Neuveritelné , a predsa sa to stalo

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7
Birdonawire
588 příspěvků 4.6.20 16:24

Jsem asi paranoidni, ale penezenku, platebni karty a doklady si v praci zamykam do zasuvky. Pohybuje se tam prilis mnoho lidi, abych nechavala svoje veci jen tak valet.

Vinca_minor
2146 příspěvků 4.6.20 16:26

@Birdonawire To bych musela mít zamykací šuplík. A do trezoru jsem si věci nedávala. Ale u nás byl klid a kolegové poctiví.

Femur
587 příspěvků 4.6.20 16:27

@Vinca_minor No právě to jsme si taky mysleli. Byli, všichni až na jednu. :-(

Vinca_minor
2146 příspěvků 4.6.20 16:28

Četla jsem kdysi fejeton, který s nadsázkou říkal, že jen jedno procento lidí jsou opravdoví poctivci a jedno procento opravdoví hajzli. A zámky existují proto, aby těch 98 procent poctivých zůstalo.

trnk
329 příspěvků 4.6.20 17:01
@Birdonawire píše:
Jsem asi paranoidni, ale penezenku, platebni karty a doklady si v praci zamykam do zasuvky. Pohybuje se tam prilis mnoho lidi, abych nechavala svoje veci jen tak valet.

Taky jsem to tak v práci dělala. Pro jistotu.

MP Janka
707 příspěvků 5.6.20 08:03

@EmilyG.

Já nevypadám na to, že bych mohla mít víc peněz, a taky je nemám. U sebe nosím většinou do pětistovky. MHD jezdím běžně, skoro denně a nikdy za celých 30 let jsem neměla naštěstí špatný zážitek. V Praze se cítím bezpečně. Ale jak říkám, nižší střední třída, řetězcové oblečení, které mám i kolik let.

@giuliettka

Asi budu vypadat jako socka, ale asi nikdy se mi nestalo, že bych při posezení s přáteli nebo kolegy musela u placení zadávat pin. Vejdu se do částky, kdy to není potřeba.

V práci došlo ke krádeži jednou, ze zamčeného pracoviště, takže to neřeším. Stejně nemám svoji kancelář se stolem a zamykací šuplík.

Lizbeth
1424 příspěvků 5.6.20 09:15

Mě by víc než peníze a karta trápily třeba doklady - za prvé riziko zneužití a za druhé znovu všechno zařizovat. Mám trauma když mám jít někam na úřad, tohle by mě zabilo :)
Ale pozor si dávám a to také nevypadám movitě. Šperky na mě nevisí, kabelka, boty i oblečení fakt laciné..ale stejně když okolo mě jde určitý typ lidí, tak si tu kabelku přitisknu, to se holt nedá nic dělat - instinkt.

Čírina
379 příspěvků 5.6.20 10:54

@Lizbeth Já jsem se jako náctiletá naučila pořádně si objímat kabelku v MHD, jezdila jsem do školy tramvají přes centrum, kde jsem party kapsářů tehdy znala od vidění.
Někdy si říkám, že to musí vypadat legračně, ale dělám to zcela podvědomě a automaticky. Zvyk je železná košile.

giuliettka
7809 příspěvků 5.6.20 11:04
@MP Janka píše:

@giuliettka

Asi budu vypadat jako socka, ale asi nikdy se mi nestalo, že bych při posezení s přáteli nebo kolegy musela u placení zadávat pin. Vejdu se do částky, kdy to není potřeba.

Teraz vyzerám ako socka ja, že mám nizky denný limit na karte. :-)

ertz
693 příspěvků 5.6.20 13:22

@giuliettka To asi není denní limit, já myslím že ta 500,– je maximum bez pinu. Nebo ne?

MarryJu
518 příspěvků 5.6.20 13:35
@ertz píše:
@giuliettka To asi není denní limit, já myslím že ta 500,– je maximum bez pinu. Nebo ne?

Pokud platí bezkontaktně tak ano. Pokud kartu vkládá do snímače, tak PIN zadává vždy
S limitem to tedy opravdu nemá nic společného
Limit na kartě omezuje týdenní limit výběru z bankomatů a plateb

ertz
693 příspěvků 5.6.20 14:10

@MarryJu Já jsem to tak pochopila, ale teď teda přemýšlím, jak vypadá ten snímač?

Temperance
2918 příspěvků 5.6.20 14:53

@ertz Třeba takhle:

giuliettka
7809 příspěvků 5.6.20 18:05
@ertz píše:
@giuliettka To asi není denní limit, já myslím že ta 500,– je maximum bez pinu. Nebo ne?

Aha na to som zabudla, ja som asi ešte nikdy neplatila bez pinu. :-)

giuliettka
7809 příspěvků 5.6.20 18:09
@MarryJu píše:
Limit na kartě omezuje týdenní limit výběru z bankomatů a plateb

Ten limit je na betón denný a nie týždenný. Minule som kvôli tomu bola v Nise aj v piatok aj v sobotu a keď som doma dudrala, že 30 tisíc na deň je málo, tak manžel vravel, že pre prípadného zlodeja dosť a že by som potom tie tašky neuniesla. :-)

MP Janka
707 příspěvků 5.6.20 18:36

@giuliettka
Limity jsou dva, denní a týdenní. Aspoň já tak v bankovnictví mám.
Jinak jsem v minulém příspěvku myslela limit 500 Kč, do kterého se při bezkontaktní platbě pin zadává velmi zřídka.

bao-baba
1310 příspěvků 6.6.20 10:24

@MP Janka
Ono někdy nejde ani o peníze. Mně v restauraci ukradli z kabelky peněženku. Měla jsem ji na zemi u nohou, ne přes opěradlo. Akorát se mi zdálo, že hoši od vedlejšího stolu jsou nějak blízko. Bylo v ní asi 50 korun v drobných. Jenže stála 1500.

Eyela
296 příspěvků 14.6.20 08:39

U mě by si zloděj moc nepolepšil, na kartě nic a v peněžence ještě míň, ale ty doklady by mě štvaly hrozně (na druhou stranu, aspoň bych snad měla konečně fotky, na kterých vypadám jako já a ne jako vetřelec z budoucnosti bez nosu).

MP blanka
2783 příspěvků 14.6.20 08:48

Najhoršie na tom po krádeži bola jedna moja mladá kolegyňa. Jej totiž ukradli peňaženku, kde mala okrem peňazí a tuzexových bonov stranícku legitimáciu. Finančná stratu ju bolela, ale mala hlavne hrôzu z toho, čo jej povedia súdruhovia na straníckom výbore. Priznávam, že sme si my ostatné povedali, že keby ku nim neliezla, nemusela sa teraz triasť strachom.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek