěvků 07.05.18 12:13
@benyka píše:
@Mája62 No jo, já taky. Ale na „echt“ se ještě necítím.

No to já sice taky ne, ale to neznamená, že nemůžu mít šedé vlasy. Chci to nechat promelírovat. Myslím, že to bude rozhodně lepší než to, co mám teď.

benyka
6304 příspěvků 07.05.18 13:15

@koritsi Jistým věkem myslím spíš 60+. Ale chápu, že pro mladší ročníky (jako jsou naše děti) už ty echt babičky, bohužel, nejspíš jsme. Myslím, že ta 42letá paní ví, co dělá.
@Mája62 Souhlas. Mně se šediny líbí. Ne jako móda, ale jako příroda. Nevím, proč na „interesantní šediny“ by měli mít nárok jenom chlapi. :-)

Paris1789
2633 příspěvků 07.05.18 13:18

Pořád lepší přirozeně šedivé vlasy než ty tvrdé nabarveniny s šedivým prosvítáním, to vypadá blbě. A není pravda, že jen šedé vlasy vám uškodí, je to taky nadváha, styl oblečení, držení těla, líčení ap. Když vidím, jak si některé mé vrstevnice zuby nehty udržují chemicky barvené dlouhé vlasy (vlastně koudel), tvrdé líčení a ty příšerné namalované oblouky obočí, vrásčité dekolty a do skvrnita vyhnané opálení, skoro si říkám, že kdyby vše nechaly tak, pořád by byly staré, ale nebyly by legrační.

benyka
6304 příspěvků 07.05.18 13:21

@Paris1789 Do kamene tesat. :-)

Mája62
24 příspěvků 07.05.18 13:23

@Paris1789 Ano je to pravda, také si to tak myslím.

motiva
120 příspěvků 07.05.18 16:25

@benyka tak doufám, že echt babička nejsem, vnoučata zatím nemám, vlastní děti jsem měla relativně pozdě, syna ve 30 a dceru v 35 letech, a oni zatím s dětmi taky nepospíchají. Stále chodím do práce, protože představa, že bych měla živořit z důchodu mě docela děsí. Tancuji flamenco a salsu, chodím plavat, a díky tomu, že jsme se s dcerou před pár lety přestěhovaly na samotu u lesa, aby měla kde chovat koně, mám každý den i dost pohybu, musím vyšlápnout od zastávky slušný kopec k nám domů. Ale pokud nechci vypadat při pohledu odzadu jak většina těch barvených dam, které nevidí, že se jim na temeni vlasy rozdělují a odhalují šedé odrosty, je pro mě to přiznání šedé uklidňující. Ale nikomu to nevnucuji, sama jsem k tomu musela sbírat odvahu dost dlouho. A nemůžu souhlasit s tvrzením, že každé starší ženě šediny přidávají roky. záleží na celkovém stylu, jak se obléká, jestli se líčí, jak se chová.

koritsi
361 příspěvků 07.05.18 19:55

@Paris1789 Tak to samozřejmě. Mám v práci taky jednu kolegyni, jejíž vzhled zcela odpovídá vašemu popisu. A pohled je to takový hodně tragikomický, i když ona je zcela jistě jiného názoru. Akorát já tak nějak pořád doufám, že až na to přijde, tak mezi osmahlou senior Barbie a stříbrem ve vlasech se ještě nějaká cesta najde :-)

Mája62
24 příspěvků 07.05.18 20:28

@motiva Mluvíte mi z duše. Přesně tak to vnímám i já. A proto už chci přestat s tím barvením na tmavo, aby ty odrosty nebyly tak vidět a nesvítily.

KatrinM
42 příspěvků 07.05.18 20:59

@Mája62 Já vám tedy fandím moc. Stejně jako všem ženám, které mají odvahu přiznat šediny. Mně je o pár let méně než vám, a jedu přesně v tom kolotoči barvení po 3 týdnech, třetí týden už dobarvuju pěšinku sprejem. Je to náročné časově i finančně, ale zatím nemůžu jinak :-).

Moudd
39 příspěvků 07.05.18 21:46

Tak já pro šediny nejsem. Zestařují. Všechny mé tety se vždy barvily a vypadaly i ve vyšším věku velmi dobře a mladší. Když se jim někdy nepodařilo barvit (delší pobyt v nemocnici nebo přes léto na venkově) a krátké vlasy odrostly do šeda, rázem z nich byly staré babičky.
Navíc s šedými vlasy o sebe musíte mnohem víc pečovat, abyste nevypadaly zanedbaně a staře.

Jordaan
8173 příspěvků 08.05.18 00:02

@koritsi

Pani na me pusobi jako nekdo vekove blizky spis me matce. A to jsem jen o dva roky mladsi.

benyka
6304 příspěvků 08.05.18 01:32

@Moudd Vůbec se mi nelíbí to spojení „zanedbaně a staře“. Svádí to k výkladu, že barvení vlasů stačí k tomu, aby člověk nebyl vnímán jako zanedbaný.

czDanda
558 příspěvků 08.05.18 05:30
@benyka píše:
Nevím, proč na „interesantní šediny“ by měli mít nárok jenom chlapi. :-)

Prošedivělí chlapi vypadají světaznale a stále přitažlivě. Šedivá žena vypadá staře a rezignovaně.
„Návratem“ k šedinám rázem od pohledu zestárne minimálně o 10 let.
Nechápu, že to někdo se sebou dobrovolně udělá.

Mája62
24 příspěvků 08.05.18 08:15

@KatrinM Já Vám moc děkuji a také Vám fandím a držím palce. Já už jsem prostě nemohla jinak. Jak říkáte je to i finančně a hlavně časově náročné pokud chce člověk vypadat aspoň trochu dobře. Díky za podporu.

Mája62
24 příspěvků 08.05.18 08:26

@KatrinM Já vám dékuji. Je to od vás moc milé. Vidím, že víte o co mi jde a co teď řeším. Děkuji.

benyka
6304 příspěvků 08.05.18 08:34

@czDanda No vidíte. A já zase nechápu, proč si někdo maže každé tři týdny hlavu chemií, aby jeden týden vypadal mladší, než je.

Vaše přirovnání mi připomíná jiné podobné: Nepořádný chlap nemá umyté nohy, nepořádná žena nemá umytou kuchyň. Jsou to prostě předsudky.

takvselijak
254 příspěvků 08.05.18 14:34

Nevím, jestli mám právo do toho vzhledem k svému věku kecat, ale osobně nechápu to pozdvižení okolo šedých vlasů. Šedivění je přece naprosto přirozený projev stárnutí stejně jako vrásky. Na druhou stranu právě proto si myslím, že šedá skutečně roky přidává. Pokud teda dotyčná předtím nenosí havraní křídlo nebo něco podobného, co jí vzhledově ubližuje ještě víc. Nicméně někomu to přiznání svého věku vadí (tak se barví), někomu ne (tak se nebarví). Přijde mi smutné, že nás společnost tlačí k tomu, abychom vypadali stále mladě (nebo aspoň mladší). Vždyť co je špatného na tom vypadat v 60 na 60? A abych se ještě vrátila k těm vráskám, opravdu doufám, že za pár let tady nebude někdo prohlašovat, že žena bez botoxu vypadá neupraveně a zanedbaně.

herminavons
97 příspěvků 09.05.18 08:11

Já teď řeším podobné dilema. Vlasy mám už dost prošedivělé, zatím dobarvuju (vlastní mám tmavě hnědé). Jenže mně je lehce přes třicet, takže do vyloženě šedých se mi nechce, protože to znamená ještě víc práce než mám teď a asi bych je nedokázala nosit. Jsem z toho vážně nešťastná. Při představě barvit vlasy co měsíc dalších 20 let mě jímá hrůza :-(

Mája62
24 příspěvků 09.05.18 08:22

@herminavons
Tak to vám vůbec nezávidím. Mě je o dvacet víc, asi 16 let jsem se barvila. Moje vlasy jsou ale původně středně plavá, popelavá, taková ta poch**** sláma, teď už šedo stříbrná, tak mi nezbývá než to řešit tou šedou, stříbrnou, melírovanou, protože barvit už mě fakt nebaví.

benyka
6304 příspěvků 09.05.18 08:38

@herminavons Nebála bych se šedivět přirozeně postupně. Zpětně si říkám, že jsem udělala chybu, když jsem se vůbec kdy začala barvit. Ten přechod z tmavohnědé na silně prošedivělou, když už barvení neúnosné, ale člověk ještě chodí do práce (tzn. každý den mezi lidi) je hrozný. Na setkání po dvaceti letech se sice spolužáci lekli, ale myslím, že si hned zvykli. Ostatně někteří „hoši“ mají od posledního setkání vlasy úplně bílé nebo úplně žádné, a taky mi to po půlhodince nedělalo žádné problémy.

Paris1789
2633 příspěvků 09.05.18 10:04

Kdysi jsem chodívala na různé „akce“, na jedné z nich jsem potkala manželku nějakého skandinávského diplomata, ona měla vlasy původně popelavé blond a tak krásně šedivěla, že to vypadalo na ní dobře. Nordické blondýny to mají dobré, stejně tak se mi líbí tmavé typy, co šedivějí tak nějak průběžně po celé hlavě stějně. My ostatní prostě máme smůlu. Ale kdyby mi to má kadeřnice pořád nerozmlouvala, přestanu s barvením už taky, stejně to udělám, nebaví mne to pořád tam chodit, a že je to spousta peněz je taky podstatná okolnost.
Je normální být starý. Čeká nás to všechny, teda ty šťastnější z nás, co se dožijí :-)

megusa
413 příspěvků 09.05.18 10:06

Také jsem ve velkém pokušení seknout s barvením..
je mi lehce přes třicet, a tak si říkám, že je právě ta vhodná doba, kdy můžu šedivět úplně přirozeně.. patnáct let se barvím a už mě to šíleně nebaví.. moje přirozená barva je taková ta myší.. dlouhé roky jsem nosila červenou.. pak to před lety stáhla na zrz a teď poslední dva roky barvím čistou hennou..
teď jsem chtěla hennu trochu zesvětlit, tak jsem dva měsíce nebarvila, abych na to mohla s chemií, ale ta s barvou vůbec nehnula..
ale ten přechod mezi hennou a mou přirozenou barvou mi teď nepřipadá moc výrazný.. tak to možná nechám odrůst úplně..
mám známou, které šediny vyloženě sluší.. je jí přes čtyřicet, má krásné tmavé, silné, lehce vlnité vlasy a hrozně jí to sluší.. má mladistvý obličej a rozhodně nepůsobí jako babka..

marikahr
664 příspěvků 09.05.18 10:35

@Paris1789 suhlas, Svedky to maju jednoduche, preto tu sedivost priznaju lahsie
my brunety s tym bojujeme :-(

marikahr
664 příspěvků 09.05.18 10:41

@megusa u vas ale asi nejde o prechod z farbenych do sedivych (= bielych) ale len do ineho odtiena farby co nie je taky dramaticky rozdiel

@megusa píše:
mám známou, které šediny vyloženě sluší.. je jí přes čtyřicet, má krásné tmavé, silné, lehce vlnité vlasy a hrozně jí to sluší.. má mladistvý obličej a rozhodně nepůsobí jako babka..

pokial ma vasa znama krasne TMAVE vlasy, asi nehovorime o sedivych = bielych

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Barbara Nesvadbová vydává knihu o módě, stylu a trendech

Barbara Nesvadbová vydává novou knihu s názvem Síla stylu. V ní... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Dobročinné secondhandy: Dobrý skutek, nebo past?

Autor: Monika

Pomáhat oblečením – to zní jako spojení příjemného s užitečným. Tak... Celý článek

Reklama