Nejnudnější knihy světa

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 Další »
westane
35 příspěvků 2.1.13 23:10
@TinkaH píše:
@Karoleenah to jste mě potěšila, netušila jsem, že by tu knihu nwěkdo vůbec znal. Krom mého otce :-D. Tak to bylo asi přání osudu nenechat mě jít dál než na str. 25. Já bych z toho měla trauma a špatné sny ještě teď. Kdysi jsem viděla film o dostihových koních, mohlo mi tak okolo šesti let. Na konci tam jednoho koně otrávili, aby nevyhrál. Jak já to oplakala, mamča mě nemohla přesvědčit, že ten kůn žije. Ještě dnes mám chvilky, kdy si říkám, jestli ona mi nelhala ;.)

Ach boze! Phar Lap, toho jsem videla okolo deseti let snad padesatkrat. :-D

DanielaS
5265 příspěvků 2.1.13 23:14
@Holka_Hnědooká píše:
Taky jsem nikdy nepřečetla Tři mušketýry. Je to zvláštní, upřímně jsem se snažila česky, anglicky i německy (co kdyby to bylo překladem, že jo), ale nikdy jsem se nedostala za třicátou stránku. Už je to zase pár let od posledního pokusu, asi se do toho na jaře pustím znovu a uvidíme :-)

Aha, ja se kupodivu taky nemohla do Tri musketyru jako mala zacist, ac mi je okoli doporucovalo. On se ten zacatek trochu tahne. Ale najdete si, jak se D'Artagnan v Parizi hlasi k musketyrum (snad druha kapitola) a pak uz to jede, souboj za usvitu, kralovnin nahrdelnik, Mylady…

valery
1587 příspěvků 2.1.13 23:20
@jos píše:
Přečetla jsem jen začátek diskuze a zrovna G. G.Marquez (Sto roků samoty) je podle mě geniální spisovatel a tu knihu si nemohu vynachválit. Osobně pro mě nejhorší byl Jarmark marnosti (přečetla jsem první díl a skončila) a dále nemusím nic od Kinga. Vážně jsem se snažila (Řbitov zviratek, Carrie, Dračí oči, Prokletí Salemu, To jsem nedočetla..), ale nezaujal mě prakticky ničím. Jo a taky nechápu nadšení nas trilogií Millenium, první díl ještě velmi dobrý, ale ten zbytek..(tedy vlastně jsem v půlce posledního dílu skončila se čtením).

sto roků samoty-kniha, ke který se budu celý život vracet; S. King-měla jsem období, kdy jsem zhltla všechny jeho horory, ale pak jsem otevřela 1. díl jeho sedmidílné fantasy Temná věž, a pak další až do posledního sedmého, a byla jsem ztracená-úžasná výprava do světa fantazie. Ale od té doby už mne jeho horory nebaví…

Příspěvek upraven 03.01.13 v 00:45

aailyyn
809 příspěvků 2.1.13 23:22

Salingera (Kdo chytá v žitě) jsem četla, bavilo a litovala jsem, že jsem se k tomu dostala až po pubertě, o pár let dřív by se mi to líbilo asi hodně, Otce Goriota jsem četla, docela bavil, ruskou literaturu bezmezně miluju (mám za sebou Zločin a trest, Evžena Oněgina, Mistra a Markétku, což btw. vřele doporučuju, jo a taky Lolitu a doktora Živaga). Akorát k Obrazu Doriana Graye bych se potřebovala asi vrátit, když jsem to četla někdy v sedmnácti, fakt jsem tomu nerozuměla a nebavilo mě to. Špatná kniha to není, jen ji člověk musí číst s porozuměním a musí do ni dorůst. Malého prince mi taky strčili do rukou už v dětství, musela jsem se k němu vrátit o pěkných pár let později. I toho Jiráska jsem úspěšně dala, dočíst Odyssea mě sice stálo trošku přemáhání, ale hecla jsem se a teď všem ráda vykládám, že se to samozřejmě dá číst, jen člověk musí vědět, kudy na to. :-)

DanielaS
5265 příspěvků 2.1.13 23:22
@TinkaH píše:
A jednu knihu jsem se pokoušela přečíst jako malá, nedostala jsem však za dvacátou stránku. Byla to dobrodružná lit. tuším, že se to jmenovla Vlčák Kazan a Bárí syn Kazanův. Chtěla jsem to číst jen proto, že na obálce byl pes a bylo to o psech. Bylo to těžkých 25 stran (kniha jich měla celkem dak 200)

Kazana jsem milovala a cetla mockrat, ujizdela jsem vseobecne na popisech dalekeho Severu. Taky Bily tesak, Medvedi… a (spoiler) v Kazanovi jsem se poprve v literature setkala se znasilnenim, zapusobilo hluboce!
Naopak Verneovky me neoslovily a Vinnettoua jsem taky nezvladla, a to jsem byla knihomol az chorobny.

aailyyn
809 příspěvků 2.1.13 23:24

@smrtonoška

Já, četla jsem Zámek, líbilo se mi to strašně moc a pokládám to za jedno z nejlepších děl české (ne česky psané) literatury (u vědomí toho, že Kafka psal německy). (Teda, já četla i Proměnu a Proces, ale to už mě tolik neoslovilo.)

aailyyn
809 příspěvků 2.1.13 23:30

Docela hardcore byly teda básně André Bretona. :-) Moc jsem tomu nerozuměla, což ovšem neznamená, že by to bylo blbé. :-) Kazana znám, Vinnetoua jsem jako dítě četla bezmezně okouzlená asi pětkrát…

Karja
4837 příspěvků 2.1.13 23:45

@eveK Myslím že ne. Film jsem viděla, už to bude dlouho, moc si ho nepamatuji, jen z toho Kvida mám nějaký špatný až nechutný dojem. Ale jak říkám, já jsem nějak proti Viewegovi zaujatá, aniž bych znala důvod, když už si pořádně nepamatuji jeho knihy. Nicméně, už nedávno jsem si slíbila, že mu dám šanci. Dám jí i Coelhovi a dám jí i Kingovi. Teď už zamířím do postele, zítra mě čeká zkouška, jejíž náplň je od literatury na hony vzdálená:(…Takže vám všem děkuji za tipy na pěkné i na ty nudné knihy.

Barr.b
143 příspěvků 3.1.13 00:23

@Dragowlin Já Doriana Graye miluju, mně se ta „ďábelskost“ právě zvráceně líbí, musím si to přečíst znovu! O:)

Nian
124 příspěvků 3.1.13 00:29

Dreiser a jeho Sestřička Carrie… Nebyla ani tak nudná, jako mi byla šíleně nesympatická hlavní hrdinka. Myslím, že to byla jediná kniha, kterou jsem nikdy nedočetla. Pak mě ještě napadá Zola - ten pro mě není ani tak nudný, jako únavný, protože mě prostě něco nutí přečíst opravdu každé slovo a „prožít“ to, což je například u popisu zboží v pařížské tržnici (Břicho Paříže) skoro nadlidský výkon. Buď jsem dostala hrozný hlad, nebo mně bylo zle :-D

Barr.b
143 příspěvků 3.1.13 00:30

@llolla S Quo Vadis jsem začínala několikrát znova a znova a když jsem konečně nějak překonala nějakou padesátou stránku, chytlo mě to a moc bavilo, tak tomu zkuste dát ještě třeba šanci :P

Barr.b
143 příspěvků 3.1.13 00:34
@indyka píše:
U Kundery je to asi o díle. Směšné lásky jsem přečetla jedním dechem a moc se mi to líbilo, ale dočíst Nesnesitelnou lehkost bytí je nesnesitelně těžké :-D Holt je to intelektuál a tak trochu filosof, tudíž si při čtení někdy připadám jako hlupák :) Chápu, že se nelíbí všem. Hodlám zkusit ještě Žert, snad se to bude číst lépe.

Právě dnes jsem Žert dočetla, předtím jsem od něj četla jen Nesmrtelnost a pořád si nejsem jistá s názorem na Kunderu. Není mi nesympatické, jak skáče z postavy na postavu a doby na dobu v jednotlivých kapitolách, ale nějak se nemůžu rozhodnout, jestli se mi jeho tvorba spíš hodně líbí, nebo hodně nelíbí :D

janiiiv
781 příspěvků 3.1.13 02:41

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 02:28

janiiiv
781 příspěvků 3.1.13 02:42

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 02:28

Ems
1482 příspěvků 3.1.13 06:57

Já nedočetla Hobita, film mě taky nebavil (ačkoliv je hezky udělaný), pak ještě Rousseau - ta knížka o nerovnostech (tomu ve třídě skromně říkáme literární homeopatikum - kraťounká myšlenka naředěná ve spoustě omáčky)…

valery
1587 příspěvků 3.1.13 08:33
@janiiiv píše:
@Barr.b Měla jsem podobně rozporuplné pocity po přečtení Směšných lásek. Pak jsem přečetla Nesmrtelnost a díky ní to převážilo k sympatiím :)
(Mimochodem, k tomu skákání mezi postavami, zkuste od Petry Hůlové Cirkus Les Memoires, to je teprve úlet!)

včera jsem otevřela Hůlovou „cirkus…“a dál než na druhou stránku se zatím nedostala, ale jestli to bude stejně střelený jako „umělohmotný pokoj“ tak to asi nedočtu. Před „Umělohmotným pokojem“ doslova varují - čtu a čtu a říkám si: proč já vlastně takový úchylárny čtu? S kámoškou jsme se shodly, že ji (Hůlovou) muselo potkat něco hroznýho, co pak v tý knize ventiluje…

llolla
2102 příspěvků 3.1.13 09:10

@valery
Myslíte třípokoj? =) Já, která jsem odkojená Bukowskim a Millerem jsem to nesla celkem v pohodě, ale sestřenka z toho měla ještě dlouho zlý sny=)

valery
1587 příspěvků 3.1.13 09:33
@llolla píše:
@valery
Myslíte třípokoj? =) Já, která jsem odkojená Bukowskim a Millerem jsem to nesla celkem v pohodě, ale sestřenka z toho měla ještě dlouho zlý sny=)

jasně třípokoj - já popleta! Bukowskeho a Millera čtu v pohodě - prostě dost drsný rajcovní čtení, tam nemám problém, ale u tý Hůlový mě to opravdu přijde jako těžký psycho, jestli „vona“ si v tý „Mongólii“ nečuchla k divnejm sexuálním praktikám ;-)

valery
1587 příspěvků 3.1.13 09:39

Spousta čtenářek tady nadšeně hovoří o Kazanovi a teď nevim, vlčák Kazan nebo režisér Elio Kazan?
Než se to dozvim, doporučím vam knihu od klasika Jacka Londona „Tulák po hvězdách“ - vlastně to sem nepatří, protože u tý se rozhodně nudit nebudete, tak sorry.

llolla
2102 příspěvků 3.1.13 09:40

@valery
Jo, tak Tuláka taky doporučuju, ač to sem nepatří=)

Chanel-Diorová
27 příspěvků 3.1.13 09:47

@rice
Jsem Remarquovec, jeho knihy miluju a Jiskru života můžu doporučit… (Stejně jako všechny ostatní jeho knihy, ehm :D

Já jsem typický knihomol, máme doma stovky knih a mám ráda různé žánry, nespecifikuji se, ale knížka, která mě prostě nebavila a jejímž začátkem jsem se snažila prokousat několikrát a prostě to nešlo - Otec Goriot od Balzaca. A Výrostek od Dostojevského. Což jsou ale spíše výjimky, protože většinou knihu zhltnu jako malinu :)

valery
1587 příspěvků 3.1.13 09:50

K Salingerovi a Kdo chytá v žitě - Wikipedia -citace

Prvotní úspěch byl vystřídán poklesem popularity, ale v 50. letech se román stal, dle Iana Hamiltona, „knihou, kterou si všichni dospívající musí koupit, jako nezbytnou příručku jak být, cool’ a neafektovaný“. Noviny začaly vydávat články o „Kultu toho, který chytá v žitě“ a román byl v několika zemích a v některých amerických školách zakázán, kvůli tématu a „nadměrnému užívání sprostých slov“. Jeden pečlivý rodič napočítal v americké verzi tohoto románu 237 krát slovo „goddam“, 58 krát „bastard“, 31 krát „christsake“ a 6 krát „fuck“.

Tak já myslím, že být kniha napsána v dnešních časech, tak počet a výběr sprostých slov by se smrsknul na jedno, a to|:237+58+31+6= 332× FUCK!

Nixe Lulu
344 příspěvků 3.1.13 10:06

Twilight série (byla jsem na to zvědavá, ale přečetla jsem sotva první dva díly); jinak z poslední doby si ze své četby na nic nudného nevzpomínám.
Když mi bylo mezi 14-20, četla jsem hodně klasické romány z 19. století, dnes nevím, čím to bylo, ale bavilo mě to hodně. Nebo vlastně možná vím: Tehdy jsem skoro vůbec nepoužívala internet a za tu dobu, co ho používám hodně, se zhoršila moje schopnost čtení knížek, už nevydržím se na to čtení tak soustředit. Může to s tím souviset? Používání internetu u mě vytvořilo takovou roztěkanost (v souvislosti s tím, jak rychle přecházím mezi různými tématy, stránkami, činnostmi) a ta se pak možná projevuje i v mých pokusech o čtení knih. Dřív jsem neměla problém se na ně soustředit, o obsahu přemýšlet a hodně si z něj pamatovat.
Hodně beletrie, hlavně současné, se mnou taky nijak nesouzní svým dějem (např. nesnáším věci jako nevěry, povrchní nezávazné vztahy, náhodný sex mimo vztah, což se běžně objevuje v knihách i filmech, autoři snad mají dojem, že to tam být musí).

Karoleenah
2322 příspěvků 3.1.13 10:44

@valery Já od Hůlové četla jen Paměť mojí babičce a to je tak hezká knížka, že se mi po dočtení fakt chtělo sbalit si batůžek a do toho Mongolska odjet, žádný úchylárny a divný sexuální praktiky, nic. No asi si budu muset ten Umělohmotný třípokoj přečíst, abych poznala i její temnou stránku! :)

gabous
196 příspěvků 3.1.13 10:57

Otec Goriot; Čtyři dohody; Muži, kteří nenávidí ženy; Obchodník se smrtí; Vítěz jsi sám

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek