Nejnudnější knihy světa

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Majka22
332 příspěvků 22.02.17 21:33
@Zebra33 píše:
@ionicera - tuhle jsem nevedela, co si mam pujcit v knihovne, a uplne jsem premyslela, ze ten stary seznam povinne cetby nekde vyhrabu a inspiruju se:). Nedavno jsem poprve cetla treba Pani Bovaryovou, ktera me na stredni moc nelakala, protoze ve shrnuti stalo neco ve smyslu, ze je to o pani, ktera se na vesnici nudi. Mozna by se mi to tehdy ani nelibilo, ale jak je clovek starsi a ma vic zivotnich zkusenosti (v tomto pripade se vztahy s muzi), tak v te knizce vidi i jine aspekty nez jen to, ze se ta zenska na vsi nudi. Mozna by stalo za to sahnout na zkousku i po jine knize, ktera mi tehdy v tech 16 prisla nudna a nezajimava :)

Já se přiznám, že když jsem viděla seznam povinné literatury na dnešním gymnáziu, opotila jsem se. A rozhodně dneska bych to už vůbec nečetla, protože čas je mi víc drahý, ale také spoustu těch titulů znám a dvakrát mne neokouzlily (ten seznam se upravuje snad jednou za sto let:) Přitom dnes existuje tolik pěkných knížek i pro mladší generace. Jsem názoru, že u mladých by se měla dát přednost „zabávnému“ prvku, zařadit čtivější a čitelnější tituly, vůbec aby četli cokoli, to je základ. Časem se pak mohou vypracovat i k něčemu náročnějšímu. Ale soudobá nabídka by odradila i mě, která byla schopna číst i jídelní lístky. Asi začínat dnes na Ecovi, strašit s Jiráskem apod., tak to nečtu taky.
V mém okolí skoro žádní mladí nečtou, ani VŠ, ti snad jsou na tom nejhůř, beletrii nečetli mnozí nikdy žádnou a do školy se učí jen ze studijních materiálů, pokud se tedy ještě vůbec učí, ale žádné knížky. Naopak čtenáři jsou spíš terčem posměchu, že si obsah nestahují z internetu (např. jedna mladá příbuzná kvůli tomu byla prakticky terčem šikany, že je divná, protože čte povinnou literaturu, což je dnes anomálie)

Oldyn
6105 příspěvků 22.02.17 22:09

Sbírky zákonů a vše co je psané úředním jazykem.

KKristýna
473 příspěvků 22.02.17 23:03

@Oldyn Ne, horší jsou komentáře k zákonům. Obzvlášť do občana.

Oldyn
6105 příspěvků 23.02.17 15:52

@KKristýna
Jaký komentář je do občana? A ta kniha se jmenuje jak prosím?

KKristýna
473 příspěvků 23.02.17 18:17

@Oldyn Nejspíš to je Občanský zákoník - velký komentář. Má to mít asi milion svazků, vyšly možná 4, jsou strašně tlusty, drahy a vzhledem k tomu, že na některých paragrafech není co vysvětlovat, tak jsou rozebrany slovo po slovu, co každé z nich znamená. Jo a pracoval na tom Melzer, takže bych se vsadila, že jeho části (Já četla jen potřebné úryvky) mají asi tak miliardu chyb, některé věty budou dvakrát za sebou a nebo nebudou dávat smysl. Stačila mi jeho učebnice do teorie práva. Ti, kteří si ji „povinně“ koupili, si rvali zlostí vlasy. Prý až je jednou pořádně naštve, tak mu ji pošlou opravenou červenou fixou.

Oldyn
6105 příspěvků 23.02.17 18:45

@KKristýna
Tak to je dobré, netušila jsem. Díky. :D

viktorias
216 příspěvků 24.02.17 13:47

Tolkien, Silmarillion. a ešte som sa pokúsila čítať Od Ricka Yancay Piata vlna. z anotácie som nepochopila, že ide o TEENAGERSKÉ postapokalyptické sci-fi. a ešte Kolo času, určené síce dospelým, ale aj tak som sa neprinútila prečítať viac ako 20 strán. a malo to byť epické fantasy…

Jordaan
8712 příspěvků 24.02.17 17:22

@KKristýna

Za me teda vedou komentare ke stavebnimu.

system_error
855 příspěvků 24.02.17 20:13

@viktorias Silmarillion jsem taky nedala.

system_error
855 příspěvků 24.02.17 20:14

@viktorias Silmarillion jsem taky nedala.

Moir
2212 příspěvků 24.02.17 21:11

@viktorias Kolo času epická fantasy je. Já ho mám moc ráda, ale uznávám, že těch 13 čím dál tím tlustějších dílů je na někoho moc a že to místy dost ztratilo dech.

Gorilka
1090 příspěvků 25.02.17 09:09

Ono má cenu ty zprasený překlady fantasy (okolo roku 2000) vůbec číst?

Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek