Neuvážené nákupy - znáte, nebo už máte za sebou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.12 23:07

No jéje! Mám úchylku, že když si něco oblíbím, kupuju si to pořád dokola. Byly časy, kdy jsem měla ve skříni troje stejné kalhoty, tři identické košile, trička v různých barvách stejného střihu atakdále. Teď zase ujíždím na lněných šatech z Jackpotu, už mám ve skříni dvoje - oranžové a zelené. Když to zašpiním, abych nemusela čekat, až to vyperu.
Naposledy jsem takhle ujela v Promodu, koupila jsem si krajkový svetřík. Teď už vím, že ho na sebe mockrát nevezmu, pokud vůbec.

MP Barbucha
3716 příspěvků 20.6.12 23:29

@runningfox To znám! Ale aspoň máte jedny šaty zelené a druhé oranžové. Já jsem jednu dobu měla snad pět černých sukní, které se lišily jen v detailech. Stejný střih, stejný styl…

continuity
5853 příspěvků 20.6.12 23:33

No to mam taky :) skoro stejna trika nebo kalhoty.
kolikrat si musim v krame rict, ze skoro stejnou vec uz v satniku mam a i tak nekdy neodolam a domu to donesu. ale pak jsem rada, protoze se tak rychle neonosi, kdyz mam treba ty halenky dve.

blacken
2464 příspěvků 20.6.12 23:43

Stává se mi to často - mojí slabinou jsou šaty. Nedávno jsem si koupila jedny černé krajkové šaty ke krku se zapínáním vzadu na knoflík a holými zády, z Londýna jsem si přivezla šaty na jedno rameno s dlouhým rukávem a pavím vzorem. Oboje krásné, ale na zkoušku moc výrazné a odvážné, do města moc elegantní, do divadla moc krátké a nikam jinam nechodím. K oběma jsem si koupila zelenkavé krajkové sako - hodí se jak k černým tak k pavím. A k tomu fialové lodičky na podpatku. Nakonec mi tohle všechno visí ve skříni, protože to nemám kdy vzít:-D A lodičky se mi vyzouvají i přes všemožné patěnky a gelové vložky. Takže stejně tahám do rozpadu jedny šaty a dvoje kalhoty…

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.12 23:52

@MP Barbucha jo, treba me jednou pozve Great Gatsby. Jina vhodna prilezitost me nenapada :-)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.12 01:01

Tohle já mám spíš s doplňkama, než s hadrama. Řeknu joo a budu to nosit tak a tak a nakonec setjkně dám přednost rozpuštěným vlasům. Sem tam to občas použiju, ale tak maximálně. Před časem jsem zahlédla v obchodě krásnou červenou čelenku s velkou mašlí. V ksue sem na ní myslela tři tejdny, že ji musím mít. Nevydržela jsem to a šla do obchodu ji koupit. A co myslíte? vytáhnu ji jen občas, protože si myslím, že v ní nejsem tak roztomilá, jak bych si přála být :D moje okolí mi říká, že mi to sluší aže to ke mně sedí a i já ji chci běžně nosit, ale… nevím no :). Prostě sama jsem spíš jak takovej rozzuřenej kombajn a k tomu tu mašli mi nějak nesedí :). Myslím, ež sem ji tu i jednou ukazovala. Jinak hadry, co koupím, tak ty unosím všechny.

Já se konečně rozhodla ohledně bot, že si budu kupovat opravdu kvalitní. Mám ty těžké boty, jak jsem říkala ve vedlejší diskuzi a šlape s emi v nich krásně, terén mě nevadí, jenom je nezvyk v nich chodit jak jsou těžké a chůze a posedy jsou takové víc buranské, pač se v nich nedá moc elegantně chodit a těžko si s nima dám nohu přes nohu, nebo když sedím, tak nemůžu sedět na špičkách :D. Díky dnešní bouřce a dešti, při které jsem zmokla až na kost mi promokly i ty boty, i když byli sebetěsnější, tak sem zvědavá, jak budou držet. Pořád se o ně bojím, protože doteď sem kupovala jen levné boty (od mamky vštěpované - boty za 600? ježiš to je drahý) tak chci, aby vydržely dlouho :D

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.12 04:22

Já mám tři, vlastně čtyři typy úletů.

1. Úplné úlety (těch je málo).
  2. Věci, ke kterým nemám nic v šatníku. To obvykle moc nevadí, pokud plánuji, že k nim něco koupím. Šatník stále překopávám a je ve vývoji.
  3. Věci, co se mi jakž takž líbí, ale nejsem si s nimi jistá. I nějakou tu kreaci s nimi vymyslím, ale prostě nevím… není to moc usedlé/nudné/odvážné? Většinou je jednou dvakrát vezmu a vůbec se v nich necítím. A buď se v nich cítit začnu, nebo skončí vespod.
  4. Věci, na kterých je třeba něco změnit. Zkrátit, zůžit, přišít knoflík, zašít párající se šev… Nějak se k tomu nikdy nedostanu, pokud si hodně netoužím tu věc vzít na sebe. Tak leží ve skříni a čekají, až nebudu líná.
Aranel
935 příspěvků 21.6.12 07:18

Já mám tak ten druhý a třetí. Snažím se pak ty nenošené věci prodat nebo rozdat dál, ale ne vždycky se to podaří. Holt to chvíli trvá, než člověk najde svůj styl; mně by se třeba hrozně líbilo chodit v nabraných kytičkových halenkách a dlouhých sukních, jenže taková prostě nejsem (a vypadám jako těhule, a zkrátí mě to). Takže se zuby nehty snažím podobným věcem odolávat, skutečně je pak totiž nenosím.

Acrobaleno
1036 příspěvků 21.6.12 07:22

Mne sa to stáva dosť často. V obchode sa mi tá vec páči, ale keď sa na to pozriem doma, tak už to také oslnivé nie je. Potom to buď leží v skrini alebo tie menej crazy veci vynosí mamka, alebo to ide na charitu.

Jituliina
99 příspěvků 21.6.12 07:35

Mně se to stává pořád! Většinou mi to nedá a kupuji věci impulsivně, co se mi líbí a pak to takhle dopadá. Mohly bychom udělat nějaký bazar věcí, co nenosíme, to by se mi líbilo - pekelný bazar :)

Sibyla
2646 příspěvků 21.6.12 07:37

Já mám výhodu, že nakupuji na Aukru. Zakliknu Sledovat, aby se mi věc neztratila, a pak čekám na konec, kdy teprve přihodím - přihazovat brzy jen zvedá cenu, protože vás někdo přebije, vy jeho atakdál. Takže mám čas se rozmyslet. Ale někdy koupím levnou věc, kterou nepotřebuji, a která je jenom hodí se (černé tričko, modrý rolák) abych snížila poštovné/kus - prodejce pošle vše v jednom balíku.

cibetka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.12 08:09

Mám dva druhy neuvážených nákupů. První koupě ve slevě nějaké maličkosti, která vyvolá další investici, ovšem mnohem nákladnější. Muž to komentuje - koupíš pnunčocháče a musíš dokoupit kostým. Ale lepším se.
Další úlet jsou kabelky. Mám jich doma hodně, všechny kožené, jinou bych nekoupila, ve všech možných barvách a tvarech a stejně se najde další, kterou nutně okamžitě „potřebuji“ a pak se zrovna moc nehodí. Naštěstí u kabelek je možnost počkat i pár let a jako když jí najdu. Stejně ale zjišťuji, že přendavat věci z jedné kabelky do druhé mi někdy tak vadí, že vybírám oblečení podle kabelky, ve které mám právě věci. Bohužel nastane i případ, že na to zapomenu, pak už nestačím nebo jsem líná přendat a pokazím si tím celý den, protože pak jsem naštvaná, že neladím. A koupím neuváženě další. Anebo maličkost, co vyvolá tu další investici a kruh je uzavřen. Ale jinak jsem lakomec a jen tak peníze nevydám, takže než se rozmyslím, věc je prodaná a je klid.

Katka2305
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.12 08:11

Občasným neuváženým nákupům se asi nikdo nevyhne, a já jsem hodně impulzivní. Snažím se tedy, abych aspoň ty věci pak nosila, a k tomu mi pomáhá následující: 1) věci, které je potřeba s něčím kombinovat (sukně, trička, svetříky, kabáty, blejzry), si kupuju pokud možno jednobarevné, max. dvoubarevné, bez zuřivých vzorů. Doplňky typu rukavice, klobouky zásadně jednobarevné. 2) když už se mi líbí něco vzorovaného, tak to musí být šaty, které lze nosit samotné (při nižších teplotách s jednobarevným svetříkem, blejzrem, a případně s barevnými punčochami - těch mám sbírku v různých barvách). Dál si kupuju vzorované šátky a šály, mám jich desítky, ty se vždycky hodí na ozvláštnění jinak jednoduchého oblečení.
Mmch, ty zelené vzorované šaty z Promodu, co tu psala na začátku Barbucha, tak mám a nosím je, už jsem v nich schytala i pár pochval. A navíc jsou dobré na údržbu - lze prát v pračce a po praní pověsit, netřeba pak žehlit. A viděla jsem je v nějakém Promodu i v modré variantě stejného vzoru. Ale mají jich v každé prodejně tolik, že tipuju že by mohly vydržet do slevy :-)

blue0015
358 příspěvků 21.6.12 08:25

Dřív se mi to stávalo pořád, teď už je to lepší. Mám problém se udržet hlavně v sekáči. Mám ve skříni několik věcí, které jsem si koupila, udělalo mi velkou radost, že jsem je objevila, ale teď je mi jasné, že to stejně nosit nebudu - vestička, která je mi moc těsná, krásný kašmírový svetřík, který je moc krátký…Ale včera jsme si v sekáči koupila dvoje boty, jedny na podpatku, druhé oxfordky, dohromady mě stály něco málo přes tři stovky. A to jsem si šla koupit sandály na léto. Tak jsem skvěle vybavená na podzim :D

bubun
83 příspěvků 21.6.12 08:32

@Sibyl Já taky nakupuji na Aukru. Mám odtamtud určitě desítky věcí. Většinou jsou to položky do stovky nebo do dvou, takže jsem vždy děsně spokojená (protože mi věci, které nakoupím na Aukru, z 95% vždy sedí, všichni se vždycky diví, jak to dělám, ale podle mě stačí znát míry a zeptat se prodejce na matroš), ale ono se těch položek pak sejde třeba za jeden měsíc víc, a koukám, téměř tisícovka v tahu :) Takže na tom zas tak nevydělám, ale je pravda, že mi všichni věci z Aukra chválej. A také dělám tu věc, že když už koupím jedy šaty od predejce, hned koukám, co nabízí dál, a připadá mi ekonomický k tomu ještě koupit svetr, aby to přišlo v jednom balíčku :)))
Jsem vlastně trochu závislá na těchto nákupech, baví mě při tom totiž i ten adrenalin ke konci aukce, ale to už je off topic… :)

Harmonika
244 příspěvků 21.6.12 08:43

Už se mi dlouho žádný neuvážený nákup nepřihodil ve smyslu, že by mi daný kus oděvu i s visačkou ležel ve skříni, naposledy před rokem. V obchodě mi „hráblo“, že začnu nosit sukně, ale doma se mi zdála příliš krátká. Naštěstí mě napadlo řešení, na sukni jsem našila volán a jakou sklízím chválu.
Další případ jsou kalhoty. Musím je totiž zkracovat. Sice nijak extrémně, pro ženy, které nosí 6 cm podpatek a výše by délka byla ideální, bohužel já jsem na maximu 4 cm. Zkrátit kalhoty chci vždycky pořádně (jsem holt perfekcionista), a o to víc se mi do toho nechce a stále odsouvám, protože vím, že mi to zabere víc než půl hodiny.
Bohužel na mě platí slevy, takže jsem schopná si koupit další šaty (momentálně mám čtvery), zatím se držím a obchodům se vyhýbám, ale Barbucho, proč jste jen dávala odkaz na ty šaty z Promodu!!! Pěkně „trénujete“ mé sebeovládání. ;)

bronn
4 příspěvky 21.6.12 08:50
@horky_brambor píše:
Snažím se nakupovat tak, abych věci unosila, aby se mi hodily k něčemu, co už mám. Bohužel, občas mi ujede ruka (hlavně v sekáči a ve výprodeji) a neštěstí je na světě… Poslední takový úlovek - zelenkavá plisovaná sukně, která je mi volná v pase. Nevím, kam jsem dala rozum, když jsem si ji kupovala.

jestli je taková jako má v nabídce Tesco, a nejlépe ve velikosti 40, tak bych ji možná koupila… Katka

daniela11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.12 10:30

Já mám na neuvážené nákupy lék-za trest to potom nosím alespoň 1×za 14 dní. Pak si rozmyslím, jestli něco opravdu chci

Letefa
716 příspěvků 21.6.12 12:48

Stává se mi to často a nejčastěji proto, že neodhadnu materiál (tedy to, jak „zapracuje“ po chvíli nošení).

Příklad: rozhoduji se mezi dvěma velikostmi kalhot, ani jedna není úplně ono, ale nakonec zvítězí větší, protože ty menší už jsou opravdu malé. No a po dni nošení, nebo po vyprání a dni nošení zjistím, že bych ty o číslo menší snesla. V tu chvíli je ale pozdě a já se v nich necítím. Nejvíc se mi to stává, když mám neodbytný pocit, že barva/typ apod. jsou naprosto výjimečné a jsem proto ochotná riskovat, i když už v kabince vím, že to může dopadnout bledě.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.12 13:10

@MP Barbucha
Ty šaty jsem v Promodu viděla, taky jsem si je zálibně prohlížela. Řekla bych, že jsou natolik specifické, že jim tam zbydou a oni je zlevní. Jinak v Promodu je výprodej snad každý měsíc.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.12 13:17

A ten svetřík, co jsem si nepovedeně koupila, je tento, akorát je v hnědý. Tedy ne hnědý hovínkově, nýbrž do šeda, jako vyprahlá hlína.

Blair
359 příspěvků 21.6.12 13:19

@runningfox Krásný!! Ten bych brala hned!

Krehutka
368 příspěvků 21.6.12 14:09

@Letefa Stává se mi to stejné, akorát u materiálů, kde si myslím, že to povolí a přikloním se k menší velikosti se samozřejmě nic nestane (nebo se ještě v pračce mírně srazí) a u větší velikosti se prostě kalhoty roztáhnou a na zadku se udělá velký pytel.

MP Barbucha
3716 příspěvků 21.6.12 14:23

@runningfox Tak to je přesně ta věc, která se mi na figurině líbí, ale mně nesluší a nenosila bych ji:-)
Ač se mi romantický styl líbí, tak většinu z toho nosit nemůžu - například drobné kytičky, příliš kraječek atd. Jak mi jednou řekl můj kamarád američan - you look like a gypsy hooker :-)

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.12 14:31

@MP Barbucha
Já si to koupila k pyžamovým kalhotám, jako že set. Mno. A pak jsem si taky řekla, že když budu mít nátělník, tak nechci se takto vystavovat a tímto se trochu zakryju. Tyhle věci mi docela sednou, jak nemám žádné ty druhotné pohlavní znaky, mé ploché hrudi krajka a obecně vrstvení spíš lichotí. Jenže jsem se ocitla v tom typicky bludném kruhu jak pořád něco k něčemu dokupuju a šatník bují do maligních forem. Ale lepším se, první krok k nápravě je uvědomit si problém, což jsem už udělala.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek