Nepřechýlená ženská příjmení

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Lienka77
206 příspěvků 30.7.17 18:47

@Kavinka1970 Tatínek vám vyhlásí válku? :D

babanci
27 příspěvků 31.7.17 08:39

Moje dcera má hodně zvláštní křestní jméno, neobvyklé. Má k tomu i příjmení po otci, cizinci. Nyní se zamilovala a za půl roku se bude vdávat. Zamilovala se do Nováka. Její jméno s příjmení Novák…no to je něco. Zní to strašně. Uvažují, že by požádali o variantu Novak pro oba. Nebo, že by si nechala svoje jméno za svobodna?

rozmlsaná
479 příspěvků 31.7.17 14:56
V některých zemích, kde můžete na veřejnost jen v mužském doprovodu, se jako zdánlivá ne - manželka dostáváte do nepříjemných problémů, o těch ale omezenci nemají sebemenší páru

ale do těch je asi lepší nejezdit

rozmlsaná
479 příspěvků 31.7.17 15:02

@dagino tak to buďte rád že má manželka příjmeni po vás. Vzpomněla jsem si jak Lasica říkal, že jednou doprovázel manželku jako diplomatku v Rakousku a oni ho oslovovali pane Vašaryová

Dana.K.Scullyová
8 příspěvků 6.8.17 23:02

Jsem nepřechýlená, manžel je Američan s řeckými kořeny, a moje příjmení by s -ová mělo 16 písmen. Navíc jsme se brali v Řecku, a tam o českou příponu na matrice vůbec žádat nelze (a přitom Řečtina přechyluje - např. od příjmení Papadopoulos by manželka měla být Papadopoulou) jenže mít to ještě takhle, tak to jsem fakt nechtěla xD Zatím s mým příjmením neměl nikdo problém - akorát že se dá těžko přečíst a lituju chudáky telefonisty, co občas volají s reklamou, když dostanouza úkol zavolat mi (podle stránky www.prijmeni.cz jsem se svym v republice jedna jediná). Třeba na cestě do US, Uk, kamkoliv se nikdy nikdo nedivil, že máme různá příjmení - u fron při vstupu do USA se paní zeptala, jestli spolu žijeme, manžel popravdě odpověděl že jo, a šla jsem i tenkrát normálně frontou pro občany…

Jak je to v islámských zemích, to netuším, chápu, že tam to může být složitější.

S nepřechýleným příjmením se mi žije normálně, kzždý, kdo to vidí, tak chápe, proč jsem nepřechylovala. Ženy, co jsou ovšem vdané za Čecha, a nechají si příjmení Novák/Hruška/Sedláček atd a žijí v Čechách nechápu.

vlm
5128 příspěvků 7.8.17 11:33

@Dana.K.Scullyová nevydržela jste a jste zpět? :-) vítejte, jak pokročila rekonstrukce domu?

Hayele
69 příspěvků 7.8.17 13:51

V islamskych zemich to obvykle funguje takhle: dite dostane stejne prijmeni, jako ma otec, a to mu zustane do konce zivota. V pripade, ze otec neni znamy, dostane prijmeni matky. Prijmeni se nijak neprechyluje a nemeni.

Dana.K.Scullyová
8 příspěvků 8.8.17 22:22

:D Ale jo, po víc než roční pauze proč ne - ostatně nejsem zdaleka jediná, kdo se vrátil :D Rekonstrukce pokračuje pomalu, ale jistě - obývák a ložnice jsou hotové, teď přes léto jedem hlavně venku, konečně letos bude ten plot (300 metrů plotu je pořádná darda), pořád je ve výhledu ta koupelna, uvidíme, jak to půjde, ale vidím to spíš až za rok - léto pomalu končí, a přes zimu se člověku nebude chtít být pár dní (minimálně) bez teplé vody…Díky za přivítání, už si popravdě nepamatuju, jestli jsme si my dvě notovaly nebo si šly po krku :D:D:D

Paris1789
4355 příspěvků 9.8.17 07:41

Tak doufám, že flame na několik stránek se skandálními odhaleními identit se konat už nebudou, je to strašně únavné a otravné.
Mně je například úplně jedno, kdo z vás která je a na kterých blozích byla nebo stále je. Vlastně mne to ani nezajímá.

vlm
5128 příspěvků 9.8.17 08:56

@Dana.K.Scullyová spíš to druhé :-) ale ne nijak dramaticky, spíš jsem si ráda rýpla, ale zase nebyla nuda :-D. Fotky vašeho domu a představa jak to bude vypadat, mě zajímaly hodně.

vlm
5128 příspěvků 9.8.17 09:10

@Paris1789 někdo někoho odhalil??kdo?? koho?? :-D

BarcaAri
631 příspěvků 9.8.17 10:18
@Paris1789 píše:
Mně je například úplně jedno, kdo z vás která je a na kterých blozích byla nebo stále je. Vlastně mne to ani nezajímá.

No a nekomu jinemu zase ne. Ja jsem teda rada, kdyz vim, ze ten nekdo novy je ten koho jsem tu mela moznost treba uz mnohokrat cist.

marikahr
1040 příspěvků 9.8.17 10:36
@BarcaAri píše:
No a nekomu jinemu zase ne. Ja jsem teda rada, kdyz vim, ze ten nekdo novy je ten koho jsem tu mela moznost treba uz mnohokrat cist.
… suhlasim, ja napriklad stale ocakavam, ze sa tu objavi nejaka opica :-D
ale uprimne, peklo ma byt peklom so vsetkym :-D
Dóbře_zlato_moje
330 příspěvků 9.8.17 13:31
@marikahr píše: … suhlasim, ja napriklad stale ocakavam, ze sa tu objavi nejaka opica :-D
ale uprimne, peklo ma byt peklom so vsetkym :-D

Moment, teď jsem tu chvíli nebyla a něco mi asi uniklo - Giuli je pryč? :-O

xSx
845 příspěvků 9.8.17 13:34

@Dóbře_zlato_moje : Dostala ban za invektiva a už se nevrátila :(

EvelineShop
113 příspěvků 9.8.17 21:37

Záleží na priezvisku samotnom. Osobne nemám nič ani proti prechyľovaniu ani proti neprechyľovaniu.

Ja som svoje priezvisko nechcela prechyľovať, pretože mám priezvisko svetového formátu a posobilo by dobre tak aj tak.

Ale nakoniec som sa s manželom dohodla na prechyľovaní, pretože máme rovnaké mená a naozaj by si nás potom plietli:-) Aj to sa deje:-)

Dóbře_zlato_moje
330 příspěvků 9.8.17 21:59
@xSx píše:
@Dóbře_zlato_moje : Dostala ban za invektiva a už se nevrátila :(

Aha, děkuju za info. Že to ty adminy pořád baví, vést Peklo k zániku… :/

Malea
110 příspěvků 10.8.17 04:28

Moje rodné arabské příjmení bych bez přechýlení ani moc nechtěla, jedná se totiž o to úplně nejčastější příjmení, takže v dnešní době je to jako si ze sebe udělat terč. S přechýlením vypadá neškodně :D. Naštěstí to nemusím řešit, protože jsem vyvdala příjmení klasicky české.

Dana.K.Scullyová
8 příspěvků 13.8.17 22:36
@Paris1789 píše:
Tak doufám, že flame na několik stránek se skandálními odhaleními identit se konat už nebudou, je to strašně únavné a otravné.

No právě! Žádný flame se nekoná a konat nebude - aspoň teda z mé strany určitě ne, a jak to tady tak lehce znova pozoruji, tak se ta stara „ztracena varta“ spis primkne k sobe, nez zakladat nove hejty.

@vlm píše:
@Dana.K.Scullyová spíš to druhé :-) ale ne nijak dramaticky, spíš jsem si ráda rýpla, ale zase nebyla nuda :-D. Fotky vašeho domu a představa jak to bude vypadat, mě zajímaly hodně.

No snad se dostanu k nejakym pred/po fotkam, az si na to vzpomenu (a predpokladam, ze tady schytam poradne za usi za loznici - (dve steny cihlove oranzove, dve bile, lacina postel a skrine z obycejne borovice a smrku, dekorace minimalni, jen kousky z nasich cest - mismas Recka, Ameriky, CR, Vietnamu, atd…). Ale za ten rok dva jsem trosku dospela, a tak mi je fakt celkem sumak, co si o tom kdo bude myslet na MP :))) Obzvlast, kdyz MP uz vlastne taky neni to MP, ze ktereho jsem odesla. Jo, holt casy se meni :))) A jestli jsme nekdy do sebe rypaly, tak mate pravdu, aspon byla sranda :D :D :D Co jsem si, to jsme si, ja se rika :)

@Malea Tohle je na jednu stranu strašně smutné - hádám, že vaše příjmení je Ahmed/Ahmad? Mohu se zeptat, jak se vám s tím žilo v dětství a dospívání? (Chápu správně, že jste byla přechýlená?)

rozmlsaná
479 příspěvků 14.8.17 08:53

@Malea a jak se váš tatínek tady dostal? Většinou Arabové v Československu studovali medicínu. Taky takhle?

Paris1789
4355 příspěvků 14.8.17 10:09
@rozmlsaná píše:
@Malea a jak se váš tatínek tady dostal? Většinou Arabové v Československu studovali medicínu. Taky takhle?

omg

rozmlsaná
479 příspěvků 14.8.17 11:14

@Paris1789 proč? Mně Arabové nevadí, teda pokud ani já jím nevadím. A že jich pár znám.

rozmlsaná
479 příspěvků 14.8.17 11:18

@Paris1789 Arab není nadávka. Dnes jdu na trh se zeleninou, víte kolik jich tam potkám?

Paris1789
4355 příspěvků 14.8.17 13:11

Hypoteticky si představuji třeba čekárnu u lékaře, kde sedí Malea a Rozmlsaná naproti sobě. Rozmlsaná zaslechne jméno Malea i rozhodne se žoviálně poklábosit a pronese památnou větu: „a jak se váš tatínek tady dostal? Většinou Arabové v Československu studovali medicínu. Taky takhle?“ a dodá: „nemohl by mne taky vyšetřit?“.
Je-li to gynekologická ordinace, dostávají její slova pikantní nádech.
Když se Malea v rozpacích podivně zatváří, Rozmlsaná to dorazí: „Arab není nadávka. Dnes jdu na trh se zeleninou, víte kolik jich tam potkám?“

rozmlsaná
479 příspěvků 14.8.17 15:04

@Paris1789 V čekárně? Cizích lidí se nevyptavam, natož žoviálne. Pani to napsala pro všechny na web, tak jsem se normálně zeptala. Sama mám po manželovi nepřechýlené příjmení a s dotazem se občas setkávám. Formu odpovědi volím dle situace.

Stránka:  « Předchozí 1 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek