Nejlepší barva na vlasy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Barbuchaa
219 příspěvků 3.1.13 18:35

@chinin Třeba tady je to docela rozepsané včetně postupu, jen nevím, jak moc „neutrálně“ článek vyznívá: http://boudicca.pise.cz/…-2-cast.html

• sytost barvy se dá ovlivnit smícháním různých odstínů henny dohromady (existují nejen různé odstíny červené, ale i blond, hnědá a černá), pak také délkou působení barvy na vlasy; každý vlas ale reaguje na hennu trochu jinak, je potřeba odzkoušet
  • chemie: záleží, čím jste barvila (peroxid x ztmavení) a jak je to dlouho. U peroxidu se přechod na tmavou nebo červenou hennu nedoporučuje, je nutné přecházet postupně přes blond odstíny a i přesto můžou vlasy zezelenat. U jiných typů barev by to neměl být problém, pokud je aspoň měsíční pauza.
  • problémy s přechodem zpátky na chemii: ne, henna se dost rychle vymývá, za měsíc dva o ní nevíte
  • šediny sice obarví, ale odstín nebude stejný, jako ostatní vlasy (tj. vzniká přirozený melír, ne každému to může vyhovovat). A je tu určité riziko obarvení šedin na výslednou červenou barvu, i pokud použijete hnědou/černou hennu.
  • u jemných vlasů nevím, u pevných vlnitých můžu napsat svou zkušenost - vhodná je velmi, vlasy se tolik netřepí a nekrepatí, jsou lesklejší, poddajnější a nemusím na ně používat kondicionér

Snad vám to trochu pomohlo :)

Příspěvek upraven 28.01.15 v 16:14

Dalmitka
1699 příspěvků 3.1.13 18:53

@Dorenika - nič v zlom, ale prosím - farbiť, zafarbili, odfarbiť.

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.13 19:08

Já mám nejlepší zkušenosti s barvami Loreal Casting - tedy ta řada bez amoniaku. Za ta léta, co se barvím, jsem vyzkoušela snad všechno, a toto je jediná barva, která je opravdu krásná, vlasy neničí a dlouho vydrží. Je ale fakt, že já mám vlasy rovné, tak u vlnitých nevím, s tím zkušenost nemám.

D.L.R.
5 příspěvků 3.1.13 19:18

Ja si vlasy tiež farbím na čierno, používam pallete šampón (palette šampóny sú síce označované „vydrží až 24 umytí“ ale popravde ich vymyť nejde.) A zatiaľ som spokojná, aj keď Palette nieje zrovna veľmi chválená značka. Mojim vlasom vyhovuje.

A čo sa týka kecov typu: Najviac človeku sedí prirodzená farba alebo o pár odtieňov bledšia/tmavšia, je to blbosť. Niekomu môže sedieť, niekomu nie. Ja mám svoju prirodzenú farbu taký tmavší blond (tzv. ošťaná slama) a vždy mi všetci hovorili že by mi tmavé farby nešli. V 13-tich som si kúpila čiernu farbu a odvtedy si ju dávam. A hľa, zrazu mi každý začal hovoriť ako v nej výborne vyzerám a že mi ide oveľa oveľa viac ako moja prirodzená, keďže som bledá a mám výraznejšie, nie typicky dievčenské črty. Práveže tá čierna mi úplne zvýraznila celú tvár a dokonca aj vlasy mám lesklejšie a kvalitnejšie ako keď som mala prirodzenú farbu.

chinin
2788 příspěvků 3.1.13 19:23

@Barbuchaa
Děkuji vám!

Dorenika
464 příspěvků 3.1.13 19:33

@Dalmitka moja slovencina je desna som si toho vedoma

Dalmitka
1699 příspěvků 3.1.13 19:39

@Dorenika - ako som už napísala - nič v zlom, to viete, ja som desná detailistka. A OT - v galérii sa mi Vaše outfity veľmi páčia /naozaj/.

Dorenika
464 příspěvků 3.1.13 19:43

@Dalmitka Ja to neberem v zlom, som zvyknuta ale mozem sa snazit ako chcem tak nikdy si neviem zapamatat kde ake i/y a to citam vela knih uz raz neviem co s tym…a dakujem

Cinkitoo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.13 20:14

S tím Palette šamponem je to pravda, nikdy se nevymyje, musí odrůst. A mně vždycky chytal tmavší než měl. Teď se snažím postupně zesvětlit, na to je skvělé Preferance od Loreal. A mám teď nově koupenou tu pěnovou barvu v růžovém kelímku, tak jsem zvědavá. Třeba z té základní řady Syoss jsem měla dvě barvy a vůbec mi to nechytlo. Jednu dobu jsem se snažila o tmavě červenou, ale u kořínků jsem byla rezatá a v délkách (zbytky Palette) to nebylo vidět vůbec.

dost_bot
2071 příspěvků 3.1.13 20:22
K henně

Barvím si hennou přes 10 let, používám hnědý odstín, jsem od přírody brunetka. Šediny mám, opravdu chytnou jiný odstín, v mém případě jemně světle hnědý. Takže naprosto přirozený jakoby melír, fakt po jednotlivém vlásku :-) Vlasy jsou pevnější a pořád zdravé, s objemem žádný problém, spíš naopak. Výsledek je hodně přirozený, navíc odrosty nijak „neřvou“…jak je barva podobná mé původní, tak odrosty tak nějak přiropzeně přecházejí u pěšinky, není tam ta ostrá hrana jiné barvy. Ale asi kdybych barvila na červenou/rezavou, bylo by to jiné. Barva se mi nijak nevymývá, mám dlouhé vlasy a ty obarvené si pořád drží tu původní docela sytou hnědou barvu.
Jen poznámka : používám tu úplně obyčejnou hennu z drogerie, co je do 50 Kč za krabičku na 1-2 barvení.

mmexiii
18 příspěvků 3.1.13 21:00

@chinin když jsem se o barvení hennou zajímala já docela mě zaujaly tyhle stránky: http://dlouhevlasy.cz/…nnovani.html

Pinx
220 příspěvků 3.1.13 21:05

@eriam mně se na hezkou, nevyperoxidovanou blond nejvíc osvědčila tahle nebo tahle barva (dříve se vyráběla v tomto balení a ta barva odpovídala, to nové jsem ještě nezkoušela).

K té debatě o přirozené barvě - nemyslím si, že paušálně každému sluší ta jeho nejvíc. Je pravda, že to působí nejpřirozeněji (světe div se), ale hodně lidí v tom není tak výrazná a se změnou barvy prostě „prokoukne“. Takže bych to nijak nezobecňovala.

eless
1079 příspěvků 3.1.13 21:39

Nic dolezite…

Příspěvek upraven 25.08.13 v 08:00

eriam
417 příspěvků 3.1.13 21:54

Pinx - díky

Ejmyk
70 příspěvků 3.1.13 22:37

Já jsem se s příchodem barev Syoss na náš trh začala barvit na zrzavo, protože se konečně objevila taková zrzavá barva, která vypadá přirozeně a patří do kategorie běžně dostupných, levných barev, které si mohu dovolit. Jsem s ní naprosto spokojená, jejich zrzavá vypadá opravdu přirozeně, nebarví mi vlasy na nepřirozenou jednobarevnou helmu, nechytá mi do jedovaté oranžové, po celé délce vlasu mám stejnou barvu a je dokonce i prakticky stejná jako na přiloženém obrázku. Toť více než pozitivní zkušenost na mých vlasech. Ale každopádně jestli můžete do barev na vlasy investovat nějakou lepší částku peněz, tak bych investovala do nějakých profesionálních barev na vlasy ;)

chinin
2788 příspěvků 3.1.13 22:45
Barr.b
143 příspěvků 3.1.13 22:55
@mmexiii píše:
@chinin když jsem se o barvení hennou zajímala já docela mě zaujaly tyhle stránky: http://dlouhevlasy.cz/…nnovani.html

Zrovna jsem chtěla poradit tytéž stránky, udělala jste to za mě :)

Barr.b
143 příspěvků 3.1.13 22:58
@dost_bot píše:
Barvím si hennou přes 10 let, používám hnědý odstín, jsem od přírody brunetka. Šediny mám, opravdu chytnou jiný odstín, v mém případě jemně světle hnědý. Takže naprosto přirozený jakoby melír, fakt po jednotlivém vlásku :-) Vlasy jsou pevnější a pořád zdravé, s objemem žádný problém, spíš naopak. Výsledek je hodně přirozený, navíc odrosty nijak „neřvou“…jak je barva podobná mé původní, tak odrosty tak nějak přiropzeně přecházejí u pěšinky, není tam ta ostrá hrana jiné barvy. Ale asi kdybych barvila na červenou/rezavou, bylo by to jiné. Barva se mi nijak nevymývá, mám dlouhé vlasy a ty obarvené si pořád drží tu původní docela sytou hnědou barvu.
Jen poznámka : používám tu úplně obyčejnou hennu z drogerie, co je do 50 Kč za krabičku na 1-2 barvení.

I s rezavou je přechod celkem nenápadný, sama mám světle až středně hnědé vlasy a hranice odrostů je znatelná až když pramen vlasů narovnám od hlavy a zkoumám na světle :D Myslím že je to hlavně tím, že u hlavy mám nejméně vrstev henny a tak je přechod přirozený..

chinin
2788 příspěvků 3.1.13 23:54

@Barr.b
Děkuji.

Harmonika
244 příspěvků 4.1.13 03:28
Swarzkopf natural and easy

Mně kadeřnice říkala, že barvy Swarzkopf obecně chytají tmavěji než jsou, v porovnání s ostatními značkami (ač u žádné značky není výsledná barva totožná s obrázkem na krabičce). Já si vlasy barvím jen o tón tmavěji, než je moje přirozená barva vlasů (takže 1× za tři měsíce, odrosty nejsou vidět) a používám sice právě Swarzkopf natural and easy, kvůli odstínu, který jsem u ostatních značek nenašla. Ono už v popisu barvy je: „Speciální technologie Color-Mix se třemi namíchanými, jemně sladěnými barevnými tóny poskytuje skutečně přirozený výsledek barvení.“ s tím souhlasím, žádná barevná helma. :-D Barva mi vyhovuje kvůli odstínu, kupuji ji opakovaně.

TinkaH
917 příspěvků 4.1.13 08:09

Swarzkopf jsem přestala kupovat na radu mé kadeřnice. pravdou bylo, že držely výborně, ale na druhou stranu jsou strašně tmavé a i odstíny do červena jsem měla první dva týdny spíš černé, pak jak se postupně vymývala barva stávala se z ní červená. A opravdu trvalo hrozně dlouho než jsem ji z vlasů dostala úplně. Dneska už bych si ji na vlasy nedala. Používám Garnier, nedrží sice tak dlouho, ale vypadá přirozeněji.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.13 08:33

Já mám zkušenost, že je úplně jedno, jakou barvu použiju. Mám světle hnědé vlasy a barvím na tmavší, které se v obchodech rozlišují na všelijaké odstíny-oříškově hnědá, nugátová, čokoládová, mocca, horká čokoláda, teplý kaštan, capuccino a další podivné názvy, přičemž výsledek je vždycky stejný. Vždycky mi vyjde pořád ta stejná tmavě hnědá, ať si koupím Garnier, Loreal nebo Pantene, pěnu, aplikaci „z misky“ či „z lahvičky“, za 100,– nebo za 200,–,je to všechno pořád stejnééééééé…

pixiedixie
48 příspěvků 4.1.13 08:44
Henna

@chinin

Moje zkušenost:

1. Sytost a tmavost - sytost barvy se dá ovlinit vícenásobným obarvením (narozdíl od chemické barvy je to možné a vlasy jsou jen zdravější a zdravejší, tmavost se ovliňuje přidaným indigem (zmavuje), zesvětlit vlasy hennou nejde. Henna bez indiga (a jiných přídavků) podle mých zkušeností vlasy neztmaví.

2. Na mě žádný. Ale nikdy jsem nezkoušela nějaké extrémní přechody (blond-černá), spíš jen z hnědé na červenou nebo ze světle blond na zrzavou. Na odbarvení vlasy chytne henna trochu jinak než na odrosty, ale to se asi dá čekat.

3. Zase jsem neměla žádné. Ale netroufla bych si jít z červené henny na blond.

4. Já ještě šediny nemám, ale mamince je kryje 100%. Barví si vlasy hennou Lush (caca brun) a má velmi přirozenou světle hnědou barvu.

5. Mám jemné vlasy a po henně jsou pevnější, lesklé a méně lámavé. Bohužel se mi rychleji mastí a po barvení trochu ztrácí objem. Je to stejné jako když si na vlasy dám hodně vyživující masku. Ale po čase se to zase zlepší.

Příspěvek upraven 04.01.13 v 08:57

pixiedixie
48 příspěvků 4.1.13 08:56
Barvy

Tady jsou nějaké moje zkušenosti s barvami. Mám jemné vlasy se sklonem s mastění a většinou jsem zkoušela hnědé, blond nebo zrzavé odstíny. S barvami ráda experimentuju, takže už jsem toho vyzkoušela dost. :)

„Chemické“

Garnier Nutrisse Créme - docela dobrá, hezká přirozená barva

Garnier Color Naturals - horší než Nutrisse

L'Oréal Paris Sublime Mousse - strašně vysušuje, mě nevyhovovala

Syoss Mixing Colors - nic moc, hodně vysušuje vlasy

Palette Deluxe - jedna z nejlepších, co jsem měla. Hezká barva, nezničené vlasy.

Casting Creme Gloss - přeliv bez amoniaku, moc mi nezničil vlasy a mají krásné studené odstíny blond (které opravdu studeně chytají)

Henna

DM henna - moc nechytá, vlasy nijak zvlášť neozdravuje

Lush - hezká barva, ale nepříjemná aplikace. Na mě je moc vyživující, takže mám po ní zplihlé vlasy.

Hennecolor - tu používám teď, má krásný sytý odstín a vlasy jsou po ní opravdu lesklé a zdravě vypadající

chinin
2788 příspěvků 4.1.13 13:46

@pixiedixie
Děkuji vám za odpovědi i za sdělení (sdílení:-)) zkušeností s různými značkami henny.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek