Nerdské vlákno

Fotoalbum tématu (159) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 55 Další »
711990
3200 příspěvků 3.8.16 15:43

@Kajuli pokestetka se mi vylihla z 10km vejce…myslela sem ze se rozbrecim:D taky jich mame plny park:-X

Dammy
1672 příspěvků 3.8.16 15:52

.

Příspěvek upraven 25.12.16 v 14:10

Eden_Prime
3472 příspěvků 3.8.16 15:57

@Zina berte jinou, ale zase je skoda nebyt ve stejnem tymu s muzem. Ve dvou se da porazit i nekolikanasobne silnejsi souper

711990
3200 příspěvků 3.8.16 16:00

@Dammy ale zase když dostatečně vylevelujete přátelskou tělocvičnu, přidá se jí „slot“ na dalšího pokémova a vy si ho tam přidáte. Není to asi za tolik XP jako pořažení cizí, ale penízky si vysbíráte…

Dammy
1672 příspěvků 3.8.16 16:02

.

Morrighan
1335 příspěvků 3.8.16 16:04

Prosím vás, kdo už to máte v malíčku, můžete mi vysvětlit, kdy je dobrý je power upovat a kdy rovnou evolvovat?

P. S. Už jsem chytila Psyducka na fildě a jsem spokojená xD

711990
3200 příspěvků 3.8.16 16:05

@Dammy asi jak kde - pro me je snazsi bojovat vzdy jen s tim neslabsim pokemonem v pratelskym gymu a jakmile ho porazim, odejdu ze zapasu a jdu znovu. Leveli se to stejne a neprichazim tolik o zivoty. Zato cizi gym bych takhle nevytloukla, to zkousime jen ve dvou a tam se musi porazit vsechno.

Karoleenah
2322 příspěvků 3.8.16 16:25

@Morrighan Záleží, co od evolvování očekáváte, jestli chcete novou bojovou jednotku, nahrabat expy nebo jen vyplnit pokédex. :) Dobré udělátko na toto je Evolution CP Calculator , kam hodíte pokyša, kterého plánujete evolvnout a jeho CP a uvidíte, co vám z něj po případné evoluci vyleze, on totiž každý typ pokémona má jiný koeficient, kterým se jeho CP před evolucí vynásobí a tím se určí síla evolvnutého pokémona. No a nejlepší evoluce na expení, ideálně se zapnutým vejcem, jsou ty levné za 12 bonbonů = Pidgey, Weedle, Caterpie. Nahrabete horu candies z holubů a housenek, zapnete vejce a evolvujete.

Edit: No a pak jsou ještě speciální situace, kdy je evolvnutý pokémon v podstatě k ničemu, což je případ nebohého Jolteona, který je ve výsledku snad i horší, než pořádně powerupnutý Eevee. :)

Eden_Prime
3472 příspěvků 4.8.16 08:34

@Karoleenah az doted jsem myslela, ze napriklad z Drowzee 450 muze vylezt silnejsi evolve nez z 500, myslela jsem, ze tam hraje urcitou roli nahoda. Mela jsem i pocit, ze mi to tak chodi, ale zatim jsem moc evolve nedelala, tak jsem si to asi vybajila. Takze je to striktne dane? Kazdy pokemon ma svuj koeficient, ktery plati?

Tohle mi vypadlo vcera z vejce, ten je super :-) Priznam se, ze jsem to nikdy nehrala, akorat jsem kupovala karticky a nalepky pro mladsiho sourozence. Nejsem konzolovy hrac, pc mam asi od 3 let (286 :-) )v prvni tride me tata prihlasil na programovani v BASIC, na dobu bez pc si ani nedokazu vzpomenout. Pozdeji jsme uz meli i nejake konzole, ale me to vubec nezajimalo, nehrala jsem na nich. Nedavno si muz koupil PS4, tak jsem tam zkousela hrat sve oblibene hry, ktere proste jsou lepsi na konzoli (Resident Evil), ale nic, neni to pro me, gamepad mi strasne nevyhovuje, ani externi pripojeny k pc. Potrebuju mit v jedne ruce ty svoje prstoklady a v druhe mys.

Takze jsem v podstate pokemony nepolibena, ale stejne tuhle hru povazuju za naprosto skvelou. Dneska jsme s muzem lovili asi do pul druhe, byla krasna tepla noc, neumim si predstavit, ze bych ho za jinych okolnosti dostala takhle pozde ven jen tak se prochazet :-D

Zina
995 příspěvků 4.8.16 09:40

@Eden_Prime Já jsem na to s konzolemi podobně, s hrami jsem začla dost pozdě, až někdy po dvacítce, a jsem starší než vy. První hru nám nějací nadšenci ukazovali někde na táboře další počítač jsme viděla až na začátku prváku na gymplu (první půlka devadesátek), kde jsme měli mít základy výpočetní techniky, první rok jsem z toho měla čtyřku :-).
Hraní na konzoli jsme taky zkoušela, ale nejde mi si zvyknout na gamepad, nevím, co by na té konzoli muselo být a na PC ne, abych to překousla.
Muž je na tom opačně, ten se nejspíš narodil s gameboyem v ruce :-D. Včera mi řekl, že by ho nenapadlo, že zrovna já přijdu s pokémony. Přitom jsem se poznali v onlinovce, tak úplně nevím, jak to myslel :-).

Doduo je super.

Karoleenah
2322 příspěvků 4.8.16 09:47

@Eden_Prime No spíš je to poznat mezi jednotlivými druhy, jako příklad se vždycky uvádí Magikarp, který může mít docela málo CP, ale stejně z něj dostanete 1k+ Gyaradose, zatímco z relativně silné Ratatty může být jen průměrný Raticate. Evoluce je u Magikarpa výrazně dražší a tímpádem má i výsledný pokémon mnohem vyšší CP. Navíc jsem to pochopila tak, že tím znásobením dostanete jen rozsah CP - „CP potential“, který určuje, v jakém intervalu se výsledná CP u evolvnutého pokémona může pohybovat a vy vždycky můžete mít holt smůlu a dostat nějakého chudáka na té dolní hranici.

Morrighan
1335 příspěvků 4.8.16 09:48

Tak já konzole nikdy v ruce neměla. Když už hraju, tak na PC. Ten jsem viděla poprvé tak možná v deseti letech ve škole. Doma jsem ho měla tak od 12ti, ale to byl Windows 95, kde jsem hrála maximálně Prince of Persia (a stará verze, kde jen běháte a skáčete) nebo Prehistoric 2 (které nám na jednom bodě v 90% zamrzlo). Novější počítač dostala sestra až když mi bylo nějakých 14 let a od té doby jsem hrála převážně MMO RPG (Metin 2, později WoW). Poslední dobou jsem se ale naštvala, protože tolik k-kotů jako na MMO RPG nikde nepotkáte xD Měla jsem období Skyrimu a GTA IV (pětku nespustím) a nyní se rochním v asijském Tera (ano, zase MMO RPG, ale z mé zkušenosti jsou tam docela normální lidé, to jen ty české servery nějak přitahují d-bily).

@Eden_Prime Podle ikonky hádám, že jste fanynka Falloutu? xD

Pirek
7060 příspěvků 4.8.16 09:59

Včera jsem poprvé viděla někoho, kdo hrál Pokémon go! :D A v družině na základce, a to u nás v dědině na východě jsme měli jen první stupeň, jsme pařili Maria.

Jen jsem se chtěla pochlubit tím pokémontýpkem, tak já zas jdu, čau.

Zina
995 příspěvků 4.8.16 10:05

@Morrighan Mně WOW pořád táhne, ale vadí mi, kam se posunuli hráči. Hrála jsem ho od samého začátku, pro většinu lidí to byla první onlinovka, půlka jich (včetně mě) to hrála jako náměsíčná. Člověk byl rád, když sehnal partu do dungeonu, pamatuju si, jak jsme několik večerů strávili v Gnomereganu, protože jsme dělali jednu kravinu za druhou a nikdo pořádně nevěděl, co má dělat. Ale bavili jsme se. Začátek raidů byl taky chuťovka, dva měsíce trénování v MC, než jsme se někam pohnuli.
Dneska by při druhémm wipu půlka lidí řekla, že to nemá cenu, že gilda ABC je už tam a tam a my máme blbé složení a XY v 10 minutě dělal podle grafu jen třetinovou damage. nejhorší je, že se to netýká jen těch raidů, ale i kamarádů, kteří s vámi chodili ten Gnomeregan, což je to, co já osobně nesu asi nejhůř.
Ale na datadisk se těším, to zase jo :-).

Morrighan
1335 příspěvků 4.8.16 10:14

@Zina Já se k WoW na Twinstar dostala přes kamarádku, která mi slíbila, že mi všechno vysvětlí a pak mi vysvětlila kulový. Když jsem se na něco zeptala v chatu guildy, tak se mi akorát vysmála s ostatními a neporadila (jako fakt jsem nechápala, proč bych si měla pořizovat drahý brnění na PvP, když nehodlám dělat PvP). Takže já mám na WoW takové hořké vzpomínky. Navíc, jakmile jsem se dostala do dungeonu, tam všichni vytuněný přechytralí teenageři xD Já to nehrála zas tak často, takže jsem neměla nejlepší výbavu a po zkušenostech s hráči v dungeonech (nepříjemní, namyšlení, jen ti nadávají) jsem tam pak ani nechtěla (a bez dungeonů není dobrá výbava). Každopádně třeba v Teře jsou ty dungeony potřeba, a i když tam občas lítám jak hadr na koštěti, tak ti nikdo nenadává a nikdo se neodhlašuje. Stačí říct „pardon, jsem tu nová, ještě to neumím“ (jsem prostě věčný nováček) a v pohodě. Tak si říkám, jestli je to tím, že Twinstar je český server a Tera zahraniční. Hrála jsem in LOTR online (lord of the rings online), též mezinárodní komunita a v pohodě.

Zina
995 příspěvků 4.8.16 10:27

A Twinstar je free server? Protože na těch mi přijde to bylo ještě horší než na oficiálních, kde je víc dospělých lidí (neříkám, že to vždycky pomůže). Ale právě i na těch klasických došlo k posunu, satrší prskali na nováčky, že nemají výbavu a nejde jim to a nováččci zase často vyčuraně chtěli jen protahovat a nechtěli si dungy projít na levelu, kdy by z toho něco měli krom equipu.
Já jsem poslední, kdo by chtěl na WOW prskat, krom toho jednoho důvodu výš jsem se tam fakt výborně bavila, ale je mi to trochu líto, protože vím, že se to nevrátí.

Jinak Terru jsme zkoušeli a nechytla nás, a LOTRO za mě taky super, ale akorát v první verzi byli některý ty boje fakt hodně zdlouhavý. Co mě fakt ještě hodně bavilo, bylo DDO online, má to trochu jiný koncept a několikrát jsme se tam v obměněném složení vrátili. Ale šli jsme tam už s partou s WOWka, hledat tam partu jako sólo hráč asi může být trochu těžké.

Karoleenah
2322 příspěvků 4.8.16 10:32

@Zina @Eden_Prime Mně gamepad asi neva, zvyknu si na všecko, jsem v tomhle docela přizpůsobivá a rychle si „vzpomínám“ - třeba MOBA hry hraju tak nějak záchvatovitě, jakože půl roku nic a pak u toho půl rok sedím od rána do večera rána, dokud mě to zas nenasere. :D A fakt i po tom půl roce abstinence to zapnu a prsty už mám vzorově vyrovnané na QWER. Ale konzoli jsem nikdy neměla, i když jsem moc chtěla! V první třídě jsem taky začala chodit do počítačového kroužku, počítač jsme měli doma tak o rok později (ale to už byly Win95), a stejně jsem strašně záviděla bratranci jeho PSX. Kdykoli jsme u nich byli na návštěvě, proseděli jsme mnoho hodin u Crashe Bandicoota nebo Mortal Kombat.

Mě ale hrozně baví někdy sledovat návyky ostatních, to mi připomněla ta poznámka o prstokladu. Pořádáme totiž jednou dvakrát do roka klasické LAN party, kdy si 10+ lidí přitáhne na pár dní své počítače (desktopy přirozeně, notebookáři jsou ostrakizováni a sedí na horších místech :D ) a tam teprve vidím, jak absurdně mají někteří nastavenou sensitivitu a podobné srandy. Nejvíc mě baví jak přítel hraje CS 1.6 - hrával v mládí závodně, ještě ve zlatých érách brněnského Invexu, a on chodí na šipkách, ne na ASDW! To mně přijde fakt vtipné, jak má klávesnici odsunutou kamsi na stranu, aby na šipkách měl tu levou ruku pohodlněji. Ale je to jediná hra, kterou takto hraje. Železná košile asi. :)

Morrighan
1335 příspěvků 4.8.16 10:52

@Zina Ano, Twinstar je free pro CZ a SK komunitu. Často se mi tam stávalo, že jsem si někde expila a přišel někdo z druhé frakce o třicet levelů výš a zabíjel tam malé levely. Fakt sranda…hlavně, když vás zabil podesáté. Tera se mi líbí tím stylem boje. Že jen nestojíte na místě, ale musíte se pohybovat kolem a dostat se potvoře za záda. Bohužel je to trochu „kozy a zadky“ (a to je evropská verze ještě cenzurovaná) a questy se opakují. Mě ale u her baví hlavně takové to objevování, nejsem nějaký dobrý hráč, nebo že by mi záleželo jen na tom, abych zmlátila co nejvíc lidí.

Dammy
1672 příspěvků 4.8.16 11:02

.

Eden_Prime
3472 příspěvků 4.8.16 11:05

@Zina a v jake onlinovce jste se seznamili? My se znali z EVE online :-D

Dammy
1672 příspěvků 4.8.16 11:06

.

Dammy
1672 příspěvků 4.8.16 11:08

.

Příspěvek upraven 25.12.16 v 14:09

Zina
995 příspěvků 4.8.16 11:09

@Karoleenah Jsem taky chodila dlouho na šipkách, ale v hardcore raidu jsem to nesměla přiznat :-D.
@Morrighan Takže ještě PVP server, to vás chápu. Já jsem krom jedné výjimky hrála jen na PVE, kde na vás nikdo z hráčů nemůže zaútočit, když nevlezete do vymezené PVP zóny. A úkoly jsou až na pár výjimek v PVE zónách. Jinak „kozy a zadky“ mi nevadí, ale ty opakující se úkoly mě rychle omrzí. Holt Asiati jsou o dost víc zaměření na ten grind :-).

Dammy
1672 příspěvků 4.8.16 11:09

.

Dammy
1672 příspěvků 4.8.16 11:11

.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 55 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek