Návrat k šedinám

Fotoalbum tématu (48) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Temperance
1714 příspěvků 17.12.18 17:24

@giuliettka Že to je kvůli nemoci je sice blbé, ale jestli jí to opravdu sluší, tak upřímnou pochvalou myslím ještě nikdo nic nezkazil. Naopak si myslím, že ji ta pochvala mohla potěšit.

giuliettka
4122 příspěvků 28.12.18 10:31

Tí čo tu horujete za návrát k šedinám, koľko má podľa vás tá šedivá pani rokov? :-D

JarkaJ
776 příspěvků 28.12.18 10:46

@giuliettka 45-50? Když se tak ptáte, může jí být i méně než 40 nebo naopak 55. Žena neurčitého věku :-) U mě se pokus o šediny zase zvrtnul - kadeřnice mě přesvědčila (dcera a okolí taky), abych si šediny nenechávala a ty odrosty jsou prý strašné. (Na změnu jsem se docela těšila, byla jsem zvědavá.) Tak jako kompromis zvolila údajně podobnou barvu jako moje vlastní a zesvětlení melírem příště. S barvou ale spokojená nejsem, zdá se mi zas tmavší než jsem chtěla a samozřejmě nezajímavá. Vypadám v krátkých vlasech a s touto barvou zas přísnější. V duchu už připouštím návrat k výraznější měděné, ale uvidím mé rozpoložení po melíru.

giuliettka
4122 příspěvků 28.12.18 10:53

@JarkaJ Má 52, je to Alžbetka z Perinbaby. :-D
Ale mne sa viac páčila ako tmavovlasá a pripadala mi mladšia.

sakra tu tmavú fotku tam nevložím
http://static.cdn.markiza.sk/…tra2_jpg.jpg

VeronikK
1125 příspěvků 28.12.18 11:53

@JarkaJ myslím, že ten přechod na šedivé odrosty jsou to nejhorší stadium :-) Máma takhle několikrát nevydržela. Když už si vlasy opravdu neobarvila, byla překvapená, jak tmavé vlasy ve skutečnosti má. Nejsvětlejší byly navrchu hlavy, takže to bylo i nejvíc vidět při odrůstání. Barvila si co pamatuju, takže určitě tak od 35 let, před 70 si nechala šedivé a vypadá to dobře. Má je navíc docela tmavé a pěkný odstín, ne do žluta.

JarkaJ
776 příspěvků 28.12.18 13:39

@VeronikK To jo, před 70 to už taky snad barvit nebudu, ale chtěla jsem vyzkoušet v 54. @giuliettka tak jsem si myslela, že jí je kolem 50, podle očí a krku. Uznávám, že jako tmavovláska vypadá líp a podle toho, jak jsme na barvení zvyklí, přiměřeně věku = mladší než s šedou hlavou. Připomíná mi Olgu Šípkovou. Nejstarší na mě působí v té barevné haleně.

MP blanka
1900 příspěvků 28.12.18 14:05

Ovplyvnená trochu týmto vláknom, a hodne faktom, že pre odkladanú operáciu som odkladala aj kaderníčku som sa nakoniec uspokojila iba s ostrihaním tesne pred nástupom. Vlasy sú už teda fakt skôr sivé, ako blond, a skúšam si predstaviť si sama seba, ako by to vyzeralo, keby som u nefarbených vlasov zostala. Teraz to, samozrejme, žiadna krása nie je, vlasy sú splihlé od ležania, a dlhšie nemyté / prvé povolené sprchovanie mám na Silvestra /,ale možno, že po odbornom zásahu by to pripadalo do úvahy…

benyka
7326 příspěvků 28.12.18 21:23

@giuliettka Jenomže ta paní nezměnila jen barvu vlasů, ale velmi podstatně i účes. Asi uznala, že ta prořídlá neupravená černá ofina už není udržitelná a byla by s pokračujícím věkem čím dál směšnější. A když už v těch změnách byla, vzala to z jedné vody na čisto. Asi bych si na ní představovala jiný účes, ale to není otázka věku a barvy vlasů, ale spíš proporcí obličeje (vysoké čelo). Nevím, proč je jedinou metou a kvalitou vypadat za každou cenu co nejmlaději. Každý věk má svůj půvab a není se zač stydět.

JarkaJ
776 příspěvků 28.12.18 23:11

@benyka nepřijde mi s ofinou směšná, ale třeba to bylo naopak. Chtěla se přestat barvit, tak se ostrihala a teď to dorůstá a není účes zatím žádný - aspoň pro me je to takové nijaké. Nebo mohla byt nemocná a vlasy proridly. ale souhlasim,že nemusí byt cílem vypadat co nejmladší, melo by byt cílem vypadat jednoduše dobře. Tedy pokud uz na vizáži člověku záleží a nemusí resit jiné starosti, pochopitelne.

giuliettka
4122 příspěvků 29.12.18 08:28

@JarkaJ Robí programovú riaditeľku na RTVS a zrejme nebola nemocná, to by to bulvár rozmazal. Tú ofinu neviem, ale vlasy si na šedivo prefarbila. Tým účesom prekvapila, takže to zrejme nebolo nejaké odrastanie. A súhlasím s vámi, že nemusí vyzerať čo najmladšie, ale dobre. A u nej to moc zmena k lepšiemu nie je, aspoň podľa mojho názoru.

Lizbeth
890 příspěvků 29.12.18 09:59

Já se minule trochu opozdila s pravidelným obarvením odrostů ( obarvuji , když je vidět u pěšinky cca 5 mm, nyní to byl 1 cm) a bylo to hrozné - náčelnice apačů v penzi. Zřejmě budu za nevkusnou, protože se budu barvit i v 80 letech.

dagino
782 příspěvků 29.12.18 12:16

V minulom živote som mal šediny a teraz sa k nim vraciam.

benyka
7326 příspěvků 29.12.18 13:12

@Lizbeth S tím je právě dost potíž. Jednou zákonitě skoro každý dospěje do stádia, že barvení vlasů už „neusedí“, i když mu je někdo bude dělat doma. A vynucený přechod z barvených vlasů na bílé může být za těchto okolností zatraceně krutá rána. Volím raději včasnou prevenci. :-)

Paris1789
3960 příspěvků 29.12.18 16:03

Já jsem podle tady toho vlákna čekala kdovíjaké zděšení vůkol v reakci na můj nový účes, nestalo se nic. Všichni jsou v pohodě, já jsem v pohodě, naopak se mi velice ulevilo. Zpětně si uvědomuji, jak velice mne unavovalo to neustálé docházení do salonu, to dlouhé sezení tam, jakási vděčnost kadeřnici, že si na mne při svém vytížení udělá co 4 týdny čas… Pak už mne to tam začalo i štvát, protože si tam jedna kadeřnice vodila děti i docela velkého psa, taky jak se ta má kadeřnice neustále přemisťovala, tak ty prostory se mi úplně některé nelíbily, někde to bylo zase dost z ruky. A nakonec ještě dost ušetřím, peníze i čas.

Paris1789
3960 příspěvků 29.12.18 17:09

@Lizbeth
na fakultě jsme měli asitentku, které bylo jistě už kolem šedesátky, byla to taková zastydlá hippie, nosila džínové komplety, sukně do půli lýtek a hodně dlouhé vlasy až po pás, tvrdě barvené do nějaké temné hnědi. Ta měla pěšinku neustále bílou, vypadalo to úplně strašně, tehdy jsem to tak nebrala, dnes to ale nechápu, proč to dělala. Všichni věděli, kolik je jí let, vrásčitá byla hodně, ty šedivé odrosty měla vždy několik centimetrů a jak byla ta posluchárna do kopce, viděl jí na ně opravdu každý, kdo tam chodil.

Lizbeth
890 příspěvků 29.12.18 17:35

Tak barvím se sama doma, trvá to asi 15 minut ( stojím v koupelně u zrcadla) a dalších 30 minut sedím u pc, nebo dělám cokoliv v bytě u čeho nehrozí, že bych hlavou něco obarvila :).. takže čas, peníze ani vysedávání mě nijak nevadí..
Je opruz jak rychle ty vlasy rostou a že odrost je prostě brzy vidět..a ano, uvědomuji si to hlavně, když sedím v tramvaji, kde nademnou někdo stojí.

Asi budu do budoucna něco na způsob přestárlé hipísačky - nosím delší tmavé vlasy ledabilého střihu a nehodlám na tom nic moc měnit.

Chany
928 příspěvků 29.12.18 17:48

Alžbětka v bílém svetru nahoře vypadá jako dobře udržovaná šedesátnice, nemůžu si pomoci… ;)

benyka
7326 příspěvků 30.12.18 09:08

@Lizbeth To byla reakce na zmínku, že se budete asi barvit i v osmdesáti. Mám vlastní zkušenost s matkou. Nedovedu si představit, jak bych jí barvila vlasy, když byla v 84 letech unavená i po pěti minutách sezení na židli. A ze zrcadla na ni do smrti koukala úplně cizí bělovlasá ženská. Rvalo mi to srdce, ale jinak to prostě nešlo.

giuliettka
4122 příspěvků 30.12.18 09:49

@Lizbeth Moja babička umrela v 90 a ešte ako 80 ročná oberala čerešne na strome. Takže ak sa chcete farbiť, tak sa farbite, v 90 na vás cudzia žena zo zrkadla pozerať nemusí. 

Dalmitka
1674 příspěvků 30.12.18 10:41

K farbeniu toľko - stojí to síce čas a peniaze, ale aj keby som chcela, asi neprestanem. Vlasy si farbím na tmavofialovo /asi to znie hrozne, viem/, ale keď niekedy predĺžim interval a vlasy vyblednú - vidím rozdiel; po zafarbení mám pocit, že mi ubudlo pekných pár rokov a to napriek tomu, že sa hovorí, že s vekom treba vlasy zosvetlovať - u mňa naopak. Neviem si predstaviť, že to raz vzdám, uvidíme…
Asi by som mala doplniť - samozrejme chodím farbiť do kaderníctva, v živote som si nefarbila vlasy sama, okrem iného som na to aj príliš pohodlná.

Příspěvek upraven 30.12.18 v 17:17

Paris1789
3960 příspěvků 30.12.18 16:19

Osobně bych se sama nikdy nebarvila. Jako si nepokládám parkety a neopravuju pračku, tak i s vlasy chodím k někomu, kdo tomu rozumí. Vyplatí se to. Ale teď už chápu, proč má tolik žen tak škaredé vlasy.

VeronikK
1125 příspěvků 30.12.18 19:53

@Paris1789 jsou věci, které ale zvládnete - některé třeba výborně. některé hůř, něco vůbec… A něco se vám třeba jen nechce, není pohodlné, nemáte čas… Znám i paní, které si nechávají mýt vlasy jenom v kadeřnictví. Jistě by to doma zvládly právě tak dobře. No a tak si myslím, že si leckdo zvládne nabarvit vlasy (nebo upéct dort, položit parkety, opravit pračku, zrýt zahradu…)

edit -překlepy

Příspěvek upraven 31.12.18 v 09:59

holly.golightly
45 příspěvků 30.12.18 21:53

Já se zase snažím být soběstačná v co nejvíce věcech, ať už jde o opravy v domácnosti, nebo péči o sebe. Takže si doma sama maluju a skládám nábytek, stejně jako si dovedu obarvit vlasy, ostříhat ofinu nebo se nalíčit. Popravdě mě děsí představa, že jsem odkázaná na to, kdy si na mě kadeřnice udělá čas tak, abych byla upravená tehdy, když to potřebuju. Ale znám lidi, kteří když jdou na večírek, musejí se nechat nalíčit a učesat, protože to zkrátka sami neumí. A já zase neumím upéct dort.

giuliettka
4122 příspěvků 30.12.18 22:05
@holly.golightly píše:
Popravdě mě děsí představa, že jsem odkázaná na to, kdy si na mě kadeřnice udělá čas tak, abych byla upravená tehdy, když to potřebuju.

No tak tá predstava desí aj mňa. Ja sa ku kaderníkovy objednávam na deň a čas keď chcem ja a nie keď on si na mňa urobí čas.

JarkaJ
776 příspěvků 30.12.18 22:27

@Lizbeth Taky jsem se dlouho barvila doma, když jsem měla hodně krátké vlasy. Barva sice občas chytla jinak než jsem chtěla, ale šlo to a na příště jsem zase pečlivě vybírala další odstín. Když jsem měla vlasy delší a viditelné šediny, kdy barvení přestávala být zábava, koupelna zacákaná a uši obarvené, přestalo mě to bavit a už jsem jedině chodila na barvu ke kadeřnici. Teď mám opět krátké a těch peněz za barvení je mi docela líto. Kadeřnice hodně kritizují domácí barvení a i zde na MP se to nesetkává s pochopením :-)

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek