Neuveritelné , a predsa sa to stalo

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Matmys
2595 příspěvků 6.2.20 15:44

@MP blanka No jo, tomu se říká provozovat bílý sex :)

Vinca_minor
2275 příspěvků 7.2.20 17:27

@MP Janka Věřím, já jsem naučila potápět hlavu při plavání bez zacpaného nosu v hodinách tělocviku na vysoké. Měli jsme skvělého učitele a dodnes si pamatuju, že nám jako jediný pedagog tykal. Měla jsem z toho radost jak malej Jarda :)

MP blanka
2820 příspěvků 18.5.20 12:10

Tak som zasa o jeden poznatok múdrejšia. Nikdy, nikdy by som nepovedala, že aj ja…, ale stalo sa. Na týždňový nákup v určenom čase chodíme s mužom autom obaja, ale od súčasných opatrení on potom zostáva v aute. Za „ starých “ čias býval platiteľom on, pretože on, na rozdiel odo mňa má na všetkom oblečení nejaké to vrecko, kde má uloženú peňaženku. Já nie, a tak som si ju dnes uložila do nákupnej tašky, ktorú mám zavesenú na držiaku pod rúčkou vozíka. Ľudí bolo veľa, napriek tomu, že ochranka vpúšťala dovnútra iba po jednom človeku na vozík, ale akosi sa to všetko naakumulovalo v jednom momonte na jednom mieste - pri zelenine-ovocí, a tak, aby som ľahšie prešla od jedného stojana ku druhému, odsunula som si vozík do bočnej uličky. Išla som odvážiť tovar, niekoľko položiek, a keď som zamierila k vozíku - nebol tam! Asi ho niekto presunul kúsok vedľa, myslela som si a išla som do vedlajšej uličky, prešla som okolo do ďalšej, už som začala byť znepokojená. Vozík by som si, podľa tašky, samozrejme poznala, ale nebolo ho! Rozbehla som sa po predajni, a tŕpla som - v peňaženke som mala, samozrejme aj kartu. Čo ak si niekto nielen zamenil vozík, čo sa občas stáva, ale čo ak zistil, čo v tej taške mám! Ja blbec, somár, idiot kto iný je tak neopatrný, že si nechá v taške peňaženku, už to nikdy neurobím! Prepletala so sa všetkými uličkami už druhý raz, a už som bola odhodlaná zájsť na informácie, že nech vyhlásia, že sa hladá vozík s taškou :-), a tam som ho našla! Niekto odtlačil ten prekážajúci vozík až ku vchodu do predajne. Rýchla kontrola - ano, všetko v poriadku, oddychla som si. Až natoľko som sa ukľudnila, že som sa z vďačnosti povzniesla nad tým, že za mnou v rade na pokladňu netrpezlivo stepovali dvaja mladí Cigáni v ruke s jednou plechovkou piva. Inokedy by som si neušetrila poznámku, že na to, že majú 65 rokov, vyzerajú výborne, alebo by som sa ich spýtala, či sa ponáhľajú do práce. Dnes nie, nebudem provokovať, jedna príučka mi stačí.

Dalmitka
1792 příspěvků 18.5.20 15:47

@MP blanka - mali ste naozaj veľké šťastie; ja nákupný vozík nespúšťam z očí, ale oveľa väčší pozor si dávam na svoju kabelku. Zhruba pred 3 týždňami v Kauflande v našom meste, kde často nakupujem, okradli dve spoluobčianky jednu starú dôchodkyňu, ktorá mala v kabelke celý dôchodok. Šťastným riadením osudu ich hneď policajti chytili, tak verím, že tá stará pani neprišla o tie peniaze. Boli z iného okresu, jedna trestaná asi 10× a druhá ešte viackrát, skrátka profesionálky; tak ma to rozhorčilo, že by ma neprekvapilo ani to, ak by im niekto tie zlodejské hnáty na viackrát dolámal.

bao-baba
1420 příspěvků 18.5.20 16:00
@Dalmitka píše:
Boli z iného okresu, jedna trestaná asi 10× a druhá ešte viackrát, skrátka profesionálky; tak ma to rozhorčilo, že by ma neprekvapilo ani to, ak by im niekto tie zlodejské hnáty na viackrát dolámal.

Kdepak hnáty dolámat…byly by jim poskytnuto ošetření a následně invalidní důchod.

MP blanka
2820 příspěvků 18.5.20 16:02

@Dalmitka - áno, máte pravdu, starí ľudia sú tou najľahšou korisťou, a to aj preto, že svojim správaním k niečomu nekalému priam vyzývajú. Na svoju obhajobu nemôžem uviesť nič. Ale ponaučenie mám, to zasa áno.

giuliettka
7968 příspěvků 18.5.20 16:20
@MP blanka píše:
Až natoľko som sa ukľudnila, že som sa z vďačnosti povzniesla nad tým, že za mnou v rade na pokladňu netrpezlivo stepovali dvaja mladí Cigáni v ruke s jednou plechovkou piva. Inokedy by som si neušetrila poznámku, že na to, že majú 65 rokov, vyzerajú výborne, alebo by som sa ich spýtala, či sa ponáhľajú do práce. Dnes nie, nebudem provokovať, jedna príučka mi stačí.

Už si vravím, že na vaše poznámky budem kašlať, ale fakt mi to nedá. Čo vás je do toho, kto je v tom obchode? Na to je tam tá ochranka a keď ich ona pustila, tak vy si možete tak akurát do prdele zahryznúť a nie komentovať nákupy a vek niekoho, kto je v tom obchode. Vás čítať je naozaj zvláštný pocit, vychovávate ochrankára, ktorý protočil panenky, lebo po ňom chcete niečo čo robiť nemá, riešite vek ostatných nakupujucich a áno viem, že je to čas pre dochodcov, ale vy tam máte nakupovať a nie starať sa o ostatných. A áno ja som tu na MP hnusná a protivná, ale v reálnom živote na rozdiel od vás „nevychovávam“ kade chodím. Z vaších historiek mi niekedy behá mráz po zádech.

benyka
9056 příspěvků 18.5.20 17:38

@MP blanka To chce prevenci. Na nákup a vůbec kamkoli, kde je moc lidí, nosím důležité věci v malé crossbody kabelce, kterou mám pořád „pod pazuchou“. Do vozíku dávám žeton, protože někomu stojí za to odvézt cizí vozík i s nákupem kvůli minci. Nejde mi ani tak o tu desetikačku, ale je to zbytečně zdržující nepříjemnost.

EmilyG.
2149 příspěvků 18.5.20 18:11

@giuliettka sim tě, nenech cloumat svuj majestat :smiley:ja to mam naopak, kdyz jezamnou V Lidlu nekdo s jednim pivem nebo sackem mrkve, mliko, chleba, pousim pred sebe, neb mam vzdycky zeleniny jak kdybych mela doma kraliky. Nez ja to vsechno vyhazu a nahazu zpatky, ti lidi uz sedi v aute.
Me je uplne fuk kdo to je, kolikrat je z toho vesely hovor i s pokladni.

Porkpiehat
2651 příspěvků 18.5.20 18:28

@MP blanka Čekala jsem, že napíšete, že jste byla z nalezení vozíku a tašky s peněženkou tak šťastná, že jste ty dva cikány s pivem pustila před sebe, aby byl happy end dokonalý. Poznámku o věku, pokud to bylo v době vyhrazené pro důchodce, bych zkousla, ale tu poznámku o tom, jestli spěchají do práce, jste si mohla ušetřit. Vy byste to skutečně řekla? A to proto, že to byli cikáni nebo byste to řekla komukoli?

MP blanka
2820 příspěvků 18.5.20 18:40

@Porkpiehat, : pchopitelne som si obe poznámky iba pomyslela, tak nejako pre odreagovanie a upokojenie vlastnej mysle. Akokoľvek som bola šťastná, že som o peňaženku neprišla, nemôžem odtajiť, a to bol aj zmysel môjho príspevku, že ma vykolajilo pomyslenie, že sa niečo také mohlo stať aj mne, nielen tým iným, neopatrným, nepoučiteľným atď. Prekvapilo ma to a zaskočilo, človek si niečo také nerád pripúšťa.

MP blanka
2820 příspěvků 18.5.20 18:45

@benyka -súhlasím s vami a teóriu ovládam :-).Ja nie som zvyknutá chodiť do obchodu okrem nákupnej, ešte aj s inou taškou, či kabelkou. Ak mám na sebe vetrovku, alebo nohavice s vreckami ide peňaženka tam, len teraz, smola, nemala som na sebe žiadne vrecko.

benyka
9056 příspěvků 18.5.20 19:26

@MP blanka To není teorie, ale praxe. :-) Dělám to pro svůj klid. Není nad to vědět nabeton, že když mi zmizel vozík, nebyl to ničí zlý úmysl, ale někdo se jenom spletl.

giuliettka
7968 příspěvků 18.5.20 19:54
@EmilyG. píše:
@giuliettka sim tě, nenech cloumat svuj majestat :smiley:

Tu v Görlitz bol nádherný obchodný dom. Bývalý Hertie, on potom skrachoval a bol dlho opustený. Potom ho filmári použili vo filme Grandhotel Budapešť a po vyhlásení toho obchodného domu, za najkrajší obchodný dom v Nemecku ho na popud Merkelovej znova otvorili. Bol nádherný, krásne sa tam nakupovalo a bolo tam také „luxusnejšie“ zboží. Görlitz je najchudobnejšie nemecké mesto a tak fungoval len 4 roky. Strašne rada som tam nakupovala, z tých balkónov bol dole krásný pohľad, predavačky usmievavé a príjemné. A furt ma pri vchode rozosmutnil nápis, napísaný len v češtine, že prosia zákazníkov aby nekradli. V Görlitz teraz z tretiny nakupujú Poliaci, ale v poľštine tie nápisy neboli. Ani v nemčine. Takže viem si predstaviť aké to je, keď ťa niekto už dopredu označí za niečo podradné, len na základe toho kto si a odkiaľ si. Áno som Slovenka a v slovenčine to tam nebolo, lenže už dlho žijem v CZ a chodievala som tam s manželom Čechom a rozprávala sa s ním český. Vždy mi to bolo ľúto, že kvoli pár kradnúcim Čechom boli všetci Češi už dopredu označení, za potencionálných zlodejov.
Ten obchod je zase zavretý, on bol postavený ako obchodný dom, pre horných 10 tisíc a tí teraz v Sasku moc nie sú. Dúfam, že ho zase otvoria, vraj sa o tom uvažuje. Bol skutočne krásný. A najskor to musí mať jedného majiteľa a nemožu tam byť jednotlivé butiky, lebo je to celé otvorené, preto to zíva prázdnotou.

trnk
330 příspěvků 29.5.20 18:24

@MP blanka Nechávat tašku na/ve vozíku je velká neopatrnost. Byla jsem toho svědkem v drogerii, když si paní odložila tašku na vozík, nechala ho stát a šla si vybírat věci. Tašku ukradli, pak jsem to viděla v krimi zprávách v TV. A od té doby nosím kabelku na rameni přitisknutou k tělu.

bao-baba
1420 příspěvků 29.5.20 20:13

@giuliettka

Kdysi měla takové vnitřní balkony i funkcionalistická Bílá labuť, v době otevření (1939) nejmodernější a největší obchodní dům ve střední Evropě. Po roce ´89 celý střed zastavěli, prostor se stal stísněný. Před časem jsem šla okolo a ze zvědavosti jsem šla dovnitř. Nabídka zboží nevábná, spousta prostor neobsazených, kupující nikde. Dělalo to na mne celkově dojem „štěničárny“. Škoda. Zrovna tak podle mne není moc zdařilá poslední rekonstrukce OD Máj (Tesco, My..) na Národní třídě, tedy viděla jsem stav cestou do školy v lednu. Naopak předposlední rekonstrukce mi připadala povedená. OD Kotva trpí blízkostí Palladia, ale možná by mohl něco nabídnout, kdyby měl jednotnou koncepci a ujasnili si tam, na který typ zákazníků míří. Butiky uvnitř jsou liduprázdné. Asi před pěti lety tam byla také rekonstrukce, leč nic nového nepřinesla. Možná lidem v zázemí, asi dali nové el. rozvody, podlahy a tak, nicméně uvnitř to stylem uvízlo tak o dvacet pět let zpátky.

Lizbeth
1424 příspěvků 2.6.20 18:17

Já osobně v práci nakupující upozorňuji, ať si kabelku neukládají do vozíku a neodcházejí, že se tu bohužel tímto způsobem věci ztrácejí..vždy mi poděkují a vypadají u toho strašně vyplašeně..Tak si vždycky tak pomyslím „Fakt je to v jejich věku nenapadne, že se to může stát? V tomto kraji, v tomto městě?“
Neprofesionálně mám občas chuť si svou radu a starostlivost strčit někam a nechat je si tu zkušenost udělat..ale skroro vždycky mi to nedá a upozorním.

A pokud krádež nastane a chápu, že viník je ten zloděj, tak je mi kolikrát protivná ta hysterie okradeného, který se strašně diví a vydupává si na obchodu řešení a vyřízení celé situace..

MP Janka
743 příspěvků 4.6.20 08:01

@Lizbeth
Já ty lidi nějak chápu. Mě by v životě nenapadlo sáhnout na cizí kabelku, natož z ní něco sebrat, a podle toho mám tendence posuzovat ostatní lidi, i když jsem mladá a od mala žiju v tom, že se krade. A klidně se přiznám, že v práci si při cestě na záchod nechávám pootevřené dveře od pracoviště, i když po chodbě kolem někdo pořád courá. Jsem líná se vztekat se zlobícími zámky a věřím, že normálního člověka nenapadne vlézt na cizí pracoviště a hrabat se tam v cizích věcech. Holt jsem nivní, ale je nás takových v práci víc.

bao-baba
1420 příspěvků 4.6.20 09:25

@MP Janka
Bohužel napadne. Kolegyni takhle někdo ukradl kožený kabát.

EmilyG.
2149 příspěvků 4.6.20 12:50

@MP Janka kdysi dávno jsem zažila v Mangu, paní se jen vyšla podívat z kabinky k velkému zrcadlu na pár vteřin, kabelka z kabinky pryč…
a jednou jsem to zažila u Bati, paní si odložila kabelku a koukala do zrcadla…kabelka pryč.
já jsem si u stolku v mekáči kdysi nechala kabelku, udělala 3 kroky pro zbrousky…kabelka zmizela.
Dcera když ještě studovala si v mekáči na Příkopech odložila batoh vedle sebe - zmizel. Pak ji ještě před lety okradli v Pendolinu do Vídně, byla těhotná a usnula. V tom vlaku si jedna známá zula boty, taky usnula, boty pryč.
Muž s kolegy kdysi zašli do restaurace, pánové krom manžela si odložili saka a bundy na opěradla židlí a při placení zjistili, že jim zmizely z kapes peněženky.
Vedle nich seděla skupinka dobře oblečených mužů v oblecích, dle policie známý arabský kapsářský gang.
Muž v Pze nejezdí hromadnou dopravou, jednou vlezl do metra, jednou do tramvaje - no co myslíte, měl potom peněženku?
ještě dvě vzpomínky na Prahu, na Florenci jdu do metra, přede mnou holka rozepíná před ní jdoucí batoh…v tramvaji 22 slušně vypadající mladík zabraný do hovoru s kamarádem mi rozepíná kabelku a strká ruku dovnitř… když se bráním nazve mě několika velmi sprostými slovy a na zastávce vyskočí.
Ne že bych si na cestu do Phy oblíkala starý hubertus a na břiše měla odrbaný batoh, jak tu někdo kdysi doporučoval, ale člověk musí bejt ostražitej, obzvlášť když je starší.

Oveeec
2769 příspěvků 4.6.20 14:23

Byla jsem dneska nakoupit (mimochodem na dvěřích obchodu prosba, ať udržujeme 2m rozestupy) a kupovala jsem mimo jiné rajčata. Je tam takový úslužný, hovorný, ale trochu zvláštní prodavač. Začal mi vychvalovat ta rajčata (keříková, takže bez pytlíku), jak krásně voní. Řekla jsem, že je přes roušku necítím, on na to, že je cítí i přes roušku, a pak je najednou popadnul, tu roušku si stáhnul a rajčata si strčil pod nos, aby si k nim přivoněl a potvrdil, že krásně voní. Nemyslím si sice, že by se tak mohla infikovat smrtícím virem, stejně bych je doma pořádně umyla a ještě se budou vařit, ale jak tohle někoho může napadnout, to mi asi zůstane záhadou.

giuliettka
7968 příspěvků 4.6.20 15:33
@MP Janka píše:
@Lizbeth
Jsem líná se vztekat se zlobícími zámky a věřím, že normálního člověka nenapadne vlézt na cizí pracoviště a hrabat se tam v cizích věcech.

Kamarátka mi asi pred rokom vravela, že kradla koegyňa, ktorá s nimi pracovala roky. V šatni si veci nezamykali a obedy si nosili a potom v kuchynke ohrievali, takže nikto pre peňaženku o prestávke nešiel. A tá kolegyňa fajčila a vždy išla von a jak si chodievala pre bundu, tak priebežne vyťahovala kolegom z peňaženiek karty. A o fajčiarskej pauze si skočila vybrať do bankomatu. Nebrala veľa, tak do tisícky a v bankomate, ktorý bol blízko ich pracoviska, kde vyberali skoro všetci, takže na výpise to nikomu divné na začiatku neprišlo a každý si myslel, že vybral a najskor na to zabudol. Po pol roku keď už otočila všetkých aspoň trikrát to bolo divné a tak sa po tom začali pídiť a načapali ju. Jo a tie piny k tým kartám vedela tak, že jak chodili občas po práci na kávičku, na pivo… tak dávala setsakramentský pozor jaký kto zadáva pin. A ruku na srdce, keď platíte v reštaurácii a ste tam so známým, kamarátom, kolegom, dávate si pozor, aby vám nevidel na pin? Ja do chvíle kým mi to nepovedala, som si nedávala. Ona mi v tej reštaurácii povedala, nezadávaj pin predomnou.

bao-baba
1420 příspěvků 4.6.20 15:58

@giuliettka
Jsem paranoidní, takže si rukou zakrývám klávesnici bez výjimky, pin nemám nikde napsaný a nikomu jsem ho neřekla.

Femur
635 příspěvků 4.6.20 16:18

@MP Janka @giuliettka U nás v práci taky kradla kolegyně. Byla to naše bývalá nadřízená, pak klesla zpět „mezi plebs“ :-) - obyčejné učitele. A vždycky když měla hodinu volna a byla sama ve sborovně, podívala se nám do kabelek a v šatně do kabátů. Vytáhla vždycky menší částku a něco tam nechala, takže si toho dlouho nikdo nevšiml. Až jednou sáhla do peněženky jedné kolegyni, která tam měla peníze od žáků. Měla je zvlášť v přihrádce a pochopitelně spočítané. Tím se na to přišlo. Jenže jsme nevěděli, kdo to dělá. Postupně se přidávali další se zjištěním, že jim nějaké peníze chybí s tím, že si mysleli, že se přepočítali. Vydedukovali jsme si podle časů, kdy se to ztrácelo, kdo by to mohl být. No ale důkazy jsme neměli. Jen jsme si začali dávat pozor s tím, že ji nachytáme. Mezitím se však provalilo, že ona dáma v pracovní době taky popíjela a ředitel ji na hodinu vyrazil. Dal jí dýchnout, takže tady důkaz měl. Takže už jsme ji nenachytali. Peníze vybírané od žáků dáváme do trezoru, ale po jejím odchodu se už nic z našich peněz neztratilo. Ona totiž šla platově dost dolů a ten chlast taky něco stál. Když ji dneska potkáme, tak se snaží dělat, že nás nevidí.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek