Nevinné lži - Druhý dech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Gräfin
2642 příspěvků 12.3.13 10:01

@continuity a ti co vám nevěří by si měli prohlédnout svoji výplatní pásku. Celkové náklady by na ní měly být uvedeny, tedy i pojistné, které za vás odvádí zamtel

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.13 10:02
@continuity píše:
@Matka Vlčice jste zapocetla i ten odvod coplati zamestnavatel? protoze i na ten musi nekdo vydelat.

To je pravda, to jsem nezohlednila, pokud tedy má paní Ceresa příjem kolem 50 tis. hrubého, může říci, že živí další 3 lidi. Počítala jsem v intencích průměrného platu.

continuity
5853 příspěvků 12.3.13 10:06

@Sekhmet jo hezky receno. chlap si toto dovoli, protoze mu to projde. nic vic a nic min.

JedovatéHádě
350 příspěvků 12.3.13 10:07

@Sekhmet No, nevím, jestli jsem o to usilovala konkrétně já, ale budiž- ženy všeobecně… Moje osobní přání, jak by mělo ideálně fungovat partnerství mezi ženami a muži je takové, kdy jeden neovládá druhého, jsou si oporou a ano, přejdou spolu i těžká období.

Mylady2
12413 příspěvků 12.3.13 10:07

Peníze Peníze Peníze,,,co furt máte, že je řešíte? Několikrát jsem tu četla že je lepší mít jich málo;-) člověk je pak lepším člověkem…

Sekhmet
1918 příspěvků 12.3.13 10:09

@Mylady2 ..... ale má hlad.

Ceresa
465 příspěvků 12.3.13 10:33

@Matka Vlčice o to tady ani tak nejde…i kdyz, kdyby ta moje banda nastipala drivi a posekala travu na chalupe:) no nic, hezky den vsem, musim makat, mam za par lidi financni odpovednost:):):)

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.13 10:35
@Ceresa píše:
@Matka Vlčice o to tady ani tak nejde…i kdyz, kdyby ta moje banda nastipala drivi a posekala travu na chalupe:) no nic, hezky den vsem, musim makat, mam za par lidi financni odpovednost:):):)

Tak běžte a živte, může vás hřát pomyšlení na pěkný důchod a omlouvám se za ten renonc.

DanielaS
5301 příspěvků 12.3.13 10:36
@666mahu píše:
@DanielaS, tak to vas bernak nechaval na pokoji dost dlouho, to jste meli jeste stesti. Hlavne kdyz mate z ceho zaplatit.

Ne ze by si nas bernak tak dlouho nevsiml, to on si hlida dobre, ale proste vysel novy zakon. Retroaktivni. Takze se takhle v listopadu dovite, ze musite zacit platit novou dan, uz od minuleho ledna.
A ne, nemame to z ceho zaplatit. Podali jsme odvolani (zamitnuto), ted bezi odvolani proti odvolani. Oni totiz po tehle legraci popadli zemedelci vidle a na parlament si doslapli, takze se zakon zase zrusil - ale za rok 2012 se zaplatit musi, tehdy platil. Takze jsme ti zli danovi neplatici, co kvuli nim jizni staty upadaji.

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.13 10:54

@DanielaS Můj manžel pokaždé pár nákladů oželí než aby měl nulovou daň. Přesně z toho důvodu, který uvádíte, aby berňák neusoudil, že jsme podvodníci.

DanielaS
5301 příspěvků 12.3.13 10:59

Jenze on bernak velice dobre vi, ze podvodnici nejsme. Z prijmu ze zamestnani podavame normalni priznani - totiz zamestnavatel podava - takze stat ma vsechno v cajku. Pak se koukne na vedlejsi papir a rekne, hele tady Daniela, ma firmu, ktera uz pet let nevykazuje zisk, tak z ceho by asi tak zila, aha? To ona nas okrada, to je jasny.
Daniela jim pak vysvetli, ze kdyby se podivali zpatky na prvni papir, presne vidi nejen, z ceho zije, ale i kolik jim odvadi. No a zatim jim to podivani trva sedm mesicu a penale roste.

MP Markys
136 příspěvků 12.3.13 11:28

S dovolením se vrátím do původního tématu. Pořad v TV jsem viděla a docela se mi líbil. Já bych poukázala na jiný problém, který byl také dost „ukázkový“.
A to výše platu a odměn, který hrdina pobíral. Protože podnikám mimo Prahu a okolí
neznám nikoho, kdo pobírá jako zaměstnanec takovou odměnu. Já sama jako ředitelka firmy nemám zdaleka takový plat a ani si ho nemohu dovolit. Dostávám nabídky personálních agentur a platové požadavky uchazečů jsou opravdu enormní. Odkud se berou takové představy? Z televize? Jsme malá firma a platy jsou blízko hranice životního minima. Minule mě vytočila otázka, jakém poskytujeme zaměstnancům benefity. Jaké benefity? Většina není povolena. Příspěvek na stravu považuji za samozřejmost a ne za benefit! proplácím třetinu dopravních nákladů na cestu do práce, abych sem vůbec dostala nějaké zaměstnance. Chtěla jsem také sdělit Matce Vlčici k její otázce, zda podnikat : dobře si to rozmyslete i z toho pohledu, že budete rázem zodpovědná za životy více lidí= zaměstnance i jejich rodiny, které jsou na platech člena rodiny závislí. Musíte jim zaplatit včas, musíte zaplatit státu všechny odvody a dávky - včas!!!-, musíte se vzdát hodně ze svého volného času a shánět práci a zakázky atd.atd. Byla jsem dlouho
obyčejným zaměstnancem, byla jsem i nezaměstnaná a na podpoře, byla jsem i na mateřské a rodičovské dovolené. Největší starosti začaly až s podnikáním. Každý by si měl rozmyslet moc dobře, čeho se vzdává a co je schopen obětovat. Ty falešné představy, že si jako podnikatelka platím drahý golf a nechám za sebe pracovat za velký peníz nějakého zástupce - to bych v podnikání skončila opravdu rychle. V dnešní težké ekonomické situaci nemáte ani tu jistotu, požadavky státu na placení daní jsou enormní a podpora malých a středních podniků je nulová. Sehnat dobrého zaměstnance také není nic lehkého. Jako vzor bych mohla uvést lékaře z nemocnic, kteří sice stávkovali za lepší podmínky, ale do soukromé živnosti se nikdo nehrnul, protože tam jsou podmínky ještě tvrdší.

JedovatéHádě
350 příspěvků 12.3.13 11:34

@MP Markys Taky nevím, kde to ti lidi berou.. Dva mí známí mi vykládali, jak už nepůjdou pracovat za míň jak 23 000 čistého. Jeden má výšku a nelíbí se mu, že jeho nástupní plat je 16 000, druhý má jen střední vzdělání, um víceméně žádný… samozřejmě hledá marně a pobírá dávky.

Už se s nima nestýkám, protože mě po pár minutách hovoru s nimi popadne vztek, takže v zájmu svého duševního zdraví se tomu vyhýbám.

Sailorette
1594 příspěvků 12.3.13 11:46

Ono taky záleží, kde bydlíte. Na maloměstě se s 16 tis. čistého asi dá vyjít docela dobře, ale v Praze si budete muset najít spolubydlícího, abyste utáhli nájem a ještě to nebude žádná sláva. Dřív se říkalo, že je lepší být nějakou dobu na podpoře, než jít dělat něco hodně pod vaší úrovní (myšleno vzdělání, předchozí praxe), teď zas všude slyším, že každý zaměstná radši někoho, kdo se místo nezaměstnanosti snažil a nezřepěl doma, i kdyby měl prodávat v kauflandu, tak nevím.

Sekhmet
1918 příspěvků 12.3.13 11:57

Jo, taky jsem tuhle mluvila s jedním takovým u nás v širším příbuzenstvu. Vzdělání má základní, ve svých pětadvaceti už prošel cca 15 zaměstnáními, nikde nevydrží dýl jak dva tři týdny, ale plat by si představoval někde kolem průměru. Přitom koncipienti - tedy lidé s VŠ vzděláním - nastupují průměrně za 15.000,–Kč hrubého a to musejí mít nějakou praxi při škole. A nejsou tak daleko doby, kdy koncipient dělal zadarmo, jen za zkušenosti.
On taky pán ve filmu Nevinné lži velmi rychle střízlivěl, když mu personalistka sdělovala, jak to chodí po roce 2008: plat max. 90.000,–kč (místo požadovaných 160.000,–), dovolená navíc žádná, auto ne, telefon ano, notebook možná. Pan vrcholový manažer se nestačil divit.

A ohledně toho vyžití: Mám známou co žila s přítelem a dohromady to dávali. Jenže přítel ji teď opustil kvůli jiné a ona má na krku nájem, který si nemůže dovolit. Takže teď hledá share a čeká až jí uplyne výpovědní lhůta v nájmu a po celou tu dobu platí nájem, na který nemá.

Sailorette
1594 příspěvků 12.3.13 12:16

@Sekhmet Nezkusila se domluvit s majitelem bytu, že by za sebe sehnala náhradu? Podle mých četných zkušeností to nikdy nebyl problém. I pro majitele lepší, než riskovat, že z ní pak ty peníze bude muset tahat.
To společné bydlení je zvláštní věc, zajímalo by mě, jestli to tak bylo vždycky (konkrétně v té Praze, kde jsou nájmy fakt děsné), nebo je to věc až poslední doby, nevíte? Přece není úplně normální, aby lidi po třicítce žili v bytě s dalšíma cizíma lidma, pokud nejsou v páru.

Příspěvek upraven 12.03.13 v 12:29

Linie
2020 příspěvků 12.3.13 12:20

To je záležitost posledních let, přišlo to ze západu. Ještě před několika lety se dal nájem utáhnout z běžného platu, teď to již pro jednotlivce v Praze nejde.

Sekhmet
1918 příspěvků 12.3.13 12:33

@Sailorette Ale asi jo, ono je to teď všechno v řešení, znáte to: máte krásnej vztah, mluvíte o svatbě, dítěti, hypotéce… a druhý den je on i jeho věci pryč a vy zjišťujete, že jste o té svatbě, dítěti a hypotéce vlastně mluvila jen vy a on mlčel… pár dní jste v šoku, pak máte vztek a než se rozhoupete něco řešit, je měsíc v čudu… Po dalším měsíci vám dojde, že si nájem nemůžete dovolit a pak se dva týdny rozhoupáváte opustit něco, co vám bylo přes pět let krásným a šťastným domovem a teď to máte vyměnit za krcálek tři krát dva metry a záchod a sprchu společné s dalšími třemi lidmi o nichž vůbec nic nevíte, protože všechny vaše kamarádky a spolužačky jsou již vdané a bydlí ve svém, takže s nimi logicky do sharu jít nemůžete. Navíc je březen a všechny nové shary se domlouvají nejpozději v říjnu, kdy studentům začíná škola. Teď už jsou všichni usazení a nová místa na spolubydlení (se soudnými lidmi) jsou velmi vzácná.

waw
336 příspěvků 12.3.13 12:34

@Sailorette @Linie A Brno začíná Praze zdatně sekundovat..

Curry
65 příspěvků 12.3.13 12:38

@Sailorette Moje máma žila za komunismu do svých třiceti (než se vdala) po podnájmech s úplně cizími lidmi. Údajně bylo běžné, že některé starší ženy (většinou vdovy) bydlely samy ve vile nebo velkém bytě, a kvůli penězům se uskromnily a dávaly do podnájmu pokoje jiným ženám. V posledním podnájmu měla za spolubydlící dvě rozvedené ženy 40+, těžce zklamané životem, chodící depky - dodnes na to vzpomíná, jako na největší životní trauma.

Sailorette
1594 příspěvků 12.3.13 12:42

Ono je nejhorší, že nejdražší jsou právě ty malé byty pro jednoho. Vlastně není moc velký rozdíl mezi garsonkou a bytem 2kk nebo 2+1. Nabídku sleduju celkem pravidelně a garsonka včetně poplatků vychází minimálně na nějakých devět tisíc. A to jsou někdy fakt díry po granátu, dokonce jsem viděla, že jedna garsonka měla sprchový kout v kuchyni, koupelna tam vůbec nebyla. A přes to si majitel dovolí za to chtít takové peníze a nejspíš to i udá, protože je to dejme tomu o tisícovku levnější, než ostatní byty.

queenmargot
1106 příspěvků 12.3.13 12:48

@Sekhmet: jo tak nějak to bylo, v momentu kdy jsem zjistila, že vlastně společný život (po deseti letech vztahu) jsem plánovala jenom já a on se pouze (sobecky) veze mi došlo, že to je špatně. Ukončila jsem to, vzdala se života v Brně (donucena prodat dům) a začala od znova kousek za Brnem (v domě jiném). Sama sebe si více vážím. Mám teď (po dvou letech single) nového přítele (cca půl roku) a je to úplně o něčem jiném. Nemyslí sobecky jen na sebe a o plánech mluvíme oba (ne jen jeden z nás).

JedovatéHádě
350 příspěvků 12.3.13 12:58

@queenmargot fakt mě děsí, že o takových případech slyším čím dál více :(

MP Monny
480 příspěvků 12.3.13 12:59

Jak bylo zmíněno, že Brno v nákladech na bydlení Praze sekunduje, je to pravda, stačí mrknout na net, ceny nájmů jsou totožné, v Praze nejsou vyšší než v Brně.

Khajka
506 příspěvků 12.3.13 13:01

@MP Monny Co jsem slyšela, Hradec Králové jim také zdatně dýchá na krk.
Nejhorší je, že ve většině případů ceny ani v nejmenším neodpovídají kvalitě či nějakému „servisu“ :(

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek