Nejnudnější knihy světa

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Zebra33
2038 příspěvků 25.6.13 10:48

@ionicera - tuhle jsem nevedela, co si mam pujcit v knihovne, a uplne jsem premyslela, ze ten stary seznam povinne cetby nekde vyhrabu a inspiruju se:). Nedavno jsem poprve cetla treba Pani Bovaryovou, ktera me na stredni moc nelakala, protoze ve shrnuti stalo neco ve smyslu, ze je to o pani, ktera se na vesnici nudi. Mozna by se mi to tehdy ani nelibilo, ale jak je clovek starsi a ma vic zivotnich zkusenosti (v tomto pripade se vztahy s muzi), tak v te knizce vidi i jine aspekty nez jen to, ze se ta zenska na vsi nudi. Mozna by stalo za to sahnout na zkousku i po jine knize, ktera mi tehdy v tech 16 prisla nudna a nezajimava :)

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.6.13 10:56

@Zebra33 No mně se spíš stává, že knížky, ze kterých jsem tehdy byla nadšená, mě teď nudí. Třeba jsem zkusila znovu Simmela a vůbec se mi nelíbil, přitom Láska je jen slovo mě donutila k první a poslední krádeži v životě. Tedy krádeži-řekla jsem knihovnici, že jsem ji ztratila a tvrdě zaplatila 30Kč. Jen abych ji měla doma.Asi jsem rozmazlenější, protože tehdy tu skoro nic nevycházelo a když přece, stála jsem na to frontu v 7 ráno před knihkupectvím. Jakou já měla radost z Miluj bližního svého. A spoustu knih jsem přečetla ve slovenštině, protože tam vycházely úplně normálně. Třeba zrovna Jméno růže.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.6.13 10:58

@pabylka já vás nenutím, oddechovka to není, zavařené mozkové závity jsou přirozeným vedlejším příznakem, ale mně ta kniha přišla naprosto geniální, fascinující, dokonale inspirující a přesně se mi strefila do mého vlastního založení, dokonce do té míry, že jsem se (bohužel ne na tak sofistikované úrovni) začala pokoušet o něco podobného.

Maleficie
172 příspěvků 25.6.13 11:40

@pabylka Taky jsem četla a mám ji mezi svými nejoblíbenějšími knihami.

ravsaprav
19 příspěvků 26.6.13 19:37

K. V. Rais - Půlpáni a čtvrtpáni, jedna z mála knih, co se louskala fakt dlouho a nakonec nedolouskala, i když je to tenký. Ale neverending story pro mě byla Kronika Pickwickova klubu… Vřele nedoporučuju!! :)

bc2
323 příspěvků 27.6.13 01:19

Šifra mistra Leonarda mi přišla jako nesmírně nudná a zcela špatná kniha.

Taky jsem nedočetla Bratry Karamazovy, ale za to spíše mohla moje tehdejší nezralost.

Bublajzz
28 příspěvků 27.6.13 08:59

Pro mě je největší utrpení Viewegh. Je to tááááák utahaný, že to horší snad už být nemůže.

Papla
516 příspěvků 27.6.13 09:30
školní četbu
  • jsem považovala za formalitu, ale například vlastní nečtoucí potomek se díky povinnostem k maturitě ke knihám dopracoval a začal číst
Ailouropardalis
64 příspěvků 13.2.17 21:53

Nudná kniha nemusí být nutně špatná kniha, já si kolikrát řeknu, že mně se nelíbila, ale dokážu pochopit, proč se líbí ostatním.

Za knihy čtené poslední dobou ale dostává titul nudná kniha Jerome Klapka Jerome se svými Třemi muži ve člunu. Normálně mám britský humor ráda, hory nadšených hodnocení mě nalákaly a já se těšila, jak se krásně pobavím, a nakonec jsem měla problém udržet pozornost/otevřené oči…

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.2.17 12:48

@Ailouropardalis Tři muže jsem začala číst taky nedávno a nedočetla. Ten humor mi nějak nepřipadal vůbec humorný. V poslední době jsem nedočetla ještě Irvingovu Pitnou kúru.

Čírina
432 příspěvků 14.2.17 14:28

@Pinot Noir K nám do rodiny se řízením osudu dostali Tři muži ve člunu dvakrát - první je překlad z r. 1975, druhý je nějaký nový. Stará kniha je výborná, nový překlad je zoufale nudný…
Zkuste někde sehnat to staré vydání, bylo to od Odeonu, na obálce ilustrace od Borna.

ming_xing
1324 příspěvků 14.2.17 15:15

Za me zatim nejhorsi byl Alef od Coelha.. naprosto nestravitelne radobypsychologicke blaboly. jak se snazim docist vsechno, tak toto se opravdu nedalo.

Malvin
309 příspěvků 14.2.17 16:40

Já jsem v poslední nedala Navzdory básník zpívá od Loukotkové. Přečetla jsem 130 stran a odložila. Vůbec mne to nezaujalo.

Majka22
333 příspěvků 16.2.17 14:52

Básníka od Loukotkové miluju od mladých let. Za mě je k smrti nudné Jméno růže (hlavně stylistika, na obsahu mi u knih často až tak nezáleží), toto veledílo mě neoslovilo ani v dobách mého mládí a s věkem se to vůbec nelepší, právě naopak :)

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.17 15:17

@Malvin @Majka22 Tak to já ráda Básníka i Jméno růže. Zato nedokážu přečíst nic od Tolkiena.

Majka22
333 příspěvků 16.2.17 15:36

Pinot Noir: Tolkiena budeme mít společného. Mně vždycky připadal jako pohádka, ne jako normální literatura (to ze mě budou mít jeho fanoušci radost :D ) Obecně fantasy nemám v oblibě (totéž platí o vykradení všeho možného i nemožného v podobě H. Pottera), nějak mě nebaví, ani v knize, ani ve filmu, na rozdíl od většiny jiných žánrů. I tu pohádku si občas ráda přečtu :)

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.17 17:00

@Majka22 Vidím to stejně :)

Demode
2050 příspěvků 16.2.17 21:07

@Majka22 Asi jsem divná, ale na obsahu mi u knih záleží dost.

Malvin
309 příspěvků 17.2.17 16:31

@Majka22 Fantasy mam ráda, je to moh odpočinková literatura. Bavi mne pronikat do pravidel jinych svetu. Ale Tolkien si mne taky nezískal. Na obsahu knih mi záleží a pokud mají ještě dobrou stylizaci, tak tim lépe. Můžete mi napsat, jaká kniha je dobre napsaná, ale má blby obsah. Zadna mne nenapadá.

Dcera velkoměsta
22 příspěvků 17.2.17 17:09

Jestli můžu taky odpovědět, tak pro mě je takovým příkladem třeba Macocha Petry Hůlové. Teda neřekla bych, že je obsah blbý, to ne, ale ta příběhová linka, podaná jinak, by mě nejspíš vůbec nezaujala. (Knížka se mi líbila.)

Dalmitka
1819 příspěvků 17.2.17 19:28
@Pinot Noir píše:
@Majka22 Vidím to stejně :)

Aj ja, Tolkien, Harry Potter a vôbec fantasy a aj sci-fi; ani náhodou. Všetko ostatné áno, v prípade núdze aj telefónny zoznam :).

VeronikK
1291 příspěvků 21.2.17 09:16

Zikmund Winter: Mistr Kampanus. Snažila jsem se hodně, ale nedočetla. Už je to dávno, ale pamatuju si to, prorože jinak přečtu celkem všechno.

novoměštačka
197 příspěvků 21.2.17 21:27
@Malvin píše:
@Majka22 Fantasy mam ráda, je to moh odpočinková literatura. Bavi mne pronikat do pravidel jinych svetu. Ale Tolkien si mne taky nezískal. Na obsahu knih mi záleží a pokud mají ještě dobrou stylizaci, tak tim lépe. Můžete mi napsat, jaká kniha je dobre napsaná, ale má blby obsah. Zadna mne nenapadá.

Já byla před pár lety nadšená z Paměť mojí babičce.
Pak jsem zkoušela další knížky od ní a vždy totální propadák…

novoměštačka
197 příspěvků 21.2.17 21:31
@Malvin píše:
Já jsem v poslední nedala Navzdory básník zpívá od Loukotkové. Přečetla jsem 130 stran a odložila. Vůbec mne to nezaujalo.

já to četla už kdysi dávno. a tenkrát se mi to velice líbilo. úplně mi to navodilo tu tehdejší atmosféru. ale nevím, jak bych to vnímala te´d!

Majka22
333 příspěvků 22.2.17 21:08
@Malvin píše:

Možná jsem se vyjádřila nesrozumitelně. Pokud je geniální příběh stylizován neobratně (řada moderních knih z tzv. young adult), zkrátka mne neosloví a nedočtu je, spíše odložím velmi brzy a vracet se k nim už určitě nebudu. A že takových knih dnes je. Naopak příběh, který sám o sobě neoslní, ale jazykově je dokonale propracovaný, číst budu navzdory ději. Skutečně dobrý autor musí podle mne dokázat dokonale pracovat s jazykem, pak už nepotřebuje ani úderný či fantaskní příběh, vždyť řada krásných děl je v podstatě obsahově banálních, ale sílu jim dodává práce se slovy (např. Waltariho povídka inspirovaná článkem z novin nebo některé Saroyanovy povídky, např. Léto na bílém koni minimálně jednu takovou obsahuje - o otisknutí dětských dlaní do betonu) Samozřejmě někdy se vyřádí a dílo zničí i mizerný překladatel. Např. Brownovu Šifru jsem viděla ve dvou různých překladech, jeden výborný, který jsem přečetla, druhý naprosto tristní, zjednodušený. Vznikly tak dle mého názoru dvě zcela rozdílné knihy. Dostat se mi do ruky jako první novější překlad, ihned titul zavrhnu jako brak braků. Samozřejmě ani tak to není žádná klasická literatura, ale zkrátka rozdíl tu byl. Ne že bych nečetla nic komerčního, třeba Písečného muže. Ale to je podle mne vyloženě literatura psaná na efekt a pro peníze, scénářovitá, trefující se do vkusu dnešního čtenáře, který preferuje spíš údernost a jednoduchost, aby nám to hezky odsýpalo a nemuselo se moc přemýšlet (nad tímto se ani přemýšlet nesmí, jinak se se to nedá číst :) Rozhodně to není nic, k čemu bych se někdy vracela. Ale stylisticky propracované tituly (klidně sci-fi, mám na mysli hlavně starší autory) ráda otevřu znovu.

Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek