Nošení kabelky na lokti

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Sibyla
2646 příspěvků 26.6.12 08:07

Tak jsem si po dlouhém čase vzala kabelku na loket. Ten „doktorský kufřík“, co jsem si nabarvila na malinovo - spolu s páskem. Opravdu jsem se nesla jinak, než s kabelkou na rameni - a navíc, snad i tím, že kabelka je „nová“, zajímavě tvarovaná a kontrastně barevná, jsem měla pocit, že je doplněk, ne jen nutná funkce. Jinak - on je i u kabelky na rameni rozdíl v chůzi vzhledem k délce závěsu. Taška na řemeni až k bokům je pouze praktická. Ta velká multi-ucha, která vám umožní kabelku nést v ruce, ale i navléct na rameno s tím, že vám visí v podpaždí, osvobodí boky a můžete se jaksi víc nést. Nevím proč - snad přenesením těžiště (ruka, přidržující ucho, je až u prsou)

Karin
3948 příspěvků 26.6.12 21:04

Nosím ji tak, je to chic :) Ale pokud překročím určitou hmotnost kabelky a/nebo dobu visu kabelky na předloktí, projeví se ischémie způsobená útlakem brachiálních cév a mě začně strašně mravenčit ruka :D

Majka22
333 příspěvků 27.6.12 12:24
Nezbytný základ

Vzhledem k tomu, že se po městě moc nepromenuju, ale šetřím čas, zásadně vždy kabelka na rameni (dá se s ní jít přiměřeným, nehlemýždím krokem. Sice někteří tuto chůzi nazývají už létáním, ale podle mne normální chůze :) Nehledě na to, že moje kabelka, i když vypadá sebemenší, váží běžně okolo 4-6 kg, pokud se tam přidá nějaká drobnost z nákupu, tak i víc :) Popravdě, pro lehounké (nebo úplně miniaturní) kabelky nemám pochopení, to bych kabelku vůbec nemusela mít (nutností v obsahu deštník, dezinfekce na ruce, šití, kosmetická taštička se šminkami, kapesníky, miniparfém, antiperspirant, peněženka, brýle proti slunci, zápisník, psací potřeby, mobil, někdy něco ke čtení, takový holý základ. Občas přibude i pracovní dokumentace a balená voda. Na lokti se taková váha příliš nosit nedá (pouze za hlemýždí chůze) Chudák džentlmen, který se mi nabídne onu zdánlivě lehkou kabelku nést :) Nezapomenutelný pohled, když se pod dámskou kabelečkou kácí obří chlap k zemi :D

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 15:08

@Majka22 Připomněla jste mi známou, která si jednou řekla, že už je to „nezbytné minimum“ přece jen podezřele moc těžké, a při následné revizi objevila v kabelce zahradnické nůžky.

nick_ita
32 příspěvků 8.9.13 21:25

Kabelka na lokti přeci umožní vystavit jedné ruce iphone a v druhé kelímek od Starbucks… Obrázek je pak naprosto dokonalý…

svk
3 příspěvky 8.9.13 21:54

Na lokti som vzdy nosila igelitku ktora ma uz tlacila na ruke tak som si ju supla na laket a pohodka…inak vyznavam iba crossbody… nevadi mi to ak ta dama nieje totalne vymrdzena a preafektovana..

Dadoo
5536 příspěvků 8.9.13 22:07

První kabelku přes ruku jsem si koupila poměrně nedávno, pár měsíců. prostě jsem se rozhodla, že budu nosit menší a elegantní kabelky. Žádné kabely přes rameno na dvě kila brambor a pecen chleba. Mám na to dávno věk a nákupy nosím v autě.
Noo.. a od včera mám druhou.. sice nejmenší nejsou, ale když do nich nervu nákup, nosí se na předloktí moc dobře. Dokonce mi to přijde úplně přirozené a velmi příjemné.
Kabelka přes rameno je taková..ležérní, trošku ledabylá.. Kabelka na předloktí je ženská, elegantní, možná až trošku koketní :-)
Podobně se mi líbí psaníčko v ruce.

Atlacoya
2790 příspěvků 9.9.13 00:12

Já si pořídila kabelku s menšími uchy která se přes rameno ani moc nosit nedá. Zjistila jsem, že kabelka na předloktí mi přijde méně chráněná, mám pořád pocit že mi ji chce někdo ukrást a já ji neubráním.

Doudou
1387 příspěvků 9.9.13 09:09

Já mám nejraději kabelku, která je nositelná třemi způsoby zároveň - v ruce, na předloktí a na rameni. A to podle příležitosti a váhy. Je to ale kumšt najít vhodně velkou a s akorát dlouhými uchy.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.13 09:30

Malá kabelka v ruce pro společenské příležitosti dejme tomu. Psaníčko nemám, jen takovou mrňavou věc, co se do ruky vejde, a dá se nosit i přes rameno. Na normální nošení snesu jen kabelku, která se dá nosit křížem. Potřebuju mít volné ruce, cokoliv jiného mi překáží. Varianta na lokti je snad nejhorší možná, i více méně prázdné dekorativní cosi mě po pěti minutách tlačí a obtěžuje, natož kdybych v tom měla nosit to všechno, co obvykle nosím. Dřív nebo pozdějc by mi ruply nervy a někam bych s ní mrskla, já se znám.

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.13 10:17

.

Příspěvek upraven 05.10.16 v 16:35

Entyka
163 příspěvků 9.9.13 12:38

Malá nenarvaná kabelka nošená správně na lokti je dle mého skutečně elegantní a vypadá velmi žensky. Nelíbí se mi ale vetší kabelky nošené na lokti. Já mám většinu kabelek přes rameno nebo křížem z důvodu praktičnosti.

Zuza279
36 příspěvků 9.9.13 13:18

Když má kabelka krátká ucha, tak ji nosím na pravém předloktí, ruku mám mírně zahnutou dovnitř k pasu. Pokud má kabelka delší ucha, tak ji radši nosím na rameni. Ale záleží, jaká mi zrovna padne do oka a podle toho se rozhodnu :-)

Karin
3948 příspěvků 9.9.13 15:38

Když se na předloktí houpe malá elegantní kabelka, je to hezké, ale nechápu baby, které takhle nosí ty obří nákupní brašny. To bolí už od pohledu.

Dadoo
5536 příspěvků 9.9.13 16:55

@Zuza279 To zajímavé.. nosíte na pravé ruce. :-) Já zase na levé, na pravé mi kabelka absolutně vadí :-) Ženské to mají asi s kabelkama podobně, jako chlapi s kalhotama :-D

Zebra33
2038 příspěvků 9.9.13 17:04

Noseni kabelky na predlokti podle me tak nejak neprimo znaci to, ze si to „muzu dovolit“, tzn. ze v te kabelce nemusim tahat litr mlika a pecen chleba, ale pouze (s nadsazkou) kreditku, zrcatko a rtenku ;)

Zuza279
36 příspěvků 9.9.13 17:07

Kabelku nosívám na pravé ruce, protože když jdu v páru, tak po mužové pravé ruce, tak abych ho náhodou kabelkou neuhodila :-)

Morže
1094 příspěvků 10.9.13 11:42

Jsem sice pravák, ale špatně se mi nosí jakákoliv zavazadla na pravé ruce :D všechno mám na levé straně a nákupy taky radši tahám v levé ruce.

Morže
1094 příspěvků 10.9.13 11:45

Jinak co se týče tématu - nejradši mám crossbody kabelky, ale jak mám velká prsa, tak to nevypadá moc dobře. Často tedy chodím s kabelkou přes rameno, ale u spousty kabelek mě štve, že mi furt padají z ramene. Každý den sebou tahám svačinu, peněženku, mobil, klíče, deštník, taštičku s kosmetikou, oční kapky,…

Alizon
1235 příspěvků 10.9.13 12:12

V poslednich letech si kupuju vetsinou kabelky co maji kratka ucha, takze pres rameno je nemuzu nosit ani kdybych chtele. Takze do prace je nosim vetsinou pres ruku (ruku drzim u tela, zadny trcici pahyl), kdyz potrebuju jit rychleji tak v ruce. Kdyz se nad tim zamyslim kabelka pres loket, kdyz se nese hezky mi opravdu prijde elegantnejsi nez kabelka pres rameno, vice vynikne jak obleceni tak kabelka, s kabelkou pres rameno je vetsinou jaksi „namackane“ jak to obleceni tak ta kabelka a ta kabelka je tam proste jen jako „nutnost“ a ne modni doplnek.
Ve volnem case s rodinou vetsinou kabelka zcela neelegantne visi na madle kocarku nebo je dokonce narvana dole v kosiku. Pri cestovani a „sportovnejsich aktivitach“ davam prednost male cross body a nedavno jsem si koupila maly kozeny batuzek - idealni napr na cestovani s dalsim zavazadlem.

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.13 14:22

Nosit kabelku na předloktí je klasika, ale upřímně mě vyděsil ten dnešní způsob s kabelkou „oblečenou naruby“. Vybírám si kabelky (dneska spíš kabely), u kterých se dají polohy podle potřeby střídat, a přitom nehrozí, že se budou deformovat zavěšením přes rameno na nějaké provizorní kšandě, kterou tam přidali jenom proto, aby tam nějaká byla. Takže mám radši dvě trošku delší ucha, která se dají podle potřeby držet v ruce, pověsit na předloktí i hodit přes rameno.

Martina xyz
125 příspěvků 10.9.13 15:53

@Pavlena sama jsem hodně štíhlá, ale kabelku zvládnu unést i bez zalomení ruky. Vždycky mám ruku přiloženou k tělu a způsob nošení labelky, kdy ruka trčí jako paragraf mi přijde hrozně nepohpdlné. Možná máte přiliš velké kabelky, které k tělu težko složíte, v tom případě vypadá líp kabelka nesená v ruce, třeba kabelky typu doktorské brašny vypadají nejlíp nesené v ruce. A taková birkinka nesená v ruce vypadá podle mně víc nenuceně šik než visící na lokti.

Oveeec
2939 příspěvků 10.9.13 19:46

Zvláštní, já to mám úplně obráceně - víc síly mám teda v rameni, jestli to jde tak říct, než v předloktí. To už by musel bejt člověk horolezec, aby tam měl sílu. Kdyby mi ji někdo chtěl stáhnout z pahýlu, vzmůžu se tak maximálně na překvapený „jé“. Kdežto na rameni ji přidržuju za ucho a kdyby mi ji někdo chtěl ukrást, aspoň chvilku se s ním vydržím přetahovat. A hlavně - chvilku to nesu na předloktí a začne mě píchat v lokti a ve svalech a musím to dát zas na rameno. Taky je ale pravda, že já v tašce nosím když ne nákup, tak kosmetickou taštičku, blok, knížku, deodorant, mobil, peněženku, pití, sváču atd. atd., já nevím, kam to ostatní ženský dávají, ale moje taška má vždycky asi 10 kilo. Ale tuhle jsem si koupila eleantní kabelku na formálnější příležitosti, takovou na lejstra a mobil a klíče, a protože jsem neměla volný rameno, nesla jsem to na předloktí - a krom toho, že se teda různě přetáčela, to byl takovej zvláštní pocit - jsem si přišla skoro tak žensky jako nějaká bárbína, ačkoli to teda nejsem. No a prej to funguje tak, že když má ženská spoustu naditejch tašek, působí dojmem, že nakupuje pro rodinu, tudíž není pro chlapa k seznámení zajímavá, oproti tomu ženská s malou kabelkou (na pahýlu) působí mladě a nezadaně a tudíž jako dostupná kořist:)

FashionNevkusníček
25 příspěvků 7.2.14 19:05

Je to trapárna a nejhorší je, že to tak nosí už i kluci.Je to neskutečně pubertální, trapné a popravdě i nesmyslné.|Nechcete si to zaháknout za čelo a nosit třeba jako černošky vak s dítětem, které jim leží na zádech?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek