Nejen šaty dělají člověka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
kacenka.smile
428 příspěvků 30.11.12 19:29

@Tionula Souhlasím, raději budu krásná já sama (investice do životního stylu, jídla, pečující kosmetiky), než abych na sobě měla jen krásné věci. Tedy ne, že bych na oblečení kašlala, jen je v žebříčku hodnot posunuto až dál. Dekorativní kosmetika je ale aktuálně docela v popředí, jelikož mám s pletí problémy.

lipo
303 příspěvků 30.11.12 19:34

@Tionula Jsem taky z vesnice:). A do autobusu mívám většinou přesně odpočítanou částku, minimálně v 99% případů vím, kolik mám platit, takže by nějaké navyšování panu řidiči asi ani neprošlo, ale opravdu jsem nezažila, že by si řekl o korunu víc, stejně tak ani v obchodě nebo jinde. Jo, takovej automat na kafe, to je jiná, ten si klidně řekne o 10 kč víc a kafe si nechá. A pak taky teda musím přiznat, že když jsem měla brigádu v tesku, tak jsem se mockrát přeřekla, ale rozhodně nikdy ne schválně, ono prostě po celém dni za kasou vám už jde hlava kolem, nehledě k tomu, že pro matematického analfabeta jako jsem já není sranda zaokrouhlovat halíře:). A i kdybych se chtěla takto obohatit, nevím jak, i když mi třeba lidi dávali koruny, já si je vzít nemohla (respektive bych si to mohla pak z kasy vybrat, ale byl by to trochu dost problém a jsou tam všude kamery, tak nevím, jestli by to za to někomu stálo. Proto mě zajímá, o jakém navýšení to @eva64 mluvila.

Tionula
58 příspěvků 30.11.12 19:35

@kacenka.smile
Viděla jsem dokument o životním stylu na nějakém ostrově, kde bylo všechno předražené a ženské neměly ani na šampon.

Tionula
58 příspěvků 30.11.12 19:38

@lipo
Já mám peníze odpočítané, ale když jezdím za 12.- a řidič řekne o korunu víc, jde to poznat.

rice
352 příspěvků 1.12.12 23:25

:D hlášky o sexshopech jsou to nejvtipnější, co mě dneska potkalo!

renoarko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.12 00:48

Ako ja som už suverénne do sexshopu vliezla, ale to preto, že som si ho pomýlila s kaderníctvom (dvere boli vedľa seba blízko), aká som bola zmätená, keď som zbadala svoj omyl a hneď som sa na opätku zvrtla :D :D :D No a potom ešte raz, ale to už omyl nebol, prechádzali sme sa s bývalým priateľom a on zahlásil, že poďme sa tam pozrieť no tak som šla, šak žijeme len raz :D Budem sa za to smažiť v plameňoch pekelných na večné veky? :D A to sa považujem za (pomerne :D) slušnú :D

noemi
1645 příspěvků 2.12.12 01:41

Ač bychom neměli nikoho soudit podle vzhledu, tak je to v nás asi zakódováno, že do těch tří sekund člověka automaticky nějak zařadíme, ale myslím, že to bude i jakýsi sebeobranný program v nás, abychom tak dokázali vyhodnotit třeba něco nezvyklého, někoho nebezpečně působícího a podobně.
Snažím se lidi soudit spíš podle toho jací jsou, ale takhle letmo na ulici člověk nemá šanci a napadne jej, že tahle paní dělá asi tohle a tahle slečna studuje, ale ne ve zlém. A kdo stojí před jakým obchodem je mi srdečně jedno, kdo jak sebejistě vchází do sex shopu či jinam také. Spíš si všimnu, když je někdo zajímavě oblečený, má zajímavý účes a tak.

Tionula
58 příspěvků 2.12.12 20:33

Už mě tu asi nikdo nemá rád… :D
@renoarko
V plamenech pekelných již je plno, ale pokud se chcete přismahnout, zkuste solárium. S pořádně žlutou barvou obličeje se možná do módního pekla dostanete.

Kralovna Bitche
382 příspěvků 2.12.12 21:10

Se svojí přezdívkou asi není třeba, abych k sexshopu něco dodávala, což? ;-)

Škatulkování je naprosto běžná a hlavně přirozená věc. Je to první a důležitý sociální filtr, který člověk použije, když se s někým setká /někoho vidí/. To, kam člověka zařadíme a podle jakých faktorů hodně ovlivňují naše vlastní zkušenosti a spousta jiných věcí. Děláme to všichni.

eva64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.12 21:38
@lipo píše:
@eva64 Můžu se zeptat na to navýšení účtu? Nějak mi není jasné, jak by to ta prodavačka mohla udělat, leda že by po vás požadovala vyšší částku, ovšem to se mi moc nezdá, tu správnou přece máte napsanou na displeji… Nechci nějak rýpat, jsem zvědavá.

Namarkovala tam místo kupovaného jiné - dražší zboží, nečekala, že si kontroluju účtenky.

eva64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.12 21:47
@lipo píše:
@eva64 Můžu se zeptat na to navýšení účtu? Nějak mi není jasné, jak by to ta prodavačka mohla udělat, leda že by po vás požadovala vyšší částku, ovšem to se mi moc nezdá, tu správnou přece máte napsanou na displeji… Nechci nějak rýpat, jsem zvědavá.

A v druhém případě mi vracela na stokorunu, i když jsem platila dvousetkorunou. Ještě že na účtence bylo v položce hotovost 200,–, tak mi to musela po krátké debatě doložit. Nechápu, proč si myslíte, že lžu, a proč mám ta červená ramínka. Je to prostě fakt. I tak funguje oblečení. Nebo to bylo proto, že jsem stará, a pokladní si myslela, že už senilní? Ani to se nedá vyloučit. V každém případě si už dávám pozor.

yanulienka
382 příspěvků 2.12.12 22:54

@eva64 Nebo to taky mohla být prostě náhoda. Mně už několikrát špatně vrátili (někdy míň než měli, ale někdy taky víc), nebo něco omylem namarkovali dvakrát…To se stává, lidi nejsou stroje ;-)

lipo
303 příspěvků 3.12.12 08:43

@eva64 Já si rozhodně nemyslím, že lžete, jen mě zajímalo, jak to ta pokladní mohla technicky udělat. Věřím vám, že to tak opravdu bylo, ale popravdě si myslím, že se jednalo spíš o omyl. Jak už jsem psala, pro tu pokladní by byl dost problém si takto získané peníze potom jakýmkoli způsobem nechat (oficiálně to nejde, i kdyby se jednalo o „dárek“ od zákazníka, do kapsy je strčit nesmí (kdyby se u ní našly, je to hned problém), jsou tam kamery…) a neumím si představit, že by to někomu stálo za to, navíc kvůli stovce. Ty paní a slečny jsou většinou rády, že mají práci, a ty problémy, co by s tím mohly být, jim za to podle mě nestojí. Nevím sice, jak to chodí v jiných supermarketech, ale i tam to musí mít nějak ošéfované.

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.12.12 09:38

Popravdě jde mi z toho hlava kolem, co tu píšete o těch pokladních. Když si někdo myslí, že se ho snaží jenom podvést, tak je mi to opravdu líto. Zčásti i proto, že dělám občas brigádu na pokladně a vím jak to chodí, nemáte žádnou možnost se tam nějak obohatit. Pokud pokladní namarkuje jiné, dražší zboží (což jde třeba jenom u pečiva nebo tak, jinde jsou kódy), tak by ji ten rozdíl přece na kase chyběl, kdyby si ho vzala… všechno se kontroluje.
Já nemám důvod si myslet, že se mě někde snaží ošálit. Jde v 99 % případů o omyl plynoucí z nepozornosti (někdy i lajdáctví, ale nehledala bych v tom zlý úmysl). Spíš některé typy lidí to přitahují svým chováním (když přijdu a budu se tvářit povýšeně a okatě všechno kontrolovat, tím spíš pokladní znejistí a udělá nějakou chybu).

Abych nebyla jen OT, tak dodám, že lidi škatulkuji opravdu jenom v extrémních případech, jinak si spíš nevšímám, co má kdo na sobě a nedejbože do jakého obchodu leze. Příklad - jdu večer sama po ulici, jde proti mně borec - tepláková souprava, zlatý řetěz na krku, opálený - zpozorním, i když je to možná jenom mladík, co jde čekat svou holku k autobusu, protože se bojí jít sama.

Zorča
142 příspěvků 3.12.12 11:57

Mně jednou vrátila špatně paní na autobusáku v zahraničí za přepážkou. Chvíli jsem se s ní dohadovala, že mi vrátila špatně, ale ona na mě začala hudrovat, že mi jede autobus a ať už vypadnu.
Pak to zkoušela ještě jedna na dalším autobusovém terminálu, ale tam jsem se už nedala a přesto, že mi málem ujel bus, jsem se nenechala zmást a vrátila mně všechno přesně. Ale nechtělo se jí. A tam to rozhodně taky vypadalo, že tam jsou snad aj kamery a nic takového se tam nemůže stát.

A ne ve všech obchodech jsou kamery, v takových malých večerkách a samoškách by se dalo člověka obrat o pár korun.

Moir
2328 příspěvků 3.12.12 13:05

Práce pokladní v super/hypermaketu je jedna z nejhorších, mizerně placená, nesmírně náročná na pozornost a schytá to za všechny chyby na krámě. Párkrát jsem za dob studií na pokladně byla, studentky dávala agentura na 12/14 hodinové směny a přísahám, že ač jsem neměla sebemenší úmysl podvádět, tak jsem ke konci neodečetla na papíře dvě dvouciferná čísla, jak jsem byla zblblá.

Zoe
316 příspěvků 3.12.12 13:56

Já to vidím tak, že neznámý člověk je jako nepopsaný list papíru. Pokud ho vidím, podle jeho vzhledu „napíši“ první řádek. Promluví-li, je tu druhý řádek, a tak dále…
Myslím, že je to úplně běžný společenský jev, že to děláme podvědomě. A naopak, posuzuje-li někdo nás, tak to nemůžeme mít nikomu za zlé. Ale většina z nás se také už někdy spletla, a tak je v soudech opatrná.
Musím se přiznat, že když cestuji sama, tak tohoto faktu využívám a oblékám se schválně nenápadně, „šedě“ a mírně nemoderně, abych splynula s davem a aby mne pokud možno nikdo neobtěžoval.

renoarko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.12.12 16:24

@Tionula To sa Vám len zdá, že vyzerám tak žlto, fotka je zhotovená za dosť zlých svetelných podmienok a s priamym bleskom :D V skutočnosti som snehulienka belostná a aj makeup nosím svetlý, zdanie klame :D Na druhej strane tu však nevyzerám tak hrozne nefotogenicky ako na iných fotkách, preto ju tu mám…

Příspěvek upraven 03.12.12 v 16:39

Eila
166 příspěvků 3.12.12 16:35
@eva64 píše:
A v druhém případě mi vracela na stokorunu, i když jsem platila dvousetkorunou. Ještě že na účtence bylo v položce hotovost 200,–, tak mi to musela po krátké debatě doložit. Nechápu, proč si myslíte, že lžu, a proč mám ta červená ramínka. Je to prostě fakt. I tak funguje oblečení. Nebo to bylo proto, že jsem stará, a pokladní si myslela, že už senilní? Ani to se nedá vyloučit. V každém případě si už dávám pozor.

Spíš je vidět, že jste nikdy nedělala takhle monotóní práci, jako je pokladní. Prodavačka rozhodně nevnímá, jak je kdo oblečený a navíc konspirovala, jak mu špatně vrátit a obohatit se.

Navíc mám za sebou spoustu zkušeností s podobnou prací a naopak můžu jednoznačně říct, že jsem nikdy neměla čas ani chuť zkoumat co kdo má na sobě, jediné co jste schopná zaznamenat jsou arogantní ženské, co s Vámi jednají jak se špínou, protože sedíte za pokladnou. Tam jsem skutečně škatulkovala a usínala s představou jak jim hlavu zavírám do té pokladny :-)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.12.12 21:49

@Eila
No, nevím, proč bych měla s pokladní jednat jako se špínou (pokud se tak sama nechová), ale fakt je, že kdykoliv dojde u pokladny k nějakému omylu (dejme tomu pravidelně u jednoho z deseti nákupů), vždy je to v můj neprospěch. Zajímavé.

eva64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.12.12 22:27

@kiwi
Tak nějak.
Nechápu, že pár slov tady někomu vydrží několik dní.
U pokladny jsem sice nikdy nedělala, ale v rámci VŠ studia jsme po 2. ročníku měly praxi na LDN a jednu starou paní jsem 8× za službu kompletně přebalovala včetně postele / z toho nejhoršího/. A praxe byla 4 týdny zadarmo. A dělala jsem to ráda. A mnoho jiných manuálních prací, a nestěžovala jsem si. Tak už nebuďte OT.

Tionula
58 příspěvků 4.12.12 17:21

@renoarko
Nevypadáte, ale podle mé nevlastní matky byste se měla „opálit nebo jít do solárka, protože takhle přece nemůžete jít na ulici“. Ach jo. Vlasy černé jako eben, tvář bílé jako sníh…
prodavačky aj:
Práce je namáhavá, a většina lidí není tak tolerantní, že by si řekla, že se to stává a prodavačce začnou sprostě nadávat i za dvoukorunu. Ale někdy, což se stává často, taky nedokážou připustit chybu. Nevím.
@kiwi
Možná na ně působíte jako „dáma“, což je status, který asi někoho vybízí, aby si na vás vybíjel zlost.

kappa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.12 23:11

Ono nie vsade su tie najnovsie pokladne, kamery, a nie vsade su slusne predavacky. u nas v jednej samoobsluhe ma chcu odrbat pri kazdom stvrtom nakupe(niekedy o 50 centov, inokedy o 15 eur..). polovica veci je tukana rucne, kamery ziadne, nemyslim, ze by to bola nahoda. mozno prilezitost robi zlodeja, len potom nechapem, ako to, ze v ostatnych potravinach v meste so mnou jednaju slusne. ach, ta ludska chamtivost…

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.12 09:30

To je stupidne-paranoidni diskuse:D:D:D

Katjinka
177 příspěvků 1.1.13 09:58

Párkrát v životě jsem nakupovala v Holešovické tržnici. Tam jsou ceny víceméně smluvní. Stánkaři mi dávali věci skoro zadarmo, když jsem tam přišla z brigády, kde jsme natírala ploty - takže jsem byla pocákaná od barvy a smrděla ředidlem. Ale když jsem tam přišla slušně oblečená, tak mi dávala až nechutně vysoké ceny a nebyli ochotní smlouvat.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek