Nevím svůj barevný typ...

Fotoalbum tématu (109) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
isko
1243 příspěvků 22.01.19 08:41

@giuliettka
Nene, já jsem právě včera taky googlila na wikipedii a jsem si jistá, že jsem psala o Billu Gatesovi a otce právníka měl Bill Gates:-)
Ten článek o Stevu Jobsovi jsem na wikipedii četla také.

Mimochodem, Jobs to měl podle wiki dost jednoduché v oblékání:
„Jeho typickým oblečením byl černý rolák St. Croix s dlouhým rukávem, modré džíny Levi’s 501 a tenisky New Balance 992.“

Resp. udělal si to jednoduché v oblékání:-)

pavka_l
775 příspěvků 22.01.19 08:46

@isko Jé, to je fajn, že jsme se dostali i k oblékání ;-)

isko
1243 příspěvků 22.01.19 08:51

@pavka_l
Já jsem nedávno četla o nějaké ženě, která to řešila podobným způsobem. Začala do práce nosit bílé košile. Kalhoty (už nevím jaké) a k tomu bílou košili, od pondělka do pátku, určitě jich měla víc, ale zkrátka se rozhodla, že nebude furt řešit barvy, střihy a kombinace a bude se soustředit na něco jiného, pojala to jako takovou pracovní uniformu.

VeronikK
901 příspěvků 22.01.19 09:48

@isko To je príma, když se člověk potřebuje soustředit v práci na nějaký problém apod. Ale jinak by mě to asi nebavilo. Navíc pracuju s lidmi a mezi lidmi, tak to oblečení už je v podstatě i komunikační prostředek. A taky mě to baví, když nemám náladu, tak taky sklouznu do nudné uniformy :-)

Matmys
2002 příspěvků 22.01.19 10:46
@Adrifinel píše:
Až na to, že to poskytuje táta…Je to furt dokola vy lidi, jste s prominutím blbí a…

Já ne, já jsem vás odhadla už na druhé stránce. Od té doby by mne ani nenapadlo napsat vám nějakou radu. Příslovečné perly schovám do šuplíku :)

Dogmeat
83 příspěvků 22.01.19 12:03

@giuliettka Jobs spal po kámoších a jedl u Krišňáků, protože byl pankáč, ne chudák. Byla to jeho volba. Zázemí rozhodně měl. Když se chtěl vykašlat na střední (měl problémy s lidmi, nejdřív jako šikanující a pak jako oběť šikany), jeho rodiče vše prodali, aby ho mohli dát na lepší školu. Prachy na podnikání od rodičů nedostal, ale zázemí měl, ke vzdělání ho vždy vedli, otec mu jako malému zařídil doma dílnu a společně v ní pracovali atd. Btw do školy prý tajně dál chodil kvůli holce, do které se zamiloval a která mu zahybala se spolužákem z hodin kaligrafie, proto po dobrovolném ukončení studia dále tajně docházel na hodiny kaligrafie.
Jobs není dobrý příklad chudáka, co začínal od nuly. Spíš roky sabotoval to, co se mu rodiče snažili dát. Také je později velmi obdivoval za to, že to s ním vše vydrželi.

kobylkalucni
151 příspěvků 22.01.19 12:04

Jestli si to tu adrinfinel ještě čte, tak mám ještě jednu radu, která tu nezazněla. A bude off topic - o vlasech :-). Když jsem měla ve čtrnácti, patnácti taky podobné období s divnými vlasovými kreacemi, nemohla jsem si vynachválit učnické kadeřnictví. Všechny holky ( a jeden kluk) tam byly moc šikovné, nikdy se mi nestala žádná vlasová katastrofa. Vždy jsem řekla, co bych si na hlavě představovala, učnice to řekla mistrové s postupem, který hodlá použít a na závěr mi ještě mistrová účes překontrolovala a případně zastřihla ty dva tři neposedné chlupy, co tam zůstaly mimo. Já byla spokojená, že jsem se nikdy nemusela objednávat a umytí, zábal, střih, foukanou a styling jsem měla za 98 Kč a učnice taky byly rády, že si vyzkouší něco kreativnějšího než „zkrátit konečky prosím“. Dneska, o 13 let později sice ceny budou jinde ( au, jsem stará… ), asi ne každé město má učnické kadeřnictví, ale google poradí a cena bude určitě pořád příznivější.

zwedavka
985 příspěvků 22.01.19 13:47

Připěvovatelky z posledních stran, které komentovaly nevyzrálost tazatelky a nesmyslnost ničení vlasů barevnými divokými samodomo kreacemi, mají nejspíš pravdu. ALE dosáhlo se jenom toho, že už to vůbec nebude brát v úvahu, jsou na mne zlí, nerozumí mi. Tečka.
Při jemnějším přístupu, něco jako… maminka nehlídá… proč by měla, dítě je vaše… by byla šance na nějaký edukativní přínos.

Venda79
527 příspěvků 22.01.19 14:28

@zwedavka tady to takhle bohužel je, nejspíš je to myšleno v dobrém, ale na tazatele se snese tolik upozornění, co dělá blbě, a rad (i protichůdných) jak to dělat správně, že to zahltí a odradí

sirena007
1026 příspěvků 22.01.19 14:34

@Venda79 Otázka je, zda lze od internetové diskuse čekat něco jiného než snůšku protichůdných názorů a rad?

pavka_l
775 příspěvků 22.01.19 14:37

@zwedavka Na úvodních stránkách se většina snažila radit. Bohužel, tazatelka přešla od barev k rodinným poměrům a stížnostem na matku, na což ostatní přispěvatelky začaly reagovat, to se, myslím, dalo očekávat. Některé byly jemnější, některé ostřejší, tak to na podobných diskusích je. Myslím, že tazatelka řešila na mnoha diskusích jinde svoje problémy a vždy došla ostatním diskutérům trpělivost (což se tedy nedivím), nejdříve se snažili hezky a jemně, útočná mnohdy začala být sama tazatelka.

giuliettka
2749 příspěvků 22.01.19 15:39
@Dogmeat píše:
Spíš roky sabotoval to, co se mu rodiče snažili dát. Také je později velmi obdivoval za to, že to s ním vše vydrželi.

No práve. :-D @Adrifinel taky sabotuje matku. :-D
A mimochodom má sestru, šťastne vydatú, odsťahovanú od rodičov, s deťmi a manželom a tá mala rovnakú štartovaciu pozíciu ako @Adrifinel a napriek tomu nezostala doma s hysterickou matkou. :-)

giuliettka
2749 příspěvků 22.01.19 15:46
@isko píše:
@giuliettka
Nene, já jsem právě včera taky googlila na wikipedii a jsem si jistá, že jsem psala o Billu Gatesovi a otce právníka měl Bill Gates:-)

Ale ten nebol ani v jednej z tých garáži na mojom obrázku! :-D

Dogmeat
83 příspěvků 22.01.19 15:50

@giuliettka Nevím, nehodnotím. I pro mě je nepochopitelné, proč Adrifinel něco neudělá, proč vidí jen překážky a ne cesty.
Ale chtěla jsem říct, že konkrétně tomu Jobsovi rodiče asi neříkali, že na něco nemá nebo něco nezvládne. Pravděpodobně byl z úplně odlišné rodiny, než Adrifinel, všechno není jen o penězích, o tom, jakou částku si můžete dovolit do dítěte investovat

isko
1243 příspěvků 22.01.19 15:54

@giuliettka
No to je pravda, toho jsem si vůbec nevšimla!
A tu Gatesovu jste nenašla, co? Já taky ne.

Zato jsem vygooglila něco k módě:

giuliettka
2749 příspěvků 22.01.19 15:58

@Dogmeat Keď do mňa rodičia vtklkali, že stačí chcieť a hotovo. :-D
U mňa to fakt funguje, ja som napríklad 5 rokov chodievala pešo do práce okolo krásnej vily. Nikdy som netušila kto tam býva, ale strašne som tam chcela bývať ja. :-)
No a po 5 rokoch ma podviedol priateľ a ja som sa rozhodla, že sa ešte ten deń , jak som sa to dozvedela, odsťahujem. Tak som zavolala kámoške, či o niečom nevie a ona mi oznámila, že mám zavolať na toto číslo, že to je šéf jej mamky a práve včera sa bavili o tom, že hľadá podnájomníka na podkrovie. Že sa rozviedol s manželkou a to podkrovie si zrekonštruoval pre seba, že manželke nechá zbytok vily a keď už to bolo hotové, tak sa rozhodol, že manželku nechce na očiach a kúpil jej byt v Brne a sám zostal v hlavnej časti vily. Tým pádom mu zostalo prázdne to podkrovie. No a ono to bola presne tá moja vytúžená vila. Bývalo sa tam luxusne a nádherne. :-)
U mňa fakt stačí chcieť a ono mi to spadne priamo z neba na nos. :-D

Dogmeat
83 příspěvků 22.01.19 16:01

@giuliettka mně to říkali také a myslím, že je to dobrý přístup :)

VeronikK
901 příspěvků 22.01.19 16:48

@giuliettka tak vždycky to takhle samo nefunguje, ale jinak je to pravda :-)

zwedavka
985 příspěvků 23.01.19 09:05

Pokud Vás rodiče zároveň naučili zvolit cíl dle svých možností a daností nebo pokud se náhodou váš cíl nacházel v tomto pásmu, pak to funguje.
Ale jinak ta mantra „když se budeš snažit, tak to dokážeš“ je dobrý zdroj všemožných frustrací. Copak snažení pomůže, když se chci stát světovou modelkou a přitom jsem nevyrostla a jsem oplácaná? Co pomůže snažení se, když se chci stát jaderným fyzikem a přitom nechápu matematiku a všechno se musím nadřít? Atd. atpod. etc.

Pozorovatel
473 příspěvků 23.01.19 10:48

@giuliettka obavam se, ze spousta lidi by z tohoto pribehu vytahlo toto: mela jsem kluka, mela jsem ho rada, podvedl me a tak jsem se musela prestehovat. A idealne jest navrch: vsichni chlapi jsou neverni a nebudu uz nikdy nikomu verit.

xSx
503 příspěvků 23.01.19 10:49

@zwedavka světovou modelkou se staly i ženy, které moc nevyrostly. S výškou nic neuděláte, ale s oplácaností ano. A modelingu je spousta druhů, kde se využívají i menší modelky. Jadernou fyziku můžete vystudovat také, matematika se naučit dá. Všehcno co říkáte samozřejmě bude stát neuvěřitelný kopec odříkání a lidé s talentem pravděpodobně budou lepší než Vy, ale pokud je to opravdu Váš sen, myslím, že se dá namakat fakt leccos.

zwedavka
985 příspěvků 23.01.19 11:06

@xSx Možná jsem nezvolila dostatečně výrazné příklady, tak dejme tomu mám IQ 80 a chci se stát tím fyzikem.

Ano, spoustu věcí pokud fakt budu chtít, tak dokážu, ale má to své limity.

Dogmeat
83 příspěvků 23.01.19 11:21

@zwedavka je to přísloví, je třeba ho brát s nadsázkou a ne ad absurdum. Připomnělo mi to situaci, když jsem tohle řekla někdy v první třídě před kamarádkou a ona mi oznámila, že je to nesmysl, protože nejde například chodit po slunci :)

Temperance
1212 příspěvků 23.01.19 14:30

@zwedavka Chlapec ze známé rodiny miluje železnici a nejradši by se stal strojvedoucím - ale je barvoslepý :-(

VeronikK
901 příspěvků 23.01.19 16:44

@zwedavka já nechci zbytečně prudit, ale nezdá se mi příliš pravděpodobné, že někdo, kdo má IQ 80 (což je v podstatě skoro hraniční) a nejde mu fyzika, by se toužil stát fyzikem (jakýmkoliv). Ale souhlasím, že touhy a přání je dobré si volit s rozumem - i když zase se zbytečně neomezovat :-)

Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další »
Váš příspěvek

Začíná výstava šíleného hedvábníka

Zika a Lída Ascherovi jsou československými legendami ve světě... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Ponerovi: Značka, která obléká celebrity

Autor: Martina

Sourozenci Jakub a Nikol založili značku PONER, která obléká i... Celý článek