Nemoderní versus vintage/retro

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
yenta
5 příspěvků 9.5.16 12:25
Nemoderní versus vintage/retro

Dobrý den,
Ráda bych, kdyby mi někdo pomohl objasnit tuto záhadu- jak se z nemoderních šatů stane vintage? Na MP se najde mnoho příkladů obojího, ale stále mi není jasné, kde přesně leží hranice. Je nutné mít celý outfit sladěný v jednom stylu? Nebo je možné např. k šatům ze šedesátých let obout boty z devadesátých? Nebo jsou takové kombinace vždy peklo? A je něco špatného na tom, oblékat se nemoderně? (Pokud moderní definujeme jako odpovídající současným trendům). Děkuji

Najdete v encyklopedii: Vintage

Reakce:
Jiná Realita
13791 příspěvků 9.5.16 12:46

Nějak mám pocit, že sama nevíte, na co se ptáte, protože vintage je v současné době celkem in, takže je to dle vaší definice moderní, přičemž naopak nemoderní mohou být věci pět let staré, které rozhodně nejsou vintage.

z nemoderního se vintage stane tak, že se to nemoderní stane starým. i vintage věci mohou být hnusné, a tedy nemoderní dle vaší definice. například osmdesátky jsou už (podle mě) vintage a současně nemoderní hnus.

na nemoderním oblékání není nic špatného, je člověk vypadá blbě.

kombinace čehokoli mohou být vkusné, ať jsou poskládané třeba z šesti dobových ér, nebo nevkusné.

Doudou
1387 příspěvků 9.5.16 12:50

Podle mě nejde říct jedno univerzální pravidlo a vždy se to musí posoudit indivindi.

yenta
5 příspěvků 10.5.16 10:40

Děkuji za ujasnění, jste hodná. Ráda nosím staré oblečení (bez ohledu na to, zda je in nebo ne), budu se tedy muset smířit s tím, že vypadám blbě:) S hodnocením osmdesátek souhlasím, také se mi nelíbí.

barvinok
655 příspěvků 11.5.16 14:11

"@

Příspěvek upraven 30.10.18 v 10:31

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.16 18:55

Já myslím, že je to jednoduché. Když to vytáhnu já z vlastního šatníku, tak je to nemoderní, když si to z mého šatníku vytáhne dcera/vnučka, tak je to vintage. :-)

Jirkátor
1569 příspěvků 19.5.16 06:46

Osobně bych řekl, že vintage je všechno staré, ale ne vše co je už vintage, je nutně i vkusné či hezké. To jestli je to vytažené ze skříně po prababičce, nebo je to nově ušité v tomto stylu už nerozhoduje.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek