Nejlepší barva na vlasy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
pabylka
1035 příspěvků 4.1.13 14:20

@chinin
Tiež používam hennu, myslím, že všetko podstatné tu zaznelo - ja ju používam asi siedmym rokom a zo začiatku je to trošku alchymia, ale časom človek vychytá ako dobu farbenia tak odtieň. Hennu mi posiela teta z kanady - od miestnych Indov, ale objednala som si ju párkrát aj z www.prodejbylin.cz a kvalita (aj cena) boli dobré.
Ja ju miešam s teplou vodou, pridávam vajíčko + trochu olivoveho oleja, nanesiem na vlhké, umyté vlasy, zabalím do potravinárskej folie a starej šatky a nechávam minim.2hodiny (keď sa ponáhľam) a keď je dosť času tak aj celý deň. Aby mi nestekala po krku za tričko, tak na krk nacapím vložku. Potom normálne umyjem (hlavu + kúpeľňu:). Čo mám ja skusenosť, tak henna sa mi vymýva minimálne, skorej odrastá.

Přeslička
6 příspěvků 4.1.13 14:37

Tady na MP spíš přihlížím, ale o zkušenost s hennou se podělím ráda. Hennuji už 10 let, jak kvůli barvě, tak kvůli regeneraci, chemické barvy jsou pro mé vlasy dost destruktivní. Vyzkoušela jsem víc značek:
obyčejná česká henna z DM - měděně červená byla slušná, hnědý odstín mi ovšem chytal taky spíš rezavě, regenerace nic moc
Hennecolor - odstíny moc pěkné, ale aplikace těžší, není tak jemně mletá a tudíž opadává
Lush - nesnáším to strouhání, navíc vlasy pak nemají takový objem jako po sypkých hennách a spíš se rychleji mastí, odstíny ale pěkné
www.prodejbylin.cz - mají jen čistou, kvalita kolísá od objednávky k objednávce, mají jen jeden odstín
www.hennalamda.cz - pro mě v současné době nejlepší, vyzkoušela jsem víc odstínů, které jsou dost různé (čistá henna v pytlíku barví hodně silně, naproti tomu měděná spíš jen tónuje, to samé hnědá, tmavě hnědou jsem koupila teď a to je konečně barva kterou chci - hezká sytá hnědá, která obarví i mé začínající šediny)

Jinak nejlíp regeneruje vždy čistá henna a je také nejméně riziková, co se týče přechodu z chemické barvy a případně zpět. Henna se mi vymývá dost málo, kdybych se rozhodla přestat, musela bych ji nechat odrůst.

pixiedixie
48 příspěvků 4.1.13 14:42
@Přeslička píše:
www.hennalamda.cz - pro mě v současné době nejlepší, vyzkoušela jsem víc odstínů, které jsou dost různé (čistá henna v pytlíku barví hodně silně, naproti tomu měděná spíš jen tónuje, to samé hnědá, tmavě hnědou jsem koupila teď a to je konečně barva kterou chci - hezká sytá hnědá, která obarví i mé začínající šediny.

Děkuju za zkušenosti, já pořád hledám něco nového a popis henny lambda mě nadchl. :) Myslíte, že je lepší (regerace a sytost) než hennecolor? U té mi totiž taky vadí to odpadávání při aplikaci.

kacenka.smile
428 příspěvků 4.1.13 14:46

Přidám svůj postřeh ohledně hennování. Sama jsem se pro to nadchla a koupila si hennu z Lushe. Strouhání ani ten proces nanášení mi nevadil, požadovaná barva se dostavila a byla super. Jenže, po druhém použití se mi objevilo pár pupínků na zádech. Nějak mi nedocvakla souvislost a hennovala jsem potřetí. Do druhého dne jsem měla záda plná mokvajících puchýřů, co bolely a svěděly. Takže tím moje zkušenost s hennou skončila. Snad jen dodám, že příteli se v té době také rapidně zhoršil ekzém.

Samozřejmě tu nechci proti henně brojit, nemám k ní negativní postoj, jen doporučím před barvením provést test na alergii (jaký např. doporučují u chemických barev - na lalůček). Jak je vidět, není to pro každého. Také nemohu s jistotou určit, jestli mi vadila henna jako taková nebo některá z přidaných složek.

brambobla
53 příspěvků 4.1.13 14:48

Také se ráda podělím se zkušenostmi s hennou!=) Stránky dlouhevlasy.cz už tu byly zmiňovány, myslím, že se na nich dá najít o henně spousta informací, případně se zeptat zkušených uživatelek, když je něco nejasného.
Hennu z DM příliš nedoporučuji. Začínala jsem na ní, určitě to není katastrofa a neničí vlasy nebo podobně, ale jsou henny lepší.
Já používám čistou lamdu, na kterou tu dala odkaz Přeslička a nemůžu si ji vynachválit. Navíc není ani příliš drahá. Z jednoho sáčku čisté henny za cca 150 Kč jsou to tak asi tři barvení, třeba i víc. Čistá henna častým nanášením vlasy docela výrazně ztmaví (pokud je máte světlejší). Zpočátku jsem měla vlasy mnohem více do červena, teď už je to tlumenější červenohnědá.
Každopádně se dá udržet světlejší barva kratší dobou působení (já ji nechávám působit přes noc, nemám se tedy co divit tmavé barvě), přidáním bylinek a jiných přísad, případně si koupit hennu již namíchanou. Světlá henna neexistuje, existují jenom směsi henny s jinými bylinkami, které barvu změní.=)
S šedinami zatím nemám zkušenosti, ale myslím, že je hodně lidí hennou zakrývá, musí to jít.=)
A mám hodně slabé, jemné vlasy a myslím, že mi je henna pomohla posílit.

Přeslička
6 příspěvků 4.1.13 14:52

Není zač :-)
Aplikace je u egyptské henny podle mě výrazně lepší, určitě spotřebuji méně prášku než u HC, protože jde rozmíchat na hladkou pastu. U té sytosti je to tak, jak jsem psala: čistá a tmavě hnědá mi přišly nejvýraznější i v porovnání s jinými značkami, měděná a hnědá (světlá) jsou spíš slabší, ale někomu, kdo chce hlavně regenerovat a dodat odlesky, asi mohou vyhovovat. S dalšími odstíny zkušenost nemám.
Jinak u rozmíchávání HC mi pomohlo přidat trochu kondicionéru, směs držela lépe pohromadě.

chinin
2788 příspěvků 4.1.13 17:22

@pabylka @Přeslička @kacenka.smile @brambobla
Všem vám moc děkuji za to, že jste se podělily se svými zkušenostmi.

Barbuchaa
219 příspěvků 4.1.13 17:46

@pixiedixie Vlasy se možná po henně více mastí, protože Lush Cacas obsahují podle složení kromě henny, indiga a spol. ještě kakaové máslo a další „olejovité“ složky. U ostatních značek mám totiž s maštěním vlasů úplně opačnou zkušenost. Zakotvila jsem u Hennecolor.

Moje první hennovací pokusy se mi vymyly tak do dvou tří týdnů. Teď používám výraznější odstín, kosmetiku bez silikonů a hlavně si vlasy asi konečně zvykly, protože už se dočkám i lehkých odrostů, jak barva drží.

Katjinka
177 příspěvků 4.1.13 18:13

Černou jsme také měla a musím říct, že většině lidí včetně mě nesedí. Vlasy se mi zlepšily (předtím byly fakt strašlivé) po používání henny s nějakou chemickou příměsí - takže jsem měla perfektně havraní vlasy a navíc kvalitní. Kupovala jsem ji v pakistánském obchodě na zastávce Lipanská.

@Miluna Mia Holky školou povinné se barví, ptž v tomhle věku rády experimentují a také slepě kráčí za stádem… a také si myslí, že umělost je cesta k kráse.

katango
1356 příspěvků 5.1.13 00:12

Henna, jedině henna. Ale naprosto přírodní, bez příměsí, které mohou být toxické či spustit alergickou reakci. Kupovala jsem u Lamdy i prodejbylin, nezjistila jsem větší rozdíl. Barvím se minimálně dvacet let. Po hennování jsou mé vlasy úplně jiné - silné, hustší, objemnější. Rychleji rostou a momentálně to vypadá, že překročily zatím maximální délku, které kdy dosáhly. Uvidíme.

Jinak s aplikací se moc neseru. Jediné, co je zdlouhavější, je výroba odvaru z hřebíčku a kusové skořice, henna pak ztratí takový ten bylinně trávový pach, ale vlasy to nenavoní. V chladném odvaru rozmíchám hennu, nic nepřidávám. Vlasy si předtím nemyji. Jednak lépe poznám, zda henna pronikla všude, i ke kořínkům, a pak - nikdy se nestalo, že by mi vysušovala vlasy nebo způsobila jiné problémy. Vlasy se mi tedy méně mastí, což je výhoda. Po napatlání hennové kaše na hlavu použiji papírové utěrky (ty jsou lepší) nebo hajzlpapír, na hranici vlasů omotám hlavu, nasadím pytlík na odpadky a starou čepici a nechám aspoň dvě, lépe tři až pět hodin působit. Pak důkladně vypláchnu a umyju vlasy šampónem jako obvyklem, snad jen ho použiju víc a víc si nehtama drbu pokožku hlavy.

Před úplně první aplikací se doporučuje vyzkoušet malé množství někde za uchem nebo tak, k vyloučení případné alergie.

Šedé vlasy kryje dobře, možná jsou trochu světlejší, ale ne moc.

Sára
34 příspěvků 5.1.13 09:24
@eriam píše:
Může mi někdo napsat, čím se barví na přírodní blond? Zakrývám šediny, vyzkoušela jsem již kdeco, ale s výsledkem jsem málokdy spokojená Buď jsem jak zlatovláska ( brr ),nebo jdu do zrzava. Kupuji si dražší výrobky s tím, že ceně bude odpovídat i výsledek, ale bohužel.

Mám dobré zkušenosti s barvami Loreal Preference nebo Excellence, odstíny Hollywood, California - velmi pěkná taková světle až středně blond a dle mého dlouhodobého testování všem možných blond barev včetně těch profi se mi jeví i jako nejmíň ničící vlasy. Pokud je podklad velmi tmavý tak je nutno nejdřív odbarvit ale to já nedělám, spíš jednou za čas použiji na dobarvení odrostů Blonde Supreme taky od Loreal, není to odbarvovač ale zesvětlující barva, bohužel pro mne nejhezčí odstín č. 2 zmizel momentálně z trhu, ještě, že jsem se zásobila.
Jinak je jasné, že nejlepší je pro vlasy je nebarvit, jenže já mám takový ten typ jemných klouzavých vlasů, že kdybych je nechala v jejich přirozené kráse tak jsou totálně rovné jak hřebíky, zplihlé a neudálám z nich absolutně žádný účes a za půl dne ještě budou i mastné. Asi před rokem jsem si zkoušela dát na hlavu tmavší odstín abych je měla v barvě jako je můj přirozený odstín a sama jsem musela uznat, že mě to celkem dost zestařilo, což mi potvrdilo i okolí - světlejší barva mě tak nějak rozzáří obličej.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.13 09:29

@Sára Takové vlasy má dcera. Musí si je barvit kvůli odmaštění. Líbí se jí přirozená barva, ale musela by si je mýt 2× denně. A když si je barví, tak je to dobré-vydrží hezké celý den.Ale denně si je musí mýt také. A používáme obě Loreal, ale u kadeřnice a 100% spokojenost.

Fae
71 příspěvků 5.1.13 10:24

Docela mě překvapuje kolik lidí používá hennu a jsou spokojený.
Já ji zkusila asi čtyřikrát. Kdysi dávno a cca. před 3 lety třikrát po sobě na doporučení kožní (když mi padaly vlasy). Že bych měla tedy pocit nějaké regenerace a lepších vlasů se říct nedá a barva? Ošklivá a pokaždé jiná (i přes stejný „odstín“) a během 2-3 týdnů byla pryč. Takže za mě hennu už ne.
Já kdysi používala Garnier Nutrisse Natea a s tou jsme byla spokojená. Naopak nikdy jsem nemohla mít cokoli od Pallete. Barva úplně jiná a pocitově oškliví vlasy. Syoss se mi strašně rychle vymývá. No a po vyzkoušeni všeho možné jsme zjistila, že mi nejvíc sedí Sublime Mousse od L'Oréal.

Holt každý je jiný:)

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.13 10:38

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:42

InTheMiddle
171 příspěvků 5.1.13 11:31

I já děkuju za info na téma henny - příště ji zkusím, vymývání je OK (odrosty vyloženě nesnáším) a hlavně doufám, že mi moje extrémně suché vlasy nebude dál vysušovat.

Na hlavě mám momentálně profesionální Framcolor, chtěla jsem jen přeliv, ale zdá se, že tam kadeřnice dala peroxidu víc a bude to odrůstat (brr, osobní módní peklíčko). Odstín je OK (na mou střední hnědou s šedinami střední hnědá s nádechem do zrzava), vlasy, zdá se, ta barva ničí poměrně málo, tak jsem mnohem spokojenější než s předchozím L'Orealem a Garnierem. Stejně ale příště zkusím přírodu, vlasy potřebují regenerovat.

Ještě poznámka na téma šedin: ráda bych dostudovala VŠ bez upozorňování spolužáků, že mám šedivé vlasy ;]

aailyyn
807 příspěvků 5.1.13 12:03

@ionicera

To mám taky tak. Jakmile mi začne odrůstat moje barva, nejenže to samozřejmě vypadá pekelně, ale taky mi od hlavy vlasy neskutečně plihnou a to i když si budu mýt vlasy denně.

Henna je určitě dobré řešení, ale záleží, jestli se tazatelka teda barví na černo a chce to tak nechat, jak moc světlé vlasy původně má. Pokud vím, henna zas tak velké barevné skoky neumí. Záleží, co komu vyhovuje na aplikaci (pěna, normální barva, mně z normální barvy pokaždé tekly nervy, protože to bylo všude). Taky záleží, jak to nesou vaše vlasy. Mně moje kadeřnice tvrdila, že stačí si vysloveně nekupovat ty nejlevnější barvy, aby je člověk neměl zničené. (Když jsem si začala, krom jednorázových experimentů s červenou barvou, fialovým melírem a fialovým šamponem, barvit vlasy opravdu pravidelně, byly hit takové ty barvy „odbarvit obarvit v jednom kroku“. Dlouho jsem u nich bez úhony vydržela.)
Palette barvy obecně chytají dotmava. Hodně. Znám několik případů, kdy z původní hnědé byla víceménně černá. Na přirozeně hnědou moje maminka používá barvy od Syoss, ale spousta lidí si stěžuje, jak jim kazí vlasy. Naopak si hodně lidi chválí značku Garnier, kterou já osobně už nechci ani vidět.
Pokud bych trvala na černé, byl mi fuk způsob aplikace a chtěla šetřit vlasy, od věci by možná nebylo zkusit třeba černý šampon, myslím si, že se určitě nevymyje. Pokud nemáte s určitou značkou konkrétní problém, že vám po ní zůstaly ošklivé vlasy…

Sára
34 příspěvků 5.1.13 13:45

Na Garnier jsem četla hodně chvály i na světlé odstíny ale nikdy jsem ji neměla odvahu koupit. U profesionální barvy Majiblond jsem zaznamenala krásnou barvu ale po týden byla ta barva nějaká zapraná, nezářivá a taková nijaká, teď si nejsem jistá jestli to nemohl způsobit nějaký jiný problém a já tu barvu zavrhla a vrátila se k Lorealkám z drogérie, tam mi barva vydrží dlouho pěkná, časem pouze trošku zesvětlí. Jestli se to někomu stává, že mu světlá barva časem tmavne a ví proč, tak se prosím podělta.

rice
352 příspěvků 5.1.13 22:50

Nevíte, jestli přece neexistuje henna pro blond vlasy? Před lety jsem se o to zajímala a vím, že s tím byl svízel, ale třeba už se na trhu objevila nějaká novinka :-) No asi ne, že…tak budu doufat, že s prvními šedinami budu mít vlasy natolik tmavé, že mi pásne ten nejsvětlejší odstín hnědé

eriam
416 příspěvků 6.1.13 09:34

@Sára díky ta tipy

vovce
48 příspěvků 6.1.13 10:50
@rice píše:
Nevíte, jestli přece neexistuje henna pro blond vlasy? Před lety jsem se o to zajímala a vím, že s tím byl svízel, ale třeba už se na trhu objevila nějaká novinka :-) No asi ne, že…tak budu doufat, že s prvními šedinami budu mít vlasy natolik tmavé, že mi pásne ten nejsvětlejší odstín hnědé

Hennecolor má odstín pro blond vlasy
osobně neznám, používám jejich měděnou

chinin
2788 příspěvků 7.1.13 00:26

Dekuji vsem za sdileni jejich zkusenosti s barvenim hennou - vcetne tech negativnich.

Majka22
332 příspěvků 8.2.14 22:24

Trochu zneužiju zdejší vlákno k dotazu. Myslíte si, že se pro podzimní typ hodí i pralinková barva vlasů? Případně poprosím o tipy na nějakou ne příliš tmavou, možná spíš neutrálnější hnědou barvu na vlasy. Lákala by mě i světlejší čokoládová hnědá, ale obávám se, aby už nebyla tmavá moc a že by barevně vhodná být nemusela. (Prosím hennu momentálně nedoporučovat, potřebuju vlasy sjednotit a to henna nesvede. Kadeřníka také ne, sjednocovat potřebuji jejich nepodařenou práci)

Majjdul
3 příspěvky 28.3.14 16:40

Já jsem teď nově objevila novější odstíny barvy od Loreal Professionnel Inoa. Jsou naprosto skvělé. Nový odstín 7,8 je možná to co hledáš. Čokoládový, ale není to příliš tmavé. Zkus se podívat na nějaký vzorník v kadeřnictví a pak si to můžeš nabarvit doma. A hlavně barva Inoa je, jak mi vyvětlila kadeřnice, na olejové bázi a neproniká přímo do vlasu, ale vlas obaluje zvenku. Takže po pár barvení jsou vlasy mnohem pevnější a lepší. Jsem s nimi nadšená. Já si to taky barvím doma a jde to výborně.

Karja
4837 příspěvků 28.3.14 17:22

@Majjdul Co to je za číslování, 7,8 a je to čokoládové:D. Safra to nemůžou mít všude stejné značení, kdo se v tom má vyznat:)

@Majka22 Takovou hledám taky a moc to nejde, ani u kadeřnice. Hrozně záleží na podkladu, takže u mě jsou buď pěkně hnědé tmavé a nebo světlé jdou trochu do jiné barvy. Momentálně jsem ale spokojená s odstínem č. 6 Garnier oila. Měla by to být čistá hnědá bez barevných odlesků, mě to teda do zrzava trošku na slunku hází, ale pokud jste podzimní typ tak to není takový problém. Mají i odstín 5, také bez odlesků, ten je trochu tmavší.

sagiti
362 příspěvků 29.3.14 23:27

Já nedala dopustit na barvu Garnier do doby než mi spustila alergii, která se projevovala zánětem spojivek. Oči vždy týden jako angorák, nic na to nepomáhalo. Bylo mi vždy celkově špatně, brala jsem Analergin před i po barvení. Někdy po barvení jsem musela zůstat v posteli jak mi bylo špatně. Bylo to peklo. Trvalo to asi 4 roky. A dodnes se alergie mírně projevuje. Vlasy prošedivělé a s odrosty se nedalo chodit. Vrátila jsem k přelivu Palette color shampoo a k barvě Palette color creme. Střídám to ještě s Hennou dovezenou s Tuniska a z výše zmíněnou www.prodejbylin.cz.Vlasy barvím na tmavěhnědou a čokoládovou. Po Henně jsou odrosty tmavěrezavé ale pořád lepší než šedivé. Po henně se vlasy vždy ozdraví. Tímto i odpovídám na otázku, zda je možné hennovat po chemii. Vlasy mi rostou rychle, takže za 14 dnů po barvení chemií dávám hennu a za další týden zase chemii.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek