Návrhář + krejčí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.11 20:10

Holky je tu nějaká, která je vystudovaná návrhářka? :D
Mě jde spíše o to, že mám doma schovaný nějaké návrhy, které bych chtěla jednou zrealizovat. Akorát mé šicí dovednosti jsou na úrovni pekla pekelnýho, Pro mně by bylo naprosto fajn, kdybych znala nějakou krejčovou, nebo někoho, kdo umí parádně šít a zná postupy. Sama se snažím, ale prostě to není hezký a některé postupy mi nejsou jasné. Třeba sama bych se rozhodně nepouštěla do šití saka, kabátu nebo bundy. Nebo i nějaké složitější věci, kde to pak ve výsledku vypadá hrozně v mém provedení.
Nevíte teda, co s tím? Cvičit cvičit vím sama, ale když nevím, jak pořádně cvičit a kde je chyba (učitelka mi furt omílala, že nejsem přesná) ale nemám nikoho, kdo by mi to nějak ukázal. Už jsme přemejšlela o kurzu, že bych absolvovala ..

Reakce:
Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.11 21:27

Já sama jsem si dokázala ušít všechno včetně zimního kabátu. Moje matka je naprostej (byla) mistr šití. Nejvíc jsem šila na děti, to je úplná paráda. Je to malý a snadno se tím manipuluje, navíc ty děti (do určtého věku) nosí nadšeně všechno, co jim maminka dá. Mne donutila nouze. Učila jsem se z vlastních chyb. Mám za sebou spoustu pomníků - zpola došitých oděvů, jež jsem opustila, protože jsem tak nějak došla k závěru, že tudy cesta nevede. Asi největší pomník je zkažený hedvábný žoržet (6m/140).Podle mých osobních zkušeností si na to stejně musíte přijít sama. Jsou vychytávky - prostřižené kapsy, výstřihy a tak, u nichž je dobré, když vám někdo poradí. Já osobně jsem to šila podle své představivosti, tohle mi šlo výborně, ale narazila jsem u různých vlastností materiálů, to je totiž čistá empirie.Na pružných materiálech jsem ztroskotala.Šít jsem přestala s nástupem řetězců - prostě se mi do toho už nechtělo a navíc mí synové už mají své představy o módě. Ale dodnes se slzou v oku vzpomínám na ty zimní bundičky - bylo jich celkem 6 - 2× vrchní, 2× vložka, 2× podšívka. Dneska nechápu, že jsem to dělala.
Má rada: šijte, myslete na to, dělejte si sama střihy, počítejte s nezdarem, úspěch se dostaví. Technické vychytávky konzultujte s odborníky. Dneska bych na to šla tak, že bych si ze sekáče vzala potřebné kousky, rozpárala je a podle toho zkoumala, jak to asi vyrobili. Dobré je taky odladit to na dětech, ony moc neprotestují.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.9.11 07:21

Děkuji za rady. No moje mamka je zase šikovná na pletení. Si pamatuju, když jsem byla malá, tak jsme nosily takový pletený šaty :))
No já bych šila dál, protože věci z řetězců se mi nelíbí a nepadnou mi na mojí nekonfekční postavu.
Ale tak což o to, já bych si kolikrát poradila, jak to udělat, akorát to pak z rubuvypadá fakt hnusně :)) No já už mám doma knížky, které by mi mohli pomoct, tak uvidíme, jak mi to půjde :) mám v plánu si ušít jednoduché šaty bez ramínek, zvýrazněný pas a rozšiřující sukni ke kolenům, nebo nad :) což je jednoduché tak uvidíme .))

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek