Neuveritelné , a predsa sa to stalo

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
pavka_l
1090 příspěvků 4.9.19 09:52

@Matmys Na smetaně by to šlo i bez toho přešití, ne? Nebo na česneku…

MP blanka
2270 příspěvků 7.9.19 11:07

@profesorka - tak nás už nenapínajte - ako ste zareagovala vy, a čo na to tá matka?

bao-baba
636 příspěvků 5.10.19 13:16

Není to tak nemožné, ale stejně to byla náhoda: dnes jsem se při žehlení dívala na film. Dívám se, žehlím, dívám se, žehlím a najednou jsem si uvědomila, že žehlím přesně stejné tričko, jaké má hrdinka ve filmu…

Uživatel je onlinePorkpiehat
1888 příspěvků 5.10.19 13:44

@bao-baba Ještě větší nářez by bylo, kdyby ta hrdinka žehlila stejné tričko :-) Ale to už by skoro nahánělo strach.

benyka
7996 příspěvků 5.10.19 20:36

Dost často (řekněme jednou za dva dny) si všimnu, že když konverzujeme s manželem při puštěné televizi, někdo na obrazovce řekne stejné slovo, i málo frekventované, ve stejném momentě jako někdo z nás, ale v úplně jiné souvislosti. Vzhledem ke slovní zásobě češtiny, pravděpodobnosti časové shody a minimálnímu časovému úseku, který věnujeme dialogům u televize, se mi to zdá hodně podivné. Ale na čárymáry stejně neuvěřím. :-)

Ophelie
765 příspěvků 6.10.19 17:08

@benyka synchronicita - viz Jung:o)

benyka
7996 příspěvků 6.10.19 17:30

@Ophelie Já bych to viděla spíš na protnutí náhodných vektorů dvou toků řeči mluvené v šestirozměrném osobočasoprostoru. :-)

Ivana32
230 příspěvků 7.10.19 20:01

Seznámila jsem se s manželem tak, že nám to nikdo nechtěl věřit. Jely jsme s kolegyní s dětmi na školní výlet na konci roku. Jedním z našich cílů bylo v Praze Muzeum Policie ČR. Byla tam expozice kriminalistiky- nevím, jestli ještě je- a v jedné vitríně byl instalován vskutku zajímavý exponát: jeden z kufrů, v němž vrah ve dvacátých letech minulého století poslal vlakem rozřezané tělo Otýlie Vranské. Stojím tak před tou vitrínou a prohlížím soustředěně kufr. Najednou se za mnou ozvalo:„Taky přemýšlíte, jak se tam mohla vejít?“ Otočila jsem se úlekem a za mnou zajímavý chlapík. V situaci, ve které jsme byli, ovšem spíše sprostý podezřelý, potenciální sériový vrah, který by mě do toho kufru nacpal taky:-) Zdvořile jsme trošku konverzovali, ale co nejrychleji jsem se vzdálila. On si pak od dětí zjistil jméno a pracoviště a kontaktoval mě. Ale to už je jiný příběh. Vrah se z něj naštěstí nevyklubal. :-)

vlm
4893 příspěvků 7.10.19 20:04

@Ivana32 zatím :-)

Ivana32
230 příspěvků 7.10.19 20:06
@vlm píše:
@Ivana32 zatím :-)
Šmarjá, teď jsem znejistěla! :-D
1888 příspěvků 7.10.19 20:40

@Ivana32 Ježíš, já cpu svým dětem do hlavy, že nemají říkat svoje jméno a adresu, nenapadlo mě, že jim mám také říkat, že nemají říkat ani jméno a adresu své učitelky :-) A hlavně ne cizím pánům, kteří paní učitelku znaleckým okem přeměřují a pak se dlouze dívají na kufr s Otýlií Vranskou :-D

MP blanka
2270 příspěvků 8.10.19 09:50

Možno neuveríte, ale prisahám, že je to pravda. Už 14 rokov mám jednu zákazníčku - šila som jej 1 -2 sukne, zopár košieľ, nejaké šaty, ale predovšetkým nohavice. Obľubuje najmä športové, rôzne členené, štepované, s vreckami - veľa vreciek, príklopky… dopracovali sme sa až ku 8 vreckám plus 4 príklopky na jedných nohaviciach. Včera sa mi ohlásila, príde s novým materiálom. Dohovorili sme sa, položila som telefon, a zamyslela som sa - koľko tých nohavíc som jej už ušila? Mám predsa evidenciu, išla som to prelistovať -a je to presne 72, tieto budú 73. Dobré číslo, nie?

benyka
7996 příspěvků 8.10.19 10:03

@MP blanka :-))) No teda! A to jsem si myslela, že mám zbytečně moc kalhot.

1888 příspěvků 8.10.19 10:13

@MP blanka To číslo zní strašidelně, ale když se to rozpočítá na roky, tak je to kolem patera kalhot za rok.
PS: když jsem četla větu o 8 kapsách se čtyřmi příklopkami a periferně jsem zahlédla čísla 72 a 73, tak mě v prvním okamžiku napadlo, že historka skončí tak, že bude šít kapsář ve formě kalhot :-D

profesorka
114 příspěvků 3.12.19 10:01
jak to dopadlo

@MP blanka všem jsem vysvětlila naše zákony, matce jsem řekla, že si může chlapečka zase udělat. Byla vrcholně nespokojená, dvě děti nechce a je riziko, že to bude zase holčička. Chudák dítě, s takovou matkou má krušný život.

Ophelie
765 příspěvků 3.12.19 11:07

@profesorka mrazí mě z toho.

MP blanka
2270 příspěvků 3.12.19 14:23

@profesorka - som rada, že s takto vyšinutými ľuďmi nemám nič do činenia. Dúfam, že takých exotov nestretávate príliš často.

1888 příspěvků 8.12.19 11:11

Přes FB sleduji jedny stánky s chemickými a fyzikálními pokusy pro děti. Před pár dny tam někdo vložil fotku, jak dělá pokusy se svými dětmi. A jeden chlapeček byl celý náš starší syn (vlasy, oči a hlavně úsměv). Když se vrátil manžel z práce, tak jsem mu fotku ukázala. Byl celý zaražený a nevěděl, co na to říct. Teď jsem si na tu fotku vzpomněla a zavolala k ní oba syny, aby se šli podívat na nějakou fotku (občas to dělám, když procházím staré fotky). Starší (ten dvojník) na fotku jen zíral a mladší hned „Jé, kde jsi to byl? A co to děláš za pokusy?“. Ze staršího jsem nemohla vydolovat slovo, tak jsem jim hned vysvětlila o co jde, že se říká, že každý má na světě svého dvojníka. Pak mi došlo, že starší syn si skutečně myslel, že je to jeho dvojče a vůbec nechápal, jak je to možné. Byl z toho dost mimo a nemohl se z toho vzpamatovat. Snad jsem mu nezpůsobila trauma.

Já sama jsem jednou v životě narazila na mojí dvojnici. Byla to fotka na obálce nějaké knížky, kde byla vidět silueta zamilovaného páru, na pozadí západu slunce. A ta slečna měla naprosto totožný profil obličeje jako já. Dokonce jsem chtěla maminku poprosit, aby mi knížku věnovala.

Oveeec
2313 příspěvků 8.12.19 12:10

@Porkpiehat A údajně, když se ti dvojníci setkají, tak nastane konec světa! :) Já viděla před časem fotku své ne úplně dvojnice, ale slečny, která mi byla hodně podobná, je to zvláštní pocit. A údajně mám nějakou hodně vzdálenou sestřenici, která je mi prý strašně podobná, ale zatím jsme nějak nebyli schopní vyměnit si fotky. Trochu se bojím zjistit, jak vypadá, protože člověk si o sobě myslí čerta kus, a tímhle se zjistí, jak mě opravdu vidí lidi kolem, a co když se mi to nebude líbit? :)

1888 příspěvků 8.12.19 13:55

@Oveeec Teď syna chápu zase ještě o trochu víc, fakt byl z toho rozhozený. Našla jsem si fotky té rodiny, co post sdílela, a naštěstí šlo o podobnu jen na té jediné fotce. Takže i kdyby se setkali, tak svět bude zachován :-)
Několik let po smrti mého otce jsem se setkala s nevlastním bratrem, o jehož existenci jsem měla jen kusé informace. Myslela jsem, že snad omdlím, protože to bylo, jako by můj táta ožil. Už na dálku jsem ho poznala. Naprosto stejná postava, stejný obličej (do posledního detailu) a co bylo asi nejtěžší - i stejný hlas. Byl to silný zážitek.

profesorka
114 příspěvků 9.12.19 10:07

@MP blanka @Porkpiehat bohužel,je to moje povolání, ale popsaný případ je výjimečný.

MP blanka
2270 příspěvků 22.12.19 13:22

Ťažko uveriť, ale včera sa slovenská biatlonistka Paulína Fialková pomýlila a v stíhacom preteku na Svetovom pohári išla zbytočne trestný okruh a ušlo jej tak veľmi pravdepodobné pódiové umiestnenie. Po poslednej - bezchybnej - streľbe, keďže si nebola istá, sa obzrela, lenže bohužiaľ omylom na vedľajší terč, kde zásah chýbal. No nie je to k vzteku?! Dobehla na 10 mieste.

Pozorovatel
641 příspěvků 22.12.19 15:51

@Porkpiehat @Oveeec ja mam “dvojnici” z mesta, odkud pochazim. Roky jsem si to neuvedomovala, ze si nas lidi pletou, casto se mi stavalo, ze me zdravi cizi lidi, ale nijak jsem se nepidila po tom proc. Pak jsme sly na stejnou stredni a doslo mi to na plese, kdyz si k nam ke stolu prisedli jeji kamaradi a zacli me oslovovat jejim jmenem a ja jim vysvetlovala, ze opravdu nejsem ona. Mimochodem my dve si vubec nepripadneme podobne, navic mame uplne jiny typ postavy.

Oveeec
2313 příspěvků 22.12.19 20:31

@Pozorovatel Taky se mi to stávalo na škole, jedna vyučující si mě občas spletla se spolužačkou, se kterou máme shodné takové ty obecně popisné znaky, ale ona je hezčí - což mi vlastně lichotí :)

ertz
195 příspěvků 22.12.19 23:00

@Oveeec Taky si některé osoby pletu. A nejlepší je, když si dopředu uvědomím: to je ta, co si je pletu, tak pozor, toto není Martina. A ona to je Martina. :-) Nejsou si podobné, já si neprohodím osoby, jen jejich jména.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek