Nevhodné oblečení v poměru k charakteru události

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.11 09:18

ad líčení na veřejnosti: já se s tím tak často nesetkávám, maximálně si holka v tramvaji vytáhne krém z kabelky a krémuje si ruce. Častěji vídám důchodce, jak se ládují prášky. Příjde mi to blbé úplně u všech, ale neobtěžuje mne to. Co mi ale fest vadí je, když se někdo začne v MHD krmit. Nejlépe přímo nade mnou nebo vedle mne. To bych vraždila. Jednou jsem takhle zažila, že nějaké paní vybuchnul přímo v tramvaji jogurt. Byla to taková rána, že jsem si myslela, že někdo střílí. Následoval růžový gejzír, co během chvilky znečistil vše v okolí 1 metru. Navíc bylo 30 st horko, takže během dopoledne musela tramvaj zasmrádnout tak silně, že se tam imho nedalo cestovat. Paní setřela kapesníkem ty největší škody a promptně vystoupila.

kurzatko
230 příspěvků 27.9.11 10:11

seznam.mih - neboj, nejsi lesana sama, zastávám stejný názor, že pod stan si jezdím odpočinout a ne řešit, jestli se budu srnkám a hříbkům líbit ;-)
mwich: Mámin kolega podobně nazýval přemalované staré paní: „rtěnku kolem celý hlavy a přitom se rozpadá“.
Líčení v MHD nebo na ulici taky nechápu, připadá mi to podobné jako čištění zubů - soukromá činnost, která se má dělat nejlépe doma nebo aspoň někde na toaletách. Viděla jsem paní, která si v tramvaji dokonce trhala obočí, jinou paní jsem zase viděla lakovat si nehty v telefonní budce - to bylo asi fakt urgentní, venku nepršelo, tak mohla dojít aspoň na lavičku v parku.

Katka_xx
20 příspěvků 27.9.11 10:43

Zajímavá diskuse :-)
Já se tedy kromě řasenky nelíčím ani normálně - po pudru a make-upu mi promptně naskáčou pupínky, bez nich mám pleť natolik slušnou a barevně jednotnou, že si můžu dovolit chodit bez „nátěru“. Oční stíny si obvykle během dne rozšmudlám, rtěnku/lesk nosím jen na večerní společenské akce. Ovšem je mi vcelku jedno, jestli se okolo mě lidi líčí ve městě nebo v přírodě nebo na koupališti. Sice by mě taky zajímalo jak řeší líčení i odličování, nicméně to považuju za jejich soukromou věc. Líčení na veřejnosti mně osobně přijde normální (já to tedy vzhledem k výše uvedenému neprovádím, navíc při své šikovnosti bych si tou řasenkou v MHD tak akorát vypíchla oko), myslím, že etiketa se v tomto mění. Víc mi vadí úprava spodního prádla na veřejnosti, taková ta větší reorganizace ramínek podprsenky či ještě hůře. Nevadí mi ale např. kojení na veřejnosti, pokud není prováděno takovým tím způsobem „já jsem matka a chci kojit, tak se všichni koukejte“, tedy pokud si paní třeba sedne někde trošku stranou. Prostě předpokládám, že tomu miminu se asi moc vysvětlit nedá, že musí hodinku počkat než dojedou domů - zatím děti nemám, ale jsem sama zvědavá jak k tomu jednou při své obvyklé stydlivosti budu přistupovat.
Oblečení při návštěvě cizích zemí: považuji za slušné plus mínus respektovat místní zvyklosti, tedy třeba v muslimských zemích nosím polodlouhou či dlouhou sukni a tričko s rukávy, ovšem nenosím žádný hadr na hlavě a ty rukávy mám klidně krátké, ale tílko na ramínka fakt ne. Zjistila jsem, že ve většině těchto zemí je opravdu pohodlnější bavlněné oblečení s dlouhými rukávy a dlouhé nohavice/sukně, nepaří na mě tolik sluníčko a bavlna dobře větrá. Bývá mi jedno co mají na sobě ostatní, pokud chtějí mermomocí třeba v evropském lese nachytat co nejvíc klíšťat na odhalenou kůži, je to jejich věc. Až vyloženě odhalené intimní zóny mě pohoršují, jinak mi neodpovídající oblečení spíš přijde někdy až komické.
No a jídlo v MHD? V době, kdy jsem studovala uprostřed Prahy, bydlela na jednom konci a pracovala na opačném, jsem poměrně často obědvala v MHD nebo po cestě na tramvaj/autobus, jinak bych byla hlady. Jediný ústupek byl v tom, že jsem se snažila jíst věci, kterými ani v případě drobné nehody neušpiním ostatní - tedy rohlíky či jiné pokud možno neškodné pečivo. Jogurt by mě vážně nenapadl. Dnes už nemusím jíst v poklusu, takže jím doma, v restauracích nebo u pracovního stolu a vždycky vsedě (moje babička říkala, že když jí člověk ve stoje nebo v chůzi, tak mu jídlo „padá rovnou do nohou“, míněno má pak tlusté nohy a zadek. Věřte nevěřte, u mě je to tak).

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.11 11:00
Ono vzít si odličovací ubrousek a v tom stanu si to odlíčit je opravdu tak těžké? Já myslím, že je to je otázka tak 1 minuty, když chce být člověk důkladný a cestovní balení ubrousků se vejde do kapsy od kalhot, takže si z toho jeden záda neztrhá. Takže v tomhle problém není. Když někdo nechce, tak ať se do lesa nelíčí, je to jeho věc, ale nelze o svádět na to, že je to složité.

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.11 11:00
Ono vzít si odličovací ubrousek a v tom stanu si to odlíčit je opravdu tak těžké? Já myslím, že je to je otázka tak 1 minuty, když chce být člověk důkladný a cestovní balení ubrousků se vejde do kapsy od kalhot, takže si z toho jeden záda neztrhá. Takže v tomhle problém není. Když někdo nechce, tak ať se do lesa nelíčí, je to jeho věc, ale nelze o svádět na to, že je to složité.

kurzatko
230 příspěvků 27.9.11 12:27

Tak jasně, to je otázka priorit. Někdo rád vypadá pěkně i v lese, takže pro toho to zbytečně složité není, mně je to třeba fakt jedno. Respektive když jsem několik dní bez sprchy, zuby si čistím z lahve a sem tam si opláchnu obličej, když je nějaký potůček, tak mi připadá divné používat řasenku. Mám to odstupňované - nejdřív hygiena, pak slušné oblečení a až nakonec líčení. Složité to asi opravdu není, jenom mi to osobně připadá zbytečné.

Frankie
213 příspěvků 27.9.11 16:43

.

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:08

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.11 17:50

Líčení na veřejnosti jest stále, i v našich smutných časech, známkou pokleslých mravů :-)
Dřív se „taková“ považovala za minimálně vyzývavou osobu… dneska je to mimo jiné signál, jak dalece dotyčné záleží na okolí (tj. ani zbla): je to prostě intimní záležitost (příměr s holením je trefný!). A koukat se na roztodivné škleby po ránu taky není nic moc - ono to kolikrát stačí i bez těch grimas :-) Přepudrovat nosík během denní honičky, no prosím. Ale vidím docela často používat zdravíčko, stíny… rtěnku… to už je trochu moc. Nehledě na nebezpečí pro okolí, neboť například při nečekaném zastavení vám může rtěnka přistát na bílé blůze…
Ovšem souhlasím s Alenou Čechovou, že jídlo v mhd je ještě horší. Skutečně je. Za prvé cestující hladovci často volí strašlivé česnekové uzenky a salámky (někdy nemohou vydržet a loví to z igelitky s týdenním nákupem)… za druhé se taky může stát, že vám přiletí hamburger, notně vylepšený kečupem, přímo do klína… a za třetí je na dotyčné gentlemany a dámy děsnej pohled. Oni nejedí, ale žerou!!
Z huby jim padaj drobky (jichž mají zakrátko plné fiží), po bradě jim teče kečup a majonéza… i sluch spolucestujícího si kolikrát přijde na své :-( Mně se z toho nedělá volno…
Neříkejte mi, že si ti tvorové nemůžou najít DESET MINUT, a spolykat svou krmi někde na lavičce! Nebo že by, než dojedou domů, slabostí padli!
Já to považuju za nehoráznou, nechutnou neslušnost…

Frankie
213 příspěvků 27.9.11 18:19

.

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:07

kurzatko
230 příspěvků 27.9.11 19:24

Tak když jsem jela na dovolenou s tátou do Českého Krumlova, taky jsem s sebou vezla řasenku i odličovač. Make-up nepoužívám, nějak nevím, co s ním, nechci, aby to vypadalo, že jsem se snažila přetřít pihy, kterých mám dost. To jen abyste si nemysleli, že pro mě „dovolená“ automaticky znamená konec péče, když mám pohodlí a koupelnu s teplou vodou, ráda toho využiju :-)
K tomu malování na veřejnosti - rtěnka mi taky nepřipadá tak hrozná, tu je potřeba během dne upravovat. Řasenku ale snad stačí nanést jednou, takže dotyčná musí asi hodně spěchat, aby ji používala v MHD. Jinak přidávám aktuální otřesný zážitek k tématu: V autobuse si ke mně cestou domů sedla slečna poměrně kyprých tvarů. Zezačátku jsem ocenila její příjemný parfém, ale jí se asi zdálo, že voní málo, tak vytáhla lahvičku a skrz výstřih si ho nastříkala do obou podpaždí. V ten moment jsem myslela, že se rozkašlu nebo omdlím. Když jsem otevřela okýnko, slečna po mně loupla okem, ale myslím, že se tím ulevilo více cestujícím. Vystupovala jsem dřív, než ona, takže mě musela pustit ven, přičemž se na sedačce jen otočila nohama do uličky a já jsem ji musela přelézat. Uf, ještě toho mám plný nos.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.11 19:37
kurzatko ha detto : tak vytáhla lahvičku a skrz výstřih si ho nastříkala do obou podpaždí.
Celkem si dovedu představit ty prostocviky, vedoucí ke kýženému výsledku… Ale to je přesně ta neúcta k okolí, vyjadřovaná mimoslovně… aneb: vy mi všichni můžete!
Navíc slečna asi dosud nezaslechla nic o dobrodiní deodorantů.
Frankie
213 příspěvků 27.9.11 19:38

.

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:07

kurzatko
230 příspěvků 27.9.11 20:06

Jsem skoro ráda, že neměla deodorant, protože kdyby udělala tohle s nějakým laciným, asi bychom pošli všichni. To neudělám ani doma přítelovi, že bych se voněla, když mu sedím div že ne na klíně.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.11 20:16

Líčení v MHD trochu odsuzuju, ale nevadí mi. Sama jsem to udělala jednou nebo dvakrát (řasenka a bylo mi trapně, jenže za 5 minut spánku navíc to stálo). Něco jiného je podle mě rtěnka/lesk na rty apod., lesk občas taky upravím, ani k tomu nemusím vytahovat zrcátko a nějaký velký arzenál.

kalivrata
657 příspěvků 27.9.11 20:21
Alena Čechová: To, že vám přijde blbé, i když vám to přímo nevadí, že si slečna vytáhne krém a krémuje si ruce, mě docela zamrzelo. Bohužel, jsem jedna z těch, ale vybrat si moc nemůžu, mám hodně suché ruce, pokud je co pár minut nenakrémuji, praskají mi do krvavých prasklin a navíc se mi nehojí rány, hodně to bolí. Je pravda, že tohle je doména žen, bratr s tátou mají stejnou poruchu, ale v životě by je nenapadlo s sebou tahat krém a krémovat si ruce před lidmi, ale také jim za to dermatoložka dává co proto a měli byste vidět ty boláky.
Kruci, teď už si asi nebudu schopná ani nakrémovat ruce, abych si u toho nepřipadala trapně. Doteď jsem měla pocit, že je to jeden z těch úkonů, které lidi moc nesledují.
kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.11 20:42

Ono to jde docela těžko NEsledovat, v tý mhd… Nicméně zdravotní důvody jsou výjimka ohledu žádoucí a zcela pochopitelná. Se rtěnkama atd. to nemá nic společného a netřeba se kvůli tomu cítit trapně.

kalivrata
657 příspěvků 27.9.11 20:48

kiwi: To je těžké, já chápu, že to není útok na někoho, ale jenom prostě říkám, že od teď už nebudu schopná si nakrémovat ruce, aniž bych měla trapný divný pocit, že mě někdo sleduje a někomu to možná vadí. Udělat to musím tak či tak, ale doteď jsem to dělala s klidným svědomím, že tohle přece nikomu vadit nemůže.

monicka
566 příspěvků 27.9.11 20:54

kalivrata: Já si ruce krémuju klidně taky a to žádný zdravotní problém nemám. Pokud tím krémem neopatlávám okolní lidi (a to nedělám), tak nevidím, proč by to mělo někomu vadit. Stejně jako když si někdo nenápadně přetře pusu rtěnkou nebo poopraví řasenku, tak mi to je celkem jedno. Pokud provádí v tramvaji kompletní make-up a ještě naštvaně syčí, když tramvaj trochu drncne, tak to už je moc.
Ale nedávno jsem dokonce v tramvaji viděla paní, která se ODLIČOVALA. To už jsem trochu nepobírala …

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.11 20:56

Škoda, kalivrato.
Nicméně to holt patří do úkonů intimních… který ostatní cestující můžou sledovat se smíšenými pocity. Lépe řečeno, můžou se obávat pokračování: Tak teď si maluje pusu… pudruje nos… voní si podpaží… a za chvíli můžeme očekávat, že se začne šťourat v zubech, drbat v rozkroku a vybírat si vši :-))
Ale znova: Mám-li pádný důvod, nemusím ty ohledy brát až tak doslova.

Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.11 21:02

Tak mazání rukou/rtů balzámem mi přijde intimní asi tak jako kýchnutí. Ostatní se na to nemusí tvářit, ale dělá se to běžně a přirozeně. Nikdy by mě nenapadlo po někom v MHD kvůli takové blbině koukat.

mwich
115 příspěvků 27.9.11 21:48

No rozpoutal jsem tu plamennou diskusi :) tak bych to rád lehce ukočíroval. Balzám na rty, krém na ruce - OK. Pudr, rtěnka - za takového toho decentního odklonu od ostatních a s pohledem „promiňte, ráno jsem to nestihla a příští zastávku už na mě čeká druhá strana schůzky“ - OK. Neřikám ani slovo.
Co ovšem není OK a co jsem měl svým dotazem na mysli, je slečna (ovšem zrovna včera ve vlaku asi 50letá, velmi slušně a vkusně oblečená dáma), která si vytáhne obří dvojzrcátko, šminky si rozloží přes půl autobusu a s pohledem „heč já se maluju, všichni se na mě podívejte, jak jsem dospělá/dokonalá/výjimečná/krásná…“, začne s řasenkou. Nevím, jestli to má být nějaký balící rituál, nebo tím mladší ročníky dávají na odiv svou „dospělost“, mě osobně to přijde „antisexy“ neřku-li až hnusné…

Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 09:44

To, že mně osobně to přijde blbé znamená, že především JÁ bych to nedělala. Však jsem psala, že mne to neobtěžuje.
Proč si musíte všechno brát tak osobně? Fakt nechodím po tramvaji s důtkami a netluču všechny ty, co nemají ruce způsobně položené na klíně a tváří se dekorativně pokud možno.
Pořád lepší krémovat si ruce v tramvaji než za jízdy po okruhu místo držení volantu.

Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 10:05

Tohle se sem taky hodí:
http://www.ceskapozice.cz/…modni-znacky
Co myslíte, že se hodí „do akce“ pro masového vraha? (To byl vtip, jen tak pro pořádek…)
Nejvíc mne zaujal iniciační rituál u HA, tam bych tedy nevstoupila. No vlastně ani nemůžu, ty džíny, že.

Dahllie
2222 příspěvků 28.9.11 11:48

V Aglii je to úplně běžný úkaz. Ženy líčící se ve vlaku. Jezdila jsem pravidelně každé ráno do Londýna v době, kdy jezdí lidé do práce a pokaždé tam bylo minimálně pět žen, které se líčily. Od mladých holčin ve sportovním, po decentní dámy po padesátce. Nějak se ta hodina ve vlaku zužitkovat musí. Někdo snídá, někdo se líčí. Nic divného na tom nevidím

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 13:15

Tak třeba ve vlaku, kde má každý svoje kupíčko, to bych asi ještě pobrala. Přece jen - hodina jízdy. proč to nevyužít a pokud vlak neskáč,e jako že pochybuju, tak bych to mohla ještě tolerovat.
V MHD kdyby si tamněkdo rozložil šminky na sedačku, to bych jí pak přála, aby si tam sednul nějakej bezdomák, feťák, nebo důchodce, který neviděl, co je na sedačce :))) Né to bylo hnusný, ale … :D
S tím voněním mi ani nemluvte. Doma bezpečně poznám, kdy se ségra navoněla. Když ji sleduju, mám pocit, že se voní snad všude od hlavy až k patě - doslova. Pak je ještě dlouho cítit můj pokoj i když mám otevřený okno. Hnus. Kdyby to samý udělala někde v tramvaji, asi by cestující nebyli rádi :)))

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek