Nevím svůj barevný typ...

Fotoalbum tématu (109) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
isko
1445 příspěvků 21.01.19 13:05

@Ghost B.C.
Pro ni to nějaký smysl má.

Zas máte pravdu v tom, že pokud se soudný člověk bude do smrti utápět v tom, že všechno mu rodiče a příroda dali a nedali, tak bude zkrátka do smrti utopený.

tady by možná právě hrozně pomohlo, kdyby to Adrifinel mohla uvidět z nějakého nadhledu a s perspektivou, co by ona sama mohla udělat jinak a líp. I pro ni samotnou, aby např. za 30 let nepsala její dcera někam na net, že má hysterickou matku.

porjk
2770 příspěvků 21.01.19 13:13

@isko No jistě,že nevíme. Ale to bychom tu nemohly/i diskutovat o ničem. Proč lidi chodí nevkusně oblečení,proč se nám líbí tahle hudba…vždyt' neznáme prostředí,které dotyčného utvářelo.Jestliže někdo na veřejném fóru dává v plen své rodiče,tak mě to trochu nutí se jich zastat,ačkoliv neznám ani jednu ze zúčastněných osob.

Pozorovatel
592 příspěvků 21.01.19 13:27

@isko v pohode jsem nevyrostla, ale prijala jsem svy rodice takovy, jaky jsou a taky vim, proc takovy jsou. Nekde se ten retezec musi prerusit. Kdo se s tim nenauci pracovat, necht vyhleda odbornou pomoc, nebo at pomlci navzdy a muze v klidu resit vlasy. Nevidim jediny duvod, proc davat do souvislosti spaleny vlasy peroxidem a rodinne potize, kdyz chce resit jen vlasy.

isko
1445 příspěvků 21.01.19 13:44
@porjk píše:
@isko No jistě,že nevíme. Ale to bychom tu nemohly/i diskutovat o ničem. Proč lidi chodí nevkusně oblečení,proč se nám líbí tahle hudba…vždyt' neznáme prostředí,které dotyčného utvářelo.Jestliže někdo na veřejném fóru dává v plen své rodiče,tak mě to trochu nutí se jich zastat,ačkoliv neznám ani jednu ze zúčastněných osob.

Tak ono se to dá napsat i takto:
jestliže někdo na veřejném fóru kope do jednoho z přispěvatelů, tak mě to trochu nutí se ho zastat, ačkoli neznám ani jednu ze zúčastněných osob. ;)

isko
1445 příspěvků 21.01.19 13:47

@Pozorovatel
Někdo to dokáže, někdo ne.

Pozorovatel
592 příspěvků 21.01.19 14:48

@isko jasne, ale nemusi to davat do spojitosti s cimkoli, kdyz to nechce resit. Zagooglete, ja si vcera pocetla a je to porad ta sama pisnicka a ty samy rady.

pavka_l
941 příspěvků 21.01.19 15:00

@isko K tomu „kopání“ - ono jde spíš o to, že mnohým dochází trpělivost, protože je to stále dokola, začne to barvami a účesem a skončí u matky, která byla hysterická, teď nechce hlídat dítě atd. …

sirena007
1137 příspěvků 21.01.19 15:10
@pavka_l píše: … protože je to stále dokola …

Nutkavé stereotypy?

pavka_l
941 příspěvků 21.01.19 15:17

@sirena007 Možná?

isko
1445 příspěvků 21.01.19 15:29

@Pozorovatel
já vím, je to těžký.

Já jsem dlouho žila v tom, že člověk se dokáže změnit v čemkoli chce, jenom se mu musí pomoct anebo musí věci pochopit anebo musí chtít.

V poslední době si naopak víc uvědomuju, jak jsme determinováni svým prostředím a vybočit je skoro nemožné.

Třeba jednou přijde čas, kdy pochopím, jak to všechno doopravdy funguje.
Pak se sem vrátím a napíšu to :-)

giuliettka
4122 příspěvků 21.01.19 15:44
@isko píše:
@Pozorovatel
V poslední době si naopak víc uvědomuju, jak jsme determinováni svým prostředím a vybočit je skoro nemožné.
isko
1445 příspěvků 21.01.19 15:59

Pravda, jeden obrázek vydá za tisíc slov…

giuliettka
4122 příspěvků 21.01.19 16:05

@isko Z najhoršej osady na Slovensku, Jarovnice sa chlapec, ktorý vynikal v učení, napriek tomu, že sa mu celá osada smiala, že je debil lebo sa učí, sa dostal na ročnú stáž do USA k chlapíkovy čo emigroval zo Slovenska. Mal tam byť rok, ale nakoniec tam dokončil vysokú školu na štipendium a teraz tam už má aj prácu a rodinu. Naozaj stačí chcieť.

isko
1445 příspěvků 21.01.19 16:08

@giuliettka
Myslím, že nestačí. Kdyby mě IQ 80, tak z něj vysokoškolák nebude.

giuliettka
4122 příspěvků 21.01.19 16:13

@isko @Adrifinel vypisuje aká je nadpriemerne inteligentná, inteligentnejšia ako všetky predavačky v Kauflande dokopy, vrátane manažérov pobočiek, prevyšuje inteligenciou všetkých Bulharov, Rumunov, a Cigánov čo robia vo fabrikách v Plzni na pozíciách robotníkov… tak kde je problém?

isko
1445 příspěvků 21.01.19 16:13
@isko píše:
@giuliettka
Myslím, že nestačí. Kdyby mě IQ 80, tak z něj vysokoškolák nebude.

Což nic nemění na tom, že kdo alespoň trochu může, tak by se o to měl pokusit.

isko
1445 příspěvků 21.01.19 16:14

@giuliettka
Nevím. Je mi líto, ale fakt nevím.
Třeba jí chybí EQ?

isko
1445 příspěvků 21.01.19 16:14
@isko píše:
@giuliettka
chyba
giuliettka
4122 příspěvků 21.01.19 16:17

@isko Čo je chyba? Nejak som sa stratila. Debata so mnou?
Ak áno, tak ja som sa namojdušu nechcela hádať. :-D
PS ja si myslím, že jej chýba matka čo by bola hysterickejšia a z toho domu ju vypakovala. :-)

Pozorovatel
592 příspěvků 21.01.19 17:30

@isko takze vlastne takovej nezvratnej osud. Ze ja se vubec snazim! Nastesti manzel veri, ze determinismus je prekonany.

Edit: podporovali byste obezniho cloveka v obzerstvi, protoze vsichni jeho pribuzni jsou tlusti, takze on to ma v genech a tak za to nemuze?

isko
1445 příspěvků 21.01.19 20:34
@giuliettka píše:
@isko Čo je chyba? Nejak som sa stratila. Debata so mnou?
Ak áno, tak ja som sa namojdušu nechcela hádať. :-D
PS ja si myslím, že jej chýba matka čo by bola hysterickejšia a z toho domu ju vypakovala. :-)

Ne, nic k diskusi a k tématu, chyba byla technická, něco jsem chtěla připsat a vůbec se to nepovedlo a už jsem příspěvek nemohla smazat. Už jsem byla na cestě z práce za nemocnými dětmi, tak jsem se s tím nemazalo, omlouvám se, že jsem to vzala tak hopem.

A teď ještě koukám, že jsem za to dostala jedno zelené ramínko. :-)

Příspěvek upraven 21.01.19 v 20:38

isko
1445 příspěvků 21.01.19 20:36

@Pozorovatel
To je hezký, že má váš manžel vytvořený názor.
A co si myslíte vy?

Příspěvek upraven 21.01.19 v 21:02

isko
1445 příspěvků 21.01.19 20:55

@giuliettka
No ale abych se vrátila k tématu.

Ten Bill Gates, který začínal v kůlně, byl synem firemního právníka a učitelky a členky správní rady First Interstate Bank. Takže ve skutečnosti nezačínal z ničeho. I kdyby na podnikání od rodičů nedostal pětník, tak měl od rodičů vklad v podobě tzv. soft skills.

To, že je někdo chytrý nebo talentovaný, samo o sobě nemusí nic znamenat. Na světě běhá spousta lidí, co mají jenom průměrné IQ, ale ve svém oboru jsou úspěšní a rodina jim funguje.

Možná že Adrifinel chybí píle, nebo fantazie a schopnost podívat se na věci z jiného úhlu. Nebo na sebe nedokáže být dost přísná a neumí si odepřít. Nebo je strašně zklamaná. Nebo líná. Nebo je to beznadějný snílek.

Osobně si myslím, že její matka je součást problému. Možná proto, že ji nedokáže donutit se osamostatnit (vyhodit), nebo pro to, že ji zdeformovala natolik, že se Adrifinel nedokáže osamostatnit.

Všechno to sepisuju kvůli tomu, že se mi příčí navážet se do lidí, kteří nezvládají. V principu souhlasím se všemi, že Adrifinel se musí postarat sama. Nikdo to za ni neudělá, je to její život, ona se musí nějak sebrat, kvůli sobě, kvůli svojí dceři. Bez výmluv. A ano, bez zpětné vazby to asi nepůjde.
Jenom mi v tom všem asi vadil ten příkrý odsuzující tón, který jsem v těch radách zaslechla.

Pozorovatel
592 příspěvků 21.01.19 21:46

@isko o me strach mit nemusite, ze nemam nazor… kazdy sveho stesti strujcem.

giuliettka
4122 příspěvků 22.01.19 05:34
@isko píše:
@giuliettka
No ale abych se vrátila k tématu.Ten Bill Gates, který začínal v kůlně, byl synem firemního právníka a učitelky a členky správní rady First Interstate Bank. Takže ve skutečnosti nezačínal z ničeho. I kdyby na podnikání od rodičů nedostal pětník, tak měl od rodičů vklad v podobě tzv. soft skills.

Bol to Steve Jobs a podľa wiki. : Narodil se americké vysokoškolačce a syrskému studentovi politologie, krátce po porodu byl ale adoptován Paulem a Clarou Jobsovými. Studia na vysoké škole zanechal po prvním semestru; přednášky, které už si ale vybíral čistě podle vlastní volby, navštěvoval další rok a půl. Spával na zemi po pokojích svých kamarádů a na jídlo si vydělával vracením lahví od coly. V tomto období bylo jídlo, které každou neděli rozdávalo hnutí Hare Krišna, jeho jediným pořádným jídlem. :-D

Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek