Návrat k šedinám

Fotoalbum tématu (48) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
3663 příspěvků 31.12.18 10:01

Vůbec nezpochybňuji tvrzení, že si barvu každá žena (i muž) dokáže na hlavu napatlat sám. Jisté pochybnosti o tom, jak dobře, samozřejmě mám, ale věřím, že cvik dělá mistra. Nicméně co už za vás v drogerii neudělají, je, že vám nenamíchají barvu podle vašeho barevného typu, typu a kvality vlasů a současně vás nevarují, že s touhle barvou nebudete vypadat vůbec dobře. Mimo jiné vám taky neřeknou, že na tuhle koudel, kterou vy mylně stále považujete za vlasy, už žádná barva nepatří, že je třeba ty vysušené mrtvoly ostříhat a začít znovu s jiným účesem. Taktéž vám neudělají (nebo aspoň nedoporučí) žádnou regenerační kůru, aby vaše vlasy stále přpomínaly vlasy a ne na 90 stupňů vypraný chemlon.

VeronikK
1033 příspěvků 31.12.18 10:04

@Paris1789 tak to máte naprostou pravdu. Ovšem smutnou skutečností zůstává i to, že výše zmíněné rady a doporučení se vám často nedostanou ani v kadeřnictví - proto mám důvěru jen v málokterého kadeřníka, a to platí i o těch dražších…

Paris1789
3663 příspěvků 31.12.18 10:35

@VeronikK
Inu svět je plný nejistot, chápu, že slabší povahy raději dají přednost jistotě domácího barvení před nejistotou zkoušení salonů, hledání recenzí apod.
Jako jsme dávali dlouho přednost jistotě plánovaného hospodářství před nejistotou volného trhu.

VeronikK
1033 příspěvků 31.12.18 10:47

@Paris1789 spíš bych řekla, že si lidé museli leccos spravit, vyrobit nebo zkrátka nějak doma zařídit sami a už jsou tak zvyklí… Já třeba jo. Můj táta si třeba během života postavil dva domy - ne teda úplně sám, měl pomocníky, dělníky apod. Ale sám si je vymyslel, a nakreslil (není architekt), ne proto, že by to byla jistota, ale proto, že to zvládne, baví ho to a je to asi určitá výzva… Já třeba ráda peču doma na oslavu dorty - není to jistota, občas jsou to trochu nervy, že se to nedaří, jak má, že nemám ani takové možnosti, jako profesionál. Přesto to dělím, protože jediná jistota je, že chutnat bude líp, než z cukrárny. A vlastně vzhledově se taky nakonec povede. Je to pro mě výzva, baví mě to. Stejně tak jsem si kdysi barvila vlasy i doma. Prostě proto, že to zvládnu (a ušetřím). Teď si je už po třicítce nebarvím, jsem trochu marnivá a jsem ráda, že se ani po čtyřicítce barvit nemusím - ale asi bych z pohodlnosti dnes šla ke kadeřnici :-)

Paris1789
3663 příspěvků 31.12.18 11:26

Často přemýšlím nad tím, jak by to u nás taky mohlo vypadat, kdyby každý dělal jen to, co mu opravdu jde a to ostatní nechal na lidech, kteří se na příslušný obor specializují. Třeba když mi konečně nalakoval nehty někdo, kdo to opravdu umí.
Vypadá to asi tak 100× líp, déle to vydrží a já nemusím ten smrad čichat doma a několik hodin předstírat, že jsem chromá.

Matmys
2185 příspěvků 31.12.18 11:31

Přidám svou zkušenost.
Já jsem se po cca třiceti letech domácího barvení rozhodla, že se budu trochu rozmazlovat a chodím ke kadeřníkovi. Pravda , dalo to práci najít někoho, kdo by mi vyhovoval, ale teď jsem spokojená. Jednak mám dobrý pocit ze dvou hodinek, které mám jen pro sebe a jednak se barva vůbec nevymývá. To barva z krabičky kolikrát tekla do vany ještě po třetím mytí.
Co se týká kvality vlasů, tak to se těžko posuzuje, mám hodně krátké vlasy, ale už nějakou dobu nepotřebuji kondicionér. Dřív to byly vlasy jak sláma (nikoli barvou, ale konzistencí).
Taky to dělá to, že kadeřník vlasy vždy trochu sestřihne, resp. poupraví střih. A to si doma prostě neudělám.

Ehmm… ten můj text teď to vypadá jako reklama.
Ale není :) Jen srovnání obou metod.

Paris1789
3663 příspěvků 31.12.18 13:11

Jen bych ráda ještě poznamenala, že v drogerii se prodávají jen generalizované barvy, kdežto kadeřník vám tu barvu skutečně namíchá a odstín vám přizpůsobí, pokud teda za něco stojí.

marikahr
902 příspěvků 31.12.18 13:27

@Paris1789 farba sa da kupit aj v kadernickych potrebach, pripadne objednat z internetu, netreba sa vzdy spoliehat len na farbu z drogerie.
Takisto rozne kury a vlasove masky.
A miesanie farieb sa da zvladnut tiez, pokial mate na to trosku cit ;-)

Paris1789
3663 příspěvků 31.12.18 14:02

@marikahr
jak říkám, parkety si taky sama nepokládám, jakkoli si věřím, že bych si ten postup nastudovat dokázala.

VeronikK
1033 příspěvků 31.12.18 14:08
@Paris1789 píše: Často přemýšlím nad tím, jak by to u nás taky mohlo vypadat, kdyby každý dělal jen to, co mu opravdu jde a to ostatní nechal na lidech, kteří se na příslušný obor specializují. Třeba když mi konečně nalakoval nehty někdo, kdo to opravdu umí.
Vypadá to asi tak 100× líp, déle to vydrží a já nemusím ten smrad čichat doma a několik hodin předstírat, že jsem chromá.

zase s vámi souhlasím, ovšem uvědomte si, že by pak někteří z nás nevěděli, co dřív a další by neměli do čeho píchnout…

@Paris1789 píše:
Jen bych ráda ještě poznamenala, že v drogerii se prodávají jen generalizované barvy, kdežto kadeřník vám tu barvu skutečně namíchá a odstín vám přizpůsobí, pokud teda za něco stojí.

Přesně, když jsem si nechávala barvit vlasy od kadeřníka, tak některý uměl namíchat super barvu. Většinou byl problém, že jí musel domíchávat, protože jí udělala málo :-)

marikahr
902 příspěvků 31.12.18 14:20

@Paris1789 ja parkety nekladiem, u nas to robi manzel, a robi aj ine veci, parkety su brnkacka ;-)
ja zas napr peciem a dovolim si tvrdit, ze urcite lepsie ako sa da kupit v nasom meste ;-)
tiez napr. pestujem svoju vlastnu zeleninu
A nerobim to preto, ze by som tych par eur nemala. Mozem si to s prehladom dovolit kupit, ale bavi ma to … este by som chcela vediet lepsie sit, tu som zatial odkazana na konfekciu :-P

giuliettka
3646 příspěvků 31.12.18 14:48

@marikahr Moj kaderník sa necháva strihať u kolegyne, vraví, že na to, aby sa človek sám perfektne ostrihal by potreboval tu hlavu zložiť z ramien a dať si ju pred seba. Viem to preto, že som mu ten účes pochválila. A myslím, že u tých parkiet, pečenia a čo ja viem čoho sa to naučí ktokoľvek, ale tie vlasy urobené doma nikdy dobre vyzerať nebudú, ak si to urobí človek sám. Je to rovnaké ako s pedikurou, manikurou a trebárs masážou. Sám si to človek super neurobí, ani keby bol v tom preborník a génius.

marikahr
902 příspěvků 31.12.18 15:03

@giuliettka to suhlasim, ze sam sa neostriha ani tu farbu clovek nenapatla tak ako kadernik
ale moja reakcia bola na pouzite farby a ich namiesanie, a rozne osetrenie vlasov… to sa da jednoducho zvladnut!

giuliettka
3646 příspěvků 31.12.18 15:11

@marikahr ps viete, že ako sa vraví, že ak sa vám páči účes kaderníkaúčky, tak sa máte nechať ostrihať u toho, kto ho strihal a nie uňho? Tak som to skúsila. On bol raz nemocný a tak som sa objednala práve k tej jeho kolegyni a nebola som spokojná. Odvtedy hlásam teóriu, že každý si musí nájsť toho svojho. :-D A že chlapi sú lepší.

lorens
2034 příspěvků 31.12.18 16:02

@giuliettka Samomasáž nejde, ale kdybych si hlavu mohla dát před sebe, barvím se doma. Že to nejde mi vadí i u foukání a strašně. Na stříhání bych si netroufla, to chce tréning a cvik. Se svou kadeřnící jsem spokojená, ale nebaví mě tam chodit, zabiju tím půl dne.

Manikúru si udělám jako v salónu bez problémů. Možná ještě líp, znám totiž každou sebemenší nedokonalost každého svého nehtu a vím jak zabrousit, aby zmizela. Zkoušela jsem odbornice, ale ani jedna se s tím tak nenimrá a stačí, aby jí ruka ujela o půl milimetru a mě bere čert. Vím, že nikdo jiný to nevidí, ale to vídím. Ztvrdlou kůži nebo kuří oka nemám, v tom smyslu pedikúru nepotřebuj a když dokážu nehty na rukou na nohou teprve. Není to operace srdce a mám k tomu obě ruce. Udělám si obojí v klidu u filmu, lak mám doma, kdyby bylo náhodou potřeba opravit. Sebemenší poškození nesnesu a musela bych to okamžitě sundat anebo chvátat do salónu. Nehty vydrží tak šest dní ve stavu, se kterým jsem spokojená. Pak v každém případě odlakuji, protože odrůstají.

Ale co se týče šedin jsem s vámi. Svou Cruellu čili jednostranného skunka budu barvit i v devadesáti. Nebo k ní odbarvovat zbytek hlavy.

marikahr
902 příspěvků 31.12.18 16:05

@giuliettka suhlasim, ze kazdy si musi najst toho svojho ;-)
ja uz som vyskusala niekolko kaderniciek, dokonca som za jednou dochadzala do druheho okresneho mesta
Mne sa ale vzdy po case prestane ta „moja“ kadernicka pacit; z pociatocneho nadsenia to prejde stadiom „OK“ a neskor akoby to uz zacala flakat
V poslednej dobe za sebou sa mi to stalo u troch; teraz som u stvrtej …

giuliettka
3646 příspěvků 31.12.18 16:07

@lorens Keď ja chcem vidieť ten film, tak nemožem lakovať doma. :-)
Ja som si pedukuru dala raz pred rokmi, pred odchodom na dovolenku. A keďže som tu pedikérku nepoznla, a nevedela som o čom sa mám baviť, tak som si tam doniesla knižku a odvtedy chodím na pedikuru pravidelne a čítam si tam. :-D

giuliettka
3646 příspěvků 31.12.18 16:14

@marikahr Ja som u toho svojho už dlhšie, ale ja odchádzam od kaderníkov vždy až keď sa ja odsťahujem na opačný koniec republiky, alebo pre istotu do iného štátu. :-)
Ale raz som bola vo Frankfurte nad Mohanom a bol mi dlhý čas a nejak sa mi zažiadalo zmeny a tak som vošla do kaderníctva na ulici plnej luxusných butikov a oznámila schneiden, sadla a dej sa voľa Božia a vyzerala som úchvatne! :-D

marikahr
902 příspěvků 31.12.18 16:23

@giuliettka odstahovat sa neplanujem ;-)
asi porozmyslam nad ucesovou turistikou :-)

giuliettka
3646 příspěvků 31.12.18 16:26

@marikahr Ale manžel ma skoro zabil, stálo to nekresťanské prachy a musíte sa vybrať do krajiny kde neviete jazyk. Ja neviem nemecky ani ťuk. :-D

lorens
2034 příspěvků 31.12.18 16:54

@giuliettka Nikdy nekoukám na nic, co se nedá zastatvit. Někdy u toho jako u vaření a pečení, což bych jako neškolená neodbornice neměla dělat, poslouchám audioknihy nebo se u toho celoživotně vzdělávám. Na paní, co přednáší, se koukat nemusím. :)

Mně je nepřijemný kadeřník, ale nehtová studia dvakrát. Nemám ráda ten odér, zvlášť, když někomu dělají umělé nehty, švitoření zákaznic a manikérek u vedlejších stolečků i to že musím spořádaně sedět. Kdysi jsem si ale nechala udělat nehty v autoservisu. Měli tam manikérku jako službu pro čekající zákazníky a byla jsem spokojená. Jenže za tou kdybych jezdila, strávím tím taky půl dne.

Jednou jsem si u kadeřnice četla, když ona konala a pak jsem se nestačila divit.

Příspěvek upraven 31.12.18 v 16:59

Lizbeth
832 příspěvků 31.12.18 16:57

..asi je to i tak, že leckdo nepotřebuje mít hlavu od kadeřníka a nehty ze salonu..ano možná bych vypadala lépe, ale není to zřejmě má priorita. Připouštím s klidným srdcem, že odstín z drogerie mi vyhovuje a přiznávám, že těch cca deset odstínů od lehce oříškové až po černou mi vykouzlí stejnou barvu ( hnědočernou), ale protože právě tu chci, může mi být buřt, že to barví tímhle stylem. Obarvuji si ten odrostlý centimetr šedin, takže mi může být jedno jak rychle se vymyje, protože dříve než se vymyje, tak vlasy odrostou, důkazem je zbylých 30 cm vlasů délek, které pořád zůstávají obarvené a které nedobarvuji - permanentní barva se prostě nevymývá, ale odrůstá.
Nehty mám krátké, měkké a i kdybych si je nakrásně upravila více než dělám ( nůžtičky a pilník) a věnovala jim extra péči a nalakovala je, tak během jediného pracovního dne budou ošoupané, ulámané a se záděrama.

U kadeřnice jsem párkrát byla a nikdy mi nic nedoporučila, vlasy mi s klidným srdcem na mé přání zničila melírem..na mé přání stahovala černou, abych byla zrzavo hnědá a podobné blbosti..Nevšimla jsem si ,že by platila přímá úměra, úprava u kadeřníka vypadá na všech lépe, než domácí péče..i kadeřníci jsou jenom lidi.

Až sem napíšu, jak se už leta stříhám sama, bude diskuze oživena na dalších 10 stran :)

marikahr
902 příspěvků 31.12.18 17:37

@Lizbeth strihat by som sa sama (v mojom veku) neodvazila ale v puberte som si presla aj tymto :-D
Ako hovorite aj kadernicka je len clovek, aj v restauracii sa vam stane, ze vam nechuti, krajcirka usije krivo/nepadnuco,.. skratka nie kazdy robi co vie :-D

holly.golightly
45 příspěvků 01.01.19 13:24

Je to tak, že i kadeřníci jsou jen lidé a zkrátka neplatí, že jejich práce bude vždy nutně vypadat lépe, než domácí barvení. U kadeřnice jsem byla třikrát v životě, přičemž jedna mi odrosty u blond vlasů obarvila na svítivě oranžovou a u toho mi vyškubala asi tak polovinu vlasů, druhá mi nedokázala vlasy ani umýt, protože byly příliš dlouhé na to, aby si s nima poradila, a třetí, když jsem chtěla vlasy vyfoukat a natočit, mi vrazila do ruky kartáč a fén, ať si to udělám, jak jsem zvyklá, a následně jsem z kadeřnictví odcházela s mokrými rovnými vlasy.
Takže mi zkrátka nezbylo, než se naučit postarat se o vlasy sama, a mám klid. Jo a používám převážně profesionální vlasové přípravky, a na to jsem si taky musela přijít sama, co mým vlasům vyhovuje nejvíc, protože první kadeřnice mi doporučila masku, ze které jsem měla vlasy jako koudel.

MP blanka
1836 příspěvků 01.01.19 14:08

Ja som kedysi dávno asi urazila kaderníčku / ku ktorej som sa už nevrátila / tým, že som jej hneď na úvod oznámila, že nechcem, aby som ,až budem odchádzať, vyzerala že práve idem z kaderníctva. Myslela som tým, že chcem síce vyzerať pekne, ale tak nejako prirodzene.Napriek tomu mi urobila z mojich vtedy ešte dobrých polodlhých vlasov na hlave „ umelecký výtvor “, ktorý som zrušila ihneď po príchode domov.Bola to vlastne moja prvá návšteva v kaderníctve a bola som ešte príliš mladá na to, aby som si dovolila kaderníčke hovoriť do jej práce.

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek