Nejnudnější knihy světa

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bára.brněnská
610 příspěvků 13.1.13 22:35

Jiráskovo sebrané dílo. Všech pětadvacet kilo.

A co si pamatuju na největší strašáky z povinné literatury, tak kompletní český humanismus. Komenský, Bohuslav Hasištejnský, Jan z Rabštejna. To byly lahůdky.

Jo a ještě Hemingway. Snad nebudu příliš vulgární když napíšu, že jsem nikdy nepochopila, co v těch svých knihách vlastně řeší.

pixiedixie
48 příspěvků 14.1.13 05:20

Tak mě povinná četba docela bavila. Babička je přece docela dobré počtení, ale je to spíše pro mladší. Já jsem jí povrvé přečetla v sedmi, ale později už mi to přislo dost nudé. A od Komentského je vážně zábavné Informatorium školy mateřské. Popisuje například, že mu nepřipadá moc vhodné krmit kojence hlavně alkoholem, ale že to jen jeho osobní pocit. :)

Jinak k Prattchetovi - Koberce jsem četla, ti nejsou tak neznámí. Ale znáte někdo Johnny a mrtvé? To jsou perfektní parodie na knížky pro deti typu Správná pětka. :)

Ale kniha, kterou jsem nedokázala přečíst je Petr a Lucie. Taky nám na škole říkali jak je to zábavné a skvělé čtení pro teenagery, ale pro mě to byla neskutečně nudné. A je ještě někdo, koho hrozně irituje Danny z knih od Škvoreckého? :)

Mayim
401 příspěvků 14.1.13 08:36
@bára.brněnská píše:
Jiráskovo sebrané dílo. Všech pětadvacet kilo.

A co si pamatuju na největší strašáky z povinné literatury, tak kompletní český humanismus. Komenský, Bohuslav Hasištejnský, Jan z Rabštejna. To byly lahůdky.

Jo a ještě Hemingway. Snad nebudu příliš vulgární když napíšu, že jsem nikdy nepochopila, co v těch svých knihách vlastně řeší.

Vážila jste Jiráskovy knihy? :-D
Přiznám se, že Jirásek mě nudil v momentě, kdy jsem ho číst musela, pak už to docela šlo. Ale hlavně ty tenčí… Staré pověsti české jsem nedočetla ani dobrovolně.

Aranel
935 příspěvků 14.1.13 12:03

Červený a černý. To jsem nedala, odložila, zahodila. Coelho též nic moc. Vieweghovi se vyhýbám. A nepřečetla jsem Mistra a Markétku, k tomu se ale třeba ještě vrátím, mohlo to být mou nezralostí.

DanielaS
5265 příspěvků 14.1.13 13:10
@pixiedixie píše:
Ale kniha, kterou jsem nedokázala přečíst je Petr a Lucie. Taky nám na škole říkali jak je to zábavné a skvělé čtení pro teenagery, ale pro mě to byla neskutečně nudné. A je ještě někdo, koho hrozně irituje Danny z knih od Škvoreckého? :)

Petr a Lucie ma snad sedesat stran, to jsem dala za odpoledne. pravda, neutkvelo. Danny je hroznej, ale zas se nad nim clovek muze citit pekne povznesene. A kdyz si vezmete, ze v Prima sezone je mu tak sedmnact…

LudmilaCecílie
138 příspěvků 14.1.13 14:48
reakce na pixiedixie
@DanielaS píše:
Petr a Lucie ma snad sedesat stran, to jsem dala za odpoledne. pravda, neutkvelo. Danny je hroznej, ale zas se nad nim clovek muze citit pekne povznesene. A kdyz si vezmete, ze v Prima sezone je mu tak sedmnact…

Já zase Dannyho Smiřickýho miluju! Je to děsnej intoš, a někde trochu trotl, ale je hrozně roztomilej, kdyby ty svoje kousky vybalil na mně, tak bych mu neodolala, to jsem si jistá :D V některejch povídkách je trochu rozvleklej protože radši přemejšlí nad životem a smrtí, než se rozhodne, zda má dát pusu holce, nebo ne, ale to není v těch známějších knihách. Jinak jako starší verze (40+) v Příběhu inženýra lidských duší se vybarvil na super zábavnýho chlápka a konečně mu to u těch ženskejch začalo vycházet, což jsem mu z hloubi duše přála. Chápu, že asi nemusí bejt každýmu sympatickej, ale každopádně je to skvěle napsaná a charakterizovaná postava

DanielaS
5265 příspěvků 14.1.13 17:03

Ja myslim jako „hroznej“, presne tak, jak pisete. I kdyz ja bych se asi ukecat nenechala, prece jen je to takovy provincni intos, to mohlo platit tak na ty Irenky. Ja se identifikuju s dcerou statkarovou z Konce nylonoveho veku, ta glosuje skvele.
Posledni dobou me uspavaji Italske pohadky od Itala Calvina, sbirka lidovych pohadek, to je vam… takova… nuda… a je jich 200.

Nixe Lulu
344 příspěvků 15.1.13 11:39

Dannyho jsem taky nesnášela, typ, kterému zřejmě nezáleží na holce jako člověku nebo na nějakém vytváření vztahu, ale jde mu především o ten tělesný požitek, který mu může poskytnout… a když to vypadá, že u jedné neuspěje, není vůbec problém se rychle přeorientovat na jinou?? Chápu, že to je nevyzrálost související s věkem, ale stejně doufám, že většina mladých kluků taková není, jinak teda chudáci holky.

LudmilaCecílie
138 příspěvků 15.1.13 15:35

@Nixe Lulu píše:
Myslím, že si netrouf do žádny holky city investovat, protože tušil, že bude odmítnut a tak mu to zato nestálo. A abych si ho neidealizovala, ano, asi mu šlo hlavně o sex, protože stejně většinou těch holek opovrhoval…

Moir
2558 příspěvků 16.1.13 14:36

Podělím se s vámi o perličku, co se dostala ke známému, překladateli od jeho známého (ale není to agentura JPP!)
Z nakladatelského podsvětí, od známého na diskuzáku:
Zrovna dnes mi prošla rukama vratka z nejmenovaného obchodního řetězce na Padesát odstínu šedé. Cituji z průvodního dokladu:
Důvod reklamace: zákazník byl uveden nakladatelem v omyl. Nejedná se o strhující erotický román, nýbrž o úplně hloupý pornografický román""

regeena
24 příspěvků 17.1.13 11:56

Jedina kniha, ktoru som nedocitala bola Lolita. skusala som to dvakrat. ale planujem jej dat este sancu

Lachenauerin
544 příspěvků 17.1.13 12:28

@regeena
Když ona Lolita je paradoxně nejméně dobrá Nabokovova kniha. Nebo jinak, Lolita není Nabokov, ačkoli se mezi právě tohle dílo a autora často klade rovnítko. Ironií osudu je, že v tomhle případě ten nejznámější a nejvydávanější opus v podstatě prokazuje autorovi medvědí službu. „Ten pravý“ Nabokov je třeba Lužinova obrana. Nebo např. Pnin.

Rosalyn
925 příspěvků 17.1.13 17:13

@Moir A uznali tu reklamaci? :-)

Moir
2558 příspěvků 17.1.13 20:11

@Rosalyn další pokračování ke mně zatím tamtamy nedonesly, je mi líto

Rosalyn
925 příspěvků 17.1.13 20:15

@Moir Škoda. Ale mám tušení, že asi neuznali.

coralline
840 příspěvků 19.1.13 16:21

Mám adepta ne na nejnudnější, ale na nejblbější knížku. Právě jsem ji znechuceně zaklapla, když zjistili, že pihy na zádech hlavní hrdinky tvoří souhvězdí Velké medvědice, což zřejmě je stopa k rozluštění velkého tajemství. Jde o Gaudího klíč a jsem trochu naštvaná, protože jsem čekala něco jiného. Protáčela jsem panenky už dřív, ale co je moc, to je moc. Přes pihy se asi nepřenesu…

Dana Šebestová
3 příspěvky 19.2.13 20:16

John Irwing - Svět podle Garpa, prostě to nešlo :(

chinin
2788 příspěvků 19.2.13 20:27

@Dana Šebestová
Vážně? To je moje oblíbená kniha. :-)

chinin
2788 příspěvků 19.2.13 20:29

P. S. Někdo zde zmiňoval i knihy od Kundery - pro ty mám taky slabost. :-)

Aroosak
642 příspěvků 19.2.13 20:43

Kunderu jsem hltala dřív a nedávno jsem se k němu opět vrátila (Kniha smíchu a zapomnění). Docela mě překvapilo, jak jsem z něj začala být unavená. Pořád je to na jedno brdo. Vztahy, které popisuje, jsou zvrácené, všude se podvádí, lže… Úplně mě dorazila povídka Taminina smrt. Jsem jediná, komu přišla perverzní?

Iv_Sm
1588 příspěvků 19.2.13 20:48

Mne sa Sto rokov samoty veľmi páčilo…stále tvrdím, že všetko závisí od rozpoloženia, v ktorom človek tú-ktorú knihu číta…

katerzina
14 příspěvků 19.2.13 20:56

Málo knížek nedočtu do konce - vybírám pečlivě, ale třeba Svět podle Garpa od Johna Irvinga prostě nešlo dočíst. Možná to bylo jen překladem, každopádně jsem to vzdala asi v půlce.

KlaudieS
1765 příspěvků 19.2.13 21:02

Don Quijote. Pro studentku španělštiny na MU nezbytnost, ale mně to vážně přijde úplně o ničem. Quijote někoho potkal a ten mu vykládal, že tamta mu vykládala, že oni vykládali…uaaaa

Sibyla
2646 příspěvků 19.2.13 22:13

@bára.brněnská Mám vzrůstající dojem, že Hemingway je bublina. Všichni ho mají zafixovaného jako velkého spisovatele, ale nikdo ho nečte. Já ho velice nemám ráda jako člověka, jeho kruté vztahy k ženám, jeho záliba v pobíjení zvířat, nenávist k matce, a především celková lživost jeho existence. On stvořil chlapáckého „papá Hemingwaye“, který se bohatýrsky raduje ze života, a ve skutečnosti byl neurotik, týrající všechny kolem sebe. Je to vidět už v tzv. vzpomínkovém „Pohyblivém svátku“, kde v podstatě ze všech známých autorů dělá idioty a komické figurky, jen on tam září jako mladý, hladovějící autor, trpící, že nedokáže rodinu dobře uživit. Přitom celou dobu žili v Paříži z peněz jeho ženy Hadley. Příznačné je, že když ji opustil, ona se znovu vdala, tak na dotaz, jestli jí není líto, že už nežije s mužem, který se stal světoznámým, Hadley odpověděla: „No, I prefer somenthing real. Ne, dávám přednost něčemu skutečnému.“

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.13 09:40

Jak jsem tady onehdy psala o tom, že mi Salman Rushdie přijde jako spisovatel, který mi momentálně vůbec „nesedl“, tak hlásím, že jsem nakonec knížku přečetla tesně před koncem (dvakrát prodloužené) výpůjčné lhůty… A to se téměř tři měsíce povalovala na poličce se záložkou na straně 30, ale pak jsem se rozhodla dát ji ještě šanci - a už jsem ji z ruky nepustila… Někdy sama sebe fakt nechápu :D
Nicméně v euforii jsem rozečetla slavné Satanské verše a už jsem se zas zasekla, budu muset počkat na nějaký „moment prozření“.

Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek