Návrat k šedinám

Fotoalbum tématu (44) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Oliva
55 příspěvků 27.05.18 10:43

Quentin Tarantino do toho jde taky a nemaže se s tím!:-)

JarkaJ
447 příspěvků 22.10.18 18:35
zkušenost

Po delší odmlce navazuji na tuto diskusi a chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s nechanými šedinami. Zůstaly jste u toho nebo se vrátily k barvení, necítily jste se v tom dobře nebo naopak o starost méně? A připadáte si nebo dalo okolí najevo, že vypadáte event. starší? A ještě poslední: vyžadovala šedá barva vlasů (tedy studená) podstatnou změnu barev v šatníku? Ráda bych to zkusila, i když výše uvedené dotazy jsou vlastně mými pochybnostmi. Kadeřnice toho není příznivcem a nedoporučuje mi to. V současné době mám krátké vlasy a barvu měděnou.

chitrá alex
217 příspěvků 22.10.18 22:31

@JarkaJ
Přestala jsem se barvit, přechod trval docela dlouho a bylo to protivné. Šedé vlasy mě baví, hraju si s délkou a typy účesů. Ke změně barvy šatníku docházím vpodstatě přirozeně, spolu s dalšími změnami v celém životě. Nevím jak dalece to souvisí, ale cítím se přirozeně, volně, nezávisle. Vypadám starší, ale protože nejsem mladá, moc mi to nevadí.

Linie
2020 příspěvků 23.10.18 06:07

@chitrá alex „Vypadám starší, ale protože nejsem mladá, moc mi to nevadí.“ To je i můj pocit. Vlasy mi rostou rychle a nechci chodit každé tři týdny na barvení, nehledě na to, kolik by to stálo. A nelíbí se mi ty stále tmavovlasé stařenky, jen proto, že za mlada měly tmavé vlasy. Také vrásky jsou pak daleko víc patrné.

Campanelle
1933 příspěvků 23.10.18 06:20

@JarkaJ Nechala jsem si odrůst vlasy a manželovi se to nelíbí. Prohlásil, že nechce bydlet se svou tchýní (Jsme si podobné :).) Nelíbí se to ani okolí, proto, hlavně kvůli muži zvažuju znovu barvu, ale takovou, u které nebudou ty odrosty tak vidět.

mikrob
100 příspěvků 23.10.18 08:10

@Campanelle Já jsem sama, takže manžel odpadá :-), dcera s tím nemá problém, kadeřník se mě posledně ptal, jestli budeme barvit, řekla jsem, že ne a že to doháním skvělým střihem :-) Je to nejen mnohem pohodlnější, a taky mám pocit, že mi líp sedí barvy, malování a není to tak tvrdé a násilné, jako když mám vlasy tmavé. Ještě nejsem úplně šedá, spíš prokvetlá. Zatím mi nikdo vyloženě neřekl, že vypadám hrozně :-), možná se jenom bojí… Když vidím nějakou obarvenou hrůzu, tak si říkám, o co je tohle lepší než moje přirozené vlasy :-)

JarkaJ
447 příspěvků 23.10.18 11:02

@chitrá alex děkuji za odpověď, to zní zajímavě, jen já o žádné životní změny už nestojím :-), stačí ty vlasy. Díky i ostatním za zkušenosti. Zda bych vypadala starší, to asi jo, myslím, že v mých čtyřiapadesáti je to přesně věk, kdy můžete vypadat (jen oblečením a účesem) podstatně starší i mladší. Manželovi by šedé vlasy nevadily, aspoň co říkal (buď rezavé nebo šedé), jenže jestli on si nepředstavuje tu elegantní stříbrošedou, která by se z toho v mém případě nevyklubala. Zatím by to bylo takové pepř a sůl a kdoví, jestli rovnoměrně. Přechod na šedou by byl otravný, to věřím, před pár lety jsem po 25 letech absolvovala přechod z krátkých na dlouhé -asi naposledy v životě, ale užila jsem si to a opětovným ostříháním jsem se asi symbolicky odstřihla od špatného životního období. S nebarvením váhám, nemám odvahu, ale nakonec o co jde, buď nabarvím nenápadnou barvou, aby odrůstání nebylo tak vidět, nebo chvíli to barvit přestanu a bude-li to hrůza, barva se na to dá dát kdykoliv.

Nixe Lulu
339 příspěvků 24.10.18 16:40

Ještě to na mně není vidět skoro vůbec. Ale stříbrné vlasy se mi líbí. Inspirující je pro mě např. fb stránka „Silver strand society“, kde se propaguje, že i přírodní stříbrné vlasy jsou krásné.
Ostatně už někdy ve věku 30-40 je to úplně normální nějaké mít, jen to lidem přijde divné kvůli tomu, že to skoro všichni barví. Já bych si přála změnu v tom, jak tohle je vnímáno, aby i přirozené vlasy byly brané jako validní možnost a ne něco šokujícího, co máme povinnost skrývat. A tak mám radost ze střípků, které poukazují na nějaký posun, z žen, které se nestydí být autentické a nesnaží se předstírat věčné mládí.
Snad i ta móda z posledních pár let barvení na šedivo/bílo by mohla napomoci i k větší toleranci přirozeně šedivějících vlasů. Kromě toho si nemyslím, že stříbrné vlasy způsobí, že člověk bude vypadat starší, než opravdu je, spíš to je věc celkového dojmu, stylu oblečení, postavy, obličeje.

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Céline Dion odmítá holčičí a klučičí oblečení

Žádná růžová nebo modrá! Zpěvačka Céline Dion uvádí genderově... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Rozhovor: K šití korzetu bruska a kladivo

Autor: Monika

Riwaa Nerona o šití korzetů, spodním prádle a nádherných křivkách... Celý článek