Nemohu najít mašli k těmto šatům

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gugman2
8 příspěvků 28.9.12 12:14
Nemohu najít mašli k těmto šatům

Ahojky, chci se vás zeptat, kde bych mohla najít tmavě modrou mašli na jedny šaty, které chci ušít.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.12 12:21

V místních galanterkách jste nebyla? I když nevím, jestli se budete chtít štvát s mašlí, když budete šít takhle náročné šaty.

Gugman2
8 příspěvků 28.9.12 12:23

Tam jsem ještě nebyla, děkuji vám za radu. :-D
já nejdříve musím koupit látku a krajku na tyto šaty ale chci vše obstarat co nejdříve abych na to později nazepomněla.

Sibyla
2646 příspěvků 28.9.12 13:00

Napřed si sežeňte základní látku a mašle kupujte až podle ní, aby k sobě odstíny ladily. V galantérii. Hodně štěstí!

Miluna Mia
194 příspěvků 28.9.12 15:37
Kam v tom?

Mohu vědět, kam to budeš nosit? Na výroční sjezd „dcer konfederace“?

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.12 15:41

To jsou ale krásné šaty. A evidentně to má být nějaký kostým, tak proč ne, a jestli to slečna zvládne ušít, tak je dobrá.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.12 16:16
@Miluna Mia píše:
Mohu vědět, kam to budeš nosit? Na výroční sjezd „dcer konfederace“?

Vzhledem k nápisům v pozadí „Hellocosplay“ tipuju, že to bude na cosplay.

Ale jako pokud je slečna na základce a dokáže sama ušít tuty šaty, tak klobouk dolů.
Jen bych teda raději vynechala ten károvanej vzor (je to káro?) a zvolila takovej materiál a vzor, kde si nemusí hlídat návaznost vzorů na sebe. Ale na to se slečna neptala.

TinkaH
920 příspěvků 28.9.12 16:35

Tak pokud jsi schopná si takové šaty sama ušít, klobouk dolů. Ale, že nevíš kde sehnat mašli, naznačuje, že sis dala asi větší cíl než jsi schopna zvládnout.

Ale přeci jen k dotazu. Pokud nemáš látku, nekupuj mašli ani krajku. To se kupuje až po výběru látky, jestli máš strach, že je zapomeneš koupit, nekupuj ani tu látku a počkéj až z tebe bude velká holka

Chari
541 příspěvků 28.9.12 16:48

Pokud to má být na cosplay srazy a pikniky ve stylu těch dcer kofederace, tak bych nakoupila kdekoliv tam je to jedno. A dál tenhle příspěvek vůbec nečti.:)
Jestli to má být pokus o rekonstrukci, tak bych nejprve vyměnila tenhle obrázek a našla solidnější základ. Podle obrázku se mi zdá, že šaty na obrázku nemají tvarovaná záda a rukávy taky vypadají divně.
Základní střih by se dal vzít z nějakého Simplicity - třeba tady http://www.simplicity.com/…ostumes.aspx. nebo http://i. ebayimg. com/t/OOP-MISS-CIVIL-WAR-ERA-DAY-DRESS-COSTUME-SEWING-PATTERN-8-14-Simplicity-4400-/00/s/MTMwMFgxMDg4/$(KGrHqRHJ!4E7)tv7I4zBPEfyPKOhQ~~60_12.JPG. ebayimg. com/t/OOP-MISS-CIVIL-WAR-ERA-DAY-DRESS-COSTUME-SEWING-PATTERN-8-14-Simplicity-4400-/00/s/MTMwMFgxMDg4/$(KGrHqRHJ!4E7)tv7I4zBPEfyPKOhQ~~60_12.JPG http://media-cache-ec3.pinterest.com/…LitaoE_c.jpg Nabízí hodně variant a oproti investici do látky ten střih už není tak šílená položka.
Jinak k tomuhle bude potřeba vyrobit spoodní košilku, korzet, krinolínu, spodničku a až nakonec svršek. Střih na spodní prádlo se dá opět koupit a vyjít z něj, pokud nechceš hledat jiné zdroje a nemáš zkušenosti s konstrukcí. 

Spoustu „solidnějšího“ materiálu můžeš najít na pinterest.com pod heslem „civil war costume“. Když si na obrázky klikneš, dovede tě to na stránky zdroje, takže je to téměř nekonečný zdroj inspirace.
S materiálem to pak nebude problém, prostě koukej po bavlněných krajkách a látkách. Bohužel jsou tohle dost obecné rady, ale s rekonstrukcí téhle doby, nemám pražádnou zkušenost.

Chari
541 příspěvků 28.9.12 16:53

Docela povedeně vypadají tyhle šaty, není to úplná rekonstrukce, ale počet součástí je ok a je tam i vyčíslená cena takového doma vyrobeného modelu http://www.timetravelcostumes.com/…-muslin.html

Alhambra
861 příspěvků 28.9.12 17:16

Já bych je ušila v černé a oslňovala češtináře coby Božena Němcová.

Miluna Mia
194 příspěvků 29.9.12 18:27
@seznam.mih píše:
Vzhledem k nápisům v pozadí „Hellocosplay“ tipuju, že to bude na cosplay.Ale jako pokud je slečna na základce a dokáže sama ušít tuty šaty, tak klobouk dolů.
Jen bych teda raději vynechala ten károvanej vzor (je to káro?) a zvolila takovej materiál a vzor, kde si nemusí hlídat návaznost vzorů na sebe. Ale na to se slečna neptala.

A co je co „hellocosplay“? Vůbec netuším, v životě jsem tento termín neslyšela ani nikde nečetla. Děkuji.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.12 18:31

@Miluna Mia http://www.hellocosplay.com/ stačí použít google.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.12 18:32

@Gugman2 O něčem, co jste ještě nezačala hledat, rozhodně neříkejte, že to nemůžete najít.

Gugman2
8 příspěvků 30.9.12 21:07

seznam.mih: sice neptala, ale tato informace je celkem užitečná a ano jsem na základce, ale vybrala jsem si jinou látku a jiný vzor :-D Použiji jen barvu z těchto šatů tedy modrou.

Gugman2
8 příspěvků 30.9.12 21:09

@Chari : Tak k těm šatům na které už mám potřebnou látku sehnanou a také krajku a podobně si korzet opravdu pořizovati nebudu bohužel.

Gugman2
8 příspěvků 30.9.12 21:10

@Chari : a dodatek sice není zkušenost ale děkuji za radu :-D

Gugman2
8 příspěvků 30.9.12 21:11

@TinkaH Také celkem užitečná rada ale já jsem si popravdě dala se sestrou sázku a prohrála jsem takže musím do roka ušít tyto šaty.

TinkaH
920 příspěvků 1.10.12 08:20
@Gugman2 píše:
@TinkaH Také celkem užitečná rada ale já jsem si popravdě dala se sestrou sázku a prohrála jsem takže musím do roka ušít tyto šaty.

Tím pádem, říkám pouze: škoda vyhozených peněz.

Alhambra
861 příspěvků 1.10.12 08:53

@TinkaH Pokud se při tomto projektu slečna naučí aspoň základy šití, tak to vyhozené peníze nebudou :-)

TinkaH
920 příspěvků 1.10.12 11:29

@Alhambra Ale i tak bych zvolila k učení něco jednoduššího

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.12 13:54

@TinkaH Sice souhlasím, ale na druhé straně je asi větší zábava i motivace šít takovéto šaty než „něco jednoduššího“. Jestli je slečna šikovná, tak to nakonec zvládne, a i kdyby ne, tak je to lepší, než jen tak sedět a nedělat nic.

TinkaH
920 příspěvků 1.10.12 14:29

@Pavučinec plyšový Asi jsem moc finančně zaměřená :-D

Gugman2
8 příspěvků 1.10.12 17:20
@Pavučinec plyšový píše:
@TinkaH Sice souhlasím, ale na druhé straně je asi větší zábava i motivace šít takovéto šaty než „něco jednoduššího“. Jestli je slečna šikovná, tak to nakonec zvládne, a i kdyby ne, tak je to lepší, než jen tak sedět a nedělat nic.

Děkuji a šikovná celkem jsem jednou jsem kámošce ušila 2 sukně a jedny šaty a hodně se povedli a nebylo na nich nic zkaženého

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek