Návrat k šedinám

Fotoalbum tématu (48) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oliva
55 příspěvků 27.05.18 10:43

Quentin Tarantino do toho jde taky a nemaže se s tím!:-)

JarkaJ
604 příspěvků 22.10.18 18:35
zkušenost

Po delší odmlce navazuji na tuto diskusi a chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s nechanými šedinami. Zůstaly jste u toho nebo se vrátily k barvení, necítily jste se v tom dobře nebo naopak o starost méně? A připadáte si nebo dalo okolí najevo, že vypadáte event. starší? A ještě poslední: vyžadovala šedá barva vlasů (tedy studená) podstatnou změnu barev v šatníku? Ráda bych to zkusila, i když výše uvedené dotazy jsou vlastně mými pochybnostmi. Kadeřnice toho není příznivcem a nedoporučuje mi to. V současné době mám krátké vlasy a barvu měděnou.

chitrá alex
247 příspěvků 22.10.18 22:31

@JarkaJ
Přestala jsem se barvit, přechod trval docela dlouho a bylo to protivné. Šedé vlasy mě baví, hraju si s délkou a typy účesů. Ke změně barvy šatníku docházím vpodstatě přirozeně, spolu s dalšími změnami v celém životě. Nevím jak dalece to souvisí, ale cítím se přirozeně, volně, nezávisle. Vypadám starší, ale protože nejsem mladá, moc mi to nevadí.

Linie
2020 příspěvků 23.10.18 06:07

@chitrá alex „Vypadám starší, ale protože nejsem mladá, moc mi to nevadí.“ To je i můj pocit. Vlasy mi rostou rychle a nechci chodit každé tři týdny na barvení, nehledě na to, kolik by to stálo. A nelíbí se mi ty stále tmavovlasé stařenky, jen proto, že za mlada měly tmavé vlasy. Také vrásky jsou pak daleko víc patrné.

Campanelle
1964 příspěvků 23.10.18 06:20

@JarkaJ Nechala jsem si odrůst vlasy a manželovi se to nelíbí. Prohlásil, že nechce bydlet se svou tchýní (Jsme si podobné :).) Nelíbí se to ani okolí, proto, hlavně kvůli muži zvažuju znovu barvu, ale takovou, u které nebudou ty odrosty tak vidět.

mikrob
147 příspěvků 23.10.18 08:10

@Campanelle Já jsem sama, takže manžel odpadá :-), dcera s tím nemá problém, kadeřník se mě posledně ptal, jestli budeme barvit, řekla jsem, že ne a že to doháním skvělým střihem :-) Je to nejen mnohem pohodlnější, a taky mám pocit, že mi líp sedí barvy, malování a není to tak tvrdé a násilné, jako když mám vlasy tmavé. Ještě nejsem úplně šedá, spíš prokvetlá. Zatím mi nikdo vyloženě neřekl, že vypadám hrozně :-), možná se jenom bojí… Když vidím nějakou obarvenou hrůzu, tak si říkám, o co je tohle lepší než moje přirozené vlasy :-)

JarkaJ
604 příspěvků 23.10.18 11:02

@chitrá alex děkuji za odpověď, to zní zajímavě, jen já o žádné životní změny už nestojím :-), stačí ty vlasy. Díky i ostatním za zkušenosti. Zda bych vypadala starší, to asi jo, myslím, že v mých čtyřiapadesáti je to přesně věk, kdy můžete vypadat (jen oblečením a účesem) podstatně starší i mladší. Manželovi by šedé vlasy nevadily, aspoň co říkal (buď rezavé nebo šedé), jenže jestli on si nepředstavuje tu elegantní stříbrošedou, která by se z toho v mém případě nevyklubala. Zatím by to bylo takové pepř a sůl a kdoví, jestli rovnoměrně. Přechod na šedou by byl otravný, to věřím, před pár lety jsem po 25 letech absolvovala přechod z krátkých na dlouhé -asi naposledy v životě, ale užila jsem si to a opětovným ostříháním jsem se asi symbolicky odstřihla od špatného životního období. S nebarvením váhám, nemám odvahu, ale nakonec o co jde, buď nabarvím nenápadnou barvou, aby odrůstání nebylo tak vidět, nebo chvíli to barvit přestanu a bude-li to hrůza, barva se na to dá dát kdykoliv.

Nixe Lulu
343 příspěvků 24.10.18 16:40

Ještě to na mně není vidět skoro vůbec. Ale stříbrné vlasy se mi líbí. Inspirující je pro mě např. fb stránka „Silver strand society“, kde se propaguje, že i přírodní stříbrné vlasy jsou krásné.
Ostatně už někdy ve věku 30-40 je to úplně normální nějaké mít, jen to lidem přijde divné kvůli tomu, že to skoro všichni barví. Já bych si přála změnu v tom, jak tohle je vnímáno, aby i přirozené vlasy byly brané jako validní možnost a ne něco šokujícího, co máme povinnost skrývat. A tak mám radost ze střípků, které poukazují na nějaký posun, z žen, které se nestydí být autentické a nesnaží se předstírat věčné mládí.
Snad i ta móda z posledních pár let barvení na šedivo/bílo by mohla napomoci i k větší toleranci přirozeně šedivějících vlasů. Kromě toho si nemyslím, že stříbrné vlasy způsobí, že člověk bude vypadat starší, než opravdu je, spíš to je věc celkového dojmu, stylu oblečení, postavy, obličeje.

Venda79
527 příspěvků 15.11.18 21:33

psaly jste tu, že je potřeba k šedinám hlídat barvy oblečení, moc jsem to nechápala, ale teď jsem viděla na semináři kolegyni (věk 30-40 let), měla zajímavé delší vlnité vlasy, dřív asi černé, teď mírně prokvetlé, á la Táňa Fischerová, a nosila trika v takových zemitých barvách, hnědo-červeno proužkované třeba, a já na ní musela pořád koukat a přemýšlet co je špatně, vlasy pěkné, ale hrozně se to bilo s oblečením, dělalo jí to taky červený obličej
takže jaké barvy se k tomu nosí? nebo spíš nenosí…

Oveeec
1974 příspěvků 15.11.18 22:53

Já teď viděla jednu starší paní, která si nechala vlasy normálně prošedivět, měla je nad ramena a lehce vlnité. Byl to ten typický případ, kdy to vypadá dobře - elegantní oblečení (kabát a tak) a hlavně krásný obličej. A pak jsem viděla jednu známou, která je podle mě ještě v kategorii mladých. Ta má taky krásný obličej, ale chodí spíš ve sportovním. Bývala kdysi blond, teď si nechává šediny. Ono je to dohromady sice pěkné, takové celé ledově šedé, ale upřímně, viděla jsem ji po dlouhé době a svým způsobem jsem se lekla, jak zestárla. Šediny můžou být fakt hezké, ale nevím, jestli za to vyhýbání se jim skutečně může móda a nedostatek respektu ke stáří. Myslím, že je to prostě tak nějak vrozené, a že třeba chlap nebo dítě nechce mít doma svou vlastní babičku není tím, že by nebyli zvyklí na šmrncovní starší ženy, ale tím, že to opravdu signalizuje vyšší věk a s ním spojené negativní jevy a pudové reakce, které budou myslím si vždycky mocnější - pro muže stará žena = neplodná, pro dítě stará matka blíž ke hrobu, a to je bohužel asi silnější než radost z moudrosti stáří.

koritsi
389 příspěvků 16.11.18 06:13

Já to třeba ještě chápu u žen 60+ a na kratších vlasech, i když i tady si myslím, že dnes existují kvalitní barvy, které vypadají přirozeně, ne jako jednolitá helma. Jsem ráda, že moje máma (57) to tak má, pěknou přirozenou hnědou. Leze to do peněz, to ano, ale údržba něco stojí, a to i těch šedých vlasů. Ovšem teď jsem potkala po letech známou ze školy, lehce přes třicet. Vždycky to byla přírodnější nemalující se pěkná holka, měla krásné tmavé lehce vlnité vlasy do půl zad. Šly jsme na kafe a měla čepici, když ji sundala, tak mi spadla čelist. Vlasy do půl zad zůstaly, ovšem ze tří čtvrtin šedé nebo našedlé. V kombinaci s tou délkou a tím lesanovitým stylem oblékání to vypadalo děsně. Jako jezinka. Zestařovalo ji to neuvěřitelně. Něco ji říct, na to jsem koule opravdu neměla, je to její věc a vypadala jinak spokojeně. Za mě ale tudy cesta nevede.

PanenkaMalenka
194 příspěvků 16.11.18 06:15

@Oveeec Myslím, že jste uhodila hřebíček a to přímo na hlavičku. Taky myslím, že je to tak.

Matmys
2100 příspěvků 16.11.18 08:13

@Oveeec
Hezky jste to popsala.
Jen bych dodala stížnost, jak mě v tomhle štvou chlapi, těm šediny většinou sluší (občas je i vylepší) … a my abychom nechaly majlant za barvičky.

Edit : pravopisná chyba :(

Příspěvek upraven 16.11.18 v 10:10

Oveeec
1974 příspěvků 16.11.18 08:50

@Matmys Děkuju :) No jo no, ti chlapi…ale víte, co o nich říkala Chytilová :)

Matmys
2100 příspěvků 16.11.18 10:12

@Oveeec
Nevím, co přesně? Jsem zvědavá

Campanelle
1964 příspěvků 16.11.18 11:35

@Matmys

„No jó, mužský, ti nestárnou. Šediny je zdobí, brýle jim svědčí, vrásky jsou sexy. Žádné křečové žíly. Žádná celulitida. Žádné klimakterium. Ale pak najednou… zdechnou.“

Matmys
2100 příspěvků 16.11.18 12:58

@Campanelle :) aháá
Tak to jo, takže to jsem vlastně vděčná za to, že jsem šedivá, ale živá…

Sheba
293 příspěvků 16.11.18 13:46

Jsem 50+,středně hnědé vlasy a šedin zatím hodně málo,barva stačí jednou za 2 měsíce.Včera jsem si z nedostatku času dala mimořádně na vlasy suchý šampon.Než jsem ho vyčesala,vypadala jsem s tou zašedivělou hlavou o 20 let starší.Sama sebe jsem se lekla :-)
Takže já se určitě budu barvit,mně šediny fakt nesluší.

Nixe Lulu
343 příspěvků 22.11.18 09:20

@Oveeec Jenže když uvážíme, že např. v 35-40 je už určitý podíl bílých vlasů přirozený, nedává mi smysl, že si lidi myslí, že to vyvolává dojem stáří.
Spíš myslím, že to je čistě sociální záležitost toho, že lidi (alespoň od té doby, co je tak rozšířeno barvení) si neuvědomují, že to opravdu je normální už v tomhle věku, protože neobarvené šediny si nechávají spíše starší ženy.
Vidím v tom opět past na ženy, aby musely vynakládat víc peněz a času za neustálou honbou za určitými vzhledovými standardy. Ale i s nabarvenými vlasy obvykle je poznat, že barva je umělá a že dané paní už není 20…
Já nechci být nějakých 20 nebo víc let otrokem toho muset každý měsíc dobarvovat (navíc podle toho, co jsem měla možnost vidět - permanentní barvy šíleně smrdí, poškozují vlasy a opravdu většinou je poznat, že to je umělá barva. Možná už existují i takové, pro které to neplatí, nevím, jestli takové, které by opravdu nepoškozovaly a nevysušovaly vůbec).
Přechod na šediny možná je šokující, pokud někdo po dlouhé době vlasy přestane barvit, ale pokud to probíhá postupně a přirozeně a už od začátku si člověk ponechává přirozenou barvu, tak myslím, že to tak být nemusí (pro dotyčnou ani její okolí).
Vadí mi i ten dvojitý standard, že se to očekává jenom u žen. A že ženy mohou být hezké jenom, pokud vypadají pokud možno co nejvíc mladě.
 https://quicksilverhair.com/…he-hair-dye/

chitrá alex
247 příspěvků 22.11.18 09:39

@Nixe Lulu
Zlatá slova, do kamene tesat. Naprosto s vámi souhlasím.

Matmys
2100 příspěvků 22.11.18 09:42

@Nixe Lulu
Ja to jen na vás. Vyberte si.
A až zkusíte ten přechod na šedivé, tak zkuste spočítat, kolikrát vám někdo z okolí řekl:
a) jé, ty si to necháváš odrůst…? jééé (tišeji)
b) není ti něco? vypadáš nějak unaveně
c) vy jste taky letos nestihla dovolenou?

Móda nemóda, placement neplacement, neobarvená žena ve vyšším věku bude prostě vypadat, jako že o sebe nepečuje. Klan lesan, které to tak praktikují, je asi se sebou spokojený, ale ty to mají jako životní styl.
Běžná žena v běžném životě masírovaná reklamou typu padesátka je nová třicítka asi těžko zkousne každodenní pohled do zrcadla, kde uvidí svou babičku.
Jsou rozdíly mezi barvami a způsobem barvení, takže někdy prostě nepoznáte, že je žena dobarvená. Ale vzhledem k tomu, že dívky začínají s barvením hodně brzy, tak je vlastně nakonec jedno, že to poznáte. Barvení vlasů nemusí znamenat příznak stáří :)

Oveeec
1974 příspěvků 22.11.18 21:34
@Nixe Lulu píše:
Vidím v tom opět past na ženy, aby musely vynakládat víc peněz a času za neustálou honbou za určitými vzhledovými standardy. Ale i s nabarvenými vlasy obvykle je poznat, že barva je umělá a že dané paní už není 20…
Já nechci být nějakých 20 nebo víc let otrokem toho muset každý měsíc dobarvovat (navíc podle toho, co jsem měla možnost vidět - permanentní barvy šíleně smrdí, poškozují vlasy a opravdu většinou je poznat, že to je umělá barva. Možná už existují i takové, pro které to neplatí, nevím, jestli takové, které by opravdu nepoškozovaly a nevysušovaly vůbec).

S tou pastí máte pravdu, a to nejsou jenom vlasy, to je všechno od kosmetiky přes módu po fitka. Samozřejmě že jsme si navykli, že stáří je něco hrozného, místo abychom si ho vážili, ale i když si ho budeme sebevíc vážit, myslím, že od přírody máme danou okamžitou, instinktivní reakci na šedivé vlasy: „Tohle je starý člověk“. I když se někomu šedivé vlasy objeví brzo, stejně je to podle mě známka toho, že už nám prostě není dvacet. Totéž s vráskami. Jasně že i já už vidím, kde je za chvilku budu mít, a přitom jsem teoreticky na vrcholu. Jenže to je společenské hodnocení věku, čistě fyzicky už je to nejspíš jinak. Po té třicítce už ubývá elasticita pleti a zpomaluje se metabolismus a klesají šance na otěhotnění (většinu toho sice tvrdí reklama, ale dejme tomu, že je to tak), čili, jednoduše řečeno, už nejsme nejmladší. A navenek se objevují známky, podle kterých to okolí prostě pozná, musíme se v tom světě přece nějak orientovat, na tom není nic špatného. Slyšela jsem mužské reakce na ty šedivé vlasy u mladých holek. Prý to evokuje starou ženskou, okamžitě, instinktivně. Já neříkám, že mužské hodnocení míry plodnosti a přitažlivosti je alfou a omegou, jen to prostě ukazuje, že u šedivých vlasů nejde o nějaký výmysl posledních let, ale že je to biologicky zakořeněné (případně si dosaďte správnější termín :) ).

Ghost B.C.
3755 příspěvků 23.11.18 08:07
@Oveeec píše:…Slyšela jsem mužské reakce na ty šedivé vlasy u mladých holek. Prý to evokuje starou ženskou, okamžitě, instinktivně…

Čistě jen technická poznámka, ale aby ne, když zhruba tak 95 % těch mladých holek nemá na to, aby si tu šedivou nechalo udělat dobře. Výsledek pak je, že mají nejen vizuálně „starou barvu vlasu“ ale i na pohled starou strukturu vlasu = rozlítané, krepaté, polámané, bez lesku.
Tím samozřejmě netvrdím, že všechny šedé vlasy mají vše výše vyjmenované, ale v drtivé většině jsou bez lesku a ten také dělá v dojmu mládí a zdraví hrozně moc. Ono bohužel ženě stačí si vlasy obyčejně zničit a i tak jí to tak nějak „ubere“ - nespravedlivé, ale je to tak, pokud jinak není velmi krásná.
Prostě je to pro nás indikátor jako u zvířete srst. Vemte si lva s vypelichanou hřívou, napadne vás, že je nemocný. To samé vás napadne u člověka. A tohle prvotní vnímání asi jen tak nezměníme.

Nixe Lulu
343 příspěvků 23.11.18 12:55

@Matmys Mám jen sem tam pár bílých vlasů a barvy nepoužívám kromě smývatelných někdy, když se mi chce změnit odstín (jen občas - po většinu dní v roce mám svoji barvu), takže tenhle typ reakcí si nemyslím, že by nastal - právě kvůli tomu, že se nebude konat žádná náhlá změna z vlasů barvených na nebarvené, lidé, co mě vídají často, budou zvyklí na pozvolný přechod, když budou postupně bílé vlasy přibývat. A vlastně jsem sama zvědavá, jak to bude vypadat.

Oveeec
1974 příspěvků 23.11.18 16:10

@Ghost B.C. Máte pravdu, i když kdykoli jsem to viděla u mladých holek, vždycky se mi to líbilo. Když to ale zahlédnu u nějaké starší lesany, je to často krepaté a nepravidelné, a to fakt evokuje stáří a nedostatek zdraví. Achjo, docela bych si tu šedou/stříbrnou chtěla nechat udělat, myslím si, že by mi to mohlo slušet, ale nechci riskovat být za bábu :D

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Shopping v cizině: Jak se obléknout za západní valuty

Autor: Matouš

Vyrážíte na nákupy do Primarku nebo si z každé dovolené přivezete... Celý článek