Neuvážené nákupy - znáte, nebo už máte za sebou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Světýlko.t
80 příspěvků 21.6.12 14:44

Asi v 17 letech jsem si koupila takové letní šatky. Šaty byly prostě volné, žádné vypasování neměly akorát žabičkování přes prsa a tenká ramínka a dlouhé těsně nad kolena. Měla jsem radost, že jsem je koupila ve slevě a když jsem se pak ukázala příteli, tak mi řekl, že to vypadá jak noční košile. Chvíli jsem je nosila a když mi za pár týdnů to samé řekla i teta, tak jsem uznala, že je to asi pravda. Ve skříni sice nezůstaly, ale opravdu jsem je pak nosila jen na spaní. A několik neuvážených nákupů se mi podařilo, když jsem asi před rokem propadla aukcím na Aukru. Koupila jsem si tam asi 3 trička a dokonce i korzet. Korzety se mi strašně líbí, ale vůbec nechápu, proč jsem si ho koupila, protože já je normálně vůbec nenosím. Co se týče těch triček, tak jedno mi nesedlo velikostně a ty další 2 jsou z tak umělého materiálu, že nejsem schopna to nosit. Takže to leží ve skříni a pomalu se odhodlávám, že to na to Aukro zkusím taky dát.

daniela11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.12 15:08

Nejvíc neuvážených nákupů pořizuji ve slevách. Teď už na ně raději moc nechodím

fiesta
104 příspěvků 21.6.12 15:25

U mňa je to podobne ako u runningfox - skôr „bojujem“ s tým, že mám tendenciu si kupovať skoro rovnaké veci. Proti unáhleným nákupom úspešne bojujem tým, že kupujem iba tam, kde sa veci dajú vrátiť - doma si vec aj niekoľkokrát vyskúšam, v pokoji, a keď nie som si stopercentne istá tak vrátim - a prípadne sa ešte aj teším, ako som ušetrila. V kabínke sa veľmi rozhodovať neviem.

firefly
527 příspěvků 21.6.12 16:01

Občas se mi to stane dodnes, hlavně třeba u triček, že se rozhodnu vyzkoušet nový styl, rtyp střihu, nebo tak. A pak zjistím, že skutečně ne-e, ale už je pozdě.
A zjistila jsem, že často se mi to stalo u nějakých halenek nebo tunik z průsvoitných až průhledných látek, které vyžadují nošení ještě jedné vrstvy, třeba tílka, pod ně. Prostě to nemám ráda, vrstvení nikdy nebylo moje. Mám ráda jedno tričko, případně jednu snadno sundavatelnou vrstvu, jako je světřík, případně kabátek/trenčkot. Nic víc.

Jituliina
99 příspěvků 21.6.12 16:59

@MP Barbucha Moje sestra přesně tyhle šaty z Promod má a padnou jí skvěle. Hrozně si je vychvaluje a vypadá v nich krásně :) Ale já bych za ně 1000Kč nedala, vlastně asi za žádné šaty bych tolik nedala. Včera jsem byla na výletě v Praze a koupila jsem si tyhle šaty z manga, červené. Jsou super a stály jenom 300Kč :) Do divadla to možná není ale na léto do města jsou parádní a skvěle mi sedí. Všichni je pochválili :)

Sibyla
2646 příspěvků 21.6.12 17:02
@daniela11 píše:
Nejvíc neuvážených nákupů pořizuji ve slevách. Teď už na ně raději moc nechodím

To taky bylo n nějakém muži/ženy: „Muž je schopen zaplatit 30 dolarů za věc v ceně 20, pokud ji potřebuje. Žena zaplatí 30 za tři věci, které nepotřebuje vůbec, ale jsou ve slevě.“

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.12 18:38

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 15:57

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.12 18:40

@MP Barbucha Vzpomínám na tebe, dnes jsem odolala již několikáté černé sukni:-)

monicka
566 příspěvků 21.6.12 18:41

Na neuvážené nákupy jsem bohužel expert. Jeden z posledních nákupů jsou dlouhé šaty s lemováním na rukávech a kolem výstřihu v takové jemné žluté barvě. Koupila jsem je na e-bayi a ta paní, která je na sobě na fotce měla v nich vypadala docela „casual“. Když jsem si je zkusila, tak velikost sedla, sluší mi, ale bohužel v nich vypadám, jako bych utekla z Pýchy a předsudku. Takže dost drahé šaty visí ve skříni, akorát se na ně občas chodím koukat :).

Ve slevách obvykle nakoupím spoustu zbytečností, většinou ve velikostech, do kterých hodlám dohubnout/dotloustnout (záleží na tom, jestli mám zrovna optimistickou nebo pesimistickou náladu :) ). Ale je to za levno, takže mě to většinou až tak nežere - navíc to obyvkle porozdávám příbuzenstvu.

A aukro a ebay nejsou zase taková výhra - často v rámci lovecké horečky přihazuju v posledních vteřinách daleko víc, než jsem byla původně ochotná za tu věc dát.

Choucas
150 příspěvků 21.6.12 20:25

Já převážně dědím, tudíž zde žádné „přehmaty“ nenastávají - co chci, si nechám, co ne dám dál nebo jednoduše nosím jen doma - ale i tak mám ještě spoustu věcí, které přebývají. Ale stalo se mi už hodněkrát, že z těch „nepoužívaných“ věcí se rázem staly nutné a praktické (takto jsem třeba začla nosit minulou zimu body tílko, které mi ještě donedávna připomínalo cosi, co ve mě vzbuzovalo odpor…). A co nakupuji, tak jen opravdu to, co vím že unosím. Jeden přehmat se mi ale povedl - když jsem sháněla leopardovanou látku na hnědou tylovou sukni (jako spodničku, ale sloužící i samostatně - tylová vrstva odnímatelná). Jelikož jsem nenašla vhodnější látku ani e-shop (mé požadavky : šatovka s přijatelným HNĚDÝM jednotným vzorem, protože všude byly směsky tygra, zebry, květin leoparda a podobně - dokonce v jednom kamenném obchodě mě paní za pultem na vyžádání leopardovaného vzoru přinesla tygra), platila jsem 300 i s poštovným za 1m látky. Sukně mě vyjde i s výrobou (vlastní) na 500 kč i s tylem. V tomto případě se nevyplatilo (když jsem pak leopardovaných sukní v příhodné délce za poloviční cenu leop. látky potkávala všude - a stačilo pak jen dodělat tyl).

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.12 11:50

:-) GreatSusan tu nekomu na saty doporucila obchod allsaints, hned tam ze zvedavosti sama nakoukla, zjistila, ze je vyprodej a lehce neuvazene si objednala halenku a saty. No nic, pristi mesic mam narozeniny a v nejhorsim to poslu zpatky :-))

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.12 21:23

@MP Barbucha
Byla jsem dneska v Promodu a ty saty jsou ve sleve, misto 39,9 stoji 31,9€. Takze bych jeste pockala :-)

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.6.12 00:10

S neuváženými nákupy je konec! Vlastně se všemi.
Jak jedna Lama pozná, že už má oblečení opravdu dost? Když se jí ve skříni utrhne tyč, na které všechno visí. Jdu si dát něco na leknutí a musím to uklidit. Hlavně, že jsem skříň v úterý uklidila.

Pavlena
841 příspěvků 24.6.12 13:34

@Lama_z_Lana Kruciš, tak se na to musí. A já hloupá mám tak bytelnou skříň! :-)

MP Lisbeth
85 příspěvků 24.6.12 16:12

Neuvážené nákupy znám taky, jen v poslední době jsem si zvykla vždycky neodstřihávat z koupených věcí hned lístky a nejdřív věc pořádně prozkouším se stávajícími kousky, co mám doma a pak teprve se rozhodnu jestli ji nevrátím.
Dřív jsem instituci vrácení nenošeného zboží nevyužívala, resp. neznala, ale pak kamoška, která delší dobu žila v usa říkala, že tam se takto nakupuje běžně -lidi nahází do vozíku všechno co se jim líbí, zkouší v klidu až doma a pak vrací. I tady u nás už si na to většina obchodů zvykla, z mé zkušenosti zatím jedině v Orsay v NC Královo Pole se prodavačky tváří, jako bych byla příšerně drzá, že si dovoluju něco vracet (cituji z posledního zážitku: "a proč to jako chcete vrátit? co se vám na tom jako nelíbí?) :)

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.6.12 00:13

@MP Lisbeth Je to taková hra - ty to jako koupíš, pak se ti to jako nelíbí, jako to vrátíš a oni ti musí jako vrátit peníze:-)

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.12 15:29

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 14:50

Letefa
716 příspěvků 16.7.12 11:35

@uu těžká závist!

edit: foto sem!

Šárka1234
11 příspěvků 31.8.12 23:41

Proč si neuděláte radost?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek