Nejnudnější knihy světa

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Pirek
7062 příspěvků 7.1.13 20:42
@jackdaw007 píše:
Hurrrrá! Hledám, hledám a nacházím. Laskavé bohyně je podle mě fakt pitomá kniha. Když jsem se pak dočetla, jak si ji koupilo asi pět milionů Francouzů, tak jsem to komentovala, že by mě zajímalo, kolik z nich ji fakt přečetlo.

Ve zcela pravidelných intervalech se tam střídají pasáže absolutně hrůzostrašné a odporné s pasážemi tak popisně nudnými, až se čtenář těší, kdy si zase hlavní hrdina nacpe třeba větev do zadku. Ach bože, bože, bože! Btw už dva roky se ji chystám odnést do antikvariátu, tak kdyby po ní někdo prahl, dám ji lacino.

A aby bylo jasno, přečetla jsem všech 600 stran s výjimkou těch skoro třiceti z konce knihy, kde má halucinace a nacpe si do zadku nohu od židle apod. Fakt úchylárna, kterou média prezentovala před třemi lety jako knihu roku. Asi jsem na to málo úchyl.

Jak už tu někdo psal, hodně důležité je na knihu narazit ve správném věku, čase, rozpoložení mysli, pevně doufám, že moje mysl nikdy nedojde do bodu, že se mi laskavé bohyně budou líbit.

Já to teď čtu, inspirovaná tímto tématem :) A furt čekám na to, kdy se budu zhnuseně odvracet a zdráhat se číst dál. Jsem na straně cca 350. Jak vidím, budu si muset na něco opravdu hnusného počkat až do konce :)

Ta kniha je asi pro nepoučeného čtenáře opravdu otravná, nezáživná, hnusná atd. To ale já (bohužel) nejsem, a pro mne se jeví celkem zajímavá (i pro ty suchopárné debaty na národnostní, ekonomická aj. témata).

Moir
2558 příspěvků 7.1.13 21:01

A vlastně, kniha některého z předchozích roků, celosvětový humbuk Jonathan Strange a pan Norrell, kniha s mnoha doporučeními, ódami na ni, koupila jsem si ji, po pár kapitolách odložila, nezačetla jsem se do ní.

jackdaw007
368 příspěvků 7.1.13 21:20
@Pirek píše:
Já to teď čtu, inspirovaná tímto tématem :) A furt čekám na to, kdy se budu zhnuseně odvracet a zdráhat se číst dál. Jsem na straně cca 350. Jak vidím, budu si muset na něco opravdu hnusného počkat až do konce :)Ta kniha je asi pro nepoučeného čtenáře opravdu otravná, nezáživná, hnusná atd. To ale já (bohužel) nejsem, a pro mne se jeví celkem zajímavá (i pro ty suchopárné debaty na národnostní, ekonomická aj. témata).

Ano to je pravda, hezky jste vystihla, co mi na knize vadilo. Např. tématika holocaustu mě velmi zajímá, za posledních deset let jsem už přečetla ledacos. Ale některá témata, která se tam pitvají (zvláště si vzpomínám na několikastránkové detailní vysvětlení jazykových specifik národností Kavkazu nebo tak něco)… prostě i poučený laik nemá možnost posoudit, nakolik jsou relevantní a nakolik je to výplod autora. Navíc opravdu suchopárně podaný. I proto nechápu, že byla prezentována jako kniha pro masy. Přišla mi opravdu hodně úzkoprofilová.

A to byly přesně ty pasáže (národnostní apod.), kdy jsem si říkala, že to průměrně osvíceného člověka nemůže vůbec oslovit.

Taky mě dost štvalo, že sám název odkazující k nejmenované antické tragédii vlastně predikuje celý děj a dokonce i pointě knihy, která má 600 stran. Prvních dvě stě stran jsem čekala, kdy se tam objeví jeho sestra a pak už je zbytek jasný.

A pokud se vám povede přečíst tu závěrečnou halucinogenní pasáž, tak jste u mě borka, já to nedala, těch třicet stran jsem fakt přeskočila. Dejte pak vědět, to mě zajímá. Fakt. Třeba do pošty. Až to dočtete. Neznám ze svého okolí nikoho, kdo by to četl, tak jsem se o ní ani neměla s kým bavit. Třeba by mě debata s někým, komu se líbilo, pomohla knihu lépe pochopit.

LudmilaCecílie
138 příspěvků 7.1.13 22:29
@Fretkodlak píše:Se Zaklínačem mám ryze osobní problém, myslím, že za to může především jeho svět, který mě nikdy za srdce nechytil a pak možná způsob, jakým je napsaný.
Určitě mu dám ještě šanci, (zase) za nějaký čas. Je tu možnost, že jsem pro tuto knihu prostě ještě nedozrála a jednou se budu divit, jak poutavé čtení to je. ;)

Omlouvám se, nenapadlo mě, že by někdo tak pokročilý ve fantasy, že četl Silmarillion by mohl mít nerad Zaklínače, který je podle mě mnohem jednodušší na přelouskání… ale to co říkáte, je rozhodně pravda, nemusí všichni mít rádi všechno z jednoho žánru..

Co se týče Zaklínače, rozhodně mu ještě šanci dejte. Myslím, že třeba na začátku pátého dílu, kam jste se tuším nedočetla, jak jste říkala, je naprosto geniální vypravěčská situace. Nebo je to na začátku čtvrtého? Asi spíš IV… Tam Ciri vypráví svůj příběh a je tam několik časových rovin, ale myslím, že spisovatelsky je to mistrně zvládnuté. Jenom to vyžaduje čtenářovu pozornost. Ale takhle část mě rozhodně moc bavila.

system_error
855 příspěvků 7.1.13 23:11
@Moir píše:
A vlastně, kniha některého z předchozích roků, celosvětový humbuk Jonathan Strange a pan Norrell, kniha s mnoha doporučeními, ódami na ni, koupila jsem si ji, po pár kapitolách odložila, nezačetla jsem se do ní.

tak zrovna tahle knížka se mi moc líbila, je fakt, že začátek byl trochu pomalejší, ale celkově dobrý. Bavily mě takové ty „vedlejší příběhy“ pod čarou.

stric
762 příspěvků 7.1.13 23:20

@system_error Má jistý nenápadný půvab, ale mně byli strašlivě nesympatičtí oba dva hlavní hrdinové, což byl dost velký problém.

system_error
855 příspěvků 7.1.13 23:25

@stric no tak to pak jo, to je problém :-) ten mám někdy taky.

Mahtiel
443 příspěvků 8.1.13 00:28

Páni, mám tolik červenejch ramínek, že si tu knížku snad znova přečtu…Že by to s odstupem bylo lepší? :)

RenataRen
512 příspěvků 8.1.13 21:51
@Moir píše:
A vlastně, kniha některého z předchozích roků, celosvětový humbuk Jonathan Strange a pan Norrell, kniha s mnoha doporučeními, ódami na ni, koupila jsem si ji, po pár kapitolách odložila, nezačetla jsem se do ní.

Tak tak ta se mi líbila, i když pravda, není to čtení, které rychle vtáhne. Stylově to trochu připomíná Austenovou a jiné klasické autory 19. století. Je pravda, že některé pasáže byly trochu dlouhé, ale stejně bych to ohodnotila tak 4 hvězdičkami z pěti.
Někde jsem četla, že to snad mají zfilmovat, to si nedovedu představit. Jak takovou bichli vecpou do dvouhodinového filmu? Tady by bylo asi opravdu na místě rozdělení do dvou filmů.

add
5 příspěvků 9.1.13 17:22

Achjo, jsem asi ještě moc malá a naivní, ale tahle diskuze mě ve většině docela zaskočila :D Miluju Sto roků samoty, Pána prstenů i Silmarillion, Vojnu a mír; dále byly podle mě skvělé knihy Milénium, jak Želary, tak Jozova Hanule, několik Pratchettů i díla od Salingera…ještě někdo zmíní Kerouaca a asi se zastřelím :D
Co jsem já nebyla schopna dočíst, byl Napoleon z Notting Hillu od Chestertona. A také jsem téměř usnula, když četl pan profesor ve škole Povídky malostranské.
No nic, je opravdu zajímavé zjistit názory ostatních :)

edit: překlep

Mischura
336 příspěvků 9.1.13 20:46

Muj osobni zebricek nejnudnejsich a proto nedoctenych/odlozenych knih bezkonkurencne vede Pan prstenu a v tesnem zavesu nasleduje Odysseus od J. Joyce, asi bych nasla i dalsi, ale tyhle dve me doslova strasi. Jinak nekdo zminoval spatne preklady, souhlasim, napr. Ceska verze Anglickeho pacienta je nectiva.

Mahtiel
443 příspěvků 9.1.13 20:48

@Mischura Ano, s tím Anglickým pacientem souhlasím…Přitom je to tak krásné dílo…

Enka_N
328 příspěvků 9.1.13 20:59

Judith11: víte co, je možné, že jsem jen nebyla v tom správném rozpoložení :-) Ale jak říkám, Sinuhet mě vyloženě štval. Mám holt takové vnitřní nastavení, zkrátka neumím pochopit jeho jednání a tudíž mě to nebaví. V této souvislosti jsem si vzpomněla třeba na tolik opěvovaného Prsatého muže od Formánka- stejná situace. Nedokázala jsem se do hlavního hrdiny vcítit.
Co se Marquéze týče, tak jsem k němu přistupovala… no, myslím, že správně :-) Ne, vážně, literatura mě baví, dokážu rozlišovat mezi magickým realismem a dívčí beletrií, ale takovéto dlouhatánské popisy nedávám:-( Zkuste mi třeba doporučit Vašeho oblíbeného Pamuka, já četla Sníh a po půlce jsem to zklamaně odložila. Třeba jiné dílo bude lepší?

valery
1587 příspěvků 9.1.13 20:59
@valery píše:
Máte-li rády biografie významných historických postav, pak vřele doporučuju americkou spisovatelku Caroly Ericksson; četla jsem od ní Kateřinu Velikou, Císařovnu Josefinu a Jindřicha VÍ - to zas bylo probdělých nocí :-). Zejména Kateřina Veliká mě hodně chytila - s takovým množstvím zajímavých a překvapivých detailů ze života na carském dvoře jsem se setkal poprvé. A nebojte se, není to žádný suchopárný výčet historických reálií, ale naopak strhující příběh silné ženy a panovnice z doby, kdy život na carském dvoře nebyl žádná procházka růžovým parkem ani, anebo možná zejména, pro samotnou carevnu…
… Teď jsem si dodatečně všimla, že jsem tenhle příspěvek vložila do nesprávné diskuze - patří to samozřejmě do tématu „doporučte knihu“ - skáču z jednoho tématu do druhého a tak jsem trochu zabloudila :-)
Hopskulka
58 příspěvků 9.1.13 21:09

Nejnudnější knihou, jakou jsem kdy četla je 50 shades of Grey (Darker, Freed). Nejen, že je to kniha nudná - je také špatně napsaná, jazyk je primitivní, hlavní postava je tupá jak poleno a tak bych mohla pokračovat dál.

Z perverzní zvědavosti by mne zajímalo, jak to bude vypadat přeložené do češtiny. Brr.

valery
1587 příspěvků 9.1.13 22:32
@Hopskulka píše:
Nejnudnější knihou, jakou jsem kdy četla je 50 shades of Grey (Darker, Freed). Nejen, že je to kniha nudná - je také špatně napsaná, jazyk je primitivní, hlavní postava je tupá jak poleno a tak bych mohla pokračovat dál.Z perverzní zvědavosti by mne zajímalo, jak to bude vypadat přeložené do češtiny. Brr.
Česká verze: vydržela jsem 2 kapitoly a pak vzdala, nejzábavnější na té knize je asi to, že anglická verze prý mezi anglickými čtenářkami koluje pod „pracovním“ názvem „The date with Mr. Grey“, resp. na otázku: „what are you doing this evening?“ následuje odpověď: „I've got a date with Mr. Grey“ :-)
KKristýna
473 příspěvků 10.1.13 07:39

@Hopskulka No a vidítě, moje spolužačka učiteli během zkoušení oznámila, že je možné tuto knihu považovat za projev postmoderny, protože má sice blby téma, ale je napsána krásným jazykem(!!!), protože dokáže přípravu k sexu rozpitvávat na dvaceti stránkách. (Učitel se ke knize ještě nedostal, protože mu ji zabavila tchýně.)

Judith11
1171 příspěvků 10.1.13 10:40
@Enka_N píše:
Judith11: víte co, je možné, že jsem jen nebyla v tom správném rozpoložení :-) Ale jak říkám, Sinuhet mě vyloženě štval. Mám holt takové vnitřní nastavení, zkrátka neumím pochopit jeho jednání a tudíž mě to nebaví. V této souvislosti jsem si vzpomněla třeba na tolik opěvovaného Prsatého muže od Formánka- stejná situace. Nedokázala jsem se do hlavního hrdiny vcítit.
Co se Marquéze týče, tak jsem k němu přistupovala… no, myslím, že správně :-) Ne, vážně, literatura mě baví, dokážu rozlišovat mezi magickým realismem a dívčí beletrií, ale takovéto dlouhatánské popisy nedávám:-( Zkuste mi třeba doporučit Vašeho oblíbeného Pamuka, já četla Sníh a po půlce jsem to zklamaně odložila. Třeba jiné dílo bude lepší?

Pamuk je takový složitý, rozporuplný. Text je povětšinou alegorický, takže se v něm můžeme hodně rychle ztratit (Černá kniha). POstavy bývají nejasné - jakoby podvojné. Možná to není to pravé pro vás, nenuťte se číst zrovna Pamuka, zkuste se k němu vrátit třeba za pár let.
Já takto nejsem schopná dočíst Joyce - myslím, že jsem k němu zkrátka nedozrála.

Zkuste (pokud už jste nečetla) cokoliv např. od Irvinga, McEwana, z české literatury si přečtěte třeba Petru Soukupovou. Netuším, kolik je vám let, což je možná dost podstatné vědět, pak se lépe radí.

Hopskulka
58 příspěvků 10.1.13 10:58

No mně to téma přišlo zajímavé a přitažlivé, než mi tak nějak došlo, že nejde o nic jiného než červenou knihovnu. A ono by mi ani nevadilo, že je zřejmé, že ta kniha je napsaná pro určitý typ žen, které mohou předstírat, že jsou Anou, kdyby ta kniha byla napsaná dobře.

Scény se sexem nejsou nijak revoluční, vždycky je tak 5 stran děje/15stran sexu, každičký je samozřejmě ten typ, při kterém se otřese země a Pánbůh škytne. Takže po větě typu „I bat my lashes at him and I hear his sharp intake of breath. When I look up, his grey eyes are blazing and then they darken. Oh, crap.“ už víte, že můžete začít listovat. Kurzívou jsem zvýraznila výrazy, které se knihou linou v tak výrazném počtu, že jsou už skoro trademarkem a nesmírně mě iritují. Spoiler alert. Hlavní postava je obyčejná holka, do které se vášnivě zamiluje andělsky pohledný miliardář s obřím penisem(a u toho to nekončí) a klišé se skládá na další klišé (celá miliardářova rodina ji přijme se slzami v očích. miliardář ji zahrnuje dary. Miliardářův bodyguard ji téměř přijme za dceru. hlavní záporák se jmenuje Jack Hyde (:D seriously? :D) a tak dále a tak dále. Normální člověk se u toho fakt může jenom smát, kdyby to pořád nebyla taková hrozná NUDA.

Fakt nevím na koho je ta trilogie zacílená. Na ženy nespokojené se svým životem, které jinak vůbec nečtou?

Edit: mezi mnohými recenzemi mé pocity nejvíc vystihuje tato http://www.goodreads.com/…ow/340987215 doporučuji :)

Příspěvek upraven 10.01.13 v 11:06

Curlygirl
1901 příspěvků 10.1.13 11:02

F. L. Věk
Fifty Shades of Shit (trochu jsem si to přejmenovala, snad nevadí)

Edit: ještě dodám, že samozřejmě vím o diametrálně rozdílném významu těchto děl pro danou literární epochu a trochu se stydím, že jsem je dala vedle sebe.

Nicméně nuda stejná :-D

Příspěvek upraven 11.01.13 v 09:33

Karoleenah
2322 příspěvků 10.1.13 11:22

@Hopskulka Přečetla jsem si tu recenzi a myslím, že tenhle výraz mi vydrží nejméně do večera:
http://i1169.photobucket.com/…TF/AQV9L.gif
Ne fakt, já věděla, že ta knížka je narvaná sexuálníma scénama, ale ta část s tamponem, jahahá. :D Já si to snad ještě přečtu taky, pořád se mi tomu totiž nechce věřit.

Eset
127 příspěvků 10.1.13 23:42

Ve valné většině případů jsem vždy knihu přečetla do konce, byť mě třeba extra nebavila. Co jsem však nebyla schopna dočíst - skončila jsem asi na dvousté straně - tak to je romám Červený a černý. Nemohla jsem se prostě vůbec začíst.

ofeliet
429 příspěvků 10.1.13 23:49

Taky jsem studovala literaturu a psala diplomku z Bloudění Jaroslava Durycha. Název je fakt přiléhavý…bloudíte v textu, čtete kvanta stran a a nevíte o čem :-).
Velice Vás chápu. My jsme s holkama říkali těm knihám „na umělecké výši“: „chodil v dešti, měl depku, ožral se a pak se oběsil“.

anjeliik
24 příspěvků 11.1.13 11:08

Toho Durycha vám opravdu nezávidím, nikdy jsem nepochopila, co z něj dělá tak významného literáta. Co mi nepřišlo nudné, ale opravdu šokující je Utrpení knížete Sternenhocha od Klímy. Ten člověk nemohl být normální a jen to dokazuje, že vydat se dá snad úplně všechno. Jen při té vzpomínce na knížete mě mrazí :)

monicka
566 příspěvků 11.1.13 11:39

Přiznám se, že jsem nikdy nepřišla na chuť českým klasikům, jako je například Hrabal nebo Kundera, ale na druhou stranu jsem se výborně bavila při čtení Kříže u potoka :).
Snad jedinou knížkou, kterou jsem nedočetla jsou Sestry Makiokovy. Pokoušela jsem se o její přečtení už několikrát, ale nebyla jsem schopná dostat ze za stranu 150.

Povinná četba mi nikdy nevadila - dostali jsme ke každému tématu seznam knih, kterých jsme si mohli vybrat a na jednu z nich jsme potom museli mít referát a napsat seminárku (asi aby učitelka viděla, že jsme knížku opravdu četli a nestáhli obsah odněkud z internetu). Spolužák si tehdy z hodiny zapamatoval, že Obratník kozoroha byl v USA zakázán pro pornografický obsah a vzal si referát na něj. Až potom, co se na referát přihlásil a začal číst, mu došlo, že to, co se za pornografii považovalo ve třicátých letech je dneska někde úplně jinde. Ještě hůř dopadl spolužák, který si z podobného důvodu vybral Odyssea :).

Stránka:  « Předchozí 1 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek