Nošení kabelky na lokti

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Anahi
22 příspěvků 17.6.12 15:35

Ja nosím kabelku na predlaktí z viacerých dôvodov. Často sú tie kabelky ťažké a keby že ich nosím cez rameno, tak ma z toho za chvílu bolí chrbát. Nehovoriac o tom, že mám útle ramená a stále by mi padali. Ďalšia vec je trvácnosť. Mám kožené kabelky, ktoré neboli lacné. Kebyže ich nosím cez rameno, tak sa neustále šúchajú o bundu, kabát, sako atď. a skôr by sa zničili, čo nechcem. Navyše tie kabelky, čo nosím na predlaktí, majú aj tak krátke uši. Ostatné kabelky čo mám sú crossbody, práve preto, že nerada nosím kabelky cez rameno.

Jiná Realita
13791 příspěvků 17.6.12 15:51

„zalomenou“ ruku nosí třeba moje kolegyně z práce.

Myslím, že ženy, které ji takto nosí, jsou přesvědčené, že to je sexy, chic, elegantní…stejně jako zvednutý malíček při pití kávy.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.6.12 15:56

Mě to prostě z ramene furt padá, a nebaví mě to furt vracet zpet. Taky to nosim na předloktí, je mi to přirozenější

evino
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.6.12 18:23

Kabelku na predlaktí nosila už moja stará mama a mama. Ale podotýkam, že kabelku. Nie tašku. A predlaktie nemali vystrčené do priestoru ako prerážač, ale držali ho nenútene pri tele. Taška /kabela väčších rozmerov/ by sa mala podľa mňa nosiť skôr v ruke spustenej pri tele, rozhodne aspoň vtedy, keď váži viac ako kilo. Posilovať treba iným spôsobom.

Sibyla
2646 příspěvků 17.6.12 18:39
@Jiná Realita píše:
„zalomenou“ ruku nosí třeba moje kolegyně z práce.Myslím, že ženy, které ji takto nosí, jsou přesvědčené, že to je sexy, chic, elegantní…stejně jako zvednutý malíček při pití kávy.

teď se dívám na Mad Men, a dámy tam (neustále) kouří přesně tím elegantně trčivým způsobem (na fotkám to nevynikne tolik jako v pohybu). To už taky vyšlo z módy.

volfish
945 příspěvků 17.6.12 18:47
@evino píše:
Kabelku na predlaktí nosila už moja stará mama a mama. Ale podotýkam, že kabelku. Nie tašku. A predlaktie nemali vystrčené do priestoru ako prerážač, ale držali ho nenútene pri tele. Taška /kabela väčších rozmerov/ by sa mala podľa mňa nosiť skôr v ruke spustenej pri tele, rozhodne aspoň vtedy, keď váži viac ako kilo. Posilovať treba iným spôsobom.

Přesně tak. Vždycky si vybavím dámu v krajkových rukavičkách s kabelkou (nikoliv 5kg taškou) přes předloktí - přesně jak to nosívá britská královna. A ta podle mě šmrnc má.
Jen to není jenom kabelkou - žena v džínách se sportovní kabelkou na předloktí elegantně vypadat nebude i kdyby se rozkrájela.

MUDr.Lant
389 příspěvků 17.6.12 19:42

Myslím si, že správné nošení kabelky na předloktí je velmi estetické, podotýkám, že správné a ne vystrčený pahýl, jak bylo zmíněno.
Přemýšlela jsem, proč se mi to tak líbí a proč tomu tak je - většinou, když má žena kabelku na předloktí nikam nespěchá, nepachtí a jde pomalu jako dáma. Když spěchá, většinou kabelku uchopí jinak, protože na předkloktí je to ve spěchu nepraktické.

Ava
650 příspěvků 17.6.12 23:11

@Bugatti :D Njn… a já tam intuitivně napsala ucha a pak slovo přepsala, že není spisovně :) Ať žije hyperkorekce!

Atlacoya
2790 příspěvků 18.6.12 00:27

Já mám jen velké kabely, které kdybych měla přes předloktí tak je tahám po zemi. Malou mám jen divadelní, ale tu většinou nosím v ruce, i když má ucho.
Po přečtení diskuze zauvažuji o tom, že má příští kabelka bude s menšími uchy, poznámka o větší životnosti kabelek nošených na lokti mě zaujala. Vyšší životnost znamená oddálení potřeby kupovat novou a sníží se četnost nutnosti nakupovat! A to se vyplatí! (Opravdu nerada nakupuji, vždycky něco sháním, třeba nezdobenou kabelku určitého rozměru, kterou zásadně nikde nemají. Nákupům přes internet nefandím, potřebuji vidět materiál i kolik má taška uvnitř přihrádek.)

firefly
527 příspěvků 18.6.12 02:52

Myslím, že šmrnc to dodá ze dvou důvodů:

1. se tím často odhalí spodní strana zápěstí, což je u žen na podvědomé bázi považováno za gesto flirtovné (podobně jako vystavení krku nakloněním hlavy), jde vlastně o odhalení zranitelných míst, tedy jakoby dání se protějšku na pospas.
  2. kabelka na předloktí je vystavená v celé kráse a ze předu, na rameni je pro někoho, s kým mluvíte, nebo jde proti vám, z boku a zakryta vaší rukou.
Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.6.12 07:33

Jen všeobecně pro zajímavost odkaz na ´kabelkové fórum´ v angličtině. Je tam vznesen i dotaz na souvislost mezi tenisovým loktem a nošení kabelky na něm :-)

http://forum.purseblog.com/…-749029.html

top topic
967 příspěvků 18.6.12 09:06

Je mi jedno, jak nosí kabelku ostatní, já preferuju kabelky přes rameno. A to s tak dlouhými uchy, že to není ani lapač potu, ani si kabelku neotloukám o zadek. Sehnat něco takového, aby ucha měla tu správnou délku a kabelka nepůsobila jako pytel na brambory je kumšt, všude slyším: no ale teď jsou kabelky s krátkýma! Kabelky na předloktí se mi líbí, ale dost lidí je nosí právě s tím pahýlem, takže na mě působí dost afektovaně (neříkám, že jsou). Tahám sebou většinou dost věcí a je podle mě jednodušší to mít na rameni než na ruce. Už deštník, půllitrovka vody, peněženka a svačina se dost pronese a to nemluvím o tom, co mi ještě padne do rukou na nákupech. A já nesnáším tahání jakýchkoliv tašek v ruce. Vždycky si vzpomenu na svou matku, která chodila ověšená jak vánoční stromeček, kabelka a dvě igelitky nebo tašky v každé ruce:-)
Nepopírám, že menší kabelku do ruky bych taky užila, když jdu třeba jen si někam na chvíli sednout večer. Ale frekvence těchto aktivit je tak nízká, že ji prozatím oželím.

viera666
967 příspěvků 18.6.12 09:08
vzdy

Pevne kabelky nosim vzdy na predlakti. Nikdy v ruke, to mi pride fuj (okrem listovych samozrejme). Nepevne, pripadne velke na ramene, alebo crossbody.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.6.12 10:03

Kabelku nosím zásadně přes rameno, přiléhající k podbřišku, zapínáním k sobě a přidržuji si ji rukou. Tento způsob doporučuje 9 z 10 brněnských policistů.

Jiná Realita
13791 příspěvků 18.6.12 11:21

@Lola
hlavně v místech podchodu k vaňkovce ;)

Ale teď vážně - podle mě právě kabelka na loktu je nejbezpečnější - protože ji máte před sebou a vidíte na ni celou dobu. navíc se i z ramene zdá se mi případně strhává líp, než z předloktí. nebo myslíte, že ne?

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.6.12 11:54

Mně ji jen tak někdo nevytrhne, právě proto, že ji držím na dvou místech: při svléknutí popruhu z ramene to jistí ještě úchop za spojnici ucha a kabelky. Naopak na lokti je kabelka jen jako na věšáku - a to i když držím ruku u těla. Například ti šikovní chlapci na skútrech v Neapoli by s tím neměli vážnější problém.
Nicméně to už jsme mimo zamýšlený rámec této debaty a uznávám, že můj způsob je z pohledu elegance zcela nepřijatelný a u kabelek otevírajících se na klopu dokonce i znehodnocuje jejich design, protože přední strana kabelky se tulí k mým intimním partiím, namísto aby byla vystavována na odiv. Ovšem od té doby, kdy mě okradli v Tescu u nádraží, to mám zažrané jako nepodmíněný reflex a nemohu jinak.
Pokud vidím dámu, které se kabelka přes rameno bezstarostně blimbá kolem zadní části těla, fyzicky trpím.

A ano, kabelka na předloktí má větší šmrnc, a pro méně exponovaná místa bych to určitě doporučila.

MP Monny
480 příspěvků 18.6.12 12:44

Kabelku nosím na předloktí, proto si ráda kupuji ty s krátkými uchy. Mám ale i jednu černou s polodlouhými uchy, kterou nosím na rameni, ale někdy bezděky sklouzne a už zůstane na předloktí :) Ruku mám před sebou, mírně sklopenou k tělu a mám ji zápěstím nahoru, je to pro mě nejpřirozenější, nijak nad tím nepřemýšlím. Ale několikrát už jsem si uvědomila, že to vytočené zápěstí působí asi afektovaně a sklopila jsem ho, asi na minutu a pak jsem je bezděky zase vytočila, takže bez úspěchu. Mimochodem jak někdo psal o afektovaném zdviženém malíčku při pití, tak v případě malého „presso“ hrnku jej mám nahoře také zcela automaticky aniž bych se o tento zvyk kdy snažila.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.6.12 15:49

Mně to připadá, jako že dotyčná světu ukazuje „koukejte, jakou mám kabelku“. Ne že by se mi to vyloženě nelíbilo, ale nějak to nemám v povaze. A také mi připadá nepřirozené mít ruku v té potřebné poloze. Takže za mě buď rameno, nebo psaníčko.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 18.6.12 17:41

Moje nejoblíbenější „univerzální“ kabelka má jedno polodlouhé ucho, a dlouho jsem ji nosila klasicky na rameni s palcem zaháknutým za oko v místě spojení kabelky s uchem. stabilní a chráněná proti krádeži.
mj. díky Peklu jsem zjistila, že na předloktí je to mnohem pohodlnější, nemusím se u toho různě kroutit, aby kabelka na rameni držela, nemám rozedřené oblečení a když se nad tím zamyslím, asi se tak i víc dámsky nesu). určitě nemám co vystavovat, kabelka je z manga za 800,– asi 4 roky stará, ale pořád krásně drží tvar, jen už pomalu začíná praskat ucho, takže bych potřebovala novou, jen jsem podobně praktickou a vzhledově neutrální zatím nenašla. extravagantních i dražších mám dost, jenže mi nějak nepřirostly k srdci:-)
teď nosím na předloktí i košík v obchodě, dokud nezačne být hodně těžký. neže bych na to myslela a dělala to schválně - prostě je to tak opravdu pohodlné.
ruku mám stočenou dovnitř v pravém úhlu, dlaní dolů. bezmyšlenkovitě, vyhovuje mi to.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 18.6.12 17:49

@mp Monny: s tím malíčkem, když držím něco drobného (jako hrneček s pressem), nějak instinktivně mi ten malíček taky trčí, ale pak si to uvědomím a hned ho „založím“ zpátky. opravdu to nevypadá dobře. i když mě třeba nikdo nevidí, zdá se mi lepší ten zvyk zlomit, abych to pak už nemusela hlídat. snad to přijde:-)

lucil
9 příspěvků 20.6.12 17:57

No já nevím, nosím kabelku na rameni, když táhnu nákup tak normálně v ruce - s tím trčením to neumím, vypadám blbě a je to nepraktické, ale at si to každý nosí jak mu přijde nejlepší a nejpraktičtější.

Pavlena
841 příspěvků 24.6.12 19:34

Od chvíle, kdy se zde toto téma objevilo, přemýšlím, jak nosím kabelku s krátkými uchy já.
Při příležitosti nedělní vycházky na zmrzlinu jsem provětrala jednu ze svých nejmenších kabelek a s hrůzou jsem zjistila, že mi trčí ruka á la Gucciho pahýl!!! :-)
Postupným experimentováním jsem zjstila, že když mám ruku s kabelkou otočenou k tělu, automaticky ji mám hřbetem nahoru a ucho kabelky mě tlačí. Zatímco vytrčením od těla se ucho kabelky ocitne na vnitřní straně předloktí, což je příjemnější.
Jsem štíhlá až hubená, předloktí nemám vyměkčeno tukem ni svalem. Může to být důvod trčení? Anorektická Victoria by to potvrzovala.
Prosím pomožte mi rozlousknout tento oříšek. Je nám hubeným souzeno pouze neesteticky trčet???

případně to berte pouze jako blábol z tepla :-)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 24.6.12 20:29

@Pavlena: tak jsem si to právě musela prakticky ověřit:-) kabelku nosím v ohbí lokte, rozhodně není rozdíl v tom, jestli mám zápěstí vytočené nahoru nebo dolů, to místo je pořád stejné. netlačí mě nic, asi do zátěže 5 kg, pak už to nejde:-))
předloktí mám spíše rachitické, tak bych tipovala anatomicky nevhodné umístění ucha (možná těsně před zápěstím? tam lze nosit jen pidikabelečku s mobilem a platební kartou;-).

Pavlena
841 příspěvků 24.6.12 21:01

@viktorka_od splavu Neee, mám kabelku taky v ohbí lokte. No nevím, budu to asi od teď sledovat na všech nositelkách kabelek. Sdělím výsledky bádání. :-)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 24.6.12 21:12

@Pavlena: mohly bychom na toto téma zpracovat nějakou výzkumnou práci, třeba by to hodilo aspoň Bc.;-)) třeba taková statistika poměru délky ulnární kosti ku hmotnosti neseného břemene v závislosti na ceně kabelky v eurech a úhlu mezi pažní a loketní kostí, při zohlednění vytočení zápěstí… to by mohlo být hotový terno;-))
nic ve zlym, fakt dobrá sranda, sleduj/te a budu se těšit na výsledky.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek