Nejnudnější knihy světa

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Judith11
1171 příspěvků 6.1.13 17:52

@Enka_N, Sto roků samoty je nádherná kniha. Ale než ji začnete číst, musíte si uvědomít, že Marquez = magický realismus. Tak je třeba k tomu přistupovat.

Vy jste vlastně vyjmenovala moje oblíbené autory:-), Marqueze, Waltariho i Pamuka.
Zvláštní jak rozdílné jsou tu názory.
Konkretně Egypťan Sinuhet - to je přece nadčasová klasika, navíc neuvěřitelně lidská a osobitě humorná.

system_error
855 příspěvků 6.1.13 18:11

@Ejmyk - Zahradu jsem měla taky ráda, byla to první knížka, kterou jsem si přečetla :-)

Jinak jsem měla ráda Příběhy z medové stráně (nebo jak se to jmenovalo) autora nevím, ale bylo to o králíčcích a jiné zvířeně. A později Daleká cesta za domovem (taky o králících, už trochu drsnější, ale působivé) Zhruba od 4. třídy pak mayovky.
Rychlé šípy mě nějak minuly, dostala jsem se k nim pozdě a to už mě to nebavilo.

P. S. V 6. třídě jsem doma při stěhování narazila na Jámu a kyvadlo. Nadchlo mě to. Když jsem to zkoušela číst později už to zdaleka nebylo tak strašidelný jako tenkrát.
Což platilo i o Studni majora Zemana.

Příspěvek upraven 06.01.13 v 18:45

llolla
2102 příspěvků 6.1.13 18:36

@Mayim
Jo, spousta knížek mi v překladu moc neřekla a originál mě chytil (ale bohužel jsem schopná číst pouze anglicky a jednoduché texty rusky- takže u ruských klasiků jsem zatím odkázána na překladatele)

indyka
625 příspěvků 6.1.13 19:22
@Rosalyn píše:
@kiwi V čem jsou knihy od Monyové špatné? Žádnou jsem nečetla, ale zajímá mě to, protože jsou knížky od ní populární.

Já od Monyové přečetla jednu a druhou nedočetla. Ta, co jsem přečetla, se jmenovala Srdceboly - byla to jedna z jejích posledních, ne li poslední. Chápu, že její cílovou skupinou jsou dámy přes čtyřicet a ne jejich dcery, ale já se furt klepala do hlavy a říkala si, že ta hlavní hrdinka je naprosto pitomá, hysterická kráva, co snad přišla o rozum a pak se strašně divila, když to mělo nějaké následky. Ale některé čtenářky- vrstevnice autorky, životem protřelé, se v tom možná najdou a budou to nazývat jako emotivní, ze života atd., ale mně přišlo, že ta hrdinka si za svoje průsery může naprosto sama a neuvěřitelně mi lezla na nervy.

Moir
2558 příspěvků 6.1.13 19:59

Já asi odložím Gone with the wind, v angličtině čtu už roky, beletrii prakticky výhradně v ní, ale tohle nějak nedávám.
Nedočetla jsem Vojnu a mír, Zločin a trest, Mont Oriol od Maupassanta, Babičku jsem nikdy nedočetla do konce, kouzlo Malého prince je mi zatím skryto. Jinak čtu hodně a převážnš literaturu brakovou, scifi, fantasy, historické romány, ale i populárně naučnou literaturu, hodně věcí z řady Galileo

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.13 22:35

@indyka
Mno… mně je přes čtyřicet už dost douho :-) ale takovýhle plytký blbiny jsem už dávno nečetla. Připadá mi, že to snad musela psát frekventantka základní školy.

Kralovna Bitche
382 příspěvků 6.1.13 22:39
@janiiiv píše: zkoušela jsem číst Pretchettovy Kobercové - přiznejte se, znalci, kdo z vás to četl? Komu jsem to řekla, nikdo nevěděl, že tu knihu napsal (dle wiki to není součást Zeměplochy, tak asi proto).

Tak já od Pratchetta četla i ostatní knihy, ne jen Zeměplochu, tj. Dobrá znamení, Strata, Mauric a jeho vzdělaní hlodavci, Vyprávění o Nomech, Národ. ;-)

A tedy i Kobercové…

LudmilaCecílie
138 příspěvků 6.1.13 22:58

Fretkodlak
to je fakt zvláštní, že někdo má rád silmarilion nemá rád zaklínače… protože je to obojí fantasy a zaklínač je ještě ke všemu hrozně ze života a takovej barevnej a vypravěčsky dokonalej… Já teda miluju obojí!

bestia
2300 příspěvků 6.1.13 23:33

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:59

Sekáček
73 příspěvků 7.1.13 00:00

Mě k zbláznění nudila Babička. Chápu, že to je pro někoho skvost české literatury, ale já jsem přečetla pár stran ze začátku (nejprve mě nudil sloh, pak mě začala štvát i samotná babička, popsaná jako ta nejmoudřejší žena- no mi spíše vyzněla jako někdo, kdo se všem plete do života). Pak jsem asi půlku knížky musela přeskočit a dostala jsem se k jediné světlé stránce knihy-příběhu o Viktorce. No a pak už jsem si jen přečetla ten závěr, kdy babička umřela :D

Sylvika
78 příspěvků 7.1.13 09:49

Mne zatím zůstal utajen Malý princ, zkoušela jsem to už xkrát a nikdy jsem nebyla schopná přečíst víc jak 10 stran.
Jedno z mála co jsem nedočetla tak poslední knihu Stmívání, přitom první dva díly byly přečteny jedním dechem, třetí s donucením a na poslední už jsem neměla.
Teď se trochu prokousávám Pamukovým Novým životem, ale věřím, že se doberu konce.

LudmilaCecílie
138 příspěvků 7.1.13 13:57

System error
Daleká cesta za domovem je boží knížka… Miluju jí… pak byly napsány i pokračování, některý příběhy z něj byly i dost drsný. A taky je to skvěle originální - koho by to napadlo, psát příběh o králících.

LudmilaCecílie
138 příspěvků 7.1.13 14:36
@LadyPapajka píše:
Jen málokterou knihu nedočtu do konce.

Zločin a trest, přestože zbytek ruské tvorby me vysloveně bavil, tohle mi přišlo příšerný. Hlavne to, že on dojde odněkud někam a pak nad tím 5 stránek přemýšlí. Ale četla jsem to dávno, možná k tomu ješte časem dospěju.

To jak popisujete Zločin a trest, že nekdo někam jde a pak 5 stránek přemýšlí mi děsně připomíná některé povídky od Škvoreckého (nevzpomínám si na jména, jsou poměrně málo známé), kde, než se Danny rozhodne jestli má nebo nemá sáhnout svojí slečně na prsa, se taky 2 stránky filozofuje o smyslu života a jestli by náhodou nebylo lepší rovnou umřít :D. Ale aby to nevedlo k mylným názorům, Škvorecký je podle mě nejlepší český autor 2. pol. 2O. století - četla jsem od něho snad všechno.

DanielaS
5265 příspěvků 7.1.13 14:53
@Enka_N píše:
Takže mě strašlivě naštval konec Sophiiny volby. A ano, uvědomuji si, že tam to nebylo jen o tom společném spáchání toho, co s Nathanem udělali, že to mělo mít přesah a bla bla, ale tohle mi prostě mozek nebere.
Edit: a dost mě taky zklamal Pamuk. Tak zajímavá témata, tak dobrá pověst a ona nuda k uzoufání :-/

Sophiina volba byla prece cela o sexu, respektive o tom, jak to vypravec CHCE! Ty casti o koncentracnim tabore mi zdaleka tak neutkvely jako to, jak Sting na nic jinyho nemyslel. Jako docetla jsem to, ale spis z povinnosti.

Odlozila jsem Sifru mistra Leonarda, to mi prislo tak priblble a prvoplanove, ze jsem usinala nudou. No a nejspolehlivejsi uspavadlo jsou samozrejme skripta anorganicke chemie.

Fae
71 příspěvků 7.1.13 15:03

Cokoli od Lenky Lanczové (celou pubertu jsem nechápala proč to všichni čtou a to jsem ji dala asi čtyři šance. Co jsem odložila asi v polovině je Harry Potter. A to jinak čtu snad všechno od Zoly, Feuchtwangera, Marqueze… přes fantasy (Tolkien, Sapkowski, Červenák) až po Padesát odstínů šedi. Ty jsem dala v sobotu celé. Nenadchlo mě to, ale nemám ráda rozečtené příběhy tak se chystám na pokračování v aj. Co jsem vážně, ale nedala je 120 dní Sodomy.

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.13 15:15

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:26

jackdaw007
368 příspěvků 7.1.13 17:38
@Anifly píše:
J. Littel - Laskavé bohyně - Prý je to kniha, kterou člověk dočte s pauzami na zvracení. Já ji tedy nedočetla první rok vůbec. Na druhý pokus pak jen díky tomu, že jsem četla tak každou desátou stranu.

Hurrrrá! Hledám, hledám a nacházím. Laskavé bohyně je podle mě fakt pitomá kniha. Když jsem se pak dočetla, jak si ji koupilo asi pět milionů Francouzů, tak jsem to komentovala, že by mě zajímalo, kolik z nich ji fakt přečetlo.

Ve zcela pravidelných intervalech se tam střídají pasáže absolutně hrůzostrašné a odporné s pasážemi tak popisně nudnými, až se čtenář těší, kdy si zase hlavní hrdina nacpe třeba větev do zadku. Ach bože, bože, bože! Btw už dva roky se ji chystám odnést do antikvariátu, tak kdyby po ní někdo prahl, dám ji lacino.

A aby bylo jasno, přečetla jsem všech 600 stran s výjimkou těch skoro třiceti z konce knihy, kde má halucinace a nacpe si do zadku nohu od židle apod. Fakt úchylárna, kterou média prezentovala před třemi lety jako knihu roku. Asi jsem na to málo úchyl.

Jak už tu někdo psal, hodně důležité je na knihu narazit ve správném věku, čase, rozpoložení mysli, pevně doufám, že moje mysl nikdy nedojde do bodu, že se mi laskavé bohyně budou líbit.

kimnie
411 příspěvků 7.1.13 17:44

Právě mě napadla další kniha, kterou jsem nezvládla dočíst. Clive Barker - Utkaný svět. Fantasy sice miluju, ale tohle jsem četla o zkouškovým a asi jsem potřebovala nějakou lehčí četbu, tohle je docela bizarní. Má s tou knížkou někdo zkušenost? Má cenu to zkusit znova? :)

jackdaw007
368 příspěvků 7.1.13 17:45
@llolla píše:
@valery
Kdyby to byla jen doporučená četba, tak by to nikdo nečetl=) A navíc by možná stačilo trochu pozměnit repertoár- vypustit hity typu Babička (ze které si děti pamatují jen kterak babička šukala po kuchyni), Malý princ a podobné.

Aha, tak možná přeci jen trochu úchyl jsem, protože Babičku, Divou Báru apod. jsem četla na gymplu pod lavicí. K Malému princi jsem se dostala příliš brzy, někdy na 1. stupni, což je úplná pitomost, ta knížka v podstatě vůbec není pro děti. Znovu jsem si ji koupila loni a celou druhou půli jsem proplakala, některé pasáže se mě až osobně dotýkaly. Dnes ji považuji za knihu knih.

Btw. dnes se to ve školách dělá jinak, literatura se většinou doporučuje, žáci mají na výběr. A někdy díky doporučení pak přečtou to, k čemu by se mnohdy nedostali. Vemte si, kolik lidí tu taky napsalo:„Nejdřív mě to nebavilo, ale pak jsem se začetl a dnes je to má oblíbená kniha…“

llolla
2102 příspěvků 7.1.13 17:50

@jackdaw007
Na malym, nebo na velkym gymplu? Ja myslela povinnou cetbu na zakladkach, ne strednich skolach. Jinak je super, kdyz mate ucitele, ktery vam doporuci dobre knihy, ke kterym by se clovek jinak nedostal, to je jasny- nicmene asi s tim uspeje jen u lidi kteri radi ctou.=]

system_error
855 příspěvků 7.1.13 17:55
@LudmilaCecílie píše:
System error
Daleká cesta za domovem je boží knížka… Miluju jí… pak byly napsány i pokračování, některý příběhy z něj byly i dost drsný. A taky je to skvěle originální - koho by to napadlo, psát příběh o králících.

tak to jsem ráda, že to taky někdo zná a ocení :-) o pokračováních jsem doteď nevěděla, ale je fakt, že jsem ani nepátrala.

jackdaw007
368 příspěvků 7.1.13 18:07
@llolla píše:
@jackdaw007
Na malym, nebo na velkym gymplu? Ja myslela povinnou cetbu na zakladkach, ne strednich skolach. Jinak je super, kdyz mate ucitele, ktery vam doporuci dobre knihy, ke kterym by se clovek jinak nedostal, to je jasny- nicmene asi s tim uspeje jen u lidi kteri radi ctou.=]

Babičku apod. jsem četla na nižším gymplu. Ale je fakt, že jako dítě jsem byla schopná přečíst celkem cokoliv. Ovšem speciálně Divou Báru jsem četla dokola asi desetkrát, ta holka mi byla sympatická, kašlala na to, co si o ní okolí myslí a kladla odpor všeobecné představě jaká má žena být. A děsně jsem se bála, jak ji zabřeli do márnice. Skoro si myslím, že jako dospělé by mě ta knížka zdaleka už tak neuchvátila. Jo a taky Karlu jsem četla opakovaně. Byla to vlastně dvojkniha Divá Bára a Karla. A Karla mi tenkrát přišla děsně napínavá. No jo, co už se mnou :-).

Vlastně marně vzpomínám na knihu, kterou bych odhodila nedočtenou. Jistě taková byla, ale asi právě proto, že jsem ji nedočetla, mi neutkvěla. Dvakrát jsem skončila na desáté straně Šóguna, máma mi ho furt vnucovala. A napotřetí jsem ho doslova vdechla a pak přečetla od Clavella snad všechno, co napsal. Ne že bych ho považovala za autora s velkým A, ale nepíše špatně. Třeba takový Král krysa je taky klasika.

llolla
2102 příspěvků 7.1.13 18:32

@jackdaw007
jo, krale krysu miluju, jak se jinak valecne tematice dost vyhybam, tahle knizka se mi moc libila=]

Karoleenah
2322 příspěvků 7.1.13 19:28

@llolla To jsem ani nevěděla, že na některých základkách je povinná četba! My jsme si akorát museli vést čtenářský deník, kam jsme museli za pololetí zapsat určitý počet knih a nikdo nám neurčoval, co to má být za knihy.
Na gymplu jsme pak měli totéž plus se na začátku roku vždycky pověsil na nástěnku seznam knih, které se budou v literatuře probírat a každý se musel napsat k jedné z knížek, přečíst ji a zpracovat referát.
No a pak k maturitě jsme si měli sami sestavit seznam toho, co jsme za celý svůj život přečetli a češtinářka nám pak ta největší zla proškrtala - třeba zrovna tu Lanczovou si pamatuju, že musela spolužačka vyřadit, ale jinak se brala i Zeměplocha nebo Harry Potter, ale jen jako jedna kniha, ne každý díl samostatně. Celkem jsme museli načíst minimálně patnáct nebo dvacet knížek, mám ten pocit. Mně se to zdálo jako docela fajn systém, nikdy mě do ničeho nenutili, vlastně kromě recitace Máje, ale i to se dalo přežít. :D
Jediné, co se mi zprotivilo vysloveně díky výuce ve škole, je kompletní Seifertova poezie. To do nás na základce cpali horem spodem a doteď se mi dělá zle jen co uslyším „Krásná jako kvítka na modranském džbánku…“, ale to je vlastně ještě dobré skóre, podle toho, co tu tak čtu.

valery
1587 příspěvků 7.1.13 20:04

Máte-li rády biografie významných historických postav, pak vřele doporučuju americkou spisovatelku Caroly Ericksson; četla jsem od ní Kateřinu Velikou, Císařovnu Josefinu a Jindřicha VÍ - to zas bylo probdělých nocí :-). Zejména Kateřina Veliká mě hodně chytila - s takovým množstvím zajímavých a překvapivých detailů ze života na carském dvoře jsem se setkal poprvé. A nebojte se, není to žádný suchopárný výčet historických reálií, ale naopak strhující příběh silné ženy a panovnice z doby, kdy život na carském dvoře nebyl žádná procházka růžovým parkem ani, anebo možná zejména, pro samotnou carevnu…

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek